Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: elica_mg]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано26.05.11 11:53



Ти всъщност каква помощ търсиш - искаш да спреш или таиш надежда, че някой ще ти даде формула за това как да си продължиш да пийваш, но контролирано, по малко? Аз опитвах : да намалям количествата, да пия само определено количество, да сменям твърдия алкохол с по-лек, да пия само вечер... За кратко успявах. Но неминуемо идваше момента, когато се напивах до безпаметност. На финала пиех, "без мезе" както ти казваш, от сутринта. Единственото решение беше пълното въздържание. И понеже беше много стряскащо това "за цял живот", приех идеята "само днес не посягам към първата чаша". И по-лесния начин е да го правя заедно с други алкохолици, такива като мен. С две думи - намерих си мястото.



Просто не става.И аз пробвах.Резултата беше катастрофален.Уж по малко,сутрин,защото вечер миришех на жена ми,пък и не исках да знаят че пия.Да изтрезнея до вечерта,след работа.Да обаче ,но на работа хората не пасат трева.Извинявах се с проблемите на работата ми,с болестите ми,със това че не всеки се ражда супермен.Така де ама накрая петлеех краката на работа в 2 следобяд.Е ми да като започнеш от 9 сутринта.А иусещането да си нареден с (долните неспасяеми алкохолици)сутрин рано за бира,като отвори в 8 магазина,е ужасно.И да те гледат че вместо да пиеш кафе,пиеш бира,и после друго за капак,уж контролирано....ужасно е.После и да ти се пикае като на пожарникар по автобуси и да се изпускаш,и това не е работа.Алкохола само влошава нещата.И какво?Накрая се разплащаш със истината,след многото лъжи,криене и шикалкавене.Слизаш на нивото на ганглия.И той има повече съвест и воля от теб.Дано никога повече не докосвам алкохол,и да не се напивам!!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано27.05.11 11:26



Симптомите ти са съвсем в реда на нещата - организмът си иска дрогата, става му все по-трудно да живее без нея. Хиляди от нас сме го изпитвали. Сам виждаш, че това е идникация, че състоянието ти продължава да върви все по-надолу. И в един момент ще започне стремглаво да се спука и идва момент, в който няма връщане назад. Докато още имаш време, сили и желание, впрегни духа си и действай - откъсни се от отровата, от зависимостта, от заблудата, че ще можеш да пиеш. Една психиатърка ме попита простичко в болницата - кажи, искаш ли да живееш или не? И ти така - ако искаш да живееш - спри. Ако ти е все тая - пий си, но нищо добро не те чака. краят е винаги един и същи, много тежък и много тъжен.



Тема Re: Години от понеделницинови [re: tasartir]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано27.05.11 12:26



Да дано никой от нас не докосва нашето проклятие алкохола!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Години от понеделницинови [re: finntroll73]  
Автор иван (непознат )
Публикувано27.05.11 15:36



От поредния срив днес наистина много се уплаших.Дообед голям стрес в работата,а наобед по стечение на обстоятелствата обяд с колеги на обща маса...(без алкохол).Още със сядането усетих че се разтрепервам....боднах веднъж и видях че няма да стане....Излязох,намерих си причина да не ям ама ми стана много криво....Проблема е,че в понеделник пак ще се наложи да обядваме заедно и не знам какво ще стане....
Спешно ви моля за съвет какво да правя....да спра ли напълно алкохола събота и неделя...(дали няма да стане по-зле в понеделник?) .....В безизходица съм,а не искам да се излагам втори път:(



Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор тцт (непознат )
Публикувано27.05.11 16:19



Пий много вода, треперенето ще отмине.



Тема Re: Години от понеделницинови [re: тцт]  
Автор иван (непознат )
Публикувано27.05.11 16:53



Това сериозно ли.....готов съм да се хвана и за сламката



Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор тцт (непознат )
Публикувано27.05.11 16:59



Лично при мен действа безотказно, но нека и други да изкажат мнение. Все пак не ти пречи да пробваш. Освен това, като си изпил солидно количество вода, няма да ти се пие алкохол.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: val999]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано01.06.11 10:39



Споделен проблем ,половин проблем.Да пише Иван,да му даваме кураж и морална опора.Отдавна не ходя на сбирки и аз.Ходил съм към може би 20,30 пъти досега.Реших и аз предимно сам да узрея за проблема.Ако чакаш с нетърпение да ходиш всеки ден в АА с надеждата че днес няма да се напиеш,значи ти е спукана работата.Съвест и самоконтрол.Знам че сам човек не прави АА,но успешно вече повече от месец не пия и пуша.Спрях цигарите и алкохола.Нито пиех много,напоследък за две години съм се напил само 1 път сериозно.Другото е било черпене.Ама немога до безкрайност да ходя по въжето над пропастта и да се надявам че днес отново ще мина с две три бири и толкова.Рано или късно може и след година се дъня.ЗА МЕН МИНАЛОТО МИ ПО-ДОБРЕ ДА СИ ОСТАНЕ ТАМ.Закрита страница.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (непознат)
Публикувано01.06.11 12:43



Не зная, дали е писано, но да дам малко "съвети".
Пий много газирано безалкохолно, ако не можеш си купи активен въглен или пробиотик. Повечето хора ги боли стомах.
За болките в сърдечната област Валидол. УПСАРИН също помага.
За мускулните спазми - Омега 3 Форте.
Когато си ядосан е хубаво да легнеш и затвориш очи, ако съвсем те хванат "лудите", да излезеш и да се разходиш или потичаш или накрещиш /разбира се, където няма хора/.
Не зная, но аз съм против "успокоителните".



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: ALONE911]  
Автор иван (непознат )
Публикувано01.06.11 15:32



Тайно се надявах,че 1-ви ще е началото на поне малка промяна....уви не се получи.Мислех си поне наобед да мина без концентрат и да речем една бира,ама не стана...опуках 100 ракия преди бирата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.