Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Xapakиpи]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано26.03.11 00:20



Харакири, и това ако не знак... просто нямам думи.

Поздравът е адресиран към Иван, ама мен ме има в клипчето, като бях тийнейджър.


Дежа вю...

Как си ти?



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Xapakиpи]  
Автор иван (непознат )
Публикувано26.03.11 08:46



Разбрах закачката

.Инак хубава песничка от доброто старо време .



Тема Години от понеделницинови [re: Eми®aa]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано26.03.11 10:08



Радвам се на това предзнаменование, Еми.
Аз съм много добре. През изтеклата седмица имах рожден ден. Оня рожден ден, който е по-важен за мен от биологичния. Навърших 4 г. трезвост.
И за мен е актуална тази песен - и аз от понеделник все няма да ям шоколад, все няма да крещя на малкия, все ще си потърся работа по-интензивно...Но най-важното, за да съм жива и да продължа напред започва всяка сутрин и продължава през цялото денонощие, отдавна не от понеделник. Или ако искаш - всеки ден за мен е понеделник. Започва с отварянето на очите ми и приключва със затварянето им вечер.
Не пия. Само днес. И така вече чакай да пресметна - днес е 1463-ият ми трезв ден.
А иначе онова старото "от понеделник" продължи мнооого години - почти 20. Пиех всеки Божи ден. Всеки. Отначало само вечер. После от следобед, после от ранния следобед, после от обед, после от предиобед, накрая - от преди да е изгряло слънцето...Във вените ми течеше водка. В живота ми течаха кални вади. В главата ми - празни мисли. Ето я цялата ми история - ако си я забравила


Жива съм и трезва благодарение на Бог и Анонимни алкохолици и ще се оптивам да остана трезва. Всеки ден ще се опитвам.
Благодаря на всички за моите нови истински 4 г. Без вас нямаше как да стане.



Тема Re: Години от понеделницинови [re: Xapakиpи]  
Автор иван (непознат )
Публикувано27.03.11 17:05



Много са ми тежки почивните дни,винаги се изкушавам да почна от 10 сутринта.Добре че поне докъм 2 спирам и чак вечерта наново....И днес ме кефи мисълта ,че утре е понеделник...познато нали?
А може би утре е моят понеделник...кой знае



Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано28.03.11 21:47



Днес малък напредък,наобед само една бира,към 5ч още една и вечерта 150-200гр ракия.Не е кой-знае какъв напредък ама...



Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано30.03.11 11:05



Не е напредък, но са опити, а е важно да знаеш, че е проблемно пиенето ти. Лека полека нещата ще си дойдат на мястото, стига да не изпуснеш момента.
Знаеш ли, алкохоликът много мрази някой да го убеждава, пък бил той и друг алкохолик, как не може да пие. Как така да не можем? Много можем даже - повече от другите, по-често, по всяко време, носим здраво - как да не можем? И само бира пак не можело. Глупости на търкалета. И само вечер пак не можело. И т.н.
Моите опити бяха първо само с вечерно пиене, не изкарах дълго. После само с червено вино. После само с бяло. После и само с бира. Нищо не ставаше, само си вдигах количествата и поглъщах много, за да е ефектът като да съм цапнала бутилка водка. Накрая сутрин в 7 и 30 клечах пред кварталния магазин да тропам на касиерите да ме пуснат само за една бира, защото ми е жизнено важна точно в този час на денонощието...
Не мисля, че можеш да спреш да пиеш изобщо, докато не се убедиш ти сам, че друг начин няма. И да караш ден за ден. И аз не вярвах и ми отне повече от две години в опити и самозаблуждаване. А и знам, че на село да не пиеш е като да си прокажен, нещо такова. Пиши тук, с теб сме





Тема Re: Години от понеделницинови [re: tasartir]  
Автор иван (непознат )
Публикувано30.03.11 20:17



Благодаря ти за подкрепата,tasartir :) Аз обаче не се радвам,че пия и мога да поглъщам все повечеи повече...напротив срам ме е.А това да живееш на село и задължително да се наливаш не е точно така-около мен е пълно с хора дето не пият или пийват рядко.Разбира се има и доста като мен сигурно,дето всички ги мислят че почти не пият,а те тихо и кротко се наливат всяка вечер като мене...
Пак ти благодаря





Тема Re: Години от понеделницинови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано25.05.11 22:01



Не съм писал скоро...положението е същото с тенденция към влошаване....Но няколко събития от последните дни ме стряскат та искам да споделя.Случвало ми се е 5-6 пъти досега,но на редки интервали....а в последните 10 дни 2 пъти...та.
Не знам как да го опиша точно...Случките са все пообед и при наличие на мн хора....изведнъж затрепервам и не мога да държа чашата с кафе дори...не смея.
Оня ден имахме банкет и пак така....Сипаха ми ракия а мен ме е страх да се чукна че ще е разлея.След първите глътки обаче се успокоих...като пийнах 100 и една бира вече бях друг човек,весел и не треперех.Дали ми помогна това че пих 2 деанксита...Някой имал ли е подобни симтоми и какво да си мисля....



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано26.05.11 11:43



Посети АА групите където живееш или най-близката.Аз също рядко ходя на сбирки.Трябва ти ВЯРА и Воля.Без вярата в това че господ,силата или както там го възприемаш,няма да стане.Трябва да се работи по проблема.От само себе си не става.И се опитай да взникнеш сериозно в проблема.НЕ ДОКОСВАЙ ПЪРВАТА ЧАША.Ето това е разковничето.Щом дразнителя изчезне,с времето изчезва и дразнението.Просто ние сме болни хора.Без едно можем,с едно не можем.Не си тръгваме след 3тото.Друго когато усетиш че всички могат да ти обърнат гръб завинаги,си даваш сметка какво може да загубип.Говоря от личен опит на човек който дълги години страда от тази болест и проклятие.Свали картите на масата и бъди болезнено честен със себе си и останалите.За поблема.И се извини доколкото можеш на хората около теб пострадали от твоето пиене.И запомни най важното.НЯМА УМЕРЕНО И КОНТРОЛИРАНО ПИЕНЕ ПР НАС АЛКОХОЛИЦИТЕ.И никога няма да има.Успех.Чети книгите на АА ,ходи на сбирки колкото смяташ че ти е необходимо.И не пропилявай възможността да победиш бутилката.Създай съвсем друг тип и стл на живот.Тренирай.Ти си бивш спортист.Не оставяй незат,уплътнявай си деня до дупка за да не посягаш към ПЪРВАТА ЧАША.Пожелавам ти трезви следващи 24 часа.И да бъдем сухи.И ти и аз и всички други братя и сестри по неволя.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: cerveznik]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано26.05.11 11:46



По-добре Анонимен алкохолик,отколкото известен пияница.Аз вече не ме е срам да казвам че имам проблем.Или че ще засеча някой познат там.Всички сме хора и никой не е застрахован от каквото и да е.

.....and the grass grows by itself-Basho



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.