Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор July_mf ()
Публикувано20.03.11 21:38



Ако както при повечето от зависимите, и аз трябва да се ударя в няккакво подобно дъно,едва ли ще мога да оживея дотогава..
А от какво ще умреш според теб?
И щом няма импулс или безумие, какво точно мислиш преди да си купиш алкохол?
Мислиш ли за проблемите в семейството или за социално ангажираната ти работа? И как ги решаваш по -точно като пиеш? Харесва ли ти такъв живот?
Въпросите ми не целят упрек.
Дъното е индивидуално.


Ние алкохолиците дълго се самозаблуждаваме за сериозността на състоянието си. Просто не го виждаме. Болестта не ни позволява. Иначе всеки алкохолик би го видял, признал и спрял. Тези, които определяш като пропаднали и те биха спрели. Немислиш ли? Но ако ги питаш и те сигурно ще ти кажат, че не са толкова зле и ще ти посочат някой по-зле от тях. Пробвай, ако искаш. Питай ги.
Болестта ни е хронична, прогресираща и смъртоносна.
Кой колко време би издържал на такъв живот също е индивидуално. Незнам.
Знам само, че никой насила неможе да даде нещо на някого. И мен никой насила не успя да ме накара да спра да пия. Цялата рода се пробва
Спрях когато сама се убедих и не издържах повече така. Ако си достатъчно отчаян и ти стига толкова гадост опитай с 24-часовото въздържание. Ако искаш още да дълбаеш- дълбай. Живота е на този, който го живее. Тук нама да бъдеш осъден или отхвърлен каквото и да избереш. Всеки от нас знае, че е трудно, но пък и всеки от нас е доказателство, че нещата стават и е възможен трезвия живот. И не само това, а че е възможен трезвен и щастлив живот

Редактирано от July_mf на 20.03.11 21:52.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: July_mf]  
Автор иван (непознат )
Публикувано20.03.11 23:15



започнах да чета ама...
пиян съм на...ъз

май не съм бил така....даже одеве паднах в стаята....отивам да си си плискам лицето че утре да не съм син пред децата....утре ще дочета поста ти...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор July_mf ()
Публикувано21.03.11 07:23



Днес го прочети.
Ако искаш пробвай и днес да не пиеш.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: July_mf]  
Автор иван (непознат )
Публикувано21.03.11 21:02



Хай Джули,лошото е че не си купувам огнената вода,а тя е до мен на две крачки в бурето...Аз не се самозаблуждавам за сериозността на състоянието ми от години...но ме плаши че напоследък прогресирам буквално с дни...Засега удържам фронта в семейството и в работата,ама докога...кой знае.Днес пих два деанксита дообед,(препоръчаха ми го за нерви уж...)но вместо да се успокоя направо се разтресох от нерви ли ддз.Връщайки се към два направо за чашата и така се поуспокоих...после обядвах и спах 2-3 часа...сега пия пак,но не е като снощи,да се надяваме,че поне количеството ще е по-малко...
Лека вечер ви желая



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано22.03.11 13:24



Коварството на алкохолната разруха е именно в това, че действа бавно,много бавно в повечето случаи, неусетно, но твърдо и неумолимо.

Дълго време, човек се самозалъгва, сравнява се с дрги пропаднали и деградирали алкохолици и все му се струва, чер той не е от тях, че другите може и да стигнат до дъното, но не и той...

И в момента, когато се усети и иска съзнателно да спре, дъното вече е стигнато и връщане от там вече няма...

По повод на това, че днес се навършват 40 дни от кончината на приятеля ми, пак се чувствам задължена да ти кажа, че нямаш време за никакви извинения пред себе си...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Mila06]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.03.11 00:04



Мила, съжалявам, че по толкова страшен начин е трябвало да научиш истината за алкохолизма.
Много точно си ги казала нещата. В Голямата книга на АА пише, че алкохолът е коварен, объркващ и всемогъщ.

Всяка една от тези три думи е 100% вярна, отнесена към алкохола.

С едно уточнение за дъното.
Алкохоликът, достигнал дъното, все пак има още една възможност за спасение. И тя е Анонимни алкохолици.
В Първа стъпка от програмата на АА се казва, че именно когато достигнат СВОЕТО дъно, алкохолиците почти неизменно се подобряват, ако приемат принципите на АА като удавници, хванали се за спасителен пояс с цялата си останала сила.

А защо това обикновено не става по-рано? Ами именно защото алкохолът е коварен и объркващ и първо трябва да стане много много лошо, да няма накъде повече...

За съжаление много алкохолици по различни причини не приемат принципите на АА или просто не попадат в АА и най-често изходът е фатален.

Иване, знам че нямаш наблизо групи на АА, ама нали не само аз и ти четем тук





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: nekoi]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано23.03.11 18:48



Говорех за това "дъно", от което връщане няма...

иначе, разбирам, че алкохоликът трябва да стигне до "предела", до дъното, от което с последни сили да се отласне, ако не може сам, то с помощта на АА или нещо друго, което навярно, обаче никой още не го е открил...

А истината за алкохолизма съм я знаела и преди този случай, по повод и на други близки и познати с този проблем и съм научила всичко за него, както и за това, как да помагат близките...

но най-важното решение и усилие за съжаление трябва да направи самия алкохолик... никой, и най-благосклонния и съчувстващ, и помагащ, и разбиращ близък, не може да свърши работата вместо него...

Какво да говрим... жестоката истина в пословицата "Работата по спасяването на давещия се, е негова лична работа" си е вярна...

Редактирано от Mila06 на 23.03.11 18:49.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано25.03.11 00:58



Здравей,
Мислех само да чета какво се случва във форума, но се изкуших да пиша...

Здравей Иване,

Аз съм Еми, както и ти си Иван ...Напълно те разбирам, аз самата съм минала през това и пак преминавам... (за ужас и съжаление..)

Уфф, в момента не съм сама, после ще продължа



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Eми®aa]  
Автор иван (непознат )
Публикувано25.03.11 17:32



Няколко пъти по-горе бе споменато,че много алкохолици пристъват към решителни действия за спасението си когато нито могат със,нито без алкохол.
Аз съм на етапа,когато без алкохол не мога,но със алкохол все още мога да живея...
Не знам,може би от понеделник ще опитам да променя статуквото...

Редактирано от иван на 25.03.11 17:34.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано25.03.11 23:13








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.