Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: tasartir]  
Автор иван (новак)
Публикувано04.11.11 10:23



Не ме кефи пътя,който ми предначертаваш по простата причина,че количествата,които пиех не са сравними с описваните от много хора тук,нито пък са малки,за да пренебрегна проблема.Просто години всекидневно пиене в количества,които не вредят не толкова на работата,колкото на семейството и здравето.А това не е добре,защото ден след ден минават ,а положението все същото.Да чакам някоя болест от това прекаляване не ми се ще честно казано,значи просто трябва контрол.Така мисля засега,бъдещето ще покаже.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано04.11.11 11:34



Нали допускаш че е възможно и да не си алкохолик. Аз за себе си разбрах че не съм въпреки че няколко години пиех всеки ден, но само вечер.
От почти година пия само в петък вечер по 1-2 чашки. Обаче когато остана сам вкъщи за няколко дни - всяка вечер пиивам. Това не ми пречи след този период пак да мина на веджъж седмично.

____________________
Potes meos suaviari clunes


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: clovenhoof]  
Автор иван (новак)
Публикувано04.11.11 11:42



Разбира се,че допускам да не съм алкохолик.Преди по-плахо,напоследък надеждата,че не съм е по-голяма.Това разбира се не значи,че не осъзнавам проблемното си пиене.Не е нормално на ден да пиеш по 400-500грама твърд алкохол и бира понякога,па макар и да не ти личи...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано04.11.11 16:14



Ако понякога си препил и като станеш ти е много лошо и пийнеш, за да ти мине и да ти стане по-добре, то тогава отговорът е ясен. Ако мисълта да го направиш е абсурдна, дори да можеш по принцип да изпиеш 2 бутилки концентрат за една нощ, то тогава не си.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: tasartir]  
Автор иван (новак)
Публикувано04.11.11 18:18



Аз специално не попадам в нито една от двете хипотетични ситуации.Много рядко ми е било зле сутрин,може би защото повече от 350мл не пия наведнъж,а по принцип вечер до 300.Един-два пъти съм опитвал бира сутрин и то само за да опитам вярно ли има ефекта,за който говорят.Честно казано не видях подобно нещо.В месеците,когато съм пил преди обед или около обед го правех ей така за релаксиране,не за да се оправя от предишния ден.Количеството да речем 150 до 200.
Относно двете бутилки концентрат нямам мнение,не мога да си представя как ги пия наведнъж,бих умрял сигурно.Така че,явно има доста и различни случаи на пиене и не може всичко да се постави в рамки.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: aлkaжa]  
Автор di_el (непознат)
Публикувано04.11.11 21:58



Не знам как, но се пообъркаха датите в тази тема специално, и е трудно да се следи хронологията на постовете.
Няма значение, според мен, кой колко често пие и в какви количества. Познавам хора, които пият всяка вечер по много, но това не им пречи, познавам и хора, които пият веднъж седмично пак по много, но това не им пречи, и такива има които пият веднъж месечно , много, но пак не им пречи. Когато пиенето, независимо по колко, кога и как, създава проблеми в семейството, в работата или въобще...е това може би е индикация за евентуален алкохолизъм или по- мекият му вариант, наречен "проблемно пиене".Всеки решава сам за себе си, какъв е, но...щом се намира в тази тема, а и пише тук особено, е индикация за някакъв проблем, за нещо което му пречи в ежедневието. А и сутрешното пиене, tasartir, не е чак такава индикация, аз съм го правила, признавам един два пъти, но само защото ми се е налагало да правя разни неща и така съм могла да ги направя, а не че ми се е налагало чак толкова, просто за да вляза в кондиция е било. Не че имам такава необходимост, а е било по принуда, ако нямам какво да правя, няма да го правя





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: di_el]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано05.11.11 13:07



"А и сутрешното пиене, tasartir, не е чак такава индикация, аз съм го правила, признавам един два пъти, но само защото ми се е налагало да правя разни неща и така съм могла да ги направя, а не че ми се е налагало чак толкова, просто за да вляза в кондиция е било. Не че имам такава необходимост, а е било по принуда, ако нямам какво да правя, няма да го правя."...........



.......................................................

Ако пиенето ми пречи на семейството-това е проблем,ако пиенето пречи на работата ми-това също е проблем,ако пиенето пречи на секса-отново е някакъв проблем,но..... ако семейството,работата,секса или каквото и да е друго почнат да ми пречат на пиенето-това е меко казано "Малко повече от проблем".

Бъди себе си.

Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: stefko_aa]  
Автор иван (новак)
Публикувано05.11.11 17:16



Осемнайсет дни станаха,но от 1-2 нещо се закучиха нещата.В някаква криза съм явно,макар,че проблемите които имах преди седмица-две отшумяха...Честно казано мисълта за пиене тия дни ме спохожда доста често.Не е нещо непреодолимо,просто констатирам.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Mila06 (непознат)
Публикувано06.11.11 13:03



Честито, Иване!

18 дни - 18. Кой ти ги дава.

Помни че, дискомфорта от мисълта за пиене, която те спохожда и усилието да не пиеш, е нищо в сравнение с онзи дискомфорт, който ще изпитваш, ако се оставиш да те повлече течението...

Радвам се за теб и стискам палци! Всеки спечелен ден трезвост си е една победа!





Тема Все пак опитите продължават...нови [re: Mila06]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано07.11.11 06:19



"Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учудващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта.
Научихме, че дълбоко в себе си трябва напълно да приемем, че сме алкохолици. Това е първата стъпка към възстановяването. Заблудата, че сме като другите или можем да станем като другите, трябва да бъде разрушена."

....

"И все пак, независимо от всичко, което можем да кажем, много истински алкохолици няма да повярват, че принадлежат към тази група. Чрез всевъзможни форми на самозаблуда и всякакви експеременти те ще опитат да си докажат, че са изключение от правилото и следователно не са алкохолици. Ако някой, който не може да контролира пиенето си, успее да се промени и да пие като възпитан човек, ние му сваляме шапка. Един Господ знае колко усилено и дълго сме се опитвали да пием като другите хора!"

.........


"Някои от вас мислят: “Да, това, което ни казвате, е истина, но не се отнася изцяло до нас. Признаваме си, че имаме някои от тези симптоми, но не сме достигнали до онези крайности, до които сте стигнали вие, нито пък има вероятност да стигнем, защото след това, което ни казахте, разбираме самите себе си толкова добре, че такива неща не могат да ни се случат отново. Не сме загубили всичко в живота си поради пиянство и нямаме такива намерения. Благодарим ви за информацията.”

Това може да бъде вярно за някои неалкохолици, които, макар и понастоящем да пият безразсъдно и прекалено много, са в състояние да спрат или да започват да пият умерено, защото умовете и телата им не са увредени като нашите. Истинският или потенциален алкохолик обаче, почти без изключение, няма да бъде в състояние да спре да пие, само защото е опознал себе си. Искаме да подчертаем това отново и отново; искаме нашите читатели алкохолици дълбоко да осъзнаят това, на което ни е научил горчивият ни опит. "


гл.ІІІ от Голямата книга-"Още за алкохолизма"

........................................



Бъдете здрави и трезвени,братя и сестри-алкита,и Бог да е с нас!

П.П.Моите съболезнования за приятеля ти,Мила.

Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 07.11.11 06:22.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.