Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано29.10.11 20:31



Единайсти ден.Днес брах едно грозде и доста често си мислех за бъдещото червено вино....все пак по чашка вечер мисля че е нормално...Инак нормално се чувствам,но тежестта в дясно на корема се обажда .Пия някакви хапове за черен дроб,но явно доста се е увеличил.Имам усещането,че съм спрял преди месеци...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано30.10.11 14:29



"Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учудващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта."...


Гл.ІІІ от Голямата книга-"Още за алкохолизма"

.....................


Здравей,Иване.

Поздрави за смелостта да пишеш в дира и най-вече за това,че вече 11-ти ден не пиеш алкохол.
Преди някоя годинка,докато яко пиех на умиране,после един запой влязох във Вътрешно отделение с диагноза "Алкохолен хепатит" тъй като явно дробчето за пореден път се бе скапало от неправилната и прекомерна злоупотреба с алкохола.В този период бях вече усъвършенствал своите умения "да оцелявам в тая парична криза",научавайки се да пия медицински спирт,като дори сам си вярвах,че "това е по-чисто от каквото и да е",но в крайна сметка за пореден път се озовах в болница,за пореден път треперех от Ужас дали ще оживея,от това че сам си скапах живота и ред други простоти,които ми бяха в главата.
Докторите се грижеха доста съвестно,лечението бе наистина перфектно (сравнявайки го с хирургията,където скоро ме оперираха и изобщо наистина бързо ме вкараха в час),но все пак трябваше да изляза навън и да си живея живота сред хората,а не само да вися по болници.
Като идея добре,като мисъл много истинска и със съвсем истинското ми желание това да стане реалност,но....стана така,че малко след като излязох навън "стана Нещо",(което винаги все някога ставаше при мен),аз без дори да помня съм си пийнал малко и после отново запой,мъки,Ужаси,самосъжаление,вина и ред други състояния,които дори за миг не бях си представял при поредното вдигане на шишето.
Не бе само това,а тия дни като си ходех из болн.стая,виждайки мизерията,на която бяхме подложени,аз си припомних как съм бил през годините когато пиех и просто се засмях като видях,че това ми е първото такова изпитание в трезвения ми Живот,без нуждата да го прескачам,усложнявам,а просто да го приема както си е-едно към едно.На думи това е доста лесно,но искам-не искам бях и съм принуден да го направя и сега стоя у дома,чета поста ти и си припомням как сам се опитвах да направя Нещо,което в продължение на над 25 години не успях да направя-да спра да пия и да живея без нуждата от алкохол и каквито и да се хапове-променящи съзнанието.
Сега благодарение на програмата на Анонимни Алкохолици и това,което правя и се опитвам да правя ден подир ден съм трезвен,и нямам нужда от алкохол,което въобще не означава,че съм "излекуван",а напротив-това,което ми се случва и това,което се изисква от мен да преодолявам,съвсем ясно ми показва,че сам-без помощта на своят Бог(както Го разбирам) и действията,които правят милиони алкохолици по света в АА,просто нямам шанса да оцелея...
Затова се опитвам да се придържам към това,което ми се предлага от хората,които са напред в Анонимни Алкохолици,старая се да си припомням къде бях,какво се случи и какво е сега с идеята да не забравя,че не съм "излекуван",а само ми е дадена "ежедневна,постоянна отсрочка от Болестта(Алкохолизъм)",при положение,че не спирам да действам.

Желая на всички алкохолици,още един спокоен,трезвен ден и Бог да е с вас!


Бъди себе си.

Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано30.10.11 20:23



Дванайсет дни.Факт е,че сравнително леко преживявам непиенето.Може би и семейните проблеми тия седмици ме отвличат от мисълта за алкохол.Може би ще разочаровам някой,но днес правих вино.Далеч съм от мисълта,че това ми спиране е завинаги и окончателно,но факта,че го понасям така леко ме окуражава за бъдещето.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано31.10.11 14:50



Поздрави Иване, за дванадесетия ден трезвост.Лично аз преди десетина години издържах 167 дни без алкохол.Вярно взимах през този период разни кафяви,белички ,розовички хапченца,предписани от психиатър,имаше и с зелена рецепта, ама това беше щото бях нервен нещо.Имах житейски проблеми.Иначе не пиех де...После ми дойдоха едни гости пих една мента и не можах да спра десет години .Пиех всеки ден.През тия години ми се случиха куп интересни неща,как оживях не ми е ясно.Последната година нито можех да пия, нито да не пия,щото бях на границата на полудяването,добре че краката ме заведоха на сбирка на АА в града където живея.По това време здрав разум нямах,частица от него се върна едва след няколко месеца трезвост,с помоща на програмата на АА.Но ти може да не си като мене де...Така ,че продължавай с експеримента.Лично аз съм ти фен.Не се отказвай и пиши тука ,споделяй.......

Редактирано от nowwe на 31.10.11 14:52.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: nowwe]  
Автор иван (новак)
Публикувано31.10.11 15:30



Здравей nowwe,благодаря,че споделяш опита си от миналото.Аз далеч не мисля,че ще издържа 167 дни,а честно да кажа не ми е и цел.Просто искам да пия рядко и с удоволствие сред приятели.Четейки те се замислих...май аз съм по-зле от закоравял алкохолик.Защо ли?Ами чисто и просто имам граница при която спирам да пия,не се наливам безконтролно.А това е лошо,щото така карам години всекидневно и се тровя,а положението ми не се променя.Колкото до това,че си ми фен,усмихна ме,едва ли съм толкова велик,че да ми се възхищаваш.Допускам ,че е леко иронично

.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано31.10.11 23:34



Всъщност Иване,не влагам ирония в това че съм ти фен.Имах пред вид,че имаш смелостта да споделиш тук проблема си,да потърсиш решение,да четеш,да пишеш да слушаш,да се бориш,да потърсиш помощ .....За себе си само за днес аз намерих изход с болестта алкохолизъм от която съм болен.Но преди да го намеря осъзнах ,че съм безпомощен пред това чудовище,че сам няма да се справя и потърсих помощ.Всъщност дълго време се лутах,но я открих.И искрено се радвам когато някой поне има смелостта да се бори ,да си признае,да осъзнае,че има проблем.А дали ще успее не зная.Алкохола е както четем в началото на всяка наша сбирка коварен,объркващ,всемогъщ....И аз изобщо не го подценявам, това е страшен противник,който моите човешки силици не могат да преборят,но изход има...

.Пиши Иване,споделяй,не се отказвай......



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано01.11.11 17:08



Две седмици.Много е тъжно когато си оставен от най-близките си да се бориш сам.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано03.11.11 18:57



Шестнайсет дни.Днес отново се замислих струва ли си да ги броя и описвам тук.Кому ли би помогнало или интересувало това...Така или иначе ще дойде ден,в който ще пия и какво?Ще се намери някой дето ще каже - ето,казвахме ти,че не става така.Не,че ме притеснява толкова това де,аз правя всичко заради себе си,опитвам се да се изучавам доколкото мога.
Инак "експеримента" както го нарекоха някои върви добре,с всеки ден ставам по-усмихнат и позитивен,но там някъде си стои онова желание поне за една чаша хубаво вино за отпускане....може би след време ще успея да постигна това

тя да бъде само приятно допълнение към вътрешното ми спокойствие...дано



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано03.11.11 21:43



На твоето положение с притеснение, че имам проблем с алкохола бях точно преди 2г и половина. Точно от толкова се опитвам да мина с пустата чаша вино за отпускане понякога и те уверявам с цялото си сърце, че не става. Да, веднъж минава номера, минава и втори път. Може и месец-два така да минат, и след това неусетно, някакси, лека-полека се връщаме на изходна позиция. Милиони са опитвали преди нас и не става. Ама ние не можем да чуем и да разберем, а трябва да се убедим лично. Стискам ти палци скоро да се убедиш.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано04.11.11 00:36



И аз си мислех ,че съм много луд,ама то имало и много по луди от мене,самоконтрола му е майката Филантроле и най вече волята нали така,сега ще си го запиша,че вече не мога да помня.


.......and my dick grows up by itself-zaprian




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.