Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано11.09.11 19:30



Сбирките на група Пробуждане са в:
Понеделник - 19.00
Вторник - 19.00

Четвъртък - 19.00
Петък - 19.00

Неделя - 16.30

Утре в 18.50 си пусни скайпа.
Има и друг вариант - в момента може да си включиш скайпа и да направим връзка. Скапа на групата ще бъде включен



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.09.11 21:07



Ами аз не съм алкохоличка и паролата от мен няма да я чуеш, прочетох до средата.......


И теб прочетох донякъде .....

Не знам какво да кажа.... спри днес.... посети сбирките на АА.... аз от 4 години... броя дните.....

Че да те питам пак

Имаш ли нужда от това или е така се забавляваш



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: danaia nn]  
Автор иван (непознат )
Публикувано19.10.11 21:06



Не съм писал повече от месец,защото положението беше едно и също-пиене от обед,а в почивните дни и от 10 с прекъсване за 2-3 часа следобед.

Както и да е,от снощи,демек вече 24 часа не съм близвал алкохол.Нищо е,знам,но за мен си е постижение,защото от години не бях минавал и ден без да пия,та дори само вечер.
Засега това ,което забелязвам е,че времето вечер върви бавно,та дори и пред любимия комп.
Нервно ми е в момента,но знам че ще удържа тази вечер.Страх ме е за здравето ми,а и други обстоятелства ме стреснаха.
Това е,което исках да споделя,лека вечер на всички.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано20.10.11 19:23



Втори ден без алкохол.Физическата нужда е поносима,очаквах по-силна абстиненция.
Инак съм в депресия,изнервен...има и други фактори за това.

Редактирано от иван на 20.10.11 19:43.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано20.10.11 22:22



Поздравявам те за втория трезвен ден, Иване.Според мен с напъване и с воля не става ,ама това е мое лично мнение,поне при мене не проработи.С една духовна програма изтрезнях аз,но всеки си избира сам пътя.Иначе адмирации за куража и желанието.Тъй като и аз съм алкохолик(трезвен днес) знам колко ти е трудно.Важното е да не се отчайваш и да продължаваш борбата,рано или късно ще намериш пътя.Желая ти успех.И продължавай да споделяш как върви битката с този звяр алкохола.Лично на мен твоята история много ми помага,искрено ти благодаря.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: nowwe]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано21.10.11 09:54



Да трябва и духовна промяна и пробуждане.Но се иска и воля.Без воля просто няма как да стане.Нима без воля спрях и алкохола и цигарите.Само с духовното не става,иска се кураж и воля също.Ако ще се държим като удавници за сламка да стоим всеки ден с часове в АА клубовете и сбирките...само и само за да не се напием,повтарям само и само да не сгрешим,значи ни е спукана работата.Максимум седмица,две и ще се подхлъзнем.В крайна сметка важен е крайния резултат.Няма значение колко добре сме се представили като цяло,ако уте сме пак осрани,значи нищо не сме осъзнали.Не сме поправили грешките,още сме в матрицата,в стария шаблон.Според мен успешния живот без алкохол е да скъсаш със матрицата и старите шаблони.И на мен ми се допива и допушва много на моменти като гледам как на хората чак мед им капе като пият и пушат ама нито близвам,нито пък си купувам кутия с цигари.Всяка една зависимост е сходна.Като разрушително въздействие.Та Иване ако истински искаш да спеш нещо,прави го истински,сякаш от това зависи наистина живота ти.Представи си че ако не го направиш,все едно те пускат гол в зазова камера.Използвай фантазията си за добро един път.Преживях всичките тези неща за които пиша.Успешно вече години не пия и не пуша от април тази година.УСПЕХ!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор иван (новак)
Публикувано21.10.11 13:03



Благодаря ви за подкрепата

. Finntroll,много истини има в твоя пост,краят му ме замисли много.Аз няколко пъти съм казвал тук ,че за цялостно спиране не мисля почти,но поне за рязко намаляване.Ще опитам за начало да спра напълно,колко време ще е това не мога да предполагам,не съм се зарекъл завинаги.После ще мисля за нататък,всичко зависи от това как ще се развият нещата.
nowwe,за мен беше удивително да разбера,че историята ми помага на някой,по принцип само отрицателни емоции всявам у хората,особено близките.Някакси се почувствах задължен ли ...де да знам как да кажа да бъда по-добър занапред.
Лек ден ви желая



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор July_mf ()
Публикувано21.10.11 14:56



Всеки трезвен алкохолик, който чете и пише тук е имал своите първи 24 часа трезвеност, после вторите 24-часа, третите... и така.
Значи и за теб е възможно.
Погледни ако искаш тези препоръки. Може да ти помогнат.


Има и други интересни и полезни неща за четене в сайта.
Успех!



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано21.10.11 21:03



3 дни на сухо...Радвам се,че при колосалните нерви и умора днес не се изкуших да посегна към шишето.Физически съм добре,с нервите не толкова,но не че ми се пие неустоимо,други проблеми на дневен ред...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано21.10.11 21:25



"Проблеми" винаги ще има - това е живота. Поставих проблеми в кавички защото за мен аз самата ги определях преди така. Като нещо не върви както аз си го представям и веднага му лепвам етикет - проблем. Оказа се, че не е точно така или поне днес не си мисля така. Да трудности има но животга не е само прекрасни мигове има и трудности, има радост, тъга, има сълзи - както от щастие така и от тягост има много неща - те са просто чувства и всяко едно от тях ме учи на нещо.
Поздравления за трите дни. Спомням си много добре моите първи дни. Направо се ужасявах от това - завинаги да не пия. Мисълта ми беше насочена само върху това да премина няколко дни защото никога не бях издържала повече от три дни без алкохол. После някак се опитах да мисля само за днес. Сутрин се събуждах благодарна, че вечерта съм легнала без алкохол, благодарна за това че нощес не съм имала нужда от бира или нещо за да се успокоя. Благодарна си казвах: Само днес - утре не знам и така ден по ден. Днес отново съм благодарна че съм трезва- поне до сега.
Само днес - утре не знам.
Не спирай ...Продължавай напред ...




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.