Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: aлkaжa]  
Автор иван (непознат )
Публикувано03.09.11 21:44



И аз благодаря за подкрепата

.И аз не знам какъв съм вече...бъдещето ще покаже дали ще постигна нещо по този начин.Може и да се заблуждавам с тая бира ,че все пак пийвам нещо през деня,и тава да ми помага психически,не знам.Но,че имам определена зависимост,съм сигурен.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано04.09.11 20:25



Днес цял ден страхотна физическа работа,та почти не мислих за пиене.Тази вечер две бири.Стига толкова





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано05.09.11 20:37



Вчера и днес изключително физическо натоварване в жегите.Определено смятам,че ако не бях спрял твърдия алкохол преди 5 дни,нямаше да се справя с работата.Чувствам осезаемо повишение на силата ми,дори и след този кратък период на промяната.Тази вечер с вечерята две бири.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (непознат )
Публикувано06.09.11 12:42



Още като се събудих сутринта усетих,че днес ще имам проблеми.Явно след голямо натоварване и малко нерви с околните....силите ми не достигат.С две думи,издъних се

.Къв 11 ми се допи зверски и не издържах...засега съм на 150гр ракия и ме чака една бира.Много ме е яд,че не успях да се преборя с изкушението...
Утре имам отново повод за твърдо,да се надяваме,че след това нещата ще се нормализират.
Изводи от днес- голямо натоварване плюс изнервяща обстановка=срив при мен.
Кой ще ме захапе пръв?



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано06.09.11 13:38



Здравей Иване,

За мен нямаше ден без алкохол, защото всеки ден имах голямо натоварване и нерви. А когато имах хубави моменти пак пиех. Дотук добре. Всеки си попийва. Но разликата е че като почнех неможех да спра. Това ме различава от обикновените пиячи. Иначе съм си нормална.
А неспирането водеше до проблеми понеже правех неща, за които съжалявах и искахда не са се случили. И имах постоянна страходепресия от деня.
Аз не исках да не спирам, исках да пия по 1,2 и да си лягам. Ама никога не можах да го постигна. А пиенето ми пречеше, от опот 18 годишен го казвам.
Така че реших да спра. Питах как. Ами не трябва въобще да пия. Ама аз не мога да не пия въобще. Ами това е. Защо, питах аз, но вече си знаех отговора, защото не мога да спра. А как да не пия. Ами има изход. Трябва да искаш да не пиеш, да си осъзнал, че не можеш да спираш, когато ти искаш и тогава става. Ние знаем как.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано07.09.11 08:38



Явно след голямо натоварване и малко нерви с околните....силите ми не достигат.
................................
Изводи от днес- голямо натоварване плюс изнервяща обстановка=срив при мен.
Кой ще ме захапе пръв?

Ами Иване - всичко е като по учебник. Обърни внимание:
"Мъжете и жените пият, преди всичко защото харесват ефекта, породен от алкохола. Усещането е толкова неyловимо, че дори когато признават, че алкохолът уврежда, след известно време не могат да отличат истинското от лъжливото. На тях животът им на алкохолици им изглежда единственият им нормален живот. Те са неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чyството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки -- онези чашки, които те виждат, че другите поемат безнаказано."
Книгата Анонимни алкохолици, Мнението на лекаря

Неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чувството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки. Онези чашки, които другите поемат безнаказано.
Които нормалните пиячи поемат без наказание. Алкохолиците не можем да изпитаме вече ефекта безнаказано.
Но първо да ти кажа относно захапването. Твоя си работа с какво впечатление си останал. Не казвам, че си стигнал в положението да не можеш да различиш истинското от лъжливото. Може би виждаш истината много по-ясно от мене. Не мога да знам. Обаче единственият ми мотив да пиша тука е да споделя как точно съм се възстановил от алкохолизма. Какво направих, за да бъда освободен от това ужасяващо пристрастие, което всеки ден ме караше да експериментирам отново и отново дали този път като седна на горещия котлон, ще ми се охлади задника. И отново и отново задника ми се обелваше от жегата. И пак си казвах - я да видя дали този път няма да мога безнаказано да включа котлона, да си събуя гащите и да седна.
А причината да споделям моят опит е една единствена - това е част от моето собствено възстановяване. Така мога и днес да различавам истинското от лъжливото и така мога и днес да не повтарям отчайващият експеримент на първата чаша.
Не участвам в някаква игра, в която искам да докажа правотата си. Нямам за цел да се карам на някой, че пие. Аз лично не позволявах на никой да ми говори за моето пиене. И си е твоя работа какво ще правиш. Добре е, че споделяш тука как вървят нещата при тебе. Ти може би си нормален пияч. Или може би ще се научиш някога да пиеш или да не пиеш. Може би някога да докажеш, че милиони алкохолици грешат. Аз съм се опитвал същите работи да ги направя, но не постигнах успех. Все пак излязох жив от тази безумна надпревара. Лично познавах осем човека, които получиха тази информация, посетиха няколко сбирки и все пак продължиха да се опитват да се научат да пият. В крайна сметка умряха. Не говоря за алкохолиците, които умряха и умират без да имат тази информация. Говоря за алкохолиците, които продължаваха да бъдат движени от заблудата, че някой ден ще успеят да се наслаждават и да контролират пиенето. Осем от тях преминаха през вратите на смъртта по този начин.
Но какво всеки един от нас ще прави си е негова работа. Аз сам нося отговорност за действията си. Макар да ми е трудно, защото цял живот съм мислел, че други са ми виновни - изнервяща обстановка, кофти държава, скапани съседи, неразбираща ме жена, прости хора и така нататък.
Ами тези работи се случват на всички хора в този свят, но действието на алкохола е специфично само при една определена група от нас. Които не можем да пием безнаказано и не можем да си възвърнем контрола.
Излиза, че няма начин да не пием, докато този свят не се промени в някакъв неизнервящ рай. Всъщност може би трябва да живеем в мавзолей. Сами. И да не ни дразни никой. То това се получи накрая при мене, защото никой не искаше да си има вече работа с мен. И аз не исках да си имам работа с никой. Но това не ми пречеше да съм изнервен и раздразнителен и да мечтая за ефекта, който настъпва след няколко чашки. Чувството на облекчение и комфорт. Истината е, че този ефект при мене отдавна вече се беше изпарил. Нямаше го. Пиех, за да ми стане хубаво, но отдавна вече не ми ставаше хубаво. И продължавах, за да изпадна в безсъзнание. Отново и отново се опитвах да пия и да ми е хубаво. Отново и отново се провалях. Отново и отново се опитвах да пия контролирано. Отново и отново се провалях. Отново и отново се опитвах да не пия - отново и отново започвах да пия.
Споделям за себе си. А ти какво ще направиш с тази информация - това е твоя работа. Може би ще я приемеш като желание за състезание. Да ми докажеш на мене, че ти си специален случай и ще се научиш, ще имаш силата, имаш знанието и така нататък.
Не подценявай всеки един от нас, които споделяме своят опит. Не мисли, че сме тъпи или не сме опитвали всичко това, което виждаме сега да опитваш. Не мисли, че не сме се сетили. Допусни, че не сме чак толкова малоумни, необразовани и безволеви. Ей така просто си го прекарай в главата.
Лично за себе си днес се моля за още 24 трезви часа за мен и моите събратя. И се моля да се отворят очите на все още страдащите алкохолици и за тези, които не знаят, че има изход от това безнадеждно състояние.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано08.09.11 18:04



Иване, можеш да се свържеш и по скайп на сбирка. Групата на АА "Пробуждане" в Стара Загора свързва желаещи онлайн на своите сбирки. Скайп името е aastarazagora.
Отнася се за всички, които имат проблем с алкохола. Всеки може да изпрати пълномощно на скайпа и да участва в сбирка.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: aлkaжa]  
Автор иван (непознат )
Публикувано10.09.11 21:40



А в кой ден са сбирките онлайн? подал съм заявка за пълномощно от оня ден...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.09.11 08:07



Иване, тази тема ми попадна преди време, като се разхождах от скука по клубовете и понеже още ревеш

6 месеца вече, обещавам като намеря време да я прочета цялата......

Не се считам за алкохоличка, понякога чета тук, защото ме е страх да вляза в един съседен клуб, където някога съм писала заради мой близък и тия вашите проблеми ми се струват, извинявай, до болка смешни......

Предвид първите ти и последни мнения и за да съм мотивирана да я прочета, би ли ми отговорил на едни въпроси.

Пак ти казвам, не съм чела всичко, но за да го прочета, искам да знам твоите отговори, отговорите, които ти сам си даваш. Искам да погледна на цялата тема от старта на твоята позиция, иначе романи бол.......

От първите ти постове.....
Криеш се да изпиеш 150 г. "твърдо", как стигна до идеята да се криеш?

От последните....
Пиеш въпросните 150 г., защото ти било нервно

На прима виста ми иде да питам, тая мярка 150 за лекарство ли я имаш.

Ако искаш ми отговори.......

Пиша ти, не за да вляза в клуба, не за да ти помогна на теб, аз не мога. Приеми ме неутрална. Опитвам се само да разбера..... къде е границата на болката



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: danaia nn]  
Автор иван (непознат )
Публикувано11.09.11 18:55



Интересен пост...днес писах,ама гледам нищо няма публикувано...
Ще ти отговоря абзац по абзац,доколкото мога разбира се...

Аз пък от скука преди година и половина попаднах на един сайт,който ме докара до рев и до ред други проблеми,но това е друга тема.

Хубаво е,че не си алкохоличка,но нали знаеш,всеки смята своя проблем за най-неразрешимия...

Бих ти отговорил,само не разбирам защо искаш да се мотивираш да я прочетеш



Искаш да знаеш моите отговори....и да погледнеш от позицията ми през март.....сложно е,както е сложна всяка човешка душа...

Как стигнах до идеята да се крия пиейки?Ами много просто,не искам да се излагам пред близки и приятели,но едва ли ще го разбереш.

От последните...пия въпросните милилитри с кеф,за да постигна желания ефект на отпускане...

На прима виста ти отговарям-аз се самоунищожавам,тези 150 са само сутрешната доза.

Отговарям ти спрямо моментното ми състояние.

И накрая,всичко по-горе го написах,защото мисля,че СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ,И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТВСЯКЪДЕ ВЯРВАМ




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.