Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано01.06.11 22:32



Странно племе сме ние алкохолиците.Болшинсвото от нас нямат проблеми с алкохола. В началото губим ,работа,семейство,приятели,никой не ни разбира и всички са ни виновни,за страшните беди дето ни се струпват на главите,жертви сме на световната конспирация срещу нас,но проблеми с алкохола нямаме,само дето като почнем да пием не можем да спрем,ама това са "дреболии" така се "лекуваме".После някой от нас отиват на "почивка" в лудницата,попадат временно в затвора или просто си мрем от ужасна смърт,ама алкохола не ни е виновен.Някой от нас, обаче се усещат и започват да подозират ,че бедите им май са нещо свързани с алкохола и тогава почват едни напъни да се спре пиенето или да се пие контролирано,обикновенно почваме с волята-ама аз съм много силен,ама не съм рекъл и не съм спрял,ама аз ще издържа....ама то без пиене издържа ли се.После идват психиатри,психолози,народни медици,тибетски чудотворци,екстрасенси,магове,врачки,магьосници,ловци на духове,таблетки,прахчета,капки,билки,четене на дебели книги ....и какви ли не щуротии ама полза никаква.Лично аз и днес не съм пил алкохол благодарение на програмата на „Анонимни алкохолици” ,но исках ,ама много исках да спра да пия и АА беше последната врата където потропах,преди това пробвах всички познати и непознати методи на „лечение” на алкохолизма.И не вярвах ,че мога да спра да пия даже за един ден,но „чудото” се случи и днес съм трезвен и не ми се пие.И тук идва другата страна на въпроса –ама не вярвам ,ама зает съм,ама няма сбирки в нашия град,ама нямам смелост да питам някой който се възстановява по програмата на „Анонимни алкохолици” какво точно да направя...,ама....ама....ама...Ама искам ли да съм жив и да водя нормален,пълноценен живот или искам да полудея и да не знам жив ли съм ,умрял ли съм.Въпрос на личен избор.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: nowwe]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано06.06.11 09:37



Въпрос на личен избор.Щом имаш нужда от сбирките на АА,ходи,пътувай,ако ще ти помогне.Но най-вече трябва вътрешно да узрееш и да се промениш.И аз не го осъзнавах.Но сега реших.СВЕТА НЕ СВЪРШВА АКО ПИЯ БЕЗАЛКОХОЛНО.Колкото и да ме дразни мириса на алкохол понякога.Просто се АБСТРАХИРАХ,че има бутилки вкъщи,че мога да ида до магазина и да си купя.Някой тотално ихвърлят бутилки от вкъщи,гледат да не държат алкохол вкъщи.Не мисля ,че това е проблема.Проблема им е и ни е в главите.Имам приятел които отказа цигарите носейки пълна кутия с цигари и запалка в предния джоб на якето.Черпеше всички наред,но той не пушеше.Така вика съм спокоен че имам запас,но не пуша.Дълги години не пушеше след това,ама пак ги почна.Та незнам и аз,има ли вечна трайна надежда за нас алкохолиците,но знам едно че все пак по-добре ама яко да си го набия в тъпата си глава това,че е по-добре тотално да си внуша че съм алкохолик и не трябва да пия.По-добре така отколкото в канавката и никой да не ме погледне.Прозрях,че аз и пиенето ми не сме най-важните.Семейството ми е по-важно.И мира в него.Засега работи вече 6 седмици.От години не съм се напивал,макар и да се залъгвах че с 2,3 бири няма да ме объркат дневно.Сега вече знам че няма връщане назад.По-добре миналото ми да си остане там.От време на време взимам книга или тетрадка и просто обръщам посл.страница и си мърморя сам на себе си,че така е по-добре за всички.И че това между кориците е алкохолното ми кошмарно минало,и то си остава там.Затворено.Както и че отгръщам нова страница.На мен лично ми действа доста позитивно и удовлетворяващо.Мисля че може да пробвате и вие.Съвета е безплатен все пак



.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано06.06.11 10:00



Мислех си поне наобед да мина без концентрат и да речем една бира,ама не стана...опуках 100 ракия преди бирата...

Здравей Иване, благодаря ти, че търсиш мнение и помощ. Аз съм алкохоличка. Аз също преди време потърсих помощ. И стана чудо, не пия вече, а се опитвах всяка сутрин да спра. Всяка сутрин като поизтрезнея от снощното пукане си казвам, днес няма да пия, ще си почина малко, чувствам се зле след това, от утре, от 01.ви от Нова година, така докато не отидох в аа. Там стана чудо, не пия вече 3 месеца. Знам че не е много, но за мен е много време. Действа това нещо бе, аз съм жив пример. Нищо друо не ми помогна. Не си мисли че тука нещо много ги хваля или правя някаква пропаганда за аа, но е факт че само те ми помогнаха. Страх ме беше много, да не ме видят хората, какво ще кажат, но в един момент си казах, че честността пред моето безсилие трябва да е пълна. И си взех якенцето и отидох. Срещнах и позната дори, но и тя беше по същата причина там, та нямаше от какво да се страхувам. И така до днес. ПОжелавам Ти да намериш ТВОЯ ПЪТ за да спреш да пиеш, но за мен беше невъзможно да спра сама.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано07.06.11 11:51



Тайно се надявах,че 1-ви ще е началото на поне малка промяна

Иване, а какво му е лошото на 7-ми?



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: don_1953]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано08.06.11 14:21



Днес е 8-ми, също не е лоша дата...Става въпрос само за 24 часа.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: don_1953]  
Автор иван (непознат )
Публикувано02.07.11 12:13



Всеки ден съм тук....влизам по няколко пъти и чета новите постове.Често те са много дълги,но още от самото начало знам какви ще са последните редове,знам какво е спасило въпросния човек.....АА АА АА АА АА.......Бог...Силата...Всичко е някакси толерантно изказано,и винаги в края на поста,но простете ми,натрапва се.....
nekoi веднъж писа ,човеко,не само аз и ти четем и пишем тук...
така е,всеки търси своя път...казах още в началото че не искам АА
Аз не мога да допусна,че в огромния свят,който ни заобикаля,няма и други пътища....че аз за да ида до софия мога да мина поне по 5-6 пътища,а какво е софия???
Как една душа,физика и мозък може да бъдат спасени САМО ПО ЕДИН НАЧИН?????
Това е нелогично отвсякъде...
Знам,ще кажете....и аз не вярвах докато не отидох на сбирката...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор July_mf ()
Публикувано02.07.11 14:14



Как една душа,физика и мозък може да бъдат спасени САМО ПО ЕДИН НАЧИН?????
Колкото спасени души, физики и мозъци Иван, толкова и начини.
АА не е панацея и никой в АА не държи монопол върху начина, върху Висша сила или върху Бог.
Когато някой изписва тези думи, има в предвид само и едниствено собстваното си значение, което вкарва зад тях..
Аз съм сигурна, че ако отворим тук една тема, примерно: ” какво разбирате, когато се произнесе думата Бог”, ще получим такова многообразие от описания, колкото са хората писали в темата. И това ще е независимо дали тези хора определят себе си като членове на АА или не са.
Някой разбирания ще си приличат, други коренно ще се различават.

Следователно, когато ви говорим за Бог, ние имаме предвид вашето собствано схващане за Бог. Това се отнася също така и за другите духовни термини, които ще намерите в тази книга. Не позволявайте на предубежденията, които може би храните към духовните термини да ви отклонят от това честно да си зададете въпроса какво означават те за вас.
От "Анонимни Алкохолици", глава 4 "Ние агностиците"

Дали съм имала предубеждения? О, да. Може би повече и от твоите. И сега не харесвам, когато нещо много се повтаря. Но това си е мое право да харесвам или да не харесвам. Да действам така или да действам иначе.
Всеки е спрал някак. АА позволява, човек да не е самотен по пътя си в трезвеността и ясен начин за промяна (разбира се, само ако някой го пожелае) за да остава трезвен и да живее добре.
Ти ще си решиш, кой е твоя път.
Дано го намериш.

Редактирано от July_mf на 02.07.11 14:42.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано02.07.11 15:08



казах още в началото че не искам АА
Не съм писал тук от години, ама съм провокиран.
Това, че не искаш нещо ....ми имаш си твоето право.
Обаче си изпаднал съвсем в заблуда, че може да се справиш съвсем сам. Аз съм от противниците на АА, както пишещите постоянно тук знаят.
Но ако и да не е АА, то въпреки всичко ти трябва помощ. Аз навремето заложих на психиатрите и вече над 12 години съм трезвен..Дори и не знам дали са толкова годините, просто не ми е интересно да ги броя.
Ако искаш, прочети моята история тук. Може да ти дойде нещо в главата като идея.



ПП Само искам твърдо да ти заявя, че седейки пред компота в села и паланки, изолиран от всички и всичко-няма да се оправиш. Дали ще е АА, дали ще е друго..трябва ти помощ. Не сме толкУ яки за да се оправим сами, макар да си мислим, че сме голямата работа с големия мозък, но неразбрани от целия свят



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано02.07.11 16:12



Аз пък много се дразня, когато махам ли махам с ръце, но нещо ми прави номер въздуха и не мога да литна.
Дразня се, че ако ме заболи зъб, задължително трябва да отида на зъболекар. Е, не е чак задължително. Преди години, в пияно състояние, съм си правил операция на шести долу вляво кътник. Самостоятелно с кухненския нож. Казвам кухненския, защото още този същият нож съществува в кухнята на същия апартамент. Нещо познато. Всъщност имах алтернатива на зъболекаря.
След два месеца отидох все пак заради същия зъб на зъболекар. Жената се ужаси, когато ми погледна в устата. Пита ме кой се е учил на зъба ми, при кой зъболекар съм ходил. Посочих едно име. Стоматолога и медицинската сестра се гледаха една минута с празни погледи.
Но има алтернатива и на зъболекаря. Никой не ме задължава да ходя на зъболекар. Мога да мина през каспичан по пътя към кухнята и да си оперирам сам ченето. Напук на всичките овце, които тръгнали по един и същи път.
Дразня се, че тази година се разболях два пъти от някакви грипове и бронхити. Дразня се, че не успях да се самоизлекувам. Накрая се принудих все пак да отида на същия си личен лекар. Да ми изпише познатите едни и същи дразнещи работи. Може би не проявих достатъчно упоритост и се върнах пак на утъпканата пътека.
От какво още се дразня?
Дразня се, че огладнявам и не ми работи апаратурата за фотосинтеза. Все се налага да дъвча и да храносмилам. Пробвах да не ям, но нещо не се получава. Много обвързващо.
Дразня се, че ми се налага да си включвам тока. Тъмно е нощем. На свещ пък недовиждам. Сигурно има някаква алтернатива. Трябва да се напъна.
Дразня се, че рибите дишат под вода, а аз не мога. Не съм съгласен. Някак си ми се струва много еднопосочно.
Дразня се, че ми се налага да спирам по бензиностанции и да си пълня колата с гориво. Няма ли друг начин? БДЖ трака по едни и същи релси. Как да мина утре 230 километра? Много пътища до целта, но не мога засега да мина без да платя на лукойл.
Не се дразня само от това, че всеки може да си има свой собствен път, ами само аз да нямам пътя на АА. Някак си бъркам на някого в панкреаса. Всеки може да си има път различен от АА и да говори за него - всъщност много малко хора досега са предложили действащи алтернативи, които да помогнат на повече от един човек. Всеки си има своят път, та ако ще и пътят му да е само, че го дразни, че някой говорил за АА. Всички пътища са позволени, обаче този който не ми харесва - за него не трябва да се говори. Всеки има право на своят собствен път, стига да не се говори много за АА. Говорете за нещо друго. Имате право да говорите за всичко. Всички сме свободни, но който говори за АА, ограничава свободата на другите.
Моля помогнете ми, но аз ще ви кажа точно как да ми помогнете. АЗ ще кажа на стоматолога, че не може да ми бърка в устата. Да намери друг способ. Когато ме изрита от кабинета си, ще го обвиня, че не иска да ми помогне.
Ще се довлека до лекаря си и ще искам да ми помогне, обаче после ще си изям рецептата и ще го обвиня, че е в лекарствената мафия и ще не иска да ми помогне.
Ще отида фризьор, но ще кажа на момичето да не ми размахва тези ножици, ами да ползва нещо друго. Тъй ли не намериха някой нов уред за тази цел. После ще я обвиня, че се опитва да ме вкара в калъпа на малоумните. Точно мене.
Ще съм толерантен обаче. Всеки може да говори каквото иска, но няма да е толерантно от моя страна да говоря каквото искам.
Ако някой се чувства ограничен от това, което казвам или това, в което вярвам правя официално изявление - Давам правото на всеки да мисли каквото иска и да прави каквото иска. Давам правото на всеки да не обръща внимание на това, което мисля аз. Давам правото на всеки, да живее без моето мнение.
Давам правото на всеки да има своя собствена алтернатива, свое собствено мислене, свой собствен начин, свой собствен път.
Давам си и на мене право да бъда толерантен към себе си - да споделям спокойно това, което мисля за правилно.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: gogo163]  
Автор иван (непознат )
Публикувано02.07.11 21:05



Мерси gogo за линка към историята ти...виж не се заблуждавам,че мога сам да се справя,то ако беше така,нямаше да съм тук...Прочетох го на един дъх...честно да си кажа,макар че и в момента пия...тази вечер ми е по-леко,трябва да има безкрайно много пътища за избавление....просто трябва всеки да намери своя...ВЯРВАМ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.