Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано17.03.11 12:17



В отговор на:

....Щеше ми се форума да е по-активен ама...



И на мен така ми искаше тогава, преди повече от 4 години, когато смятах, че това е върхът на сатисфекшъна - с бутилката водка в чата, или във форума.
Не познавах по-рафинирано удоволствие. Разбира се, че чашките бързо пресъхваха и преминах направо към бутилки. 2, 3, 4 сутринта - сама с бутилката и виртуалните мъже, семейството спи, а аз се отдавам на удоволствията. В слушалките - любимата музика на мах. Вярвах, че това, което правя е супер интелектуално и префинено извратено. Колкото повече водка изпивах, толкова по отворена ставах в диалозите в чата и форума.
Най-обичах да следя известно време някой мъжки екземпляр, да се поразровя из постовете му и накрая да му се лепна с някоя "незаменима" фраза. Опиянявах се от бързото чатене, на сърце ми падаше този, който захапваше веднага и ми отговаряше тъй скоростно и оригинално, тъй както смятах че го правех и аз. Обичах да е пълен форумът или стаята - тогава лафчето на дира вървеше много. Форумът беше моята сцена, форумчаните - едновременно моята публика и съдници, и приятели. Знаех повече за живота в клуба (не този) отколкото какво се случва с живота на билзиките ми.
Смятах, че съм най-добрата виртуална свалячка в тази част на Балканите.
В последните години на алкохолния ми стаж вече си позволявах да измъквам екземплярите от чата и да ходя на реални срещи с тях. Добре подквасена преди срещата, по време на срещата ги сразавях с несметните количества, които изпивах, след срещата - отново у дома пред компа - в свои води, с водката до мен, уж "много влюбена чатърка".
Благодаря ти, Иване, че ме накара да си спомня тези неща. Само искам да кажа, че с ремисията в алкохолната зависимост при мен задряма и зависимостта от интернет, и емоционалната зависимост.
Всички тук знаем, че контролирано пиене за нас, алкохолиците, няма. Бихме могли да ти помогнем само ако и ти си на същото мнение - в смисъл да споделим опита си как сме спряли и как живеем в трезвост.
Не се сърди, че някои те хапнаха леко, че не искаш помощ, а просто да става купон. Ние начин за контролирано пиене не можем да ти дадем. Ако имаше такъв начин, повярвай, сигурно щяхме да го знаем и да го ползваме, и съществуването на този клуб щеше да е безпредметно. Щеше да е достатъчен клубът на пиячите.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: Xapakиpи]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано18.03.11 09:16



Аз пък ти благодаря на теб Харакири за припомнените спомени.Макар и малко по различно от теб ( тъкмо почнах да ги изваждам от чата момичетата и взех, че спрях да пия

) но в чата бях важен, обръщаха ми внимание , аз обръщах внимание , бягах от реалния живот и от страховете си в него.В същото време хората които наистина ме обичаха и държаха на мен аз ги отблъсквах и избягвах - те не ме разбираха а и все ми правеха бележка за пиенето ми.Трябваше ми много трезво време за да им простя това безобразие да навлизат в личния ми живот и да искат от мен да спра да пия.Дори и в трезвия ми живот понякога си търся отдушници и начини да избягам от реалността.Като отворих дума за прошката се сетих как си мислех колко АЗ съм над нещата на света и как не мразя хората и колко съм великодушен към тях а ТЕ колко са неблагодарни.Оказа се , че имам големи проблеми с тези прошки и непростени обиди.Дори и в трезвия ми живот понякога ми е много трудно да простя на хора които УЖ са навлезли в личното ми непрекосновенно пространство на ЕГОТО ми. Даже вчера минавайки покрай едно място се надигна в мене гняв зщото някога си някои си са пили кафе там без мен. Е те това само един алко като мене може да го направи После се чудех защо такъв добър човек като мен може да е толкова нещастен и се налага до полива нещастието с алкохол.
Между другото ей така се изтъркулиха 4 г и 5 м без алкохол 4 г без хапчета и 3 без цигари.Те това и най пиян или най отчаян като бях нямаше как да си го представя, че е възможно да ми се случи.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано18.03.11 10:15



Здравей, Иване,
първо да те успокоя, че не си сам, това поне за мен на този етап е най-най-важното. Защото човек, който не е алкохолик, не може да разбере един алкохолик, колкото и да му се иска. Хиляди и милиони сме, макар и да не се блъскаме един в друг по заведенията.

Другото, което искам да ти кажа е, че щом пишеш, съзнаваш, че пиенето ти може би е проблемно и може да се развива стремглаво в посока надолу, то тогава това е добър знак и е началото на каря на твоето пиене. Пожелавам ти го от сърце. От това начало може да изминат месеци и години, докато, както казват ''извървиш своя си път на пиене'', но все някога краят ще дойде. Опитай се само максимално да държиш връзка с реалността и да внимаваш да не загубиш, както се случва на много от нас, здравето си, семейството си и т.н.
Аз също подходих и все още имам лек скептицизъм спрямо АА, не следвам 12-те стъпки, не съм прочела книгата, но да седя в една стая с други като мен, да общуваме и да се разбираме с една дума - това е много ценно, защото е единственото място, където това може да стане.
Пиши, ние сме тук, споделяй.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: tasartir]  
Автор иван (непознат )
Публикувано18.03.11 15:22



Едно странно чувство тия дни се заражда в мен...това ,че си разбран от някой,и да си призная това много ме радва :) Макар че засега положението при мен не се е променило,вашата подкрепа много ме зарадва.Благодаря ви хора





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nekoi ()
Публикувано19.03.11 20:41



Едно странно чувство тия дни се заражда в мен...това ,че си разбран от някой,и да си призная това много ме радва :)

Точно това е най-голямата сила на Анонимни алкохолици. После идват програмата 12 стъпки и останалите неща в АА.

Това чувство се заражда у теб тук дори само от размяната на постове с някакви непознати невидими хора, които са скрити зад разни никове. Представи си колко пъти по-силно е това чувство, когато седиш сред тези хора в една стая, както ти казва Tasartir



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: nekoi]  
Автор иван (непознат )
Публикувано19.03.11 20:55



Човече,за кой път трябва да кажа,че не мога да посещавам сбирки на АА?? Най-близкия ми град е на 50 км......да не говорим затова ,че там няма АА...Не знам вече как да го обясня...

Явно ние по селата ...из гората трябва да мрем ли ддз.Искрено се надявам,че има и друг път,моля се някой спасил се ЗАСЕГА без АА да сподели...
Извинете ме за грубия тон ама не издържам



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор nekoi ()
Публикувано19.03.11 22:51



Още в началото, когато взе да пишеш тук, прочетох, че нямаш къде да посещаваш сбирки и това го знам. Прочети още веднъж предния ми пост и ще видиш, че в него не те приканвам да ходиш на сбирки на АА. Просто с него исках да дам пример как се чувства човек на сбирките на АА.
Защото ти като нямаш край теб сбирки, някой друг може да има. Не само аз и ти четем тук. Нали?
Извинявам се, че те изнервих.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор July_mf ()
Публикувано19.03.11 23:15



А на колко километра е най-близкият град в който има сбирки на АА?
Ние алкохолиците сме импулсивни.
Лошото е че този импулс е насочен в саморазрушитена посока.
За това говорим за дъно в АА, при което човек болезнено осъзнава, че неможе да контролира алкохола и че той контролира него. Тогава идва признанието за алкохолизма. Поне при мен беше така. Сама се убедих че съм алкохоличка.
Ако мислиш че и ти си алкохолик, пали колата или хващай автобуса или влака и отивай на сбирка. Поне веднъж използвай този импулс за да направиш нещо за себе си, за здравето и живота си. Пък ще видим може да ти помогне.

И вие по селата ....из горите може да не мрете, а да изникне някоя нова група на АА за която е нужно двама алкохолика, който имат желание да спрат да пият и една кафеварка. Можело и само на кафе. Всичко е възможно знае ли човек



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано20.03.11 02:16



Абе човека още в първия пост си е написал, че не му допада АА философията, какво го дразните.

Аз лично съм виждал алкохолици, които са се оправили по методики от различни школи. Единия от тях обикновено към обяд се изпикава на центъра на площадчето в нашия квартал. Не съм го питал той на коя програма е привърженик, защото ми е малко неудобно. Приятелите му мисля, че са се оправили с други техники, понеже не пикаят точно в центъра.

Ако някой си мисли, че горното е бъзик или подигравка с иван, който е започнал тази тема, нека има предвид, че и аз съм алкохолик, който също молеше за помощ тук преди няколко години. Но не си спомням след като съм молел за помощ да съм бил чак толкова раздразнен от тези, които ми я предлагаха тази помощ. И другото е, че нищо чудно и аз сега да бях при горната дружинка. Не че е късно, но много се надявам да не се случи.

А иван няма да сбърка ако почне да чете и пише тук, когато е трезвен. По-добре ще е за него предполагам.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: July_mf]  
Автор иван (непознат )
Публикувано20.03.11 11:59



Здравей Джули,импулса,за който говориш го няма в мен,въпреки че отдааавна съм признал пред себе си,че имам проблем с алкохола.А мисълта ти за сбирката от двама на село...не става,не може да се осъществи.Около мен не виждам много алкохолици,или се крият като мен или...ддз.Знам един двама ама...те са толкова деградирали че...
От прочетеното дотук започвам малко да се плаша.Много хора споделят ужасяващи неща за дъното,до което са стигнали.Явно при мен още не се е стигнало дотова...което ме плаши

От години си го знам проблема,ама никога не съм се дънил публично,дори вкъщи чак напоследък взех да имам проблеми.
Ако както при повечето от зависимите, и аз трябва да се ударя в няккакво подобно дъно,едва ли ще мога да оживея дотогава...просто аз си прогресирам бавно и умерено и не се знае докога така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.