Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано08.12.11 10:06



Нима при теб докато стигнеш до сегашното ти стабилно състояние не е имало издънки и аналогични мисли?

____________________
Potes meos suaviari clunes


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: clovenhoof]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано08.12.11 11:42



Да те успокоя Ванка всичко се развива по план,при всички става едно и също тези мисли дето ги имаш ще те принуждават да пиеш все повече и по големи количества за деня ,за да ги притъпиш,и когато спреш да пиеш ще се побъркваш от ужас ще те е страх както казваш да не няаправиш някои от тях и пак ще пиеш докато не откачиш или не умреш.Болеста си прогресира ,развива се,можеш и лудост да го наречеш,и няма да сгрешиш,но думата не е от значение човек от значение как се чустваш в този момент,има начин ,ще се повторя,но единствените хора които могат да ти помогнат не са психолозите и психиатрите тези хора за които ти говоря са минали през тях 50% от тях са изпили по две три кофи със хапчета,и са станали 10 пъти по зле от състоянието в което са дошли при лекарите,представи си твоето състояние само,че 10 пъти по зле,как е?Е тези хора са единствените които знаят как става номера със спирането на алкохола и започването на един напълно нов живот без лоши мисли изпълнен със спокойствие и радост,невъзможно нали?Аз това бих си помислил ако някой ми говори такива невъзможни неща не знае ли той как се чуствам,побърквам се,няма да го отразя сигурно,и съм го правил три години обикалях психиатриите и не спирах да пия алкохол и хапчета до там стигнах страх ме беше да не би да направя нещо от това което си мисля.
Да не мислиш ,че на мен много ми е харесвала философията на АА,че съм умирал да вярвам в Бог,прочети предните ми постове на единият пише атеистът,просто бях смазан от болестта алкохолизъм,и накрая се узовах при тия""сектанти""АА ,които ми показаха начина,тези хора се оказа че са като мен,минали са през ада през който аз минавах,някои от тях са били по добре от мен други по зле.
Искам да ти кажа много неща ,но знам ,че е безполезно просто ела в АА сред ХОРА КАТО ТЕБ,които ще те разберат дай си три месеца само какво са три месеца от цял един живот в помията,пробвай какво ще загубиш?
Успех!



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор иван (новак)
Публикувано08.12.11 22:41



Човече,явно не си разбрал част от поста ми...не става дума за мисъл за самоубийство......ако беше това,щях да бъда щастлив.Не че не го мисля като вариант,но разликата е,че го искам съзнателно,за да се избавя от другите УЖАСЯВАЩИ мисли...а ония мисли идват несъзнателно и колкото ми се иска да ги подтисна,май повече връхлитат.Инак пишеш супер яко,признавам,че ме надъхваш да се боря ,жена ми,която не е алкохолик и не пие грам ми говори със същите думи като теб,ако щеш вярвай...И тук пак стигаме до края на поста ти за АА..........очаквано и разбираемо разбира се,от там си получил спасението,вярвам ти.Дали ще се потретя или почетвъртя ако кажа че на много км от мен няма АА ?
Имам дъщеря студентка,да ми е жива и здрава,предполагам знаеш колко пари отиват за това,особено от хора живеещи на село с малко доходи.Не плача...просто ти не живееш в България и явно много неща ги разбираме различно.Но виж,абсолютно си прав за много от нещата,които си ми писал,ако изключим пропагандата ти за АА всичко ми звучи сякаш аз го мисля





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано15.12.11 09:38



Извинявай за тона ми в предния пост.Да за добро или лошо(един ден на старини ще разберя) се махнах от България през 2001.Вече 10 години съм в Норвегия.Ако знаеш и тук колко много неосъзнати алкохолици има навсякъде,направо бедна ти е фантазията.Разбирам че е трудно на село,и аз съм от малък подбалкански град с 4000 жители население.Град който се стопи двойно от 90 година насам.Когато си ходя летата,почти никой не виждам,чакам уикендите да се завърнат част от моите приятели от София или Пловдив.Що се върнат и засядат в кръчмата,още преди да са стигнали до у тях си.Искали на свеж въздух да се напият.Гледат ме като полезно изкопаемо ,че цяла година съм се бил стистал в най-скъпарската държава в света и сега една бира ми викат ,една загорка не искаш да изпиеш с нас

.Е ми аз съм анонимен алкохолик,имам проблем и не мога пък и не трябва.Като че ли откакто спрях да пия,вече не съм същия за тях.Преебал съм се,жената ми мели явно.Толкова ли е трудно да се разбере че в крайна сметка мож3е да съм узрял,порастнал духовно за неща за които те не биха си помислили че могат бе/цигари и алкохол.Сега ща има ТОТАЛНА ЗАБРАНА ЗА ТЮТЮНОПУШЕНЕ в закрити помещения.Трескаво ще следя развръзката.Българина е ми се води,ни се кара,ще има фейсбук групи протов закона и прочие,само чакайте.А тук още от 2004 го въведоха,имаше отлив от клиенти по заведеният 3 седмици,и след това с времето хората узряха че това е добре,и много хора спряха цигарите.Когато изчезне дразнителя,изчезва и дразнението.Но в бг е трудно.Там никой не м,оа да ми каже какво ще правим аз.Като гледам бг сега ,тук преди 7,8 години ги преминахме тези забрани.Той който си пуши,ще си пуши отвън,и ще си пие щом иска.Насила не могат да ни спрат.Но не е зле веднъж да кажем че това е един добър закон за тютюнопушенето.Бивш пушач съм,който доскоро не можеше да диша вече от цигарите и ги спрях,малко след алкохола.А за студентка че имаш,знам че не е лесно,но има и големи градове,има квартири,има и чужбина.Като парите не идват при Мохамед,той трябва да иде при тях.Нали за децата е всичко,но и за нас.Аз каквото взема от тук взема като пенсия,но поне детето да не страда в бг.Можеш!Вярвам ти!Скъсай кръга на съмненията си и давай смело напред.Няма начин как да е по-зле от сега,ще бъде по-добре.

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: clovenhoof]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано15.12.11 09:42



Да дънел съм се безброй пъти,но гледам да му спестя мъките,да прескочи годините на терзания и самосъжаление.На мен не ми ги спести никой.Никой не ми говореше и съветваше по този начин и аз се чуствувах че съм сам срещу всичко и всички.Та в позитивен смисъл беше НАКОЛАДВАНЕТО и скастрянето.Белкем се пробуди и замисли.

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано15.12.11 14:20



Инак пишеш супер яко,признавам,че ме надъхваш да се боря ,жена ми,която не е алкохолик и не пие грам ми говори със същите думи като теб,ако щеш вярвай..................................................................................................................................................................................................................ако изключим програмата ти за АА всичко звучи както аз го мисля.


Ванка комплимента за перфектният начин на мислене за кого е за Филантрол,за жена ти или за теб самия?
Защото ако ти сам си правиш комплимент на мисленето доста странно става,уж казваш,че имаш УЖАСЯВАЩИ мисли пък после комлименти си правиш.А тоя същият ум,дали не е възможно да ти прави някакви номера като ти ги пуща тия мисли за да те обърка и да се запиеш пак?Май има нещо нередно,може и аз да съм в грешка.Човек не искам да ме разбираш погрешно не искам да те засегна по никакъв начин,просто се опитвам да помогна макар и начина да е доста странен.Вчера направих 6 месеца трезвеност и се чуствам все по добре и по добре,в момента знам точно защо съм ги имал тия УЖАСЯВАЩИ мисли ,и знам как да ги премахна за да остана трезвен.Не ,че алкохола ми е проблем,аз мога да пия мога и да не пия,поне в началото можех.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: maharadjata1]  
Автор иван (новак)
Публикувано15.12.11 15:53



Както го чувствам,така го и написах...кой както иска да го разбира...инак мисълта ми беше за размислите на finntrol73 и на жена ми,която е направо невероятна...думите са излишни



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано15.12.11 23:53



Евалла за жената,има разрешение на проблема ти обаче искаш ли го или не ,има начин без да ПРИСЪСТВАШ на сбирки на АА да останеш трезвен и да се чустваш добре.Ако мислиш,че имаш проблем с алкохола разбира се,защото може да пишеш в този сайт и за забавление незнам,или искаш да докажеш нещо на себе си и хората пишешти тук,че ти не си като тях.От това което си написал до сега всеки член на АА ще ти каже едно и също:-Аз съм като теб.Попитай хората,попитай 20 човека.Трудно се приема мисълта ,че си различен,но пък приемеш ли го има решение.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: maharadjata1]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано21.12.11 10:58



Браво точно така.Дано му дадем кураж на Ванката.За мен се оказа че нищо не е било непосилно и невъзможно,както го мислех преди години.Направих сума ти долни неща и издънки които няма как да върна времето и да поправя,но поне мога да не повтарям.Като че ли видях слънцето и светлината отново и при всеки удар на живота и болка,вече не гледам да се напия.Чета сега Диагностика на Кармата от един руски автор,казва на едно място че човек трябва да се извиси над нещата които го закопават и дърпат надолу към приземяването.Неща като материално,егоизъм,зависимости-цигари и пиене.За да пречисти кармичното си финно поле и да не вреди на подсъзнателно ниво и да обърква кармите на всички около себе си.Защото всяко лошо действие или помисъл,се отразяват на всички около него.Както се казва рода страда до 9то коляно.Става въпрос за Биоенергетика и дистабционно лекуване.Голяма книга е.Диагностика на кармата.Препоръчвам я на всички страдащи братя и сестри алкохолици.Имам чуството че тази книга ми дава много отговори на мен самия ,защо съм на тоя хал в живота си.Изследва родовата карма и нарушенията на полетата в нея.Ако я намерите в СПИРАЛАТА или някъде другаде дръпнете я!!Няма да съжалявате.В две части е.Имам чувстевото че когато купувах книги на старо миналото лято,сякаш някаква сила ме подбутна на момента да си купя точните книги за мен!!!Успех!!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано21.12.11 11:07



http://www.p2pbg.com/index.php?page=torrent-details&id=ef0397d6f5a1cb5188f578f5cfb1d7089fafee76

Ето я книгата,ЛАЗАРЕВ е автора.Има и още тезултати в тоя торент.Дано да ви помогне.Имам чувството че тази книга ще ме промени.Дано и вас,да знаете какво не трябва да правите.И от кое трябва да се пазите като дявол от тамян.



.....and the grass grows by itself-Basho


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.