Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано07.11.11 09:18



И точно тука ще ти е грешката,това твоето последното изречение.И аз си мислех така,че само 1,2 бири,или 1,2 чашки с ракия или уиски ще минат безнаказано.След такива мои експерименти с по 1,2 за душевното спокойствие и вътрешния мир...на следващата седмица вече започвах да бъда готов и натряскан още по обяд.Имах периоди в които в шкафчето на работата ми в гардероба където се преобличах,имаше шишенце,бири,колгейт вода за обезмирисване,чесън на прах,дъвки и бонбонки....само където наркотиците липсваха

И ми трябваха около три години да разбера че се въртя в омяагьосан кръг.Дори и уж да съзнавах много добре на срещите на АА че никога няма да мога да пия като нормалните пиячи.Бях се заловил за сламката,да не се ИЗТЪРВАВАМ ,да пия КОНТРОЛИРАНО!Обаче когато узрях на едно по високо ниво със времето видях че всичко е било погрешно.Няма да забравя тази сутрин,след като ме бяха разконспирирали че пуша тайно,както и че попийвам тайно,просто смачках остаъка от лъки страйк кутията,хвърлих я в боклука..и оттогава не пуша.Горе долу и оттогава и не пия.И си набих в главата че не ставам нито за пушене,нито за пиене.С едно две не мога да мина,нито цигари ,нито с алкохол в малки количества.Само агонизирам държейки се за ниските дози и почерпки.Който в един прекрасен ден ставаха бутилки и кутии с цигари.Нямаше смисъл да се тормозя да се ограничавам.Осъзнах че трябва да ОСВОБОДЯ СЕБЕ СИ най-накрая от това бреме на криенето и пиението по едно две.И цял ден обезмирисване.Че и лед или замразени зеленчуци върху очите от фризера.Защото очите ми от сини,стават вампирски като вкарам повече от няколко питиета.Те винаги са ме издавали.Заслужава ли си наистина тоя кошмар,да се криеш от всички и да си вечно на тръни,само за да имаш лукса да пийнеш тайничко през деня???НЕ!!!!По време когато хората купуват мляко от магазина или кафе рано сутрин,ти вече да си се натварил с бирите...Преодолях този кошмар ИВАНЕ.Та не се заблуждавай че някога ще можеш да пиеш нормално.Няма контролирано пиене при нас.Ще успееш.Трябва отровата в тялото ти и в главата ти най-вече да излезне.А за това са нужни години на трезвенност.Аз направих вече към 6 месеца без цигари и без алкохол малко повече.Не е толкова трудно колкото си мислиш.Колко трудно ще ти е зависи само и единственно от самия себе си.Ако се програмиращ че е възможно,лесно и приятно-ЩЕ БЪДЕ!ПОВЯРВАЙ МИ!

.....and the grass grows by itself-Basho

Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: finntroll73]  
Автор иван (новак)
Публикувано07.11.11 15:53



По-горе съм писал няколко пъти-аз не пия неконтролирано,безпокои ме по-точно всекидневното ми пиене.Разбира се и няколкомесечното обедно и предиобедно глътване.Но определено нямам проблема да опустошавам бутилка/и като седна да пия.Определено ме е страх за здравето ми,може би затова най-вече направих това временно спиране.Може би ставам досаден с това повтаряне на едно и също,но това е положението ми.Инак станаха вече 20 дни,макар че това броене вече ми писна,чудя се защо ли продължавам да го правя.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано10.11.11 17:58



Днес пих...опитах домашното вино.Така или иначе,за това го правя,та се престраших да го опитам.Услади ми се да си призная..може би половин литър отиде.Приятно ми стана,почти не ме хвана .Двойствено чувство изпитвам,от една страна малко разочарование,от друга не се чувствам безнадеждно сбъркал,ще видим.Абсолютно съзнателно пих,инак без проблем можех да пропусна,сигурен съм.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: onehuman]  
Автор maharadjata1 (непознат)
Публикувано11.11.11 00:14



Ако бях обикновен човек щях да кажа:-Тоя Ванката много тъп 95% от хората тук му повтарят едно и също АА е начина,а той виж го какви ги върши.
Но аз просто един заблуден и алкохолик:-Затова ще кажа,ами тя болестта такава коварна,той Ванко не е виновен,и аз бях същият тапанар,ама имах късмета алкохола да ме смаже нацяло,че се наложи да ме поправят в лудницата в Раднево,че тогава чак разбрах,че работата няма да стане като пия,и че сам едва ли ще успея и ето ме в АА.От скоро съм ,но днес се чуствам прекрасно,живота е прекрасен и всичко става все по добре и по добре.
Нищо лично Ванка просто прочетох колко много хора наистина пишат едно и също,а ти си се запънал,и затова реших и аз да драсна два реда.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: maharadjata1]  
Автор иван (новак)
Публикувано11.11.11 10:52



Мисля,че отдавна съм обяснил позицията си относно АА.Благодаря на всички от АА,които се опитват да помогнат,но мисля,че е крайно време да разберат,че на този етап това не е моя път.Може би съм тъп,инат или както искате го наречете,но това е.Ще си кажа истината-на мен писанията за АА въобще не ми помагат или стимулират,така че ще помоля ако е възможно да не бъда съветван в тази насока.Не искам да прозвучи грубо или заповеднически,просто не виждам смисъл.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор memi2011 (непознат )
Публикувано11.11.11 15:41



Здравей, Иване. Браво за 18-те дни! Дръж фронта, моля те. Това че се чувстваш изнервен напоследък и мислиш за пиене си има обяснение. Когато намалява слънчевата светлина, спада нивото на ендорфини, произвеждани от мозъка (затова се говори за есенни депресии). А алкохолът стимулира производството им. Да им е чоглаво и да посягат по-често към ракийката по това време на годината се случва и на хора, които пият два пъти в годината и то със зор. Представяш ли си пък какъв дискомфорт изпитваме ние, алкохолиците. И на мен ми се пие (ама не пия). Добрата новина е, че образуването на въпросните хормони се стимулира и от още няколко неща и то все приятни - черен шоколад, спорт и секс. Може и трите. Даже най-добре. Пробвай и докладвай за резултата!



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано07.12.11 21:19



Не съм писал месец....пропих и увеличих количествата разбира се.Винаги когато мога,почвам от обед или сутрин.Двайсет и трите трезви дни заминаха...Болката долу вдясно към дроба е постоянна...но мисля,че това е най-малкия ми проблем в момента....Мисля,че се побърквам,или вече съм прекрачил линията.Пиша несвързано извинявайте,но не е само,защото пия в момента,неее....просто тия дни съм на ръба и си мисля какво ли не....Или имам нещо в главата....или алкохола ме е превзел и иска да ме подлуди,трета възможност няма.С две думи,имам налудничави мисли ....знам че не е нормално но...мъча се да ги гоня,но засега не ми се получава.Не искам да ги споделям тук,те са просто чудовищни...идват за секунда в главата ми без да ги каня мамка му.Който е чел по-напред темата знае,че съм затънал и в нета....а развръзката на една история вече половин година ме държи в страхотен стрес.Като че ли от приключването и преди две седмици пропаднах в дупка и всичко лошо се развива в дни...и часове.Споделих пред най-близкия ми човек...жена ми,тя се опитва милата да ми помогне с какво ли не...хем ми се и кара,а аз заслужавам,хем я страх от нещата,които и наговорих...
Изпитвам панически страх какво ще е занапред,знам че ви е известно това чувство.Но най-ме е страх да не направя някоя чудовищна глупост.Най-добре би било да свърша със себе си и стова всичко да приключи,но дори за това нямам смелост,мамка му....
Моля ви,хора,кажете ми някой имал ли е подобна лудост и дали това е вследствие на алкохола или просто съм си сбъркан поначало...
Разбера ли,че алкохола отключва подобни неща го спирам мамка му,от утре...
Всъщност отключва не отключва,от утре го спирам ...ужасно съм уплашен .Нямам думи повече,искам да потъна някъде и да ме няма...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.12.11 09:59



Въртиш се в кръг приятел.Нали уж от омагьосания кръг искаше да излезнеш.Ухх ако знаеш колко пъти на ужким съм се самоубивал...Досега щях да съм поставил Гинес рекорд за наужким.И колко пък съм се КЛЕЛ!!!Че никога няма повече.Е аджиба как можах аз да УЗРЕЯ И ПРОМЕНЯ жалкото си съществувеане,а ти не можа.Жена ти горката,незнам аз ако бях нямаше да имам нерви казвам ти честно.Ами като не можеш само,отиди при АА!Какво още чакаш?Да ти изядат житото ли?НИЩО РАДИКАЛНО НЕ ПРЕДПРИЕМАШ,а ежемесечно хленчиш тук.Извинявай че ти се навиках и накарах,ама спри се де!Имай воля повече от ганглий за алкохола.Купи си всички книги свързани с АА,прочети ги по 20,30 пъти като мен,пък и да не ги запомниш наизуст,поне разбери кое е главното,ходи на сбирки всеки ден по дв3а пъти ако е необходимо.Знаеш ли кое е важното в твоя живот?КАЖИ МИ КОЕ НЕ ИСКАШ ДА СИ И КОЕ ИСКАШ ДА БЪДЕШ?Ако искаш да те дундурка цял един няма да стане!Никой няма толкова нерви и психика.Мислех че има нещо повече в теб,ама явно съм се излъгал.ОПРОВЕРГАЙ МЕ за добро.23 дена са много,но не достатъчно.ВАЖЕН Е КРАЙНИЯ РЕЗУЛТАТ.Като във футбола,много красиво били играли ама паднали с 5 на 0.Еми да ти еба красотата направо.Важи за нашите псевдонационали.Едно нещо не направиха като хората.Разлигавени мръзльовци.И ти ли си от тях.?От кои искаш да бъдеш.В момента си на страната на губещите и неразполагащите със своя живот и себе си.Това ли искаш?Да си за смях на всички.Гордост?Чуства?Имаш ли.ЕГО?Ако да променяй всичко в теб.Докато все още можеш.Аз как мога да се трепя и блъскам по 8 часа всеки ден на тежка работа,колкото и да съм изнервен-НЕ ПИЯ,колкото и да ми е гадно-вивея напук и трезвен!!Покажи ми че можеш!И спри да се заглуждаваш че можеш да пиеш нормално!НЕ МОЖЕШ!Не си като нормалните пиещи и никога няма да можеш!!!!ОСЪЗНАЙ ГО НАКРАЯ!

.....and the grass grows by itself-Basho


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано08.12.11 09:59



Няма нищо страшно. Това с издънването и мислите си е нормално в процеса на трезвеене. Ненормално щеше да е ако всичко е идеално.
Успех

____________________
Potes meos suaviari clunes


Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: clovenhoof]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.12.11 10:03



е значи аз съм ненормален тогава.Хайде стига изинения.23 дена трезвеене.Смях в залата!!!Аз вече повече от година не съм близнал,да не би да съм умрял?И цигарите спрях от 28 април тази година.Не съм умрял нали?Можем още и още!!!Колкото и да е трудно,но той не осъзнава че господ няма да дойде да му избърше лично лайната и да му порине глупостите.

.....and the grass grows by itself-Basho



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.