Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: detenazaleza]  
Автор иван (новак)
Публикувано22.10.11 20:52



Четири дни без алкохол.Започнах да се питам има ли смисъл да ги броя,след като не съм се отказал напълно и завинаги...Днес бачках много,а винаги след добра работа пия с особено удоволствие.Навици ...Допи ми се по време на работата,но поносимо.Не беше натрапчиво,мина ми.Физически съм добре,инак депресиран.
Лека вечер ви желая.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано23.10.11 21:21



Не мога да се позная тия дни.Толкова много лични проблеми ми се струпаха,а не изпитвам непреодолимо желание да пия.Това ме радва донякъде,макар че нищо не се знае.Вече 5 дни станаха.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано23.10.11 22:48



Браво! Все така. Колкото повече - толкова повече. Само че вече не за алкохола да важи, а за трезвостта.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано24.10.11 14:17



Поздрав за петте дни.
Продължавай все така напред и не спирай. Каквото и да ни се случва алкохола няма да ни помогне да разрешим проблемите си - напротив. Алкохола е само бягство от действителността. Поне при мен е така. Когато имах някакъв проблем - пиех, когато празнувах пиех - капана в който бях попаднала беше просто дълбока пропаст. АА ми помогна да разбера себе си, програмата ми отвори очите за света около мен и днес не бих заменила трезвостта си за нито един миг от времето в което пиех. Всяко нещо колкото и трудно да ми се струва е по добро от времето преди . Ден по ден ще става все по добре, можеш да опиташ и програмата на АА , стъпчиците които помогнаха на мен вярвам, че ще помогнат и на теб, иначе болестта си остава в нас. Аз мислех, че ще мога да се оправя без нея, мислех че само да не пия ми е достатъчно но се оказа една голяма лъжа това и се провалих. Благодарна съм сега, на това че имах възможността и желанието да опитам и не сгреших. Желая ти това и на теб от все сърце. Важно е да можем да се изправим и да продължим. За мен това става с вяра и желание.
Успех!



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: detenazaleza]  
Автор иван (новак)
Публикувано24.10.11 18:41



Шестият ден мина,но съм в изключително тежка ситуация.Спирането съвпадна с огромни други проблеми,които към момента ми се струват неразрешими

....Така безпомощен не съм се чувствал дори пиейки.
На ръба съм да започна отново,не защото ми се пие чак толкова,а просто от отчаяние.Знам че това няма да ми помогне...



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор detenazaleza (усмихната )
Публикувано24.10.11 23:22



Отчаянието мен ме доведе до АА. Отчаянието ме постави на портите и ме въведе през тях. Бях отчаяна, не знаех какво да направя и как да постъпя и АА беше единствената ми надежда. Гледах хората как са щастливи, как са спокойни и се чудех защо само аз съм на ръба и не ми се живее. Благодаря на бог за хората с които ме срешна, хората които ми помагат ден по ден. Всеки писал във форума , всяка сбирка, всеки миг който прекарах с алкохолик ми помогна. Днес съм трезва, спокойна, щастлива. В отчаянието си днес виждам един нов живот и път по който тръгнах защото нямах вече избор. По скоро имах избор - да продължа да се наливам и да затъвам докато се удавя в собствения си бълвоч или да тръгна по път който другите вървяха и ми обещаха спокойствие. Благодаря за избора дза тръгна по пътя по който вече други бяха вървели и да получа това което ми бяха обещали.
Вярвам, че стига да искаш и имаш желание и положиш усилия ще получиши свободата за която всички ние жадуваме.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: detenazaleza]  
Автор иван (новак)
Публикувано25.10.11 21:08



Малко размисли и страсти...мина седмица,чувствам се странно.Не мога да разбера какво става.Преди се разтрепервах преди да пийна още сутрин или най-късно по обед и си мислех,че като спра ще е страшно.Еми не се случи,не че се оплаквам ама ми е странно.Дали това не е пак някое от коварствата му....Днес бях на маса,където се пиеше,даже ми предложиха,но не приех.Гледах някак безразлично,не че не ми се пиеше хич,но почти никакво изкушение нямаше.От друга страна,някакси тъпо ми е така,много съм свикнал с ритуала на чашката пред компа.Лягам си рано,събуждам се по десетина пъти на нощ,за щастие кошмари нямам,напротив.Днес се погледнах в огледалото-забелязвам значителна разлика отпреди седмица,това ме радва.Знам,че трябва да променя много начина си на живот,за да намеря неща,които да заместят пиенето и да не ми е скучно,но засега не бързам да правя големи промени.Пак казвам,не целя засега пълно спиране,просто контрол...
Някой да се е чувствал по подобен начин?

Редактирано от иван на 25.10.11 21:11.



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор petrus (непознат )
Публикувано25.10.11 22:12



Здравей Иване,
аз се чувствах така променена като спрях да пия. И промените продължаваха. Сега изглеждам по съвсем друг начин, някои хора не могата да ме познаят. Естествено че злоупотребата с алкохол носи поражения. А аз само злоупотребявах. Сядала съм да пийна една чашка и ставам на бутилка, е за мен не важи контрола.
Аз трябва да се въздържам съвсем. Зашото контрола съм го загубила или никога съм го нямала. И се научих как да живея, за да не съм обиден,а раздразнена, гневна, страхлива, все работи които ме караха към чашката.
Моя начин е без алкохол. Аз с малко не мога. Алкохоличка съм. И сега даже думичката не ми е много обидна.





Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: petrus]  
Автор иван (новак)
Публикувано26.10.11 20:37



Осми ден.Имам странното чувство,че мога да не пия докогато си поискам,но знам,че няма да е така.Относно пиенето ме е обзело някакво странно спокойствие,не мога да го обясня.Инак имам нервните си моменти за странични неща. 4 л. ракия и 10 бири,които не са влезли в тялото ми за тия дни.Брррррррр



Тема Re: Моля, помогнете ми...нови [re: иван]  
Автор иван (новак)
Публикувано27.10.11 19:15



Девет дни.Желание за пиене почти няма,поуплаших се за здравето си днес.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.