Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема СПОДЕЛЕНОнови  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано01.10.10 13:16



Реших да отворя нова тема, в отговор на всички приятели от АА и клуба на Алкохолно зависими. Затова копирам последния пост на Харакири от темата за полиневропатията тук:
-------------------------------------------
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано 01.10.10 08:52

Здравей, Eми!
Преди четири години по това време седях с бутилка водка пред компа и тъй жадно както отпивах от алкохола, тъй жадно поглъщах и всяка дума, написана от теб във форума на Алкохолно зависими. Ти беше една от първите, които ме накараха силно и искрено да поискам да съм трезва. Ти беше пред очите ми, когато чудото се случи и с мен. Следвах твоя пример, помпах се от твоя ентусиазъм и постигнати резултати.
Да, точно преди четири години. Но не спрях веднага. Пих още половин година след това. Пиех и ходех на сбирки на Анонимни алкохолици. Но продължавах да искам да имам това, което имаш ти - трезвост.
Искам да ти благодаря, Еми. За всичките ти десетки хиляди изписани думи в нет-пространството, посветени на бича на човечеството - алкохолизма и на личната ти битка с него. Те ми дадоха куража да опитам и вероятно част от силата, за да успея да се крепя без алкохол последните 3 г. и половина.
Ако имаш нужда да си припомниш, какъв благодат е да носиш истинската си глава на раменете, да благодариш всяка сутрин на Бог, че си отворил очи и ти е даден още един ден и да забравиш несгодите, пиши ми. С удоволствие ще ти разкажа. Дано пък да успея да ти помогна, тъй както ти на мен преди години. Успех, Еми!

-------------------------------------------

Благодаря ти Харакири. Определено имам нужда да си припомня за себе си преди 4 години. Забравила съм много неща. Неща, които ме поддържаха трезва, уверена и щастлива, изпълнена с енергия и сила... Направо се просълзих като ми припомни, че е възможно пак да се получи.

Сега се чувствам уплашена, нещастна и стресирана. Отпаднало ми е и тъжно. Не мога да си избистря ума. От 27.09 не съм пила. Обикновено 5-тия ден ми е критичен, т.е. днес. До сега не съм успявала през последните 2 години да задържа трезвостта си над 5 дни... Този път трябва да успея!!!

Оставям темата отворена за който иска да си пишем.

Сега се налага да ходя по доктори и само като си представя чакането пред кабинетите почва да ми се припива





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано01.10.10 16:51



Здравей, Еми.


Първите ми спомени за този клуб са свързани с теб.
Вдъхваше респект, от теб струеше увереност, ти беше добрият ангел- пазител на този клуб и на потребителите.
Не мога нищо да ти кажа, не зная как да ти помогна, но би ми се искало да те прегърна и да ти дам поне мъничко сила и кураж, за да мине днес.



Редактирано от Lali на 01.10.10 16:52.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.10.10 21:03



Здравей, Еми,
поздрави за петте ти трезви дни!
Съжалявам, че новините при теб не са добри, но е хубаво, че пак се появи тук. И че имаш намерение да севърнеш на сбирките на АА.

Никак не ти е лесно в момента, затова няма да ти отправям безсмислени бодряшки призиви.
Но ще ти кажа нещо, което съм видял с очите си: в АА видях хора, които излязоха от на пръв поглед напълно безнадеждни положения. Моето също беше почти същото.

Утре съм зает и няма да ходя на сбирка, но много силно се надявам във вторник да се видим.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: nekoi]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано01.10.10 22:23



Еми, здравей. Не сме се чували отдавна но аз се надявах, че след като не се обаждаш, всичко ти е ОК. За съжаление, ти се оказа от онези зависими, за които пише в ГК, че са "безнадеждни", тоест, ти се оказа една от нас. Но нали знаеш че има и хубава страна това нещо и изход от цялата ситуация.

С удоволствие бих ти помогнала, стига да искаш отново да тръгнеш по пътя на възстановяването и да си върнеш обратно това, което алкохолът ти е отнел. Отново. Но нищо не е напълно загубено Еми и винаги, винаги има изход. И както ти каза и Некой, има много други като теб. Еми, вземи се в ръце и просто ела, толкова е лесно да дойдеш. И да останеш.И да заживееш отново пълноценен живот.
Аз можах да го направя, значи и ти можеш.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: girasol*]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано02.10.10 08:23



Искрено се радвам за новия опит да сложиш край на ада и началото на новия живот.Аз съм трезв вече 4 г и началото го държа и на теб Еми.Месеци наред четях теб и други които пишеха и ми давахте информация , подкрепа и надежда.Днес знам че това което тогава мислех за химера като щастлив живот и разни други такива без алкохол е възможно.Ти я знаеш рецептата Еми,трезв само днес, АА сбирки, голямата книга, ......Лесно е

само трябва да се направи.Ще съм много щастлив да се завърнеш при нас и някой ден да имам възможност да те черпя една фанта.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор July_mf ()
Публикувано02.10.10 19:28



Здаревй и от мен Еми,
Аз съм на трезвеност на която ти си пропила.Две години и половина.
Както и на други,така и на мен много си ми помогнала за да спра и да повярвам в Анонимни алкохолици,че е възможна трезвеността и че може да се живее добре непиейки.Ти беше първият човек в който се разпознах четейки и първото ми живо доказателство преди да отида на сбирка.


Имах своите трудности напоследък.Някой неща около семейството,на работата и т.нт.
Днес съм им благодарна на трудностите.Извадих някой изводи и получих ново осъзнаване покрай тия трудности.Едно от нещата беше,че отдавна бях излязла /от няколко месеца/ от живеенето днес.Повтарях го като папагал на други,но аз не го чувствах и правих.Друго нещо беше,че бях спряла да наблюдавам себе си и моята роля и участие в ситуациите.Средоточена в дургите си търсех само виновни или поводи за състоянията си.Трето нещо беше самоувереността ми.Видите ли на такава трезвеност аз много знам и т.нт.Незнам как ще ти прозвучи,но твоя пробив и на други приятели около тази трезвеност,вес пак ме държаха и държат будна и с едно наум.Така, че пак си ми помогнала.Мисля, че въпросът сега е как би могла отново да помогнеш на себе си и на другите,но първното и най-важнаото на себе си.Не даваме съвети на сбирките,но тук ще използвам и ще си позволя.
Като не пиеш днес и станат 6 дена.Искрено се надявам и ти го желая от сърце.Като се върнеш на сбирки и поемеш протагнатите ръце.Знаеш,че никой намя да те осъди,ще бъдеш разбрана и много хора искат да ти помогнат. Пусни ги да ти помогнат.Приеми помощта Еми,за едната гордост не си заслужава чоевк да пие.Връщай се на сбирките.Ако отидеш на следващата сбирка,ще можеш да се похвалиш със седмица.А това е много,много, изключително много.
Не съжалявай за двете години пиене.Имаш избор.Да продължиш да увеличаваш тях и да съсипваш себе си или да се върнеш към познатото за теб и хубаво трезво време,което да откриеш по едни нов начин и още по богата с опит и сили да оставаш трезва.

И това ти е познато.Гледах го енти пъти на ден,всеки път в деня,когато ми се допиеше си повтарях, че днес мога да не пия,че всичко в клипчето е възможно.И то езнаеш.Повярвай пак Еми



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: puvpav]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано02.10.10 19:40



И днес съм трезва. 6-ти ден! от новото броене.



Имах изпитание на обяд. Отидох на гости и една приятелка почерпи с червено вино по повод раждането на бебето й... За миг ми мина през главата - е щом е за здравето на бебето... ще пия малко... и точно тогава ми звънна Некой на мобилния. Казвам аз какво става и 5 пъти се изпотих какво да правя. Когато затворихме, ми се запечата част от разговора:
... а после пак ще има "Искам си трезвия живот"
... Приеми го като знак, че ти се обаждам точно в този момент!


И аз се замислих..
Казах си "Днес няма да пия!"
Позабавих се малко в коридора преди да се появя на масата и събрах целия си кураж и увереност да не близвам алкохол. Само 2 часа си рекох и после - сбирка. Така реших!

Другият вариант ми мина през главата - първо винцето, ясно че няма да се напия, второ - отпада сбирката и трето какво ще правя след винцето - ясно е какво - бутилка водка и куп простотии и после няма да мога да стана от леглото, ще ми се губи и съботата и неделята и ще има пак угризения и т.н.

Гостито мина весело. Смяхме се и си бърборихме цели 3 часа, а аз бях трезва.

Ето че става!
Разбира се че ще стане, си рекох, от мен се иска само да не посягам към първата чаша. Толкова е просто. Почнах да си припомням аз позабравените работи.
И като си тръгнах - право на сбирка

Сега се чувствам определено по-добре. Спокойна съм, но не прекалено де.
Днес да мине така, а пък утре ще видим!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: July_mf]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано02.10.10 21:05



Здравей July,

Благодаря ти за това, че ми припомни за хубавото време, когато трезвеех и се чувствах страхотно. Сякаш не съм била аз, погледнато от днешна гледна точка... Но все пак съм била!
И щом е било така, значи пак може да бъде. И ще бъде!

Дай Боже един ден да мога да кажа и аз като теб:

"Днес съм им благодарна на трудностите.Извадих някой изводи и получих ново осъзнаване покрай тия трудности."

Дано трудностите, които имам, са за това да ме направят силна и ме променят към добро, да осъзная грешките си, моите, а не на другите и да заживея трезв и пълноценен живот!





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор nekoi ()
Публикувано03.10.10 00:44



Щом си разказала днешната случка с червеното вино, ще си позволя да ти припомня още нещо, което ти казах днес:
Не винаги, когато ти се допие, ще улучвам точния момент да ти звънна.


Сега ще допълня, че винаги, когато ти се допие, преди да посегнеш към първата чаша може да превърташ през главата си това, което си си казала днес.

Другият вариант ми мина през главата - първо винцето, ясно че няма да се напия, второ - отпада сбирката и трето какво ще правя след винцето - ясно е какво - бутилка водка и куп простотии и после няма да мога да стана от леглото, ще ми се губи и съботата и неделята и ще има пак угризения и т.н.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: nekoi]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано04.10.10 08:30



Измина една трезва седмица!


Започва 8-ми ден. Няма да пия днес!
Предстоят ми разни изнервящи мероприятия по инстанциите, но ще бъда спокойна и трезва и каквото ще да става!

Ще споделя нещо с вас.

По време на сбирката в събота, една приятелка от АА ми даде листче с тел. и мейл. Като се прибрах извадих листчето, да си вкарам координатите й, но съм го оставила пред компа.
На другия ден гледам дъщеря ми на компютъра и листчето там...
Помислих си дали да й кажа, сигурно го е видяла?! Видяла е АА след името. Как да постъпя?

Извиках я да си поговориме и й разказах, че съм взела решение да спра да пия, че този път го искам с цялото си сърце и че съм била на сбирка...

Тя ме прегърна и каза - "Мамо, толкова време те чаках да се осъзнаеш и да спреш да пиеш. Преди, като беше спряла, ми бяха най-хубавите години с теб!" И се разплака.

И в този момент осъзнах колко болка съм й причинила... и колко много надежда и давам!
Не можах да сдържа сълзите си. Останахме гушнати и разплакани и тогава си дадох сметка колко много обичам детето си и на какъв живот бих я обрекла, ако пропия отново...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.