Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ами ако...нови  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано03.02.11 09:01



не искам да спра да пия? не ми влияе на здравето нито на финансите? Трябва ли непременно човек да спре да пие и по каква точно причина искате или сте спряли да пиете?



Тема Re: ами ако...нови [re: ur4e69]  
Автор nekoi ()
Публикувано03.02.11 15:56



Не познавам човек (алкохолик или не) който да не иска да спре да пие и да е спрял


Къде е казано, че човек трябва да спре да пие? Спират някои от онези, на които алкохолът им пречи да живеят нормално. Или направо ги убива постепенно.



Тема Re: ами ако...нови [re: ur4e69]  
Автор detenazaleza (непознат)
Публикувано03.02.11 21:09



Хубаво е да си спомня защо аз исках да спра да пия, защото когато го забравя и става лошо. Толкова исках да спра да пия. След всяка издънка от моя страна обещавах и давах всякакви клетви, молех, плачех, срамувах се. Живота ми стана истински кошмар. Живеех за миговете в които съм сама, свободна от погледи за да се обърна към така добре познатия ми алкохол, който ми даваше всичко от което имах нужда - сила, смелост, вяра и всичко ...., докато не се изгубих. Скрих се от света, неможех да се грижа за семейството си, детето си, не можех да отида на работа, не можех да се съсредоточа в нищо умирах ден по ден. Живота стана ад нито можех да пия, нито можех да не пия ....



Тема Re: ами ако...нови [re: ur4e69]  
Автор tasartir (новак)
Публикувано04.02.11 12:17



Много е важно да знаеш разликата дали си обикновен пияница или алкохолик. Ако ти е кеф да пиеш, дори да е много, но не си алкохолик, тогава да продължишда си пиеш не е фатално така, както за алкохолика. Защото истинският алкохолик ако не спре го чака едиснтвено и само смърт, вече зависи от издръжливостта на организма му, колко време ще издържи да се гаврят с него. Аз лично знам със сигурност, че ако не спра да пия ще умра и то не в далечно бъдеще. Много алкохолици около мен се простиха с живота си последните 2 години, а всички бяха под 40-те си години.
Ти ще си прецениш кое си заслужава. Иначе пари и аз имам да пия, но това не решшава нищо, а само влошава нещата.
Аз лично спрях за да живея





Тема Re: ами ако... [re: tasartir]  
Автор onehuman (addicted)
Публикувано05.02.11 19:05



А как да разберем дали сме алкохолици или пияници тежък тип. Аз лично малко преди да се самоопределя като алкохолик мислех, че просто прекалено често злоупотребявам с алкохола ... нищо особено





Тема Re: ами ако...нови [re: ur4e69]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано05.02.11 22:45



Ами ако ....

на човек всичко му е наред от къв зор ще намине в клуб "Алкохолно Зависими"?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.