Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Полезно за АА-членове и симпатизантинови  
Автор Elinor_aa_ (непознат )
Публикувано10.01.11 13:48



Здравейте, приятели,

Прилагам два линка, водещи към според мен много полезни и изчерпателни коментари върху Голямата книга, които представляват указания за работа по 12-те стъпки така, както са го правили първите възстановяващи се алкохолици. За тези, които не са запознати - голямата книга "Анонимни алкохолици" на български език може да се свали от поста на Вал999, озаглавен "АА-книги"



Джо и Чарли, алкохолици с дългогодишна трезвост, превеждат новодошлия през идеите на голямата книга и стъпките. Някои от вас са запознати с този материал, но аз го открих тези дни /и не мога да се откъсна от него - страхотен е/. Публикувам го тук, където се надявам, че влизат АА-членове от всички групи в България.



Крис прави същото, но в по-сбита форма, като при него фокусът е по-скоро върху тези членове на АА, които работят с новодошлите /на нашия жаргон спонсори/ и начина на провеждане на сбирките. И все пак за всекиго има по нещо. На мен лично много ми допада начина на работа, който той предлага и ще се опитам да се придържам към него при първото си минаване на стъпките /вече почти 8 години го отлагам и резултатите са налице/

И двата материала са на английски и е добре да помислим как да ги направим достъпни за заинтересованите, които не знаят езика. Крис говори като картечница, но Джо и Чарли са лесни за разбиране и мисля, че ако се подготвя, мога да превеждам симултантно. С още 2-3 ентусиасти-преводачи и малко организация /компютър и озвучена зала/ може да стане.

Чудех се къде да публикувам тези линкове, за да бъдат достъпни за възможно най-много заинтересовани и установих, че и двата сайта на АА-България са в окаяно състояние. Единият не е осъвременяван от години и съдържа груби фактологични грешки, другият е в разработка от/за неопределено време... Едва ли публичните форуми са мястото да обсъждаме вътрешни за АА неща, така че нека се хванем да си оправим сайтовете... 12 стъпка в действие...

Желая ви чист и ползотворен ден.

Редактирано от Xeлинa на 12.01.11 14:46.



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: Elinor_aa_]  
Автор nekoi ()
Публикувано12.01.11 01:42



Здравей, Елинор,
хубаво си направила, че си постнала линковете, макар и неактивни. Който иска може да си ги копира.

Ще внеса пояснение към бележката ти за сайтовете, защото от нея може да се подведе някой, който иска да се свърже с АА.

Остаряла и невярна информация има в стария сайт aa-bg.hit.bg След пренасянето му в

онзи остана да плува като призрачен Летящ холандец в нета. Не е лошо, ако някой знае как се прави, да го премахне, защото все още хора търсещи АА попадат в него и имаше два-три случая, когато са ни търсили на старото място на улица Веслец.

Колкото до информацията в него е напълно вярна и актуална. Няма я само новата група във Варна.

Има и един съвсем нов сайт, на който не помня адреса, но го имаше някъде в по-долните теми. Може би не е лошо неговите автори да го сложат горе в темата със списъка със сбирките.



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: nekoi]  
Автор Lodez ()
Публикувано12.01.11 11:42



Здравейте ,искам да съобщя ,че номера на групата"Има Изход "не е верен ! Сложен е номер ,който от 9 месеца не отговаря на действителността въпреки ,че няколко пъти помолихме да бъде сменен ..Както и това ,че сайта в дир .бг. не е никакъв сайт на АА България, а някой си си го стопанисва и си пише и прави препратки според личната си представа за нещата ...Има си Традиции, които се спазват за правене на Официален сайт !А между другото тези неофициалните по света де ,яко спазват Традициите и Принципите на АА щото хората искат да живеят ,да предават Духовното Посланието на АА ,на колкото се може по- вече болни и да се получава БРАТСТВО от болни хора приели един и същият Изход и богатството идващо от различието на тези хора в преживяването на този Изход ...Благодаря ти Елинор ,че веднага си почнала да служиш и да помагаш на новите да научат за АА ..Няма значение дали има някаква грешка в това ,което правим важното е да се осмелим да почнем да правим нещо пък ще се учим и то до края на живота си от грешките си . Така има възможност да научим много ама много от 75 годишноят опит на Братството по света , да научим за болестта си , а и на другите да помогнем с това което правим и те да го правят . Да споделяме пътуването си по "Пътя на Щастливата Съдба " !Попътен вятър за теб и за всички ни сестрице...



Редактирано от Lodez на 12.01.11 13:30.



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизанти [re: Lodez]  
Автор nekoi ()
Публикувано12.01.11 12:58



Щом номерът на групата "Има изход" не е верен, си има начин да се смени. Обръщаш се към човека, който има паролата от сайта (в София повече от 2 години никой не притежава тази парола), казваш му новия номер и той го сменя.
А не 9 месеца да знаеш, че номерът е сгрешен и да мълчиш.
И сега да ползваш случая да сееш негативизъм и да стряскаш хора, които влизат тук да търсят помощ и не знаят нищо за АА и за алкохолизма.


Официален или неофициален сайтът в дир.бг доста години вършеше много добра работа и много хора дойдоха в АА и се спасиха благодарение на него.

Сега някой реши, че трябва да се направи нов сайт. Хубаво, направи се, макар че не разбрах защо е необходимо. По-добре да градим нещо, пък било то и с грешки, както казваш и ти на Елинор, отколкото само да отричаме и да квалифицираме.

--------------------

Една от грешките, през които минахме, беше да се дърляме тук в този форум. Снощи си позволих да напиша поста за уточнение на коментара на Елинор относно неточностите в сайтовете на АА. И май си взех белята.



Тема Re: АА сайтнови [re: nekoi]  
Автор Elinor_aa_ (непознат )
Публикувано12.01.11 15:11



Моля да ме извините за коментара върху сайтовете, основан на погрешна информация. От години имам отметнат първия сайт на АА /този на hit.bg/; периодично, тъпо и упорито го проверявам и също толкова периодично, тъпо и напоително се дразня от това, че не се осъвременява...

И през ум не ми минава да проверя контактните данни, заковани в началото на този форум и да сменя адреса, че току-виж съм престанала да се дразня и тогава - лошо!. Подозирам, че на някои от четящите тук този начин на мислене е познат
Желая ви чист и ползотворен ден!



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: nekoi]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано12.01.11 23:20



"Колкото до


информацията в него е напълно вярна и актуална. Няма я само новата група във Варна. "


Здрасти Некой! За много години! Живи, здрави, трезви и щастливи!

Колкото до сайта, аз бих могла да поема отговорността да го актуализирам, както го правех и преди 4-5 години, стига да ми се върнат правата... Иначе, ако аз не мога да помогна на другите, губя Силата...

Имам опит в тези работи, направих няколко сайта, понаучих се на разни трикове за популяризиране, а пък имам и идеи, но за съжаление тук не мога да ги реализирам...

и за това се реализирам другаде... където имам вдъхновение!

Явно имам нужда ... да помагам на другите и да предавам нататък...

Вече имам ново поприще на изява и се чувствам прекрасно!

Пиша всичко това, защото бих искала да помогна и на други хора да се чувстват като мен.

Това е за сега. Ще се радвам да помогна.

Редактирано от Eми®aa на 13.01.11 01:30.



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: Elinor_aa_]  
Автор July_mf ()
Публикувано13.01.11 12:22



Здравей Elinor_aa_
ето линк към новият сайт на АА за който nekoi спомена:


Надявам се този да се актуализира редовно и да е полезен на хората.Ако искаш регистирай се и там и помести материалите
За aa-bg.hit.bg -е хубаво наистина да се премахне страницата защото от години не се ползва, но трудно ще стане премахването и.
Доколкото знам преди време е правен опит да се намери човекът който я е създал за да се развива и осъвременява или да се закрие, но опитът е останал без резултат. т.е не е намерен и ако някой може да помогне в откриването му, ще улесни закриването на тази нефунционираща страница..
С благодарност и към Eми®aa за всичко направено в aa-bg.dir.bg.
Самата аз попаднах в АА именно благодарение на направеното от теб там. Тъй че съм си обвързана сантиментално и с благодарност към това място.
След решение на избраната от нас интергрупа на АА паролите за aa-bg.dir.bg., бяха дадени на човек от интергрупата, който по-късно отказа да се занимава с този вид служене. Така се ангажираха други хора, една от които съм и аз и за това счетох за необходимо да взема отношение, като така и така стана въпрос за сайтовете на АА.
Също след решение на интергрупата бе създаден и новият сайт, като се сметна, че трудно би се развивало място в dir.bg, което не е на собстван домейн.Така изникна новият сайт.
Ще бъда искренаEми®aa. Често ползвах на готово, това което ти си направила и просто да пренеса от едното място на другото. За това се обърнах и към теб на лични.Самата аз заради сантименталната си свързаност счетох, че преди да го направя е нужно да се обърна именно към теб.По голяма чест от информацията вече е пренесена.Добавена е и нова.Потвърждавам си поканата към теб и ще бъда радостна да помагаш в развитието на новият сайт.
Хора, които искат да са полезни на другите са нужни, а ти го можеш.Мисля убедени сме всички



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: July_mf]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.01.11 22:59



aa-bg.hit.bg го направихме една добра жена, Алки и аз. По онова време в българския интернет нямаше нищо за АА. Мъжът на тази жена беше алкохолик и тя свърши техническата част, а ние с Алки събрахме материалите. Почти нищо не съществуваше в електронен вариант и падна голямо преписване (набиране) на текстовете, в което се включиха и още един-двама от софийската група.

Жената беше от един хубав град в Северна България и поддържахме връзка с нея само по мейла. Скайп и такива глезотии още нямаше. Не помня вече по каква причина, но май никога не говорихме по телефона дори. Само веднъж видях нейна снимка на хартия, дигиталните фотоапарати още бяха лукс за богати хора. Тя беше ходила в Бургас на семинар за зависимости, на който имаше софиянци, но аз не отидох. Та там беше попаднала в снимка за спомен и някой ми я показа.

И въпреки, че нито се чухме, нито се видяхме с тази жена

пазя много топли чувства към нея. За една Коледа тя ми изпрати по куриер една картина, която и в момента е на стената над главата ми.
После се разгубихме. Тя изчезна или може би аз изчезнах Пазя нейния мейл някъде и ти, Джули, ме подсети да взема да и пиша. Дано да е здрава и жива и дано все още ползва този мейл.

Та аз пък имам сатниментални чувства към стария сайт. Защото това беше в романтичната първа година на моята трезвеност, когато самият факт, че съм трезвен ме правеше много щастлив и не се затормозявах с глупости.
Пък ако много ми домъчнее за стария сайт, въпросната жена ми беше изпратила на дискове заготовки от него, мога там да си ги гледам

Нататък спомените малко ми се губят - защо точно прехвърлихме стария сайт в дир.бг. И дали първо жената от снимката го прехвърли, пък Еми се включи допълнително или само Еми го направи.

Малко офтопик ми стана постът, ама Джули ти си виновна, защото ти започна със сантименталните спомени и ме върна и мен в блаженните години, когато рокендролът беше млад



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: nekoi]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано14.01.11 09:55



"Нататък спомените малко ми се губят - защо точно прехвърлихме стария сайт в дир.бг. И дали първо жената от снимката го прехвърли, пък Еми се включи допълнително или само Еми го направи."

Здрасти Некой,

По онова време, през 2.5 годишната ми трезвеност, аа-бг.дир.бг, ми помагаше много и понеже имах идеи за форум, за филми, книги и др. полезни материли за алкохолизма, аз потърсих администратора на сайта по имейла и така се свързах с въпросната жена.


Много съм й благодарна, че ми предостави правата на сайта и аз се заех да го допълвам.

Така се появиха секциите:







После успях да популяризирам сайтa и той се появи на първо място в Google, където се намира и до ден днешен -> .

Изпитах ограмна радост и удовлетворение, когато започнаха да идват на сбирките хора, разбрали за АА именно от "моя сайт". Просто влязли в Google и написали някоя от ключовите думи, водещи към сайта. Днес познавам много от тези хора и се радвам, че те успяха да постигнат трайна трзвеност близо от 4 години.



Тема Re: Полезно за АА-членове и симпатизантинови [re: nekoi]  
Автор July_mf ()
Публикувано14.01.11 18:13



Нека съм виновна nekoi.Ако пък и от вината ми, вземе че произлезе една хубава работа.
Ти или Eми®aa да немарите въпросната жената.


А това с дисковете и снимките ме подсети нещо.
Колко му е да сканираме и снимаме всяка страница и да направим в сайта една категория: Историята на АА в българското интернет пространство, където да има пояснения от типа:
през далечната 199..г, двама-трима ентусиасти създадоха на....първият сайт на АА в Бг.
През далечната 200...други ентусиасти...
и т.нт и т.нт.
Шегата на страна.
Не е лоша идеята, мисля.
Така бъдните поколения анонимни алкохолици наистина ще имат опита ни, пробите и грешките, ако пък са мъдри могат и да се поучат.
Иначе, аз в момента трупам опит по стандартната алкохолишка процедура.
На около 3г. трезвост да прегрявам от прекален ентусиазъм и мога само да пожелая на себе си и на другите наистина мъдрост.Да почерпят от опита без да направят всички всевъзможни грешки.
Хубав е трезвият живот, щото едно време се черпихме с друго, пък сега с опит.
Тъй че благодаря за почерпката




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.