Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Имам нужда да споделя.  
Автор blue_varna (непознат)
Публикувано06.01.11 21:57



Здравейте,
Преди да започна да пиша,прочетох всичко написано от Вас в този клуб.Четох много дни,от начало,от края,селективно.,четях и препрочитах ,анализирах,повтавях си на глас,водех си бележки,почивах си няколко дни и пак се връщах от начало.Искам да науча всичко за тази болест,искам да помогна на най -близкия човек в живота ми.Съпруга ми е на 51 години и е алкохолик.Интелигентен ,образован,контактен, забавен и мно
го емоционален. Около него всички се чувстваха добре,живота ни беше интересен,имахме нашите тръпки,децата отлетяха за чужбина и останахме двамата сами.Имаме си всичко необходимо,прекрасен дом,чудесни приятели .Преди няколко години той смени бизнеса си -лятото работеше,а през другото
време почиваше и така се започна.Месеци на ред пред компютъра с чаша в ръка.Уж само винце...Първо започна тремора,забравянето,сънливостта,вариране на кръвното налягане,криенето ,замяната на сутришното кафе с вино и накрая след няколко дни ограничение-припадък.Съпругът ми е физически слаб човек,намали ди минимум храната -просто повяхна.Винаги е обичал алкохола,но нещата излизаха от контрол.Той не ходеше по запои,не се събираше да пие с приятели,тихо и кротко се наливаше у дома.Давах си сметка какво се случва ,бях уплашена,паникьосана,опитвах се многократно да разговаряме,но той бягаше,увърташе,лъжеше.Какво ли ново Ви казвам?
След Коледа ,не зная как ,но ме допусна до себе си,може би беше уплашен от този припадък.Говорихме си като най-близките хора и тогава той ми каза,че иска да се лекува.Вече една седмица е в болница.Уплашен,засрамен,неуверен.
Истината е ,че по-уплашената съм аз.Защото това е първата стъпка,а следва крачката.Пожела след като излезе да посещава сбирките на АА,но иска аз да го придружавам.И ще го направя,защото искам да му помогна.Това ли е пътя?



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: blue_varna]  
Автор mifive (непознат)
Публикувано06.01.11 22:52



Здравей blue_varna



("blue" като "синьо" или "blue" като "тъжно"... или като тъжно-синьо? )

Чудесно е, че съпругът ти иска да посещава сбирки на АА и мисля, че подобни инициативи трябва да се насърчават от нас, близките. Доколкото знам няма как да присъстваш на сбирки на АА заедно със съпруга си (освен, ако не е открита сбирка), но можеш да заповядаш при нас в Ал-Анон- това е група за близки и роднини на алкохолици. Повече информация можеш да получиш на скайп: al.anon.bg или на телефон 0897 29 28 76

Поздрави и нека, ако "blue" е "тъжно", да стане весело



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: blue_varna]  
Автор elica_mg (непознат)
Публикувано07.01.11 09:56



Привет blue_varna :)
Права си - това е първата стъпка, ноза мен тя беше жизнено важна. Аз също като съпруга ти открих АА след престой в отделението за зависимости-Варна. Страх, безнадеждност, срам, вина - бях в тези състояния денонощно. Но имах огромно желание да продължа трезвеността си след болницата. Само, че не знаех как... На това започнах да се уча в АА. Хората, които срещнах там ми вдъхнаха надежда, разбрах, че има изход. Доверих им се като на никой досега - това бяха хора като мен, с моите проблеми, идентифицирах се в собствените им разкази за самите тях. Много от тях бяха трезви с месеци, години.Повярвах, че това, което е помогнало на тях ще помогне и на мен. Това определено е моят път. АА работи - трезва съм от 2 години без малко :) Желая кураж и вяра на теб и съпруга ти! Действайте - изход наистина има :)



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: elica_mg]  
Автор blue_varna (непознат)
Публикувано07.01.11 15:06



Благодаря Ви,Elica_mg,за надеждата.Аз вярвам,че има изход,но понякога рухвам,особено сега когато съм сама у дома.Тази сутрин научих от лекуващия лекар,че чернодробните му изследвания не са много добри и това съвсем ме срина.След няколко дни ,съпруга ми ще излезе от болницата и аз трябва да съм силна,да го подкрепя.Как започват посещенията при АА?Трябва ли да се запишеш ,за да се приобщиш или е необходимо просто да отидеш в уречения час.Аз се уча и моля за Вашата помощ.Благодаря Ви още веднъж и бъдете силна,не се отказвайте.Вие сте победила.



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: blue_varna]  
Автор July_mf ()
Публикувано07.01.11 15:45



Здравей blue_varna,
Няма такси или вноски в АА, нито записване.Нужно е просто неговото желание да дойде. И щом иска да го придружиш до сбирка, мисля че няма да е лошо да го направиш.После някой от нас ще го посрещне и готово приобщен е


Сбикри във Варна вече има почти всеки ден.
Във вторник и четвъртък от 18.30 ч.,в неделя от 17,00 ч
може да дойде на Адрес: ул. "Иван Рилски" №27.
в срядя и събота от 18:00 на
адрес: бул. "Княз Борис 1" No. 80
Дано в един от тези дни изписват мъжа ти от отделението.И още същият ден пожелае първата си сбирка.
Ще се радвам да го срещна там



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: July_mf]  
Автор дoц. д-p Teoдocиeвa (непознат)
Публикувано16.01.11 16:13



Уважаема Госпожо , това че зависимият сам поиска и сам се мотивира да се справи с проблема е наистина огромна стъпка , без която няма как да се стартира една успешна терапия ! Сега ви предстои най-трудното , а именно самата битка и Вие не трябва да се отчайвате , а де се нахъсате за тази битка и да визуализирате успешният й край. Ако ние лекарите успяваме да детоксикираме до определена степен организма с медикаменти , то за съжаление не можем да въздействаме на психиката и начина на мислене. Алкохола така се е загнездил дълбоко в нервната система и съответно психиката на вашият мъж , че единствено твърдата воля и инат могат да му помогнат да надделее.Съвременни изследвания даже доказват ,че алкохола навлиза и видоизменя генома на човека , но това не трябва да ви плаши. Ние хората сме едни светлинни духовни същества в човешко тяло и наистина можем да бъдем много по-силни от "вика на плътта " !
А относно нарушената чернодробна функция Ви препоръчвам да приема следните медикаменти
1.Хепкарзил - 3пъти по една капсула дневно
2. Герисан - 2 пъти по една капсула дневно.
Тези два медикамента са великолепни билкови продукти , които ще помогнат на изтормозеният черен дроб.

Борете се ! Усмихвайте се ! И ще успеете !



Усмивката е най-силното лекарство

Редактирано от дoц. д-p Teoдocиeвa на 16.01.11 16:14.



Тема Re: Имам нужда да споделя.нови [re: дoц. д-p Teoдocиeвa]  
Автор blue_varna (непознат)
Публикувано17.01.11 00:30



Благодаря Ви д-р Теодосиева,
Сега започвам да усещам колко трудна ще бъде борбата.Не съм се залъгвала ,че у дома, след 10 дневен престой в болница,ще посрещна един нов човек,почти превъзмогнал болестта.Наясно съм за многото крачки ,които трябва да направим.Толкова ще съм щастлива даже ако престъпваме,бавно,но напред.Измина седмица откакто съпруга ми бе изписан .Всеки ден за мен беше като изкачване на връх .Бях силна и също толкова слаба,бях укрилена и приземена,толкова много силни и протоворечиви чувства ме връхлитаха.Чувствам се разколебана ,неуверена.,чувствам се различна,ранима
и миг след това отново силна,уверена.Доста поучих,взех много изпити,специализирах в чужбина ,но мисля ,че съм се запътила за най-големия изпит в житота ми.
А за черния дроб-утре сме на контролен преглед.Лекуващия лекар е предписал:
-Легалон-3х2
-Трансметил-2х1.
Още веднъж благодаря и ще се усмихвам,защото искам да победя.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.