Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Не искам да е истинанови  
Автор BateKolio (непознат )
Публикувано09.10.10 15:58



Здрвейте,
Не искам да повярвам, но отново ми се случи. Събудих се тази сутрин с беглия спомен, че съм се наливал цяла седмица и съм прецакал почти всичко, което подлежи на прецакване. Преди 3-4 години пак писах тук в подобен момент и просто адски съм се изнервил, че пак се налага да го правя. Изварвях дълъг път от началото, една цяла година изобщо не близвах, чувствах се добре и всичко се нареждаше прекрасно. И после уж само по биричка и ... мисля всички сте наясно как става. Просто се чувствам невероятно ужасно, нетърпимо, абстинецията направо ме гази. Страх ме е и се чувствам по-самотен от всякога. Не знам дали ще намеря сили да се вдигна отново на крака, прекрасният трезвен живот ми се струва толкова далечно понятие в такъв момент. Имам нужда от помощ, струва ми се че времето е тотално спряло и не знам какво да правя. Всъщност знам, но не се чувствам силен да го направя. Вече и аз се чудя, тотален хаос ми е в главата, моля за няколко окуражителни думи, наистина имам нужда :-)



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор BateKolio (непознат )
Публикувано09.10.10 16:42



С целия си късмет точно в този ден и час няма никой, който да ми каже 2-3 мили окуражителни думи. Освен сам да си се окуража и да си кажа, че все пак имам сили в себе си :-) Хубаво е, че днес не пия, радвам се. Ще бъде прекрасно догодина на 9-ти октомври да напиша че съм станал на 1 година. Сега обаче не бива да мисля за толкова далеч, важното е, че днес не пия и се самоокуражавам (то не е и много за чудене, като гледам тези дни съм си чатил с Echo/ Sound Test Device в скайпа и съм го псувал, че не ми отговаря :-), така че малко монолог е ок).



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано09.10.10 17:04



Здравей BateKolio,

В момента не се сещам кой си, но това няма значение (избистрям си все още паметта от преди 3-4 години).

Сам казваш, че една година не си близвал и си се чувствал добре. Значи можеш да го направиш пак, нали така?

Просто не пий днес. Знам, че ти е объркано, самотно, но това ще премине.

"Имам нужда от помощ, струва ми се че времето е тотално спряло и не знам какво да правя. Всъщност знам, но не се чувствам силен да го направя."

Не е нужно да си силен, за да го направиш. Важното е да вземеш решението да не пиеш днес, сега, тази нощ! И пиши тук. Така няма да си сам.



Успех!



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано09.10.10 17:09



Е, почакай малко де



Докато ти писах окуражителни думи, ти взе че изгуби търпение

Споко, ето че знаеш как сам да се окуражаваш - важното е днес да не пиеш!

И аз няма да пия. Да не мислиш, че ми е лесно. Като съм болна сега и ми е зле, не можах и на сбирка да отида.



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: Eми®aa]  
Автор BateKolio (непознат )
Публикувано09.10.10 17:13



Благодаря ти,
опитвам се да си отвличам вниманието като чета другите истории във форума, дори успях да хапна малко и в сравнение със сутринта съм с една идея по-добре. Въпреки това ме тресе, замаян съм и малко ме е страх от настъпващата нощ. Няма да пия, но знам, че ще бъде тежка нощ. по нататък вече ще става по-лесно надявам се.



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано09.10.10 17:17



Да, все по-лесно ще става по-нататък.

Сега пий вода, колкото можеш да изпиеш, хапвай нещо сладко и чети другите теми.

Ако искаш разкажи малко повече за себе си?



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: Eми®aa]  
Автор BateKolio (непознат )
Публикувано09.10.10 19:06



Ами на 29 години съм, за разлика от повечето останали тук не пия чак от толкова малък, да не кажа че до осми-девети клас не съм пробвал даже никога, а част от съучениците ми вече се осмъртваха по купони. След това съм си пийвал, случвало се е да се напия и да ми е лошо, но не съм имал някакви сериозни трайни проблеми. Големите неприятности започнаха през 2004-та година, когато трябваше да се върна в София и да започна работа. Тогава имах черен период от около година и половина, когато започнаха запоите и общо взето много бързо деградирах тотално - без работа, без пари, почти без приятели, да не говорим какво причинявах на близките ми. Почнаха се психолози, психиатри, психоаналитици, лекарства, за да ми се търси помощ. Аз от самото начало разбрах че имам проблем и че трябва да положа усилия, за да изляза от тази дупка. Успявах на няколко пъти трайно да спра да пия, най-дългият такъв вече споменах беше 1 година без да сложа капчица в устата. Може би обаче подхода ми към ситуацията не беше много правилен, защото се самоизолирах и ежедневието ми беше станало меко казано монотонно. Предполагам това ме е тласнало пак да "пробвам" да пия "контролирано", въпреки че много добре ми е ясно, че те такова животно нема. Случаите ми на запои доста са намалели, но за съжление все още се случват и ме докарават до това състояние. Просто дори не знам какво се е случило - играли сме карти с приятели миналия уикенд, понеже бях и болен съм си взел да пия чай с ром, после явно просто съм намерил начин да продължавам, докато не съм изпил всичко възможно до което съм се добрал. Като цяло нямам никакви сериозни проблеми, всичко ми е наред горе-долу, човек винаги може да иска повече, но аз съм като цяло доволен с това, което имам. Разни дребни интриги на работа или желание за по-добра реализация не може да се каже че са ми причина да се наливам. Единствената причина да го правя е, че съм болен от алкохолзъм, не е никак рядко това заболяване, не е лечимо по традиционните методики, но има решение на проблема и то е само едно и единствено и то е просто изобщо никога да не се започва да се пие алкохол. Само че не разбирам защо просто не съм го направил като съм толкова наясно с нещата. Виждам и по себе си и от други хора, как пиенето може да съсипе съдби, семейства, здраве, благополучие. Няма никакъв смисъл от това, ама не мога да си обясня защо за всичко това мисля сега, а не когато е трябвало :-)



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано09.10.10 19:30



Какво да ти кажа, всичко за което пишеш ми е до болка познато. И при мен е било така - уж знам, че важното е да не се започва да се пие, но в един момент на безрасъдство може да се подхлъзне всеки един от нас. За това е нужно да си върнем здравия разум, да премислим дали да посегнем към първата чаша и да се отрезвим да не го правиме, защото няма да изпием само една. Знаем се. Няма смисъл да опитваме отново да "контролираме". Не става!

Сега се успокой. Има изход. Дай си трезво време и ще видиш как нещата ще започнат да се нареждат едно по едно. От теб се иска само да не пиеш днес!



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: Eми®aa]  
Автор BateKolio (непознат )
Публикувано09.10.10 20:07



Да, още малко остава от днешния ден и вече ще съм трезвен 1 ден. Благодаря ти за подкрепата, много е важно в такива моменти да си поговориш с някой, който наистина те разбира. Все още ми е ужасно лошо и организъмът ми не знае на кой свят се намира, но това ще отмине постепенно. Опитвам се да си представям как алкохолът ми напуска тялото и се пречиствам и това като цяло ме облекчава.



Тема Re: Не искам да е истинанови [re: BateKolio]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано09.10.10 20:25



Браво за сега!



Лошото ще мине, по-лошо няма да стане. А пък когато тялото ти се прочисти от алкохола и разумът ще ти се избистри. Важното е да не почваш да пиеш.

Опитай се да поспиш, ако не можеш пиши тук. Това помага. И на мен ми помага.

Дръж се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.