Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано27.10.10 10:49



Тия пробиви... И на мен ми поразмина и също започвам да си мисля, че всъщност не съм наистина алкохолик и от някое питие по повод нищо няма да ми стане. Същото чух и на скайп сбирката и не е било успешно като опит. Борбата ще е безмилостна и всекидневна явно, но да видим дали ще сме победители.
Като падна мрак снощи пак ме обзе самосъжаление, безнадежност и страхове. Глътнах 4 валериана, лапнах един валидол и легнах и дишах, както каза girasol. Е, оцелях и взех, че и заспах.
Днес е 6-ти ден. Утре седмица (надявам се). Ще си направя тиквен медал





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано27.10.10 11:09



"И на мен ми поразмина и също започвам да си мисля, че всъщност не съм наистина алкохолик и от някое питие по повод нищо няма да ми стане."

Това е уловката, че като поизтрезнеем за няколко дни или седмици, започваме да забравяме за кошмара.
Но не случайно е казано, че ако не помниш последния си запой, значи той е пред теб.



За това аз се старая да помня и като ми се припие, да може да ми изплуват най-гадните работи, а не усещането за било там някаква си емоция. Не си струва заради едната краткотрайна емоция да си навличам дни на ужас, отчаяние, страх и вина...



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано27.10.10 13:13



Надявам се да го помня и никога, никога да не се повтаря - некъпана една седмица, потна, вмирисана, сплъстена коса, с напикани при разходките навън гащи... срам ме да си го помисля даже, но с вас мога да споделя. Жалка картинка!





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор Viktorianeca (непознат)
Публикувано27.10.10 15:50



Чета и препрочитам! И вече съм убеден, че съм Алкохолик. На 40 години съм, а от 20 пия! От няколко години се повтаря „цикъла” всеки петък вечер много кофи твърд алкохол, а събота две лейки бира. Започва да ме е страх, че две седмици не съм пил (прескочих този петък и събота) и единственото нещо което ме крепи е жена ми и това, което очакваме. И бога ми, този път за мен изход освен да спра няма. Възхищавам ви се! Тук има много искреност, вяра, доброта.... Всички ние водим битката на живота си – изправени на малките си бойни полета се сражаваме безпир. Решил съм да си изградя защитна стена за момента, в който алкохолната жажда ще започне да ме души. Не съм го правил друг път и незнам дали ще е успешно, но ще опитам. Четох, че алкохолиците имали най-добрите съпруги. Съгласен съм. Жена ми каза, че ще бъде с мен, защото вярва, че мога да се справя. Аз добавям – с нейна помощ.
Бог ни поставя изпитания, и например, когато съм спирал за по месец-два съм усещал благословията му. Почна ли, всичко потъва в мрак и кал. Ние сме съзидателни личности. Не се отказвайте, ще успеем!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано27.10.10 19:57



Далечна моя, Тасартир, Викторианец, Еми!
Съжалявам, че не мога да съм до вас и да ви ободрявам виртуално в най-важното изпитание във вашия живот. Но ви подкрепям от сърце и се моля да успеете.
Всеки ден виждам смъртта в очите, когато се опитва да измъкне баща ми в нейните губерни. И виждам как той се бори да остане с нас. Няколко часа така - следващите - инак. Мъчително и тъжно.
Но аз съм трезва и благодаря на Бог, че ми праща това изпитание в трезвия ми живот. Защото ако беше в пияния ми отдавна да съм зарязала всичко и да съм се сляла с бутилката, за_бала болници, обслужване, подкрепа, памперси, хранене със сламка, разговори с тежкоболния, молитви...
Само трезва мога да изпълня човешкия си и дъщерен дълг. Само трезва. И в тежкото изпитание да подложа на проверка трезвостта си. Благодаря ви, че сте решили да промените живота си. Обичащите ви синове, дъщери, любими, съпруги, бащи, майки, очакват помощта ви. Само трезви можете да им я дадете.
Бог да е с вас. Ако много го искате - ще успеете и ще се върнете в живота, какъвто е и ще го живеете както е казано. Нормално и праведно.
Съжалявам, че стана толкова патетично, но наистина съм страшно благодарна на Висшата сила, че съм трезва и съм до баща си в този момент, когато има най-голяма нужда от мен.
И още нещо важно. Когато започвах да трезвея споделих със спонсора си, че най-силният ми страх е от смъртта, но не от моята, а от тази на близките ми. Тогава му казах, че ако не дай си Боже ми се случи, сигурно ще се напия, защото подобно изпитание не може да бъде издържано. Той ми каза - може, може, Бог не ти праща нищо, което да не можеш да поемеш.
И сега имам страх от смъртта, и паника и смразяване, но възприемам нещата с умерена емоция, разумно доколкото мога и вярвам, че няма да стигна до чашката дори в най-тежкия момент. Моля се да е така.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Xapakиpи]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано28.10.10 00:20



Приятелко Харакири, много добре ти го е казал спонсора ти Бог не ти праща нищо, което да не можеш да поемеш.
Напълно съм убеден , че това е нещо с което ще се справиш и ти имаш силите да го направиш.Все пак си старо куче в АА.С теб съм и вярвам в теб.Нали знаеш, че трудностите ни изграждат и ни дават нови сили да живеем пълноценно и трезво.Представи си какъв ужасен би бил живота ако беше монотонен, как щяхме да го ценим и да видим неговата красота ако я нямаше другата страна на болката и смъртта.През целия си пиянски живот съм търсил някакво илюзорно спокойствие и в същото време съм живял на ръба, сега също често имам стремежи да живея отново на ръба.А живота си е красив такъв какъвто си е с всички негови нюанси - болка,любов, радост, скръб, сълзи, усмивки, щастие....най вече щастие, че мога да го изживея всичко това истински и на трезво.Прегръщам те и ти стискам палци.
Тасартир, Викторианец, Еми - добре дошли в трезвия живот.Гарантирам ви, че си струва всяко едно усилие направено от вас сега.





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Xapakиpи]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано29.10.10 11:53



Харакири, съжалявам за татко ти и за това през което преминавате, дори и не мога да си представя колко е тежко. Кураж и на двама ви, сили и вяра на теб.

"И още нещо важно. Когато започвах да трезвея споделих със спонсора си, че най-силният ми страх е от смъртта, но не от моята, а от тази на близките ми. Тогава му казах, че ако не дай си Боже ми се случи, сигурно ще се напия, защото подобно изпитание не може да бъде издържано. Той ми каза - може, може, Бог не ти праща нищо, което да не можеш да поемеш".

Същото съм си го мислила и аз, не за напиването точно, но затова, че няма да мога да го понеса. А ще трябва. Всеки минава през това, неизбежно е, такъв е животът. И е хубаво да се спазва редът. А ако дете си отиде преди родителя? Това е най-страшното. Но да не задълбаваме натам.

Еми, как си? На мен ми е 8-ми ден, критичният ми е 14-ти, два пъти съм спирала за по 14 и баш на на него се издънвам, да видим сега как ще е. Чувствам се добре, открих, че мога да правя и на трезво нещата, които преди си мислех, че мога само добре подложила.
Черпя ви за моята седмица


Редактирано от tasartir на 29.10.10 11:56.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано29.10.10 13:04



Браво tasartir за Първата Трезва Седмица!



Хайде да стане още една, още по-добра. Искрено ти го пожелавам!

А после като се похвалиш, ще ти пожелая и други все по-хубави неща.

Аз се чувствам добре. Тези дни открих ново хоби. И това ме поглъща изцяло и ми носи радост.
Нали така пише в жълтата книжка "Живот в трезвеност": "6. Опитайте ново хоби – не нещо скъпо или прекалено ангажиращо вниманието, а нещо приятно....... Повечето от нас откриха, че наистина се увличат от неща, за които преди въобще не са се сещали.

И забелязвам, че когато се активизирам, не усещам как минава денят ми и тези дни изобщо не помислям за алкохол. Но знам, че трябва да се пазя, трупайки трезво време и това правя. Не искам да броя дните, защото и при мен 14-тия е критичен и само заради психологическата ми нагласа, че тогава става пробив, се старая да не броя нищо!
Ще се похваля, дай Боже, когато направя 1 месец.
А сега ще те почерпя виртуално с и Да ти е сладко!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано18.11.10 11:09



Еми, как си? Справяш ли се?
Аз засега - да. Чувствам се много добре, не пия, не изпитвам и нужда засега. Нaпрaвих си кръвни и ехографски изследвания, като изключим малко завишен холестерол, другото е ок. Пия фрешове от плодове и зеленчуци, набивам салати, по малко сладко, разхождам се много, открих си ново хоби, говоря свободно за проблема си с хората, с които съм споделила. Надявам се, че ти и всички като нас, сте добре. Прегръщам ви.

Харакири, как е татко ти?



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано24.11.10 12:03



Похвалих се, а нямало за какво. Пия. И се отчайвам, че няма изход за мен. Не пия две или три седмици и после пак започвам, уж успокоена, че не съм зависима и мога да пия контролирано. А не мога - наливам се. Къде е изхода???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.