Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано14.10.10 10:54



Браво, Еми, стискам палци да успееш. Пиши, споделяй, всичко трябва да се нареди.
Аз съм на 4 дни, водя те с един ден

, всичко прочетено тук ми помага много, така че - благодаря на всички.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано14.10.10 12:25



Браво и на теб, tasartir!


4 дни е добро начало. Пиши как се справяш, споделяй как се чувстваш. Това помага.

Ще споделя нещо от преди 2-3 месеца, когато в мен забушуваха мисли за оправяне на живота ми. Тогава ми попадна филма "I am willing to change". Искам да се променя!
Помислих си това е точно за мен и го изтеглих. Тогава си преписах на лист първите думи от филма и си го закачих на огледалото. Всяка сутрин като се погледнех в огледалото, прочитах текста и се подготвях подсъзнателно за промяната.

Сега ще го препиша тук. На мен ми действа позитивно, дано помогне и на друг:

Искам да се променя!
------------------------------

Забравям досегашния си живот и негативните мисли.

Силата, която ме е създала, ми дава възможност да започна Новия си живот!

Избирам позитивното за новите си мисли.

Започвам на чисто, още тук, още сега!

Всичко започва с първата стъпка...


I begin anew, right here, right now!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано21.10.10 09:56



Вчера имах лош ден. На косъм бях за пробив. Слава Богу, че не пих.


Задействах всички практики на АА, които ми дойдоха на ум, и отлагах и отлагах 100 пъти...

Повтарях си:
"Само за днес - чист и трезвен! Само за днес - чист и трезвен! Само за днес - чист и трезвен!..." и стисках в ръка медала, с който ме наградиха на сбирката по случай 1 седмица трезвост.

Днес съм по-спокойна. Дадох си почивка, наспах се и ето ме отново в добра форма на дух и тяло!

Замислям се за причините, които ме провокираха вчера. Ядосах се, че нещо, което си мислех, че ще стане, не стана. Заболя ме. Но после си казах: Всяко зло, за добро! Живей и остави и другите да живеят! Сега е важно да трупам трезво време. За това, днес няма да пия!

Доволна съм, че не пих. И разбирам, че е нормално да има трудни периоди. Но това не трябва да бъде "повод" за напиване!

Благодаря на приятелите от АА, за медала, който ме запази трезва в труден момент. На пръв поглед, за някой може да изглежда незначителен жест, но за мен беше спасяващ.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор nekoi ()
Публикувано21.10.10 15:35



Браво, че си удържала!
Винаги ще има и по-лоши дни. Само че в началото лошите дни са хубав повод да пием.

Когато имам лоши моменти, си казвам, че лошо и хубаво се редуват и после ще дойде ред на хубавото.
Освен това се опитвам да огледам "лошото" дали наистина е толкова лошо или аз преувеличавам и раздувам драмата. Поставям "лошото" в контекста на други наистина лоши неща, които се случват на останалите хора и обикновено виждам, че няма какво толкова да се самосъжалявам.

Сещам се и за молитвата за спокойствие и се опитвам да преценя дали лошото е от нещата, които мога да променя, или е от тези, които не мога да променя.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: nekoi]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано22.10.10 18:52



А аз пих. Много. От събота, та до снощи нон стоп. 3 бутилки водка, 1 уиски, 3л вино и броят на бирите не го помня. Сега ми е изключително зле, едвам ви пиша. Главата боли, сърцето блъска, на гърдите ми са легнали не един, ами три слона. Освен това ме боли горе сплита, много. Това е черния дроб предполагам. Оплаках ви се, благодаря ви.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано22.10.10 19:30



Ами каквото такова, случило се е вече. Важното е, че събра сили да ни пишеш. Всеки има сривове понякога. Важното е да искаш да спреш, да започнеш наново чист живот.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Lali]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано22.10.10 21:34



Благодаря ти. Какъв срив, та аз не съм спирала. Но днес се случи това, от което най-много ме беше страх - разбраха родителите ми. Някакси ми олекна дори от това, но са ужасно притеснени и обещах да спра. Много искам.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано22.10.10 23:04



Здравей tasartir,

Не се отчайвай, щом много искаш, значи ще успееш.
Рано или късно ще се получи, но защо да чакаш да стане късно?

Ето сега си спряла. Зле ти е. Имаш угризения. Чувстваш се ужасно. До кога ще си го причиняваш?

Спомни си как се чувстваше преди седмица, като беше трезва 4 дни.
Помисли си колко хубаво ще бъде като станат повече хубави, трезви дни, изпълнени със спокойствие и чиста съвест.

Помисли и за детето си. Казваш сега е малко. Но като расте, то гледа от теб. Иска да бъде като теб, помисли за примера, който му даваш...

Не почвай пак, недей.

Използвай съветите, писани тук и започни да ги прилагаш. От опит знам, че действат. При мен става. При други - също. Сама виждаш колко хора успяха да спрат. Значи и ти можеш.
Само не посягай към алкохола днес. Колкото и да ти се пие, отлагай!
Иначе пак на въртележката...

Успех и пиши!





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор tasartir (непознат )
Публикувано23.10.10 10:42



Мерси, Еми. Днес втори ден започва. Все още не съм много добре, досега винаги ми е минавало след един ден, но явно този път съм надминала себе си. Нормално ли е тежестта в гърдите да стои, болките в стомаха, цялостното неразположение (нямам сили да се вдигна от леглото). Пия чай с мед, храна все още не мога да поемам.
Другото, което направих, след като разбраха нашите е, че споделих с всичките си близки приятели, не го крия и не искам, защото... не знам защо, не се гордея, но като че ли е по-добре да го знаят. Нали казвате, че не е срамно.
Имам приятелка, която на 28г остана без гърда, лекува се, но е с вдигната глава и ми каза - знаеш ли тези като нас колко искаме да сме на ваше място и да зависи живота ни просто от нашия съзнателен избор. Толкова лесно, ако го осъзнаем.
Освен това се и разболявам (гърло, хрема), но и това сигурно си влиза в реда на нещата, като не се спиртосва човек.
Вчера на два пъти бях сигурна, че няма да оцелея и се замислих как не искам да причинявам това на близките си. Живее ми се


Благодаря ви, че ви има.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: tasartir]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано23.10.10 11:44



"Другото, което направих, след като разбраха нашите е, че споделих с всичките си близки приятели, не го крия и не искам....."

Браво на теб! Това е крачка напред. Показва, че подсъзнателно вече си взела решението за себе си - ДА НЕ ПИЕШ!
Щом си имала смелостта да кажеш на приятелите си за проблема, то той е наполовина решен.

От теб зависи как ще постъпиш за решаването на другата половина.

Така че ДЕЙСТВАЙ tasartir, не се връщай назад! Ден след ден нещата ще си дойдат по местата и ще видиш как трезвият живот ще те възнаграждава за твоите дела.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.