Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор July_mf ()
Публикувано04.10.10 10:35



Поздравления за седмицата,Еми!


Бързо си припомняш,някой работещи неща.
Дръж се за работещото:
Дано трудностите, които имам, са за това да ме направят силна и ме променят към добро, да осъзная грешките си, моите, а не на другите и да заживея трезв и пълноценен живот!

Дано!Желая ти го от сърце!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: July_mf]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано04.10.10 20:17



Поздравления за трезвата седмица еми.Много се радвам.Нали знаеш , че обикновено спираме да пием заради някого но оставаме трезви ако го правим заради себе си.Естествено, знам че можеш и ще успееш, ти вече си го показвала това как се прави.





Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: puvpav]  
Автор nekoi ()
Публикувано05.10.10 00:41



Дотук добре, Еми.
Спря да пиеш, натрупа 8 безценни дни сухо време.
В момента имаш достатъчно мотивация, а случката с листчето и дъщеря ти я засилва допълнително. (Да кажа ли, че няма нищо случайно и че листчето също не си го забравила случайно на бюрото? )
Пувпав е напълно прав (дори и да нямаше рима

) че обикновено спираме да пием заради някого, но нататък пазим трезвеността заради себе си.

Но, както е известно, трезвеността се пази много трудно сам. Много по-лесно е в дружинка.
АА не е място, където спираме да пием. АА е мястото, където, след като сме спрели, се научаваме да не започнем отново.
Няма алкохолик, който все някога да не е спирал да пие. Но повечето започват отново.
АА е най-доброто място за изтрезнелия алкохолик да не се върне отново към бутилката.
Не че не ги знаеш тези неща. Ама да ги преговорим пак



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: nekoi]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано05.10.10 08:32



Мда, няма нищо случайно. Не само за листчето. Започнаха да се случват още "случайности".



Например: Вчера ми се обадиха с предложение за работа, което ме устройва на този етап, а аз тъкмо отивах да се регистрирам в бюрото по труда. И вместо в бюрото, се срещнахме с човека да говориме. Днес трябва да дам отговор. За да си припомня някои неща, които касаят тази работа, седнах на компа и пуснах търсене на думичката "инвестиции" в моите файлове.
Наред с намерените, излезе „Living Sober”. Кликнах там без да искам и намерих:

Съвет за инвестиция
В първите дни без чашка,
когато вълкът стои на прага още,
а шерифът – на прозореца,
и ти на пода спиш,
животът ти изглежда мрачен, безнадежден.
Време е, от гледна точка на парите,
ти някак си да почнеш да ги харчиш:
заплетенения възел да развържеш –
монетата, пара за автобус,
на сбирката ще те откара;
а със стотинката за телефон
на някого ти поздрав ще дадеш,
тез` дребни за “разноски”
напомнят, че и ти човек си;
а онзи долар за сладкарница го дай
и побъбри там след сбирката.
Това са все важни инвестиции
и новакът трябва да ги вложи.
“Хляб” това е, хвърлен във водите,
и ще се върне той кат` хапка сладка.


Върнах страница нагоре и там се мъдреше заглавието: ПОСЕЩАВАЙТЕ СБИРКИТЕ НА АА.

Та така, забравих за инвестициите и се зачетох в „Живот в трезвост”.

Редактирано от Eми®aa на 05.10.10 08:36.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано07.10.10 08:29



10 трезви дни!

Днес се чувствам нервна. От както спрях да пия, не ми е било толкова гадно - тресе ме, боли ме кръста, краката пак започнаха да изтръпват, сърцето ми ще изхвръкне, а в главата ми е кухо...



Вчера приех работата и сега чакам обаждане да се договаряме за условията... но не се чувствам добре. Май по-добре да отложа за утре, а днес да си стоя на топло и да си чета Голямата книга.

Възможно ли е физическата абстиненция да почне чак след 10 дни?!



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Eми®aa]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано07.10.10 09:09



Браво, Еми!
Радвам се за твоите трупащи се трезви дни. За "случайностите". За работата. За преоткриването на единствената истина, която ще те закрепи жива и ще ти даде мотив да продължиш нататък. Трезва.
Не помня в подробности моята физическа абстиненция, за да ти отговоря на въпроса. Но помня много и различни неразположения, възникнали след спирането на алкохола. Да, нормално е да се обадят и хронични болежки, "приспивани" дълго с течната дрога или занемарени от общия алкохолен непукизъм, характерен за всеки прекомерно употребяващ. Възможни са и по-чести настинки и грип след прекратеното спиртосване.
За сухата абстиненция също си информирана и за общото неразположение, в следствие на прекратяване доставката на "жизненоважната" за алкохолика съставка в организма му. Падат и нивата на насила произведения с водка серотонин, и настроението също пада.
Спомни си всички техники, овладяни преди 4-5 г - светли мисли, молитвата (колкото пъти на ден се сетиш - по всякакъв повод), вяра, че ще успееш, недопускане мисли за болести и влошаване на състоянието, разговори с други алкохолици - във форумите, по скайп, на онлайн и реални сбирки (намери старите си познати алкохолици, които продължават напред - това ще ти вдъхне оптимизъм и надежда, че ще успееш). Голямата книга, откъдето и да я почнеш, на която и страница да отвориш - все ще е точно в десятката (случайно

). Виж и мислите за всеки ден.
Докато си сама у вас и имаш да правиш нещо по къщата, пусни си аудиоварианта на ГК и слушай.
Шоколад и сокове, билков чай. И чети себе си в този форум отпреди 4 г.
Разбира се, че ще успееш.
Прегръщам те и вярвам, че ще е така.



Тема Re: СПОДЕЛЕНОнови [re: Xapakиpи]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано07.10.10 10:51



Здравей Харакири,

Благодаря ти за насоките!



Отложих срещата за работата. Извиних се, че съм болна. А и така се чувствам.
Пия чай, наливам се с вода, надявам се да премине.

Иска ми се да си пусна аудиозаписа на ГК и да полегна. Нямам сили да чета в момента.
Може ли да ми я изпратиш?



Тема Голямата книганови [re: Eми®aa]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано07.10.10 11:44



Упс, и на мен не ми се отваря файлът, на посочения от Карата адрес. Нямам я изтеглена. Ще опитам да се свържа с него.
P.S. Само едно мое лично мнение, ако разрешиш.
Може би не е трябвало да отлагаш срещата за новата работа. Може би трябваше да пиеш фервекс и чай и колкото и да ти е зле - да отидеш на срещата, а не да я отлагаш.
Знаеш при алкохолика колко е силен необяснимият порив за отлагане на всичко - не, сега, по-късно, друг път...А вътре в теб бушува хаосът сега - да пия или да не пия, болна ли съм или съм абстинентна, искам ли да започна тази работа или тя ще ми попречи да се отдам напълно на отчаянието, самосъжалението, страховете си....
Моля те не ми се сърди, само припомням, че трябва да си бдителна и да си следиш мислите и чувствата, за да не се усучеш в примките, заложени от болестта, която не е съгласна да те пусне и да те загуби отново...



Тема Re: Голямата книганови [re: Xapakиpи]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано07.10.10 13:00



Спокойно, разговорът с човека протече добре. Той ми предложи да кажа удобно време за мен, а пък аз отговорих, че е по-удобно да се срещнеме утре, ако няма нищо против, а до утре да мога да работя по материалите, които ми е изпратил.

Ако той държеше за днес, разбира се, че щях да приема. Така или иначе тази работа ще я върша предимно в къщи, остава само да се срещнем и да оформим договора.



Сега се постегнах малко, почна да ми се избистря ума (след изяждане на един шоколад).

Но си имам едно на ум: Каквото и да става - Днес няма да пия!



Тема Re: Голямата книганови [re: Eми®aa]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано09.10.10 10:25



Eми®aa , здравей.Как са нещата при теб, надявам се се развиват добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.