Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Хора, покажете ми пътянови  
Автор negovata_mimi (непознат )
Публикувано08.09.10 09:53



Здравейте,
Чета ви и не спирам да плача.
Много го обичам! И той ме обича много.
Убедена съм, че той подозира за това, че само силната му воля няма да е достатъчна.
Искам да му покажа пътя, а той да реши ще тръгне ли по нега сега, или ще отложи.
Кои са стъпките. Чета за "12 стъпки", но не ги окрих.
И не само за тях - кажете ми всичко, което мислите, че трябва да ми кажете.
(всеки край на поста ми се струва нелеп, затова завършвам така)
.....................



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: negovata_mimi]  
Автор nekoi ()
Публикувано08.09.10 10:47





Тук са стъпките. И всичко за Анонимни алкохолици. И списъкът на групите на АА в България. Това е пътят на много от нас. Има и други пътища. Но според нас - този е най-добрият.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано08.09.10 10:50







Тема Re: Хора, покажете ми пътя [re: negovata_mimi]  
Автор July_mf ()
Публикувано10.09.10 14:43



Здравей mimi,
Аз съм алкохоличка.Слава богу трезвена алкохоличка

.
Впечатление ми направи в никът ти negovata и понеже казваш,че се обичате,ще ти споделя от моят опит и това което съм научила до момента за алкохолизма.
Аз пиех,въпреки че обичах и обичам и децата си и мъжа си.
Алкохолизмът е по-силен от любовта,но има начин любовта да стане по-силна от алкохолизма.Един такъв начин е програмата 12 стъпки на анонимни алкохолици.Нужно е обаче той да пожелае възстановяването си,а на теб може да ти е полезна програмата 12 стъпки на ал анон.

Тук пишат близки на алкохолици.Почети ако искаш.
Успех желая и на двама ви.

Редактирано от July_mf на 10.09.10 14:56.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: negovata_mimi]  
Автор Bидa ()
Публикувано12.09.10 09:15



Тук ти дават линк към ал анон и арка.
Аз ти препоръчвам да се запознаеш и с критиците на ал анон.

Пренаписах живота си, такъв какъвто ми се иска да е бил.


Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: Bидa]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано20.09.10 20:58



ук ти дават линк към ал анон и арка.
Аз ти препоръчвам да се запознаеш и с критиците на ал анон.

Навярно няма универсални рецепти , навярно няма такива и за болестта алкохолизъм и съзависимоста.Аз знам, че колкото повемче едно нещо помага толкова повече критици има особено от хора които ги е страх да тръгнат по новия път и да променят коренно живота си.Страха от неизвестното, от това което не разбираме пък дори и то да ни дава шанс да спасим живота си ни предизвиква върло отричане.Тия които се предадат са щастливци но за съжаление са малцина.Човек е готов да се самонаранява , да умре но да положи усилия да смаже егоцентризма и и своеволието си не иска.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: puvpav]  
Автор negovata_mimi (непознат )
Публикувано20.09.10 21:46



Много изчетох, още повече ми остава да изчета.
Много съм прясна, дърпам се още от ал-анон.
Не виждам полза от "не трябва да .... "
Искам да "трябва да .... "
Но мисля, че скоро ще склоня.
Поне вече зная, че нищо не мога да направя днес и сега.
В момента проблемът ни е общ. Обичам го и не мога да разгранича до къде стига неговият проблем и откъде започва моят.
Но това, което чета ме обезокуражава напълно.
Много път има да извървим още до дъното, за което всички говорите.
Дано имаме сили да се борим тогава.
Благодаря на всички ви!

Редактирано от negovata_mimi на 20.09.10 21:49.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: negovata_mimi]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано20.09.10 22:05



Работата е в това че думи като " трябва " или " не трабва" не фигурират в духовната програмата за възстановяване на АА и Ал -Анон.На сбирка се чете преди тя да започне следното - не полемизираме , не теоретизираме, говорим само за себе си, за своя опит и чувства.На сбирките ни ние споделяме опита си а не съветваме.Даваме правото на всеки един човек да узрее сам и да вземе това което му е необходима в момента.Възстановяването и духовното развитие е бавен процес но за радост възможен и реален.Случва се понякога някой да даде съвет или да критикува но все пак да не забравяме че сме хора и всеки греши

.Никога не е късно човек да се научи да живее щастливо независимо от обстоятелствата около него.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: negovata_mimi]  
Автор negovata_mimi (непознат )
Публикувано11.10.10 09:56



Здравейте,
Не отварям нова тема, защото и без това се чувствам досадна.
Искам само да ви споделя, че преди мъничко той ми се обади от офиса (само половин час, след като беше тръгнал за работа) и каза, че иска да излезе с нас (мен и бебето) на разходка и да си поговорим.
Много се надявам, много се надявам да поиска помощта ми.
Имам небезоснователно съмнение, че по-скоро иска да поговорим за моето психично състояние напоследък, но пък ужасно много се надявам да ми каже:"не мога да спра, помогни ми", защото неотдавна ми каза "нали знаеш, че без твоята подкрепа съм за никъде", но пък тогава аз бях изплашена, че ще пропилея възможността и не успях да реагирам.
Сега се моля на нещо по-силно от мен да ми даде сили.
Стиснете ми палци и вие, моля ви.



Тема Re: Хора, покажете ми пътянови [re: negovata_mimi]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано11.10.10 10:55



Стискам ти палци и ми е ужасно трудно да те посъветвам да не се разочароваш, ако очакванията ти не се осъществяват и той те вика не, за да поиска помощ. Дай Боже да е така, както се надяваш, но трябва да си наясно, че в главата на алкохолика е невъобразим хаос, това, което на него му изглежда логично, за другите е абсурдно. Както и обратното - нормалната ти човешка логика и женска сензитивност те карат да очакваш от него нормални неща. Но болестта е направила от нормалните неща изкривени, загубили първоначалния си смисъл понятия.
Ти не можеш да му помогнеш в буквалния смисъл, можеш да му покажеш пътечката. Затова молитвата ти трябва да е не - дано ме помоли за помощ, а дано помоли Бог за помощ, дано се остави в ръцете му, дано се е предал.
Извинявай за съвета, много ми се иска да постигнеш каквото си решила. Давам ти текста на нашата молитва - смятам, че помага винаги, когато се каже. Поне за мен е така.
Господи,
дай ми смирението да приема нещата, които не мога да променя.
Дай ми смелостта да променя нещата, които мога да променя
и ми дай мъдростта да прозирам разликата между едните и другите.
Нека бъде Твоята воля, не моята!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.