Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема алкохол и смърт  
Автор Fionna (непознат )
Публикувано01.02.10 10:22



Здравейте всички тук!

Искам да разкажа една моя преживелица от преди по-малко от 48часа и се надявам,ако някой в моето положение прочете историята,да се позамисли..
Аз съм на 25г,омъжена,с хубава професия и с проблеми с алкохола от повече от 5год. Дълго отричах,както и повечето от нас,но преди няколко месеца признах,че няма накъде вече. Отидох при един мн известен психиатър,който ми направи ЕЕГ и ми предписа карбамазаепин и Ривотрил,защото имах проблеми със съня. Дотук историята е позната всекиму

. Въпреки лечението аз продължих ту да пия,ту да спирам.. В петък вечер имах мн тежък скандал с мъжа ми и естествено си купих една бутилка водка.След няколкочасови разправии,изпила вече бутилката,реших,че тъй като не ми се спи,мога да взема и малко ривотрил. В тъмното обаче и на пияна глава не съм забелязала колко таблетки са в шепата ми... И какво според вас се случи нататък?? Събудих се напълно дезориентирана,с вързани с колани ръце и крака,с абокат,системи и катетър.Не знаех въобще какво се е случило нито къде се намирам!!!
На другата сутрин вече трезва и нормално мислеща,попитах какво е станало. Беше ми обяснено,че когато ме докарали,съм била почти в безсъзнание и докато се опитвали да ми направят стомашна промивка, на няколко пъти съм спирала да дишам,а след това почти цяла нощ съм била в кома и на изкуствено дишане! Питаха ме да се самоубия ли съм се опитала,а аз просто казах,че съм се напила..Докторката ме погледна съжалително и каза: "Този път не просто си се напила,а замалко да се убиеш,ако не те бяха довели навреме!"
Сега съм донякъде доволна от случката,защото аз определено не желая да умирам,а се оказа,че тази отрова алкохола замалко да свърши и това!Да не ви споменавам за страха и срама,който изпитвах и изпитвам и сега! Нито за бялото като платно лице на мъжа ми!!!
Разказвам го,за да помислят всички,които все още пият по "някое и друго" у дома и просто си заспиват после...защото в моя случай се оказа,че заспиването е могло да бъде завинаги!

Дано помогна на някой с този разказ.Стискайте ми палци и на мен самата да помогне и да приключа с тези глупости,които правя..



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор July_mf ()
Публикувано01.02.10 14:47



Здравей Fionna,
доста познато.Аз не стигнах до болницата,но помня отрезвяващите шамари на мъжа ми и бъркането в гърлото ми и крякъците му какво съм направила.Подобно на теб бях изгълтала цяла шепа лекарства и легнах ''най-смирено'' да си мра

.Всъщност не помня много от случката по разбираеми причини.Просто съм била смъртно пияна.Тогава това не ме стресна много.Отидох на психиатър по негово настояване и спрях за около месец.После хвърлях лекарствата и пак си пиех.Веднъж щях да скачам през терасата и още веднъж да си режа вените,даже почти успях но Слава Богу почтиИ всичкото това под въздействието на този ''антидепресант'' алкохола.Антидепресент да ама за някой,дето магат да си пият нормално,да ги отпуща и т.нт.При мен такива филми няма,аз съм си алкохоличка.Някъде преди много години може да е било така и при мен,но помня края и ужасите на последния ми запой.Та разбрах,благодарение на подобни случай,че от себе си няма на къде да бягам и започнах от там от себе си-сбирки,програма,като в началото ме държеше именно този полезен бих казала сега страх,да не искам да се връщам в ужаса и в ада който преживях и ден след ден започнах да трезвея.Днес съм щастливо трезва от година и десет месецаЯвно Бог е имал други планове за мен и вместо ''най-смирено ''да си мра,взех че най-смирено си признах проблема и болестта,приех го за себе си,признах го пред себе си и взеха да се случват чудеса и чудесни неща и да се радвам на живота и днес



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: July_mf]  
Автор Fionna (непознат )
Публикувано01.02.10 14:55



Много се радвам за теб! Искрено!
Аз имам прекрасен мъж,но той не разбира,че имам проблеми..Говорихме не веднъж,но досега полза няма- "Ти си лигла и сама си го правиш".. Аз ужасно се стреснах,но истината е,че самата аз не вярвам да спра без нечия помощ,а за съжаление,няма да е на мъжа ми..
Ти как се справи??



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор July_mf ()
Публикувано01.02.10 15:26



Сбирки и разговорите с хора като мен,където ако запъна на едно изречение,те могат да го завършат вместо мен

,но да така се получава напрактика.А със съпруга ми също имаме сега много хубави взаимоотношения,но и аз спрах да искам да ме разбира винаги и на всяка цена.Някой неща няма как да разбере по простата причина,че не ги е преживял,така пък и аз немога да разбера всичко в наговата глава и душа,което в никакъв слечай не пречи на добрите ни взаимоотношения.Е като всяко семейство си имаме и търканията,но нищо общо с преди а и идеални неща нямаОставям ти на лични скайпа и имейла си,ако искаш потърси ме.



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор maddoctor_g (непознат )
Публикувано02.02.10 00:16



здравей фиона, радвам се че си потърсила помощ тук, защото колкото и странно да звучи само един алкохолик може истински да разбере как се чувства друг човек със същия проблем, колко пъти и аз съм се опитвал да обясня на хората около мен какво ми е, че наистина имам проблем и неизменно отговора беше един и същ:"стегни се, стига се лигави,нищо ти няма" и все така докато не попаднах в момент на отчаяние на сбирка на АА, след поредния запой от който и аз не знам по какво чудо се измъкнах. Е това беше повратната точка, видях 4е има и други хора които имат моя проблем и са останали трезви, кой няколко месеца, кой година а някои и повече и това ми даде сламката която толкова бях търсил, хванах се за нея и факт е че и днес не пия, добавих още един ценен ден в календарчето на трезвостта ми.На мен ми помага! Имаш ли желание, има начин.



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: maddoctor_g]  
Автор Fionna (непознат )
Публикувано02.02.10 10:08



Благодаря на всички за помощта ви! Тя наистина е жизненоважна за мен! Благодарение на тези писма и подкрепата ви,виждам светлина в тунела!



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор pesho74 (непознат )
Публикувано02.02.10 18:26



Здравейте,
Искрено ме трогна историята на Фиона! Още повече защото е момиче, та при нас поне се очаква да сме по-силни да ходим да се бием и пазим родината

и не трябва да се отнасет така с нашите момичета. Уви и при мен е същата работа, същите приказки чувам от близките си хора...та освен да вляза и пиша тук вече друг вариант не намирам.
Аз искам да попитам някой дали знае нещо адекватно против абстиненция? Е днес си легнах пробвах да спра, ама не става и усещам, че ще превърта, забравям да говоря български..разбирате. Сега ясно малко бира оправя нещата, но утре ще е същото така, че ако някой може да помогне със съвет ще съм му благодарен много!

Ако не ще ми е приятно да пиша тук където поне хората ще разберат, че това е проблем, който уви в западните държави се разглежда сериозно, но при нас е „лигавщина”...



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор mademoasele (непознат )
Публикувано02.02.10 23:57



Здравей Фионна, аз съм жена на 34 г. трудно ми беше да си призная, но да аз съм алкохоличка..........Когато за първи път писах тук бях не по малко отчаяна и разбита, но го направих търсейки подкрепа, разбиране и упора. Вече трезвея 22 дни - да не е лесно, но е възможно. Благодарение на огромната помощ на хората от АА, които ми писаха в този момент аз се справям сега. Бях изумена от грижите и съветите които ми дадоха напълно непознати човешки същества за мен . Не съм си и помисляла, че може да съществува такава безкористна взаимопомощ. Поддържаме постоянна връзка, посещавам и част от сбирките / когато имам възможност, защото трябва да пътувам / и повярвай ми чувствам се много по различно. Аз също имам съпруг и търсех вечно разбиране и съжаление. Но как да го получа като болната съм само аз не и той и докато разбера, че първо аз трябва да се взема в ръце преди да търся друга помощ..........мина време. Просто трябва да си повярваме
, че може и да се молим за това! Пиши ми ако искаш и ГОРЕ ГЛАВАТА !!!!!



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: Fionna]  
Автор July_mf ()
Публикувано03.02.10 12:55



В деня в който писах в тази тема ми се обадиха,че съпругът на наша позната,който е алкохолик и са разделени с нея от няколко години е починал.
Паднал е човекът пиян на снега,където е заспал и умрял от измръзване.Никого не искам да плаша,но това са фактите които знам.Днес е пограбанието му.Дали е починал разбран-немисля.Всъщност все тая.Разбран или неразбран си е отишъл.Човекът си е отишъл именно по този начин,под въздействието на тези гадост алкохола.На тези ,които пият бих казала пробвайте с цялото си сърце и душа да пожелаете да не пиете днес,един ден,само днес ,само сега.И абстиненция и всичко преминава.На Пешо 74,яж сладко,пий много течности/сокове,чай,вода/каквото искаш безалкохолно,витамин В комплеск помага,опитвай да не мислиш за бъдещето или какво и как ще правиш без да пиеш.Каквото и както и да правиш утре,повярвай ми ще бъде по добре и ще го правиш по добре ако не пиеш днес.Прави всичко,което ти се прави и което ти помага да те отдалечи от мисълта за алкохола.Отлагай като се появи.Тая логика помага и е помогнала на милиони да спрат и да не пият днес.Желая на всички трезвен ден!



Тема Re: алкохол и смъртнови [re: pesho74]  
Автор veselin_ (непознат)
Публикувано27.02.10 12:07



Пешо, на 17 март, живот и здраве, ще станат 4 години, откакто спрях с алкохола. Като днес си спомням тази дата и състоянието, в което бях. Още от предната вечер положението с абстиненцията започна да става лошо, но аз вече бях взел решението да спра. Знаех, че мента, глог и валериан- тинктура ме успокояваха, ама отдавна вече аз не си вярвах, защото трите шишенца/на спиртна основа/ като се смесеха и си ставаше една яка чаша пиене, а не защото билките помагали. Та като ги "метнах" към 22 часа и дотук със спиртните запаси. Това за мен беше много важно- да няма никакъв алкохол за през нощта. И като се почна една мъка, ама голяма. Това с конфитюра и сладкото, пак според мен, помага на организма, но не на психиката. А тя, горката хич я нямаше. То бяха спазми, гадене,потене, ставах, лягах и така 1000 пъти. Жена ми беше в течение и си траеше. По едно време реших да си взема душ, ама ми беше толкова лошо, че се уплаших да не пукна в банята и да притесня близките си. Имах един блистер сънотворно, ама не силно, защото го даваха без рецепта- Зопиклон. С треперещи ръце взех едно и го схрупах, белким по- бързо да направи нещо с тоя съсипан организъм. А, междувременно обходих всичките тайници, ама с каква глава ги бях изпразнил до един снощи... Все пак да проверя, ама не. Лоша работа. По едно време малко ме отпусна, хапчето задейства и съм задрямал, надявах се поне за час- два, ама не- 2-3 минутки, не повече. Мнооооооого дълга нощ, по едно време пак схрупах едно хапче- общо, както после установих 3. На няколко пъти се заглеждах в "Каролина Херерата", ама не толкова щото ми се досвидя, а защото беше с помпичка и нямаше как да се точи спирта, та се отказвах. Стана светло и с това дойде голямата проверка- в къщи останах сам, всички се изнесоха, кой на работа, кой на училище... Ами сега, пари- има, зор за пиене- да не говорим, кафенцата, дето си ме знаеха, отдавна вече работеха. Страх ме беше да стана от леглото, че на 11-та секунда вече щях да съм с пластмасовата чашка в ръка, на съотвегното място. Не смеех да си премеря и кръвното, но със сигурност е било доста височко. Та така стисках зъби до вечерта, пак зле, ама една идея по- малко. Втората нощ- спях на пресекулки, а през деня се осмелих да се поразходя. Започнах и с душовете- ей, водата много помага, а и защото около мен не се дишаше- организмът беше започнал явно да изхвърля отровата. Третата нощ вече се понаспах и след нея чух птичките... Та така, братле. Имало е моменти, когато ми се е допивало през тези години, ама някакси ненатрапчиво, а и аз не се давах лесно, щото само като се сещах за свинщините и за процеса на спиране, дето ти го описах и дотук с мерака. И аз много обичах биричката, ма фантичката също си я бива. Малко я порзавалиха, аз нали досега сигурно съм метнал една цистерна от нея и съм експерт, но бива. Чети форумите, защото тук има прекрасни хора- Аня, Жирасол... Аз си пишех с тях, ама се намесваше един "голям капацитет"първи след Бога, та от около две години само надзъртам отвреме навреме, като читател. А ти ме провокира да споделя мнението си на АА-аматьор, както бях нарекън от първата "самотен бегач". На всички дето стискат зъби- успех, на тия дето са на моето дередже- умната, че нали си знаем...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.