Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема нужда от помощнови  
Автор otchaina sestra (непознат )
Публикувано16.11.09 16:37



Здравейте!!! Помогнете ми моля ви със съвет или опит!!! Моля ви!!!
Брат ми е алкохолик!!! От колко време, не мога да кажа със сигурност, но са поне 3-4 години!!! Разведе се, има прекрасна дъщеря, но тя го разбира винаги като е пил, дори по телефона!!! Семейството ми е подложено на голям стрес!!! Чудим се какво да правим, как да му помогнем? Чувствам се безсилна!!! Помогнете ми!!! Лятото лежа в клиника, изкара курс на детоксикация и успокоителни!!! Да отбележа, че той сам реши, че има проблем и че иска помощ!!! След като го изписаха започна да пие ANTALCOLр с активна съставка дисулфирам!!! И така минаха три прекрасни месеци, през които аз открих отново своя брат и всички бяхме безкрайно щастливи!!! От около месец обаче е спрял лекарствата и всичко се започна отново, че е с по-голяма сила от преди!!! Днес изпадна в нещо като кома, аз съм го виждала, не приема и не предава нищо!!! Ние живеем с нашите в различни градове и аз съм много притеснена!!! След посещение на бърза помощ, се възстановил, но това не е решение!!! Поискали са да остане там където лежа лятото, да направят пак детоксикация и да започне отново лекарството, но той е бил още пиян и не е пожелала!!! Кажете ми какво да правим? Моля ви, много съм отчаяна и безсилна!!! Дайте ми съвети!!! Благодаря



Тема Re: нужда от помощнови [re: otchaina sestra]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано16.11.09 18:15



Здравей Сестро.


Дисулфирамът не лекува алкохолна зависимост и не е решение за по-дълго време, има много опасни странични ефекти, а зависимостта си остава абсолютно същата.
Щом брат ти сам е в състояние да реши, че има проблем и че се нуждае от помощ, това е много важна първа крачка за да я намери. Но не в медикаментозна форма, защото лекарство срещо алкохолизъм не съществува (поне засега не е открито).
Най-проверено "лекарство" за алкохолика е друг алкохолик.
Когато изтрезнее, нека почете тук и другаде, ще намери такива.
И ще намери път.

ПП.
Имаш и лична бележка.



Тема Re: нужда от помощ [re: Aня]  
Автор otchaina sestra (непознат )
Публикувано16.11.09 19:07



Благодаря ти за бързият отговор!!! За съжаление той няма достъп до интернет и контакта му със съпричастни хора е ограничен!!! Знаем, че е много опасен дисулфирамът, но засега само той помогна до някъде!!! За моментът не иска и да чуе, че има проблем!!!



Тема Re: нужда от помощнови [re: otchaina sestra]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано17.11.09 08:35



Би следвало да му нарушите малко комфорта на пиенето, има начини за това. Пропил е най-вероятно, защото не е успял да намери смисъл и цели, с които да запълни празнотата, останала след спирането на алкохола. Само отказът не е достатъчен. Лекарствата ще смегчат донякъде симптоматиката, но толкова.

Биха могли да му помогнат както алкохолици, така и лекари или терапевти, които не са алкохолици и които са наясно с проблема. Има ги и в Суходол, и в Раднево, и на други места.



Редактирано от Hoвaroдин на 17.11.09 08:41.



Тема Re: нужда от помощнови [re: Hoвaroдин]  
Автор otchaina sestra (непознат )
Публикувано17.11.09 09:37



Здравей!!! Как да му нарушим комфорта на пиенето? Моля те сподели с мен?



Тема Re: нужда от помощнови [re: otchaina sestra]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано17.11.09 09:48



Значи, съществува метод, наречен "интервенция", който обединява усилията на близките, с цел да се промени цялостно отношението към пиенето на алкохолика. Дори да не постигне пряко целта си - да го накара да спре - интервенцията разрушава у него усещането, че каквото и да направи, ще му бъде простено. Може да продължи да пие, но ще бъде в много по-голям вътрешен дискомфорт. Т.е.е ще се ускори времето за взимане на решение.
Тук е описана.



Мисля, че и в сайта на Майки против дрогата също имаше подробно описание. Но трябва да бъдете много твърди, за да я проведете.

Редактирано от Hoвaroдин на 17.11.09 09:51.



Тема Re: нужда от помощнови [re: Hoвaroдин]  
Автор askforhelp (непознат )
Публикувано31.01.10 21:29



Здравейте! Реших тук да пиша, защото и аз съм близка. Четох из нещата в Al-anon, защото приятеля ми е алкохолик. Моля ви дайте някакъв съвет за тази интервнеция, наистина ли действа. Вие сте били на това място и знаете, имало ли е някой, който да ви е подкрепял, докато сте спирали или всеки сам има сили за това. И другото някой по някакъв начин подтикнал ли ви е да решите, че трябва да спрете или пак това е дошло от само себе си.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.