Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Полезна литература за алкохолици. Къде е?  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано02.11.09 00:50



Ама наистина един човек, който притиснат от проблема си, надникне тук, няма възможност да получи ни най-малка предства за това има ли в България литература по проблема, от която да получи познания, може ли да се осланя на нея, - а бе изобщо да научи нещо повече за болестта си.
Отдавна се защитава позицията, че от това да се чете много-много за алкохолизма няма полза, но аз считам, че това е глупава позиция, която е в ущърб на тия, които търсят помощ.

Не е ли време да се закотви в началото, като първа тема, един списък с литература за алкохолизма, към която пострадалия да се обърне - най-малко да си изясни в детайли собствения си проблем? Това не е маловажно.

На мен ми се струва, че това е също толкова важна тема като тези, какви групи има в България, в колко часа се събират, или кой имал рожден ден след една година от непиенето си. Пък и в повечето други клубове за взаимопомощ е така - има достатъчно литература с информация за конкретната болест.

Предложение: Постоянна тема със заглавия и литература (може и дипляни, и списания), посветени на справянето с алкохолизма. Най-отгоре в клуба.

Включително и книги, в които има само отделни глави, свързани със справянето с алкохолния проблем, като се посочат конкретните страници.

Щото да се посочва само тая публицистика, която човек може да си вземе в куфар, ако стане член на анонимни алкохолици... Е, това е несириозно като тип взаимопомощ,каквато се предлага често в клуба.

Може и да има нужда да обсъдим тоя проблем, а? Щото мисля, че най-важното в тоя клуб липсва.



ПП Четох една стара тема, в която модераторката се бе ангажирала че ще се захване с подобна тема и ще я изведе - при опрпеделени условия - отпред. Любопитно ми е какво стана с идеята?


Редактирано от Hoвaroдин на 02.11.09 01:34.



Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: Hoвaroдин]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано02.11.09 01:07



Получих анонс само на една книга.

Нямам нищо против, Новагодин, събери информация, обобщи я, ще закова темата.


В темата на Еми "Интересно и полезно" има дадена информация за доста книги.
Ако човек има желание може да получи информация оттам.
Ако ти искаш да има информация и за други книги, нямам нищо против.


Редактирано от Lali на 02.11.09 01:15.



Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: Lali]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано03.11.09 00:11



Изключително полезна, своевременна и много нужна е книжката, за която се даде линк тук. Аз например от години чаках да прочета най-сетне тези заветни думи и ето на - случи се.
"И както ти казах - мисли! А когато изминат 10 месеца и се почувстваш достатъчно укрепнал и можещ, почерпи се с един Red Bull за мое здраве, захвърли тая програма в мазето и си живей живота."
А аз бъхтам три пъти по толкова месеци вече, да му се не знае...И некви несведующи люде ми обясняват, че алкохолизмът ми бил до живот...


След повече от 30 месеца трезвост се чувствам достатъчно укрепнала и можеща да отличавам заслужаващите да се хвърлят в мазето програми от тази, която ще чета и след още 30 месеца, ако съм жива и здрава.

Нищо лично към никого, просто исках в темата за полезна литература да я има и моята програмка, и към нея няма конкретен линк тук, трябва да се рови, за да се търси.




Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: Xapakиpи]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано03.11.09 06:48



"И както ти казах - мисли! А когато изминат 10 месеца и се почувстваш достатъчно укрепнал и можещ, почерпи се с един Red Bull за мое здраве, захвърли тая програма в мазето и си живей живота."

----------------------------------

Хе-хе-хе! Много прицезно казано - няколко пъти мелено. Книжката не съм чел, но имам чувството че ще ми хареса, а най-веч напомни колко лесно влиза тоя Rеd Bull. I took a drink, then the drink took me!


После 17 години работа по програмата шъ зема да я захвърля в мазето, но ме претиснява мисълта, че ако един ден ми дотреба дали шъ я намеря. В мазето де!
Абе сигурен съм че в мен има място за Ред Бул, но не знам после дали ще си намеря място в мазето.



Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: Hoвaroдин]  
Автор .Karata. (член)
Публикувано08.11.09 18:08



Какво съвпадение! Точно тези дни си мислех, кога ли отново ще се появи Новагодин. Какво ли прави, защо вече не сипе огън и жупел върху АА?



Честно казано, текстът ми хареса. Мисля, че е балансиран по отношение на представянето на различни програми за възстановяване. Все пак, от време на време, правят впечатление тенденциозните нападки срещу други програми (общоизвестни и общопризнати с доказан практически ефект), което не подобава на едни уважаващ себе си терапевт.

В отговор на:

Подобно натрапливо самоидентифициране със заболяване, което вече си преодолял или си на път да преодолееш, неминуемо би стеснило психологическите ти граници и би ограничило свободата ти. Познавам за съжаление такива хора, които се съгласяват да превърнат алкохолизма си в култ, на който да се прекланят, да се молят и от който да се страхуват цял живот – че ще пропият отново, че не могат да живеят нормално, че винаги са застрашени. Те почти не са в състояние да разговарят за нищо друго, като считат, че точно това ги пази трезви. Дори парадират по смешен начин наляво и надясно с алкохолизма си и с това, че не пият от еди колко си години. Програмата на „Анонимни Алкохолици” поощрява точно това. Да се центрираш върху един преодолян проблем, около който да се завърти цялото ти останало съществуване... Има нещо жалко в това.






Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: .Karata.]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано10.11.09 00:47



В щатите преди три-четири дена един психотерапевт застреля доста хора. Може преди това да се е опитвал да им помогне. Не се разбира.

Нашенските по безпомощност са по-добри от американските. Но със стрелбата по пациенти са по-назад, щото гарантирано не са помогнали на никого, та и даже да превърти някой, няма по какво да пуца.

Специално за тукашния специалист, дето все не намира нищо подходящо за четене, искам да споделя нещо от моя опит преди да почна да ходя на сбирки на АА. Някъде около месец преди последния зверски запой бях спрял за около седмица и бях прочел хаотично някакви пасажи от голямата книга. Влизах в сайта на АА, четях напосоки някои неща и понеже "тоя път вече нямаше никога да пия до края на живота" почнах да усещам една горда увереност. Та даже казах на жена ми, че тоя път вече съм на друго ниво, щото и с вяра в Бог и с прочетени разни неща няма как да се проваля. И за да си затвърдя позицията си накупих и религиозна литература. Та даже и на историческа тематика. Направо да се бетонирам за гаранция. И се бетонирах след два дена.

Та мисълта ми е, че количеството литература не се оказа решаващо при мен. После в АА с не чак такова гоямо разнообразие от книги спрях да пия, пак четях и работих по същите текстове, някои от които бях чел набързо и преди, и честно казано не съм страдал чак толкова, че нямам десетки томове литература на известни психоаналитици. Просто защото се спасих и наличните и досега ми вършат прекрасна работа.



Тема Re: Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: val999]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано10.11.09 15:54



В щатите преди три-четири дена един психотерапевт застреля доста хора. Може преди това да се е опитвал да им помогне. Не се разбира. Нашенските по безпомощност са по-добри от американските. Но със стрелбата по пациенти са по-назад, щото гарантирано не са помогнали на никого, та и даже да превърти някой, няма по какво да пуца.



В България има добри психотерапевти. Само дето за съжаление цените са много високи.



Тема Полезна литература за алкохолици. Къде е?нови [re: Hoвaroдин]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 07:39




My new signature Новият ми подпис:
I listen this:
Расовая теория Гитлера. Особая папка
I have The book - autor: Безыменский Лев Александрович
Особая папка «Барбаросса»
Сайт «Военная литература»:
Издание: Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство АПН, 1973.
Книга на сайте:
Дополнительная обработка: Hoaxer (hoaxer@mail.ru)
Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство Агентства печати Новости, 1973. — 340 с., мл. — Тираж 250 000 экз. (доп.)
Аннотация издательства: При планировании операции против СССР было перебрано несколько вариантов ее условного наименования: «Ауфбау Ост», «Отто», «Фрид», пока, наконец, Гитлер не остановился на коде: операция «Барбаросса». Уже в 1940 году в немецком генеральном штабе были заведены специальные дела под шифром «Барбаросса», в которые подшивались все документы, связанные с планировавшимся нападением на Советский Союз. Дела велись в оперативном управлении, в разведке, в службе тыла, в управлении связи, в других отделах. И на всех папках были шифр «Барбаросса» и красная полоса наискосок, обозначавшая высшую степень секретности в немецком военном делопроизводстве. Однако дело «Барбаросса» складывалось не только из документов генштаба и других органов высшего военного командования. На многих документах, имевших прямое отношение к планированию преступного нападения на нашу страну,— например, на документах крупнейших немецких фирм, руководства СС и нацистской партии — не было этого шифра, но они тем не менее входили неотъемлемой составной частью в документацию плана «Барбаросса»... Пересказать содержание всех этих папок невозможно,— и автор поставил себе задачей отобрать из содержащегося в них наиболее существенное, чтобы затем, соединив отобранное со свидетельствами очевидцев, сложить все это в «особую папку», в которой будет освещена предыстория нападения гитлеровского третьего рейха на Советский Союз. При этом автор пользовался материалами Нюрнбергского процесса, различными архивами СССР, ГДР, ФРГ, многочисленными мемуарами и историческими публикациями, а также материалами личных бесед с участниками описываемых событий.

Эта книга с сайта «Военная литература», также известного как Милитера. Проект «Военная литература» — некоммерческий. Все тексты, находящиеся на сайте, предназначены для бесплатного прочтения всеми, кто того пожелает. Используйте в учёбе и в работе, цитируйте, заучивайте... в общем, наслаждайтесь. Можете без спросу размещать эти тексты на своих страницах, в этом случае просьба сопроводить сей акт ссылкой на сайт «Военная литература», также известный как Милитера.
pps

ЛГТП-БДСМ - Неизвестные черты характера Гитлера. Особая папка


Магда Геббельс. Женщины, мечтавшие о власти | Документальное кино

Подари фюреру ребенка. Любовь в Третьем рейхе | Документальное кино


В постели с врагом. Документальное кино Леонида Млечина | Документальное кино Леонида Млечина


Black Sabbath dir.bg club deleted





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.