Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови  
Автор ludamm (непознат )
Публикувано21.09.09 02:36



Здравейте,обръщам се за помощ към вас, с голяма надежда.
Дъщеря ми е зависима от алкохол, поне вече си мисля със сигурност, че е така. Само преди три дни излезе от болница след детокс и се напи отново. Не знам какво да правя - ходи на психолог,посещаваме психиатър и ..... едно голямо нищо.Има ли изход от това? Не иска да чуе за анонимни алкохолици,за комуни,за групова терапия. Няма социални контакти и е един голям ужас. Покрай нея и ние се чувстваме ужасно. А е само на 27 години и живота е пред нея! Моля ви,дайте съвет! Какво да направя з да спре да пие? Тя казва,че има желание да спре,но.....





Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: ludamm]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано21.09.09 08:57



Ако има интернет, може би е добре сама да пише, да опита поне, за да разговаря с други зависими, които да и помогнат.
Според мен началото на груповата терапия е установяването на контакт с други зависими, на които би имала доверие.



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: ludamm]  
Автор van6O (непознат )
Публикувано21.09.09 10:03



аз съм в същото положение като вас ,ако не пожелае сама да предприеме нещо всичко е безсмислено може даказва ,че иска да спре ,но от само себе си няма да стане и ние бяхме така 3 години докато сам не потърси помощ от АА.Има сайт на семейството на зависимите елате там и от близки на зависими ще получите подкрепа и съвети на мен лично много ми помага.



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: van6O]  
Автор midilady (непознат )
Публикувано21.09.09 10:18



Сайта е:





Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: ludamm]  
Автор ludamm (непознат)
Публикувано26.09.09 17:38



Възмутена съм от този език! Този клуб няма ли модератор?



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: ludamm]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано28.09.09 08:46



Възмутена съм от този език! Този клуб няма ли модератор?

---------------------------------------------------------------------

Напълно съм съгласен с теб! Когато аз участвах във форума доста хора успяха да се запознаят с програмата на А.А., и успешно да преодолеят алкохолната зависимост, но след като отстъпих/вярвайки че някаде греша/ форума замря и освен да се използва за реклами на "арка" нищо полезно човек неможе да намери тук. Тъй че, извини ме за дето отговарям със закъснение, но ако имате нужда от помощ за дъщеря си, ще ви помоля да ми оставите бележка.
Предварително ви благодаря!

Йошко



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: aлkи]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано28.09.09 12:11



Алки , радвам се че те виждам но си пропуснал нещо и то е че тук имаше един текст в който се хулеха бог и алкохолиците , така че възмущението беше към този пост който е изтрит в момента, Лали е забравила да уточни че има изтрит пост.Следващото уточнение което си пропуснал е, че единствения форум в България за съзависими е точно на горепосочения адрес и точно заради него има групи на ал анон вече у нас.Надявам се нямаш нищо против да има в България групи на ал анон на АН и на хранителните разстройства и тези хора да си работят по 12 стъпковата програма на АА.Друга малка подробност е че с има вече 5 или 6 форума за алкохолици като почнеш от този, онзи с името арка , на стара загора, на сайта на АА , един с име нашата група, един на пулс.бг.Според мен е нормално при толкова форуми да замре този в някаква степен.Никой на никого не пречи да си пише тука, както и никой не плюе другите форуми като че са възмутени че ги има и за езика им.



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: aлkи]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано28.09.09 14:10



Един потребител използваше нецензурни думи, нямащи отношение към зависимостите.
Наложен му е бан.

Аз съм само служебен модератор, мога да контролирам само добрия тон, останалото е работа и отговорност на потребителите.



Клубът ще е такъв, какъвто го създадат потребителите.

Редактирано от Lali на 28.09.09 14:10.



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: puvpav]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано28.09.09 15:58



Може би да съм пропуснал всичко туй дето викаш, но я виж кво пита жената, а.
тя търси помощ но не за себе, а за дъщеря си, която има проблем с алкохолната зависимост. Или пак греша някаде, а?
Да не би да забрави че и ти преди няколко години потърси помощ в този форум. Никой не ти рекламира друг форум на зависимости, но доста подробно ти разказахме за нашия проблем с алкохола и как успяваме "един ден после друг" да се справяме с алкохолизмът си. И все пак туй е форум на алкохолно зависими и както веч казах, повечето от вас успяхте да намерите помощ за проблема си точно тука, във форума на "Алкохолно зависими".



Тема Re: МОЛЯ,ПОМОГНЕТЕнови [re: Lali]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано28.09.09 16:07



Има лаф; "ако немош ги победи, съюзи се с тях"!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.