Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема година и 3-4 месеца не пия ама..нови  
Автор Shtil (новак)
Публикувано09.09.09 19:54



Обаче нещо почнах да се нервя, нещо като да не си пушил дълго време, ям семки за спиране на цигари и за това го определям подобие на непушенето, обаче и наръгвайки 2-3 цигари една връз друга пак се нервя. Това се случва отскоро , неколко ..може би 3 дена вече, не зная... по принцип си пийвам по малко вино да речем бутилка на седмица, обаче това нервене наскоро дето се получава е същото като когато бях смукач здрав и се притрисах ако не започна от 10 сутринта. Имахме гости оня ден, пих вино бяло със сода, после на другия ден артисалата бутилка червено изпих, после 3 дена на работа съм пълен хухавелник, нерви яко. Питам възможно ли е след година и половина почти организъм или мозък или не знам си какво си в мен да иска алкохол? ???
Струва ми се, че съм се отървал-та това е година и нещо .по дяволите.
Сега пак пия вино аъъъ 4 чаши, не знам мамка му.



Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама..нови [re: Shtil]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано10.09.09 00:26



Питам възможно ли е след година и половина почти организъм или мозък или не знам си какво си в мен да иска алкохол? ???

Възможно е.
Аз не пия над 14 години и от доста време много рядко ми се случва. Но се случва. А до 3-4 година се случваше няколко пъти годишно. Обикновено в ситуации свързани с напрежение, в каквито преди си бях "помагала" с алкохол.
Разлика между нас е обаче тази, че аз тези години не пия съвсем. Ако започна да си играя като теб с "по малко вино", сигурна съм, че щях да се пропия яко рано или късно. По скоро рано...

Ако искаш, виж и тук:





Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама..нови [re: Shtil]  
Автор onehuman ()
Публикувано10.09.09 02:58



Aз не употребявам спиртни напитки от 5м. , но не мога да кажа , че се чувствам по-добре отколкото когато пиех редовно . Забелязвам , че желанието за пиене е тясно свързано с раздразнението , гнева и други негативни емоции , т.е. това са свързаните елементи на неизлечимата алкохолна болест . Казват , че за нас алкохолиците друг шанс за оживяване няма ако не спрем въобще да употребяваме алкохол , не смея да се съмнявам в думите на по-умните от мен . Ако сега изпия чаша вино , утре ще изпия бутилка , другиден две и така .....



Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама..нови [re: Aня]  
Автор Shtil (новак)
Публикувано13.09.09 17:18



14 години си е сума ти месеци, седмици, дни, часове, минути ...и тази мисъл глождейки като червей, "Аз не пия Ама хич."
Мен ми по лесно, знаейки, че нямам нещо непозволено-пия ама с мярка, чаша 2 вино през ден. вечер -- си е равно на трезвеност. Мерси за което ми каза, че е възможно да имам необходимост., бях си помислил, че съм наред с тази зависимост.-Борбата продължава :)..



Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама.. [re: onehuman]  
Автор Shtil (новак)
Публикувано13.09.09 17:31



Не знам човеко, може би и да нямам волята да бъда краен, но факт е, че от както се зарекох не съм слагал капка твърд алкохол в устата си. В къщи има 4 уискита, 3 водки и 5 бутилки анонимни ракиии от всеки регион...е така си стоят от година, разливам когато идват гости или ги ползвам з а готвене . Чувствам се значително по добре от както не пия. Е, в началото беше тъпо. наистина, все едно некъв скапан дрогаджия-треперене и куп простотии... имай търпение скоро ще премине. М/у другото си потренирвам, некви коремни преси, лицеви опори, боксови круши бъхтане-пробай-заместител е и те отдалечава поне като мислене от чашката)))



Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама..нови [re: Shtil]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано14.09.09 11:34



Моята трезвеност не е тъжно стискане на зъби, както си представяш.
Напротив, тя е радост и свобода, пълноценен във всяко отношение живот - всяка година, месец, седмица, ден, час, минута... Толкова много толкова хубави часове и минути.


Алкохолът не е "нещо непозволено", напротив, философията ми не е "НЕ МОГА да пия", а "МОГА да НЕ пия".
Совствен избор.
Свобода да избирам.
Дори ако изборът е между живот и смърт, АЗ избирам.

Преди тези 14 години сигурно щях да ти завиждам, че можеш така да си пийваш "с мярка". Защото аз не мога.
Аз СЪМ зависима. Не към водка, към вино или бира, а към алкохол. C2H5OH. Същият във водка, вино или бира.
Но сега не ти завиждам. Защото на мен алкохолът за нищо не ми е нужен. Умея да се радвам и да изживявам страдание БЕЗ него. Много по-истински и по-пълноценно, отколкото когато и да е преди с неговата "помощ".
Не пия, както не правя и много други неща, които също не м и са нужни в живота. Не пуша. Не лъжа и не крада. Не скачам с парашут. Не ям сланина. Защо именно фактът, че не пия алкохол да ме измъчва повече, отколкото фактът, че не съм парашутист?

Желая ти успех в твоя модел на трезвеността.
Но ако (АКО) един ден усетиш, че не става... знаеш къде да ни намериш.



Тема Re: година и 3-4 месеца не пия ама..нови [re: Aня]  
Автор Shtil (новак)
Публикувано17.09.09 18:07



Верно, така обяснително ми изглежда другояче, съм се объркал, че се потиш при вида на чаша алкохол и не спиш по цяла нощ от превъзбуда. Браво. Наистина си теглила чертата и за теб не е тормоз. При мен малко инаково е. Всъщност въпросната чаша или две вино които не броя за алкохол леекичко ме успокояват след напрегнат ден, същото е като едно време само градуса съм свел до минимум, а вътре в главата ми не е почистено, то това е май същината. ...






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.