Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема НЕЗНАМ КАКВО СТАВА?!  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано04.07.09 04:26



Аз много се извинявам, че току що нахълтах в клуба... но изведнъж ме обзе бясно желание да опитам да пиша тук.
Бях си забравила (явно!) паролата.. но сега като пих 500 гр. си я спомних..

В момента едва пиша и си оправяам правописнити грешки, което е показателно за състоянието ми в този момент...

Ве4е забравих какво исках да пиша................. Както и да е .
Аз пак пих. Днес! но не трябва повече да го правя! Дъщеря ми се връща утре.
а пък аз се върнах вчера от командировка в чужбина...

Много ми беше напрегнато. на нова работа съм от месец май и пътувах, и се обучавах и... пих първо малко после повече... знам че не трябва!!!!

Искам да спра... но не мога! През ден-два пия.
И пак напълнях и пак ме боли кръста... (за тези които ме помнят - знаят за този проблем)

И още нещо има..

Моята дъщеря ми подари куче преди половин година. Аз не го исках в началото, но после си казах ОК... И сега докато ме нямаше майка ми го взе у тях, но днес го е изгубила. Аз незнам какво да правя, как да кажа на детето... та аз се привързах към това създание, грижих се за него по най-добрия начин, мъчно ми е........ и за това пих до сега.



Тема Re: НЕЗНАМ КАКВО СТАВА?!нови [re: Eми®aa]  
Автор nekoi ()
Публикувано04.07.09 09:31



Искам да спра... но не мога! През ден-два пия.

Еми, здравей,
върни се в АА. Сигурно има и други начини, но мен АА ме спаси. И на теб АА ти помогна преди време. АА е нещо, което ти е познато и знаеш, че веднъж вече ти свърши работа.

Има я и тази карта в колодата - продължително непиене и после пробив.
Навсякъде я има, при нас е пробив, в други държави му казват relapsе.
Пробивите винаги тръгват от първата чаша. И от това, което е в главите и в душите ни преди тази фатална първа чаша.

А твоята първа чаша вече е доста назад във времето. Мисля, че повече от година мина, откакто ти пак започна да пиеш "контролирано".
Познато ми е. И аз преди десетина години, след повече от 6 сухи месеца, реших да изпия една малка бира на една сватба. Тази малка бира се оказа толкова голяма, че и аз като теб започнах да пия през ден-два, после всеки ден, после всеки ден по много, докато накрая влязох доброволно в клиника, защото видях, че не мога да се спра..

Не се притеснявай да се върнеш в АА. Никой няма за нищо да те упрекне.

Редактирано от nekoi на 04.07.09 09:33.



Тема Re: НЕЗНАМ КАКВО СТАВА?!нови [re: Eми®aa]  
Автор nngv (непознат)
Публикувано04.07.09 09:40



Здравей радвам се че пишеш във форума отново.Не бих си позволил да ти давам съвети относно пиенето тъй като самият аз имам такъв проблем.Ако искаш ми изпрати скайп името си или мейла си на Nick_65@abv.bg защото мисля че можем да си помагаме.Желая ти хубав ден,и не забравяй че алка е мощен депресант,специално при хора които пият като мен.Поне на мен ми действа така и ме кара да се изолирам от външния свят.

ПС съжалявам за кученцето дано го намерите животинчето пфф кофти наистина особенно след като сте свикнали с него.

Редактирано от nngv на 04.07.09 09:53.



Тема Re: НЕЗНАМ КАКВО СТАВА?!нови [re: Eми®aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано05.07.09 13:49



Здравей, Еми!
Радвам се, че се появи и ти благодаря, че си все така честна.
По един или друг начин - винаги си ми помагала.
Питаш се какво става?
И да знам, каквото и да значи това знам, моето знание не ти върши работа.
Макар да се опитах да отговоря някак си. Сложих търсене във форума с ключов израз "отминал етап". Исках да видя кой и какво е писал по темата че Програмата на АА и сбирките могат да са отминал етап за един алкохолик. Алкохолик от нашият тип. Какви са му алтернативите, какво се случва, какво ни кара нас да се чувстваме добре, какво ни кара да умираме. Въпреки всичко, което знаем.
Реших че сама ти може би някога да си знаела отговора на този въпрос - КАКВО СТАВА?
Затова слагам връзка към твой пост, когато направи една година трезвост. Може би да намериш нещо, което някога си знаела или и да не си знаела, ти е помогнало да: „Настъпи обрат в ежедневието ми, който ме разтърси, изтласка ме от дъното и постави основите на трезвия ми живот. Започнах да ходя на живи сбирки редовно и забелязах как живота ми почна да се променя. Висшата сила работеше за мен, и ден след ден аз се чувствах все по-добре. Събуждах се трезва всяка сутрин и усещането да съм бодра и свежа ме правеше невероятно щастлива. Посрещах с усмивка всеки нов ден и си казвах уверено: „Днес няма да пия!”. Кипях от енергия за живот и умирах от желание да споделя с всички в клуба и в скайпа как се справям, да помогна на тези, които искат да спрат, подкрепяйки ги със своя опит, вяра и надежда.”
Това са твоите думи. Може би ще си спомниш какво точно си правила, за да се чувстваш така, за да настъпи този обрат? Може би да е бил нещо по-добро за тебе, отколкото начина по който живееш сега?


Успех и благодаря ти

ПП
Твоят пост отпреди две годинки:




Тема Еми, ти знаеш...нови [re: Eми®aa]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано05.07.09 17:16



Здравей, Еми


Благодаря ти и аз, за 4естността да пишеш... Благодаря!!

изведнъж ме обзе бясно желание да опитам да пиша тук.

Еми, защото ти не искаш това, което става сега с теб.. НЕ ИСКАШ... Тихото глас4е, което не можеш да заглушиш, тихото глас4е, което не те оставя на мира, оттам идва това "бясно желание".
Еми, ти знаеш прекрасно какво става, знаеш и какъв е изходът, знаеш, 4е ИМА ИЗХОД. Хайде, още малко смелост, която ти винаги си доказвала, 4е имаш, още малко смелост и... "Веслец", живата сбирка... Хайде, Еми!!!
Помним те, разбира се 4е те помним.. Аз помня и твоята дата, 7.05.2006. Ве4е бивша дата Моята е малко след, 01.06.2006. Ти беше първият 4овек от този форум, на когото написах писмо (и в това сме иденти4ни с брата ми близнак), радвах се, 4е тропкаш пред мен по Пътя на Щастливата Съдба..
Еми, това за новата работа, отговорности, обу4ение, кръста, ку4енце са жалки оправдания, които ти ги нашепва болестта Знаеш го, знаеш го, само не искаш да го видиш, признаеш. Отрицание, една от трите характеристики на нашата болест:
_компулсивност;
_отрицание;
_обсебване.
Еми, аз помня и декември, санаториума, обещанието, което даде..Сега сме йули.. Хайде, още малко смелост.. хайде, Еми!!!

И нека сърцето ти да е отворено за Силата!!

П.С. Извини ме, ако думите ми ти се сторят малко груби, пиша ти с болка, с вяра в теб, няма нито място нито време за съжаления и хлен4ене, хайде, ИМА ИЗХОД!!



Тема Re: НЕЗНАМ КАКВО СТАВА?!нови [re: Eми®aa]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано05.07.09 23:21



Здрасти Еми, това което се случва с теб е точно както съм го чувал от много хора на сбирките на АА. Хора които са били трезви дълго време и след това са почвали отново. Първата чаша, първо без проблеми. После малко повече отвреме на време, след това по-често и по-голямо количество и т.н. Много хора са го разказвали. А и в книгите си пише за това.

Искам само да ти кажа, че страшно съжалявам за това което се случва с теб. Понеже винаги отстрани се вижда по-лесно, виждам че затъваш в алкохола. Дано и ти да можеш да го видиш преди отново да минаваш през ада с всичко това.

Не знам ако с мен се случи нещо такова какво ще правя аз. Сега на трезва глава ми е ясно, че без АА за мен няма да има живот. Последните няколко месеца бях раредил сбирките много, щото уж си се чувствах добре, имах доста ангажименти и други такива врели-некипели. И бавно и полека в един момент усетих, че нещо почвам да се държа по стария начин. Без алкохол, но нещо бях почнал да се сдухвам. И се уплаших и газ към Веслец. За две седмици отидох на 7-8 сбирки, на АА и АН. И ми олекна и всички гадни мисли изчезнаха и спрях да треперя вътрешно както бях почнал. Дано и ти се усетиш докато е време и да почнеш отначало. Опита на много хора показва, че е възможно и само от теб зависи. Дано да събереш сили и да разбереш, че сама сигурно няма да се справиш. Дано да се върнеш скоро.



Тема Здравей, Еми!нови [re: Eми®aa]  
Автор Пpиятeл_ka (ентусиаст)
Публикувано10.07.09 16:58



Няма да пиша от свое име - давам ти един цитат. А иначе - знаеш, вярвам в теб и в това, че ще се справиш!

Ето, чети, ако си още тук:

"В едно село живеел много беден старец, но даже кралете му завиждали, защото имал прекрасен бял кон. Кралете му предлагали невиждани суми за коня, но старецът винаги казвал, че конят за него не е кон, а личност и не може да го продаде....Веднъж старецът видял, че конят го няма и всички жители на селото му казали:
-Ти си един нещастен стар глупак, ние винаги сме знаели, че конят ще избяга в един момент. Да беше го продал и сега щеше да имаш купища пари.
-Не отивайте толкова далеч-отговорил старецът-просто кажете, че конят го няма на мястото му. Това е фактът. Дали това е нещастие или благословия, кой знае, това вече е разсъждение. А кой знае какво ще последва.
Хората се смеели на стареца, те знаели, че той не е съвсем в ума си.
Но след 15 дена конят се върнал и довел със себе си още 10 също толкова красиви коня.
-Старецът беше прав - започнали да говорят хората, това наистина не е било нещастие, а благословия.
-Не отивайте толкова далеч-пак отговорил старецът-фактът е, че конят се върна и доведе още 10 коня със себе си. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Това е просто фрагмент. Вие прочетохте само една дума в изречението, как може по нея да съдите за цялата книга.
Този път хората не обсъждали, но в себе си решили, че старецът не е прав-11 прекрасни коня, нима това не е благодат.
След една седмица синът на стареца, който започнал да обяздва конете, паднал и си счупил и двата крака.
Хората отново започнали да говорят:
-Прав беше старецът. Това не беше благословия, а нещастие.
-Вие сте пълни с разсъждения. От къде знаете това благословия ли е или нещастие. Кажете просто, че синът ми си счупи краката. Това са фактите. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Животът ни се дава на парченца, повече не ни е дадено да знаем.
След няколко седмици страната започнала война и всички момчета от селото били взети войници. Цялото село плачело, защото знаело, че повечето от тях няма да се върнат. Синът обаче останал при баща си, защото бил инвалид. Хората отново отишли при бащата и казали:
-Ти пак беше прав, старче. Твоят син със сигурност ще остане жив, а за нашите не знаем. Твоето беше благословия.
Старецът отвърнал:
-Вие продължавате да съдите. Факт е само, че моят син е останал в къщи. Само абсолютът знае дали това е благословия или нещастие...

Докато съдите, вие не растете и не се развивате. Разсъждението означава застинало състояние на ума. Умът обича да разсъждава, защото развитието е рисковано и неуютно. В действителност пътешествието никога не свършва, завършва една част от пътешествието и започва друга. Животът е просто един безкраен път..."

Поздрави за всички и най-добри пожелание от мен!



Тема Re: Здравей, Еми!нови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор Eми®aa (Ентусиастка)
Публикувано11.07.09 01:24



Ето, чети, ако си още тук.......

Тук съм, но съм пила...

В сряда за малко да дойда на Веслец, но шефът ме задържа до 20.30.
Така се случи, точно когато се бях наканила да се върна (благодарение на поста на Вал!)

И сега мисля... дали да спирам или не (откровена съм!).

Знам, че ще прозвучи зле, но в момента се чувствам приятно. Удовлетворена съм от успехите през изминалата седмица, справих се отлично с проекта, повишиха ме... и сега един вид си празнувам, само че сама.
Свалям напрежението и ми е уютно в нас така както се чувствам в момента...

Утре не е ясно как ще бъда, но .........



Тема Re: Здравей, Еми!нови [re: Eми®aa]  
Автор nekoi ()
Публикувано11.07.09 11:27



Знам, че ще прозвучи зле, но в момента се чувствам приятно. Удовлетворена съм от успехите през изминалата седмица, справих се отлично с проекта, повишиха ме... и сега един вид си празнувам, само че сама.
Свалям напрежението и ми е уютно в нас така както се чувствам в момента...


Още едно потвърждение, че алкохолът е коварен, объркващ и всемогъщ.
В момента той по много коварен начин те обърква.
Чувстваш се добре, нещата ти вървят, не влизаш в запой, лошото от миналите пиянски времена е замазано.
Бих ре радвал много, ако нещата при теб можеха винаги да продължават така. С "контролирано" пиене.
За съжаление изобщо не вярвам, че това е възможно. Няма такава карта в твоята колода. Отстрани нещата понякога наистина се виждат по-добре.

Предполагам, че няма да ти е приятно да прочетеш горното. И не го казвам, за да може после да "изляза прав" и да кажа "ето, предупреждавахме те".
Казвам го, защото наистина ми пука за теб.



Тема Re: Здравей, Еми!нови [re: Eми®aa]  
Автор Пpиятeл_ka (ентусиаст)
Публикувано11.07.09 19:26



Ако искаш, изпрати ми телефон, на който да ти се обадя в бележка. Рядко влизам тук, но сега съм :) "на линия" - може би заради теб :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.