Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:32 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Заглавия на ценни книги от клуба  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано02.06.09 16:27



Които могат да бъдат поне толкова полезни за всеки алкохолик,колкото и често цитираните заглавия от групичката привърженици на анонимни алкохолици. Могат да се намерят безплатно по всички библиотеки в страната. Мисля, че тази информация е полезна за всички новопоявили се в клуба, които имат нужда от помощ.
Моля модераторката да се съобрази с мнението на администратора и да не ги изтрива.



1.Вилхелм Фойерлайн, "Алкохолизмът", изд. Лик, 2003
Рецензия: Най-малко два и половина милиона души в Германия са зависими, а над 30 000 умират годишно от вредните последствия на алкохола. Причините за зависимостта са комплексни. Тук влизат генетични фактори, психологически и биографични влияния, както и социални дадености. Книгата информира за соматичните и психичните аспекти на алкохолното пристрастяване и дава конкретни указания за разпознаването, лекуването и предпазването от алкохолизма.

Проф. д-р Вилхелм Фойерлайн дълги години ръководи психиатричната клиника към института „Макс Планк" & Мюнхен. Автор е на множество научни трудове и публикации за различните видове зависимости, между които и медицинския учебник „Алкохолизмът", претърпял четири издания в Германия.


2. Мелъди Бийти, "Никога повече съзависим", изд. Кибеа, 2004

Рецензия: "Никога вече съзависим" отвори вратите към разбирането и последващото излекуване на огромен брой хора.
Минеаполис Стар-Трибюн

Пробен камък за оздравителния процес на милиони хора, тази модерна класика се задържа повече от три години в списъка на бестселърите на "Ню Йорк Таймс", успя да въведе във всекидневния речник думата съзависимост и превърна Мелъди Бийти в един от най-обичаните и вдъхновяващи автори на Америка. Източник на достъпна и едновременно с това революционна концепция, "Никога вече съзависим" е изпитано ръководство за оцеляване в отношенията с хора, които, съсипвайки себе си, се опитват да съсипят живота ни. С десетки примери от реалния живот, интересни размишления, упражнения и тестове за самопроверка, книгата посочва пътя към един нов живот, изпълнен със здраве, надежда и щастие.


3. Петър Кралев, "Психотерапия на алкохолизма", изд. Фабер, 2009

Рецензия: В книгата се прави опит да се проследят по-важните психотерапевтични подходи в съременния свят, свързани конкретно с лечението на алкохолизма. Същевременно с това се обръща внимание и на по-важните теоретични разработки относно етиологията на болестта и причините за възникването на проблема. Дадени са редица конкретни съвети към хора с алкохолна зависимост, които търсят своя път към преодоляване на проблема си.

Редактирано от mi... на 02.06.09 16:33.



Тема Re: Заглавия на ценни книги от клубанови [re: mi...]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано02.06.09 20:27



Да, книгите на Мелъди Бийти ми помогнаха много да осъзная моята съзависимост. Между другото знаеш ли, че Мелоди Бийти препоръчва в своите книги програмата 12 Стъпки? На едно място тя пише, че обича тази програма, че изпитва дълбоко уважение към всички 12 Стъпкови програми.





Тема Re: Заглавия на ценни книги от клуба [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано02.06.09 21:43



Което добре говори за моята обективност.

Но това пък във всяка тема пред очите ти да търсиш възможност да заговориш непременно за Анонимни Алкохолици говори вече за друго.



Тема ;.) Петър Кралев [re: mi...]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано02.06.09 21:49



да,, третата ценна книга:

3. Петър Кралев, "Психотерапия на алкохолизма", изд. Фабер, 2009

Рецензия: В книгата се прави опит да се проследят по-важните психотерапевтични подходи в съременния свят, свързани конкретно с лечението на алкохолизма. Същевременно с това се обръща внимание и на по-важните теоретични разработки относно етиологията на болестта и причините за възникването на проблема. Дадени са редица конкретни съвети към хора с алкохолна зависимост, които търсят своя път към преодоляване на проблема си.


Петър Кралев.. Май целият този шум тука е да се препоръ4а то4но , ама то4но тази книга.... И групи4ката по когнитивна психология...



Познато, познато като понятие.. И името, Петър Кралев, и когнитивната психология....
да... Помогни Сило на този 4овек.. болен е много....



Тема Re: Заглавия на ценни книги от клуба [re: mi...]  
Автор пpиcъcтвaщa (отвреме-навреме)
Публикувано02.06.09 22:00



Което добре говори за моята обективност.

Обективност!?


Аз пък си мисля, че изобщо не си я чел.



Тема Re: Заглавия на ценни книги от клубанови [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано02.06.09 22:13



Е,оспамете темата,след като сте решили.Това говори нещо единствено за вас,за никой друг.





Тема Re: ;.) Петър Кралев [re: Coння]  
Автор nekoi ()
Публикувано02.06.09 22:22



Соня, ми то от няколко дни е ясно, че това е целта - да си препоръча и рекламира книгата човекът. Всичките тези постановки и разправии започнаха именно от пускането на линк към тази книга. И за парлама към 2-3 други покрай нея.

Мисля, че има право да предложи тук своята книга, каквато и да е тя, щом е за лечение на алкохолизъм. Не съм я чел и да я бях чел, не ми е работа да давам оценки.
Така че оставете го на мира, белким миряса.

Иска да си покаже тук книгата, показа я. Лошо няма.
Всичко останало си остава на неговата съвест и се трупа на неговия гръб, независимо кой в какви висши сили вярва или не вярва.



Тема Re: Заглавия на ценни книги от клубанови [re: mi...]  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано02.06.09 22:31



Още едно ценно заглавие от БЪЛГАРСКИ автор със задълбочени наблюдения върху характеровото предразположение към зависимости,в частност и към алкохолизъм.

"Пътят към дрогата"
автор: Велизар Вангелов
изд. Колхида,2004

Рецензия: Тази книга е предназначена за родители и деца. Тя третира водещи до болестно състояние грешки в целите и средствата на възпитанието. Предлага профилактична психологическа помощ при лични затруднения. Поднася накратко и общодостъпно основни моменти в психотерапията. Запознава с видовете характери и тяхното формиране, човешките потребности и задоволяването им, обстоятелства и типове поведение, психологически блокажи, водещи до наркотични, алкохолни и хранителни зависимости. Посочва начините за преодоляването и лечението им.

Редактирано от mi... на 02.06.09 22:35.



Тема Re: ;.) Петър Кралевнови [re: nekoi]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано02.06.09 23:37



Аха, сега и на мен ми се проясни цялата тая загадка. Верно, че малко със закъснение



Чудя се ако трябва да влезна в стая пълна с хора и имам да свърша някаква работа как бих постъпил аз. Дали да им кажа здравейте и да си свърша работата или като за начало да почна да хвърлям столове по тях и тогава да пробвам.

Ето един малко изтъркан виц, ама много подходящ ми се струва в момента:

Един юнак вървял, вървял дълго през пустинаята и вече направо умиращ от жажда стигнал до един кладенец. Обаче до кладенеца стои дракон. Кофти работа, ама нашия готов на всичко за глътка вода, вади меча и започва як бой. Били се с дракона три дни и три нощи. По едно време спрели за малко да поемат дъх и дракона вика: "Абе ти какво искаш?", "Ами искам да пия вода" - отговорил му юнака. "Ми пий де, що се биеш!" - вика дракона.

Та мисълта ми е, дано книгата поне да му е по-добра, щото психологията по представянето й не я биваше много.



Тема Re: ;.) Петър Кралевнови [re: val999]  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано02.06.09 23:57



Хайде да ви помоля да ми правите характеристики,каквите си щете,да ме взимате за когото си искате, да ме плюете,заплашвате или каквото там ви се прииска за общо облекчаване,но не в тази тема.

Не е коректно спрямо авторите и книгите.Ако все пак имате поне мъъъъничък афинитет към някаква духовност и чувство за съпричастност.
Знаем,че теми лесно се оспамват.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.