Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 12:59



Здравейте,аз съм Талиа и моля за помощ.Оня ден пих...какво ли не.Вчера ми беше мнооого зле.Реших в нета да потърся нещо за махмурлук и слава Богу попаднах в този форум.От 8ч.сутринта до 12,почти бях убедена,че имам проблем,но след 200гр.водка си казах-не,ти си само обикновена пияница. Като прочетох историите /които са ми до болка познати/в 12ч.вечерта си признах.Зависима съм.Това е.Ако знаете в момента колко ми е трудно.Доволна съм,че благодарение на Вас,вчера минах само с 200гр. Преди малко останах сама и познайте за какво си мисля?От днес ли да започна...или от утре?
Моля за съвет.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 15:02



Добре дошла при нас!

Ако днес още не си пила, започни от днес. Щом си издържала половината ден, ще издържиш и останалите часове, колкото и да ти се пие.
И ела на сбирките на Анонимни алкохолици.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 15:17



Здравей,радвам се,че се обади.Не съм пила,защото не съм ставала от компа , не съм излизала от форума и естествено не съм ходила до магазина.Знаеш ли,не се чуствам готова да ви погледна в очите.За момента все още си мисля...че мога и сама.Ох...всъщност сигурно няма да мога без вас,но ме е страх да изляза от къщи,защото мога и да не стигна до Веслец.Предполагам ме разбираш.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 16:25



Разбирам те.
И други като теб ги е било страх.
Големи и страшни на външен вид мъже са идвали по 2-3 пъти до Веслец, обикаляли са около номер 33, но не са влизали от първия път. Но като влязоха, после съжаляваха, че са пропуснали толкова години и не са дошли по-рано, макар че са знаели за АА.
От тук пишещите също има такива, които ги беше страх да дойдат и отначаало контактуваха само виртуално с нас.

Не е казано днес да дойдеш. Удръж се суха до неделя и ела тогава.

Но ела и не отлагай. Защото интернет в никакъв случай не може да свърши работата на живите сбирки.
Пък като дойдеш, може и да не ни гледаш в очите отначало

Една наша (и твоя вече) приятелка казва, че на първите сбирки е изучила обувките на всички на сбирките и всяка плочка на пода. Пък вече не пие повече от две години и отдавна гледа спокойно всички хора в очите.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 16:30



Ще опитам до неделя,но моля те не наглеждай ме до тогава.Аз ще съм тук по цял ден.Поздрави в клуба.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 17:02



ОК



Това ми дай на мен, да наглеждам крехки (в трезвеността си) алкохолички.
Шегувам се, а всички прилики с действителни лица и събития са случайни.
Като сме алкохолици, не можем ли да се пошегуваме? В шеги и закачки трезвеността по-леко идва.

Понеже вече си изкарах надницата и гася компа, ще трябва известно време да разчиташ тук на други добри хора.
Още не знам дали довечера ще ходя на сбирка, но ако отида, ще предам поздравите ти.

И никакво пиене днес. Утре сутрин ще си кажеш "само днес няма да пия". И няма да го правиш. Така и в следващите дни, до неделя.
А ако в неделя наистина дойдеш наистина на сбирка, това може да стане преломния ден в твоя живот.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 17:06



Благодаря ти много.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 17:55



Здравей Talliia!


Добре дошла!
Радвам се, че си тук, че си попаднала на Некой и че си взела решение.
Знаеш ли, аз от първата си сбирка избягах, още от вратата дадох заден ход, също ме беше страх да погледна хората в очите.
Това беше преди 171 месеца.
Оттогава животът ми се промени така, както и не си представях, че може.
Но това нямаше да е възможно ако не се бях прастрашила следващия път.

На Веслец ще намериш не само хората, които ще ти помогнат да не пиеш. Ще намериш страхотни приятели, с които животът ти ще стане по-богат.
Наистина. И го казвам обективно, защото не съм оттам, на Некой например ще му е по-неудобно да си прави реклама (?)
Стискам ти палци.




Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 18:07



Аня,страх ме е да изляза от къщи,защото знам,че по пътя на там,ще се изгубя в някоя кръчма.За едно "малко", за кураж.Без едното малко мисля,че няма да мога да се справя,а ми е ясно,че ще има и голямо,и само още едно и....още едно и издънка,отново.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано13.05.09 19:12



Здрасти Talliia, напълно те рабирам, аз в първите трезви дни се страхувах да слезна до магазина и молех жена ми да ходи да ми купува кисело мляко. Сега чак не ми се вярва, но ако тогава слезнех бях сигурен, че краката ще ме отведат до барчето до магазина и устата ми щеше да каже "една водка". Не че имаше нужда да го казвам изобщо, момичето като ме видеше и се обръщаше да вземе бутилката. Та страшно си е. Но сега за теб ще е различно, защото ще имаш подкрепата на всички тук.

Това за куража с едното малко, по-добре го изхвърли от мислите си, доколкото можеш. За Веслец не е необходимо да се доокуражаваш допълнително. Там всички са били като теб сега. И това няма как да се забрави. Само ще се зарадват, че още една страдаща е решила да се върне към живота. Щото това с алкохола не е живот.

Преди да отида на Веслец нямах идея, че може толкова свестни хора да се съберат на едно място. Явно ние алкохолиците сме по-специални. Или поне на мен така ми изглежда. Но истината е, че даже и когато не мога да отида на сбирка, си мисля за това как ли е минала сбирката, каква е била темата ... и ми става добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.