Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Объркана съм.нови  
Автор Aлбeнa H. (непознат)
Публикувано29.05.09 17:15



Здравейте.
Имам сериозен проблем с пиенето от две години и от няколко седмици се опитвам да спра. Зарадвах се на вашия клуб отначало, но сега се чувствам объркана. Като начало исках да науча повече за алкохолизма и се надавях тук да получа някакви познания. Но виждам теми за триене на информация. А в най-важната тема на клуба ИНТЕРЕСНО И ПОЛЕЗНО не виждам нищо друго освен сайтове,списания и книги за анонимни алкохолици. На мястото на останалото има многоточия. Какво точно означава това?
Всъщност къде точно съм попаднала?





Тема Re: Объркана съм.нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.05.09 17:39



Албена, и аз не знам къде точно си попаднала, защото този клуб отдавна не е това, което беше преди - клуб за взаимопомощ. Дребнавите заяждания на разни личности, съчетани с погрешно впечатление за АА, което създават други личности, на никого не е полезно. Но увлечени да чешат егото си, те не го и забелязват и забравят околните, които се нуждаят от помощ. Ако искаш, можеш да кликнеш тук:


Успех.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Объркана съм.нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.05.09 17:49



А защо не разкажеш повече за проблема си, вместо да коментираш какво има и какво няма във форума?
Ако се върнеш назад в темите, освен разни спорове, които спокойно можеш да прескочиш, ще намериш и доста информация за алкохолизма, написана от самите алкохолици и по тази причини много ценна.
Информация ще намериш и в линка, който ти пусна джирасол.


Анонимността в интернет и форума е едно, а писането на анонимки из интернет и форумите е друго.



Тема Re: Объркана съм.нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор mi... (сериозен)
Публикувано29.05.09 19:40



Многоточията са заглавията на изтрити книги.Важни и полезни книги за алкохолизма.Повече - в бележка.

Поздрави и не се отчайвай,ще се справиш.



Редактирано от mi... на 29.05.09 19:42.



Тема Аз все още съм объркан..нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано29.05.09 19:43



Приятели,
да си подадем ръце за по-щастлив, свободен и достоен живот!

"Анонимни Алкохолици" е сдружение между мъже и жени, които споделят помежду си своя опит, сила и надежда, за да разрешат общия си проблем и да помогнат на други да се възстановят от алкохолизма. Единственото изискване за членство е желанието да се спре пиенето.

* Няма такси или вноски за членуване в АА; ние се издържаме сами чрез собствените си волни дарения.
* АА не е свързано с каквато и да е секта, религия, политика, организация или институция; не желае да се включва в обществени спорове; не подкрепя и не се противопоставя на каквито и да е каузи.
* Главната ни цел е да останем трезви и да помогнем на други алкохолици да достигнат до трезвост.


A.A.Grapevine



Здравей,Албена.



Това тук не е сайта на Анонимни Алкохолици,но повечето от тези,които пишем тук сме членове на Анонимни Алкохолици,като с това въобще не претендирам,че някой с нещо задължава когото и да е,да прави каквото и да е.Като казвам това го казвам от себе си,защото съм доста корава кратуна и въобще не обичам някой да ми "дава тон в живота".

Започнах да пия отрано и пиех доста яко,без да плащам никаква цена в страдания и загуби на какво ли не и така си продължих доста години,като въобще не обръщах внимание,че нещо с пиенето ми не е нормално.
Като почвах да пия ми беше приятно от този ефект,който се появяваше след една две чашки алкохол,но лошото винаги беше това,че почни никога не спирах след тези чаши,а продължавах да пия и почти винаги се напивах.Тогава не обръщах внимание но това защото и "другите пиеха яко,и другите се напиваха като мен".Това беше така,но отново не знаех,че има разлика между мен и "нормалните пиячи".След време като тръгнах по психиатри,психо терапевти,екстрасенси,йоги и по какво ли не още,моя психиатър ме каза,че може да стана алкохолик и аз съвсем сериозно почнах да "се лекувам",но след това винаги пропивах отново.Това продължи доста години,като сменях какви ли не лекари и лекарства,променящи съзнанието.В крайна сметка стана така,че не само не изчезна Болестта ми-Алкохолизъм,но се вързах здраво и към лекарства,променящи съзнанието.
След като не успях да спра да пия,без отново да почна без значение след колко време без алкохол,бившата ми жена ме остави.След това стана още по-страшно,защото почнах да пия с дни и то все по-често и за все по-дълго време като вече почти не пропусках месец да не вляза в запой.Вследствие на това няколко пъти постъпвах в болницата-било то в алкохолна кома,било то в разни отделения за хепатит,панкреатит.Доста пъти бях в отрезвителното в града ни и винаги си казвах :"НЯМА ПОВЕЧЕ!!!!!!!!!!"
Лошото беше,че освен,че го казвах,аз съвсем искрено си вярвах,че повече няма да посегна към алкохола и винаги посягах отново към него,без значение след колко време без капка алкохол в себе си.
Тогава не знаех и нямаше кой да ми обясни по най-простичкия начин,че моето тяло реагира различно от телата на другите хора,които пият и мога да спрат преди да са се напили до несвяст .Аз винаги съм се чудел на тях защо пият така без да се напиват и дори защо пият,като не се напиват-аз почти винаги се напивах,но и сам не знаех защо го правя.За мен този начин на пиене беше "съвсем нормален"-да пия и да се напивам.
От своите приятели,по себе си и от доста лекари,търсещи решение на проблема с алкохола се уверих,че когато вкарам какъвто и да е алкохол в тялото си нещо става с него,и аз не мога да не продължа да пия,без значение колко алкохол съм искал да изпия, и кога да спра да пия.
Безброй пъти почвах точно така да пия с пълната увереност,че ще спра преди да съм се налял като талпа,но винаги когато идваше ефекта от алкохола, ума ми просто "изключваше" и след това не знаех как отново съм се напил, и то с пълното желание да спра навреме.
Но това го разбрах след дълги години на напразни опити да се науча да пия,а после само да спра да пия,като нито едното,нито другото се получи и продължих да затъвам без никакви изгледи да се спра..
Преди известно време,когато вече щях да се трепя след един пореден запой,имах шанса при мен да дойде човек от Анонимни Алкохолици и благодарение на това,което почнах да правя, и правя сега съм в състояние да пиша този пост...
С това не искам да претендирам за нищо,а го споделям за себе си,защото споделянето е важна част от процеса на възстановяване от Алкохолизма.
Ще се радвам,ако мога да помогна поне на един мой събрат да види,че има Изход от това състояние на духа и на тялото, преди да е навлязъл в "Зоната на здрача".

Това е в общи линии,което ми е помогнало и в момента ме пази да не посягам към "Първата чаша",но освен това ми даде и такава Свобода,за която дори не бях и предполагал,че съществува.

Бъди здрава и трезвена,и ти пожелавам да направиш нещо за себе си.
Благодаря ти,че имах шанса да споделя това -тук и сега.


Бъди себе си.

Тема Re: Объркана съм.нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано29.05.09 20:29



В отговор на:

А в най-важната тема на клуба ИНТЕРЕСНО И ПОЛЕЗНО не виждам нищо друго освен сайтове,списания и книги за анонимни алкохолици.




Това малко ли ти се вижда? Ако търсиш информация за алкохолизма на "по-професионално" ниво, може би всеки лекар по зависимости ще ти каже повече, а и информация в нета колкото искаш.

Във филма по БНТ, който го излъчваха преди около месец, говори и един лекар от Суходол и той каза горе долу следното - АА не е единствената организация или система, която може да помогне на алкохолика, но тя е с най-висок процент на успеваемост. Това се отнася за цял свят, не само за България. Но каза и още, че там (в АА) отиват и успяват тези които наистина са решили да спрат. Със наистина силна мотивация и са готови да се борят на живот и смърт, но да се спасят от алкохолизма.

В никакъв случай не искам да те обиждам, но ти изглежда не си прочела нищо от това, което е в раздела "Интересно и полезно", а вече се чудиш къде си попаднала. Да се откажеш от алкохола не е като да решиш да не ядеш шоколад. Можеш и с него и без него, а и като го ядеш по повечко няма да полудееш или да умреш.

Както и да е, най-искрено ти пожелавам да намериш своя път към трезвия живот.



Тема Re: Объркана съм.нови [re: Aлбeнa H.]  
Автор onehuman ()
Публикувано30.05.09 01:36



Тук се опитваме да си помагаме кой както счете за уместно . Всички сме се опитвали да спрем алкохола като теб и сме имали провали , така , че може да сме ти полезни със сигурност . Литература и писания има колкото искаш , но от много четене мога да ти гарантирам , че още повече ще се объркаш . Затова е може би най-добре сама първо да си изясниш защо не се получава и да надникнеш по-дълбоко в проблема си . Когато има яснота има и път за действие , има и помощ от книги , форуми , сбирки . Акохолното пристрастяване е начин на живот , който не може да се промени просто с трезвеност а се изискват и стъпки за промяна на цялото житие на човек , нещата стават постепенно . Не може да очакваш , че ако си злоупотребявала с алкохол крайно пристрастено две години ще може да се възстановиш за месец-два . Просто трябва да се постави началото и нещата ще се наредят ако се гледа позитивно и конструктивно , ден за ден ........
..........
Ще опознаеш усещането "ведрина" ( много я обичам тази дума )
Радостта ще се завърне , ще откриеш щастието в малките неща , ще гледаш смело и бодро напред , няма да се срамуваш от себе си и миналото си , ще откриеш как обичта към хората ти дава сила ......

Ще се радвам ако може да сме ти от помощ .





Тема Re: Объркана съм.нови [re: girasol*]  
Автор Aлбeнa H. (непознат)
Публикувано30.05.09 12:11



Благодаря.

Но ще се въздържа. Този сайт, що се отнася до зависимостите, също ме отпраща до форум на анонимни алкохолици. Мисля, че имам нужда от време, за да преценя.



Тема Re: Объркана съм.нови [re: nekoi]  
Автор Aлбeнa H. (непознат)
Публикувано30.05.09 12:15



Да, разбрах, че коментирането тук не е здравословно. Нима така очаквате, ВМЕСТО ДА КОМЕНТИРАМ, да започна да споделям? А в линка, който ми пусна жирасоле няма различна информация. Сащата като тука си е. Информация на и за анонимни алкохолици.



Тема Re: Объркана съм.нови [re: onehuman]  
Автор Aлбeнa H. (непознат)
Публикувано30.05.09 12:18



Нищо не разбирам.

Тук никой ли няма навика зда отговаря на въпросите на новодошлите? Само съвети и обещания.Имате ли представа как изглежда отстрани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.