Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема трудно решение,или не?  
Автор niki999O9 (непознат )
Публикувано11.03.09 23:09



здравейте!реших да споделя нещото което ме мъчи, и не ми дава мира.имам сърдечни проблеми и това е свързано с постоянен прием на лекарства.при контролен преглед ,не кой и да е ами професор кардиолог ме попита дали пiя.естественно аз с гордост казах ,че повече от година не съм докосвал алкохол.тогава той ми каза ,че това е много хубаво,но трябва да пия червено вино по 2 чаши на ден.думите му бяха ,,задължително всеки ден за изчистване на вредния холестерол,,та питам се аз мога ли да пия само по 2 чаши вино,и да не посегна на твърд алкохол.аз мисля ,че с така разклатеното ми здраве няма да смея да злоупотребявам,но си нямам доверие.не смея да пробвам даже.имах доста тежко пиянство повече от 20 години и за първи път сам абсолютно трезв повече от година.проблема е,че нещо в мен постоянно ме навива ,че аз мога да пия виното с лечебна цел и да не посегна на нищо друго.така убъркан сам в момента ,дали болеста не търси само слабите места да пробие и да страдам пак.



Тема Re: трудно решение,или не?нови [re: niki999O9]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано12.03.09 07:51



niki9909, моля те, не го слушай този професор в този му съвет. Да, зная че кардиолозите препоръчват вино като лекарство. Но за алкохолика алкохолът е отрова, без значение кой я изписва, така мисля. За вредния холестерол има толкова билкови препарати, с които да си помогнеш. Извинявай, че ти давам съвети но направо се уплаших като те прочетох. Една цяла година, която може да се съсипе от, да - наистина професор, но кардиолог, не нарколог. Едва ли някой лекар, който се занимава с лечение на зависимости, ще ти предпише чаша вино на ден. Би могъл да пробваш и с ленено масло /има го в аптеките или може да го вземеш от Фантастико/ или 1 супена лъжица сутрин на гладно смляно ленено семе. На вкус съвсем не е толкова страшно, колкото звучи. Опитай ако искаш и пиши как си.



Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasol* на 12.03.09 09:18.



Тема Re: трудно решение,или не?нови [re: niki999O9]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано12.03.09 09:32



Здравей ники.Аз за себе си знам от десетките си опити досега , че пия ли една чаша то ако не днес утре или в други ден влизам в запой.Никога не съм сядал особено последните ми пиянски години да пия за да се напия, смятал съм, даже съм бил убеден че ще мога да пия само една чаша вино ли ще е бира ли или там каквото ще да е алкохолно.Прочети това

. Описано е как и защо влияе зле алкохола на сърцето и на холестерола.Няма да коментирам грамотността на професора по този въпрос, за съжаление повечето доктори не са информирани за нещата при алкохолиците.Ако се разровиш в нет ще намериш инфо за това как вече се отрича напълно алкохола в световната медицина като каквото и да е лечебно средство.Докато пиех имах сърцебиене, прескачане на сърдечния ритъм, два пъти по висок холестерол.Пулса ми нормално беше към то 100.Днес имам нормален хорестерол, пулс 80 , прескачането на сърцето го забравих какво беше, може би 2 пъти за тази година имах сърцебиене но с малко дишане за кратко време го вкарвах във норма сам.Има билкови таблети както ти каза и джирасол, колкото искаш за тези неща. Моя съвет е да смениш доктора, някой може да знае в София такъв който да е наясно.
Не мога и не смея да дам каквито и да е други съвети за сърдечните проблеми , знам как ме беше страх и си мислех какво ли не за моето си сърчице , включително че съм изкарал инфаркт на крака.
Сега като се замисля около година продължиха сърдечните ми и стомашни проблеми след като спрях да пия, даже и повече може да било.
Успех.



Тема Re: трудно решение,или не?нови [re: niki999O9]  
Автор niki999O9 (непознат )
Публикувано12.03.09 14:13



вчера имам чувството,че нещо беше замъглило разсъдъка ми.убеден съм във силата и коварството на алкохолната зависимост ,но не предполагах,че така може да се крие зад всякакви паравани,само да започнеш веднъж,всичко е бо болка познато после.много изморен се чувствам вече от борбата с всичките болести които си докарах с упорития ми мнoгoгодишен запой.поне достойнството ми остана ненаранено,и само факта ,че не пя ме държи и дава смисъл на всеки труден и натъпкан с лекарства ден .благодаря за това ,че сте винаги готови да откликнете на всеки зов и съмнение.много е тънък леда по които вървиме всички ние ,и се радвам ,че ви има.



Тема Re: трудно решение,или не?нови [re: niki999O9]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано14.03.09 18:36



Здравей niki, вероятно е много тежко когато други болести биха могли са се церят с алкохол, а ти не можеш да си го позволиш. Само че, ти както виждам си напълно наясно какво следва ако пробваш. Тогава всичко друго изчезва. И няма значение дали си туширал някоя болежка или проблем, щото после ще си ги върнеш умножени по много и ще придобиеш още. И се връщаш там дето не искам и да си спомням какво беше. Не че не си го спомням. Даже много често умишлено се опитвам да изровя усещането. Щото такава гадост направо не е истина. И когато се получи спомена да е цветен, та и с вкус и мирис даже понякога, направо започвам да се моля на Бог и да му благодаря, че е само спомен това. И се подсещам, че е само спомен ама засега. Дано да продължи колкото може по-дълго и да си остане само в миналото, щото иначе ще е по-добре да се гръмна.
С болежки или без, онова е с гарантиран изход.

Стискам палци да ти разминат проблемите и дано мисълта за алкохола да изчезне бързо.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.