Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?  
Автор nekoi ()
Публикувано30.12.08 02:34



Пъзелът се подреди, Алки. Нещата си дойдоха по местата. Ти сам си призна в съседната тема, че се опитваш да управляваш и манипулираш цялото българско АА. Макар че това лято, когато беше в България, в разговор по телефона те помолих да не мътиш главите на хората (ставаше дума за конвенцията) и ти ми отговори:
- Ама не бе, аз не се бъркам и на никого не влияя.
Помниш ли, беше в един слънчев съботен предиобед?

И освен да ми благодарят за дет бдя над АА в България, и изкоренявам всякакви бурени от неговото наличие, едва ли биха видяли някаква вреда,
Зле си, човече. Много си зле. Наистина си тежко болен, ама не е ясно точно от какво.
Не би ме интересувало от какво си болен, ако с болестта си наистина не вредеше и не цепеше от 10 000 мили АА в България.

За съжаление, като сме казали А ще трябва да кажем и Б.
Щото не е гот да се говорят неверни неща.

ЛЪЖАТА
Между другото още от 2004 година, както в Генералния Щаб на Анонимни Алкохолици в Ню Йорк, тъй подобно и GSO Viena знаят за моята актовност и усилие да помогна на братята алкохолици в България, а и чрез тях успях да регистрирам клубът на АА в България

ИСТИНАТА
В GSO в Ню Йорк българското АА е регистрирано още преди някой да беше чувал за теб в България. Регистрацията беше направена някъде в 1997 или 1998 г.
Не знам дали знаеш коя е С.Б. - това е жената, която е превела на български книгите "Анонимни алкохолици", 12 и 12 и "Живот в трезвеност". Та тази С.Б. поддържаше връзка с централата в Ню Йорк и от там изпратиха формуляр, който ние попълнихме, върнахме и те ни регистрираха.
Още нямаше интернет (или поне ние в Бг нямахме), но имаше книжен справочник с всички сбирки по света и там го имаше и нашият адрес.
И още тогава на сбирки идваха доста чужденци, намерили адреса в този справочник (тогава бяхме на Стамболийски преди още НЦН да се премести на Пиротска).
Преди 2 години на Веслец дойде англичанин. Попитах го откъде е намерил адреса ни и той каза, че преди България е бил в Нова Зеландия и там от същия справочник е взел адреса. Само преди месец с Карата се занимавахме с един пиян ирландец, който също беше намерил адреса ни в този справочник.


ЛЪЖАТА
та сега не съм сигурен дали там знаят че съществувате, щот групи постоянно се основават и тъй подобно се затварят,

ИСТИНАТА
Аз пък съм сигурен, че ни знаят, защото преди месец попълнихме с двама приятели от Веслец и върнахме в Ню Йорк формуляра, който ни бяха изпратили от там, и с който искаха да потвърдим, че АА в България съществува. Чужденци идват често на нашите сбирки. Ти откъде мислиш, че намират адреса ни?


Следва
или
To be continued,
както му викат по вашия край

-----------------------------------------

И аз май не съм у ред, щом пиша посред нощ, ама обещавам, че ще се оправя. Реших и аз побдя тази нощ, ми няма само ти да бдиш. Щото програмата на АА не ни учи да ръсим измислици и да пълним с тях главите на болните хората.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано30.12.08 05:56



Прочети първо поста на

, та от него поука да се вземе с надежда, че кът хората може да се говори!



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: aлkи]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 08:56



Алки, Ти си прочети поста на Коцето, щом имаш нужда. Твоите заповеди при някои хора не важат, още ли не си разбрал?
Изнасям твчаст от поста ти от другата тема тук, че там стана много дълго и не знам защо ми се струва, че не сме приключили.
Но ще ме извините ако имате намерение напълно да стоя на страни и да игнорирам някой грешки, специялно когато повечето от трезви членове на АА в БГ са мой приятели и често се допитват до мен за дадени въпроси и ситуации.
Няма да те извиня. Най-вече защото никой външен човек няма право да се бърка в групата. Ние сме Анонимни алкохолици ако не си забравил, макар че напоследък се превърнахме по-скоро само в Алкохолици. Нашият основен принцип - Анонимността, е нарушаван систематично от всички онези, които ти докладват какво става на сбирките. Така че ТИ ще трябва да ме извиниш, но повече няма да търпя това, достатъчно мълчах.
Писмото ще замине ако продължаваш да си навираш носа през два континента, предупредих те. В него освен твоите манипулации ще има и преведени постове от тук, просто за доказателство.
Ще ти кажа и няколко думи за Конвенцията, макар да мислех да не ти давам повече обяснения. Първата Българска АА Конвенция се състоя. Без твоята помощ и въпреки вредите които се опита да нанесеш и там. Въпреки че се опита да ни разделиш и тогава, като използваше задкулисни телефонни обаждания и ни настройваше един срещу друг. Ние го направихме, българските аа.

И колкото и да не ти се иска, ще правим още много неща, без твое командване. Можеш да се обзаложиш за това.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: girasol*]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.12.08 09:25



Пиши по-бързичко и пращай

Но гледай да не вземеш да го подпишеш от името на българското аа, каквото и да означава това за тебе. Ако все пак имаш намерение да го подпишеш от българското аа, би било логично българското аа да одобри каквото там си написала.
За да не стават грешки, искам да уточня - не ти се бъркам. Каквото си решила да правиш от собствено свое име - си свободна да го направиш.
Просто се опасявам да не подпишеш нещо от името на някой, който нямаш право да представляваш или който не е одобрил това, което смяташ да пратиш от негово име. Всъщност вероятно се плаша прекалено много. Не мисля, че някой свободно би си позволил да говори от чуждо име. Но такъв съм си - алкохолик, който е гонен от стотици форми на страхове.



Тема Алкажа.нови [re: aлkaжa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 10:45



Алкажа, толкова си трогателен. Не бих си позволила да пращам нещо само от свое име. Писмото ще замине от името на групата на Веслец.

А теб лично какво те засяга та се бъркаш? Нали си имаш група в твоя град, правите там каквото правите, не можеш ли просто да се съсредоточиш върху себе си и своята група? Какво не ти достига там, че се бъркаш тук?

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор Lodez ()
Публикувано30.12.08 11:01



Значи ти и административни сбирки не щеше по никой начин и в никаква форма да има защото се превръщали в говорилня...Оня ден се подиграваше за това ,че се учим да живеем в АА ...и трябва да взимаме разни инициативи и да се опитваме да ги стопанисваме..От 5 месеца казвам, че трябва да се свържем с Централата и даже да платим нещо (което изобщо не е задължително)..Ти и това не щеше и казваше че книгите и всичко поръчано от Алки вие сте го плащали ..Подържаш мъгла, дебела лъжлива мъгла около всичко включително и изтрезняването ти, та никой да не знае как точно ти се е случило .Оказва се че на човек няма как да му се помогне освен сам да се оправя и със твоите "приятелски "съвети ако разбира се ти е кефнало ..и човека не тие антипатичен .
Преди две години най големите ужаси чух от Гирасоле за АА ..как тя е ходила само на АН защото и проблема и е бил по голям с хапчетата ...Но много,много лоши неща чух от нея за АА. Те и много ми повлияха в началото докато не намерих Алки да ме спасява и той ме успокои и обясни какво са сбирките на какво се уча на тях и какво е Програмата .. ....а за Гирасоле по повод на частно подсигурената конвенция! Тя искаше пост с цялата си душа в АА и и и направихме хатъра защото не я мразим и аз в частност защото гласувах за нея..Толкова се напъваше за отговорност ..Нали организираше частно платена конвенция...Но явно това е било необмислено от всички ни защото в същност по този начин тя си подреди игрите с Полша за да използва АА за опитна площадка на тези с които е свързана от Арка по материални и бъдащи интереси...Ще си занеса още утре всички книги за алкохолизма и всички терапии и ню ейдж и философии и религии в клуба и ще ги подредя че поне болните да имат цялата гама от избор ..А не да ги въртите за носа с ерзаца Арка..Имам над да 1000 тома по въпроса ..Та пъзел няма не мога да повярвам че наистина си бесен защото решихме телефона да върви от човек на човек за да се учим на дисциплина и на стопанисване на собственият си клуб..А ти каза, че това са чуждестрани глупости и че АА не е училище ...Значи е явно какво те обижда ..Всички ще се грижат за АА а ти няма да бъдеш офицялната фигура на АА..Ще трябва да се примириш с живота в клуба който излиза от контрола ти..Всички се примиряваме ..И аз се примирих с много неща и ще трябва да се смиря с още много...стига за това атмосферата в клуба да ни помага ..Та сега даже и нямам лоши чувства към вас ...Голяма работа е Програмата ...Преди две години и половина как беше ,сега си е друго и съм блгодарна за това ....

Редактирано от Lodez на 30.12.08 14:44.



Тема Re: Алкажа.нови [re: girasol*]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.12.08 11:02



Споделих, че имам опасения да не би да подпишеш писмо от името на аа българия. Споделих, че вероятно моят объркан мозък ме кара прекалено да се тревожа и може би повредата е в моят телевизор.

Но ти тушира всички мои опасения, за което ти благодаря
И пак ти казвам, ако аз имам ресурса да съдя или одобрявам твоите действия - подписвай каквото искаш. То си е твоя работа. Както казваше баба ми - кой каквото прави за себе си го прави. Всъщност дори не мога дори да те спра да подпишеш нещо от който си искаш. Изобщо не искам да се бъркам в никоя група. Всяка една група автономно взима решенията си. Какво може да ме бърка мене какви решения взима една група. Нали все пак ще подпишеш взети по съответния ред решения Нямам оправдания да се меся дори под претекст, че така би се застрашило АА като цяло, тъй като това, което проектираш да пишеш, подписваш и пращаш - смяташ да го адресираш до Централата на АА. Там си знаят работата.
Това ме успокоява и още веднъж искам да подчертая - ако някой си е помислил, че искам да му се бъркам или имам ресурса да се бъркам - то вече тази повреда може и да не е в моят телевизор



Тема Re: Алкажа.нови [re: girasol*]  
Автор Lodez ()
Публикувано30.12.08 11:04



Ти за сега не знаеш какво став в групата на Веслец..там те няма освен за събранията и нещо като много ти се иска ..не участваш там .Що не вземеш да почнеш да идваш непрекъснато и тогава ще знаеш за какво става въпрос...





Тема Lodezнови [re: Lodez]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 11:44



Лодез, няма да отговрям на абсурдните ти обвинения и злобните клюки. Само не ми е много ясно, как ще ме погледнеш, като се видим следващия път, нищо че се правиш, че ме няма. Това е наистина последното нещо което ти пиша тук. Не обичам да се крия и предпочитам да си кажем нещата на прав текст при следващата ни среща. Слагам точка към теб в този форум, защото освен злобни нападки от теб няма какво друго да се получи.

Усмихни се, има изход!


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.12.08 12:12



Алки, на работа съм в момента, трябва да си изкарам надницата, макар че и на мен ми се ходи на плаж като тебе. Трябва да помисля и за семейството си, Нова година иде. И възрастни родители имам, и на тях трябва да им обърна внимание. И един приятел ми се обади сутринта, помоли ме за услуга и след работа и това ще свърша.

Ама споко, като ми остане време, пак ще се върна на твоето бдение над българското АА.

Както казват по телевизора: не сменяйте канала, продължаваме след рекламите.



Тема Re: Lodezнови [re: girasol*]  
Автор Lodez ()
Публикувано30.12.08 12:49



Е аз не обвинявам,а констатирам необорим факт..А иначе ти почни да идваш на сбирки, а Вишата Сила ще ни помага да се справим.Аз нещата съм ги казала в прав текст и винаги ще ги казвам в прав текст ...





Тема Re: Алкажа, :)нови [re: aлkaжa]  
Автор Пpиятeл_ka (ентусиаст)
Публикувано30.12.08 14:57



как според теб каквото и да било писмо до когото и да било би могло да отмени сбирките на твоята група - ще дойде някой от САЩ-енска група (и на какво основание, извинявай) да следи да не се събирате и да не си говорите, контактувате, правите сбирки ли?!

Какъв е телевизорът ти? Май работи на тоталитарни вълни... Какво има в АА? Че за АА трябват двама алкохолици и кафеварка и никой друг, за да си помагат - това къде отиде?! Иначе е ужасяващо успокояващо да прочета, че в "Централата на АА" си знаят работата... Какво ли значи това? - Че тук ще дойдат лилаво-пембяни (примерно) барети и ще разкарат неудобните елементи ли?

Редактирано от Пpиятeл_ka на 30.12.08 17:30.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.12.08 21:47



След работа походих по предновогодишните улици.
После имах среща с един приятел от АА.
Поговорихме, докато пиехме кафе и този разговор ми подейства много успокояващо.
Познавам човека от сбирките на АА сигурно от 94-а или 95-а година. Много тежък алкохолик, клиники, лудници, всички екстри. Спираше, пак започваше.
Сега не пие мисля от 5 години. Идва много рядко на сбирки, но беше във Варна на конвенцията. Никога не е работил последователно по програмата. Ама като го слушаш сее мъдрост, като че ли ги е проорал и прокопал 12-е стъпки.

В разговора ни тази вечер у него имаше толкова спокойствие, увереност, здрав разум, че останах като треснат.
Не случайно Господ ми го изпрати точно днес, уж да му направя някаква услуга. Не знам доколко му я направих, но той със сигурност ми направи на мен услуга.

Тази нощ и днес цял ден се бях нахъсил много веднъж завинаги да извадя тук всички факти как с лъжи и манипулации Алки върти на пръста си част от българското АА. Подреждах нещата в главата си, помолих Аня да ми изпрати инфо за програмата Минесота. Събрах от тук от там още факти. А те наистина са много. Бях си казал: на война като на война. Бях се приготвил в поредица от немного дълги постове точка по точка да "разкрия" Алки. В резултат на цялата тази подготовка ме заболя главата




Разговорът с моя приятел от АА ми подейства отрезвяващо.
И си казвам: чакай бе, ти защо се вкарваш в тоя филм! Ти ли ще оправяш лудите!

Алки, че зомбира част от хората - зомбира ги. Той спонсорира само тези, които се поддават на зомбиране и затова се е отказал от 2-3 спонсорства, където е видял, че номерът не минава.
Ама аз какво да правя, като някой се оставя да бъде зомбиран.

Налудничавият му фанатизъм подхранва митове, че ако не правиш програмата, точно както гуруто препоръчва, нищо не правиш и със сигурност рано или късно ще се запиеш.
Фанатизмът насажда и чувство за вина. Силно разстроена наскоро една жена от АА ми се оплака, че се чувства виновна, че не пише всеки ден самоанализи. Защото това внушение се прави, както тук, така и на сбирките на Веслец.
Виновен си, защото не правиш като нас.

Айде, че пак ще се отплесна по темата. Много има да се каже по нея, ама днес, след като поговорих с моя приятел от АА и си викам:
я у лево, пускай нещата да си вървят.
Има кой да ги оправи рано или късно и това не си ти.

Чао, весело прекарване около елхата!

Догодина може и да се видим на някой ъгъл.

ПП Сонче, нали не си забравила, че съм само ролс

Редактирано от nekoi на 30.12.08 21:55.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано31.12.08 00:22



В разговора ни тази вечер у него имаше толкова спокойствие, увереност, здрав разум, че останах като треснат.
Не случайно Господ ми го изпрати точно днес, уж да му направя някаква услуга. Не знам доколко му я направих, но той със сигурност ми направи на мен услуга.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

С мене искаше да се обиденяваш и от мен искаше да знаеш дали имам нещо позитивно за да инвистирам полужителна енергия за братството на АА в България, но сам видя на кво дередже си и нуждата не да търсиш нещо от мен, а сам да видиш в себе си дали го имаш за да го дадеш на събратята. Вместо да се напъваш да доказваш колко си прав и колко аз съм крив, съсредочи се в съчката на твоето око, и след като я извадиш се опитай да помогнеш на брат си, иначе както е казано когато сляп води сляп и двамата ще паднат в ямата. Точно сега след като прочетеш дето съм писал имаш избор да се ядосаш и като негодуващо лапе да ми отговориш и сумата глупости да изръсиш, но туй ще бъде твой избор и се надявам да спреш да се наказваш, щот за мен няма значение дали съм прав или крив, но колко съм спокен и вътрешния мир да не е покътнат, като в същото време се старая на никой да не вредя въпреки че вие не може да го видите и почувствате. Ако искаш да промениш някой човек, то първо ти треба да промениш своето поведение. Мда! Може да сложиш две ръце на ушите и ми пискай както Герасол вика, не ми казвай нищо, не заповядвай, не щъ да те слушам, е и кво доказвате по тоя начин...всички го виждат, но се надявам сами да се осъзнаете.

С най-добри чувства ти пожелавам приятно посрещане на Новата 2009 година, и нека през нея да се радваш на добро здраве, щастие и много любов!

Редактирано от aлkи на 31.12.08 00:27.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: aлkи]  
Автор nekoi ()
Публикувано31.12.08 11:16



Само и това ще ти кажа и наистина приключвам, защото нямам намерение повече да си развалям Новата година.
Между другото, снощи получих SMS от един приятел, който чете тук, но не пише. В него се казва "Пропускаш последните мигове от една силна за теб година". Годината ми наистина беше силна и аз наистина пропускам последните и часове, като се опитвам да поправя непоправимото.

Алки, за съжаление не мога да повярвам, че пожеланията ти към мен са искрени.
Защото ти си изпълнен с лицемерие.
Поредният пример беше онзи ден с лицемерното ти извинение към Лали

Иначе с право би банала един егоцентрик кът мен, който е изгубил чувство за отговорност и се опитва да подвежда всички останали в погрешна посока. Дори за извесно време мисля сам да се бана от форума,

Пишеш това, след като малко по-рано си се заканвал и си раздавал правосъдие във форума и извън него. Това е смешно. И часове след това лицемерно разкаяние, пак започваш да се пенявиш из форума. Как да ти вярвам тогава?

Снощи, след като се успокои, че се отказах от намерението си да разкривам твоите безкрайни лъжи и манипулации, ти написа този лицемерен пост, в който ми пожелаваш разни неща за новата година. А часове преди това пак фучеше тук и ти течаха лиги от устата. При това положение ми е трудно да ти повяравм, че си искрен.

И понеже ти си гурото и великият учител и дори си Господ за няколко зомбита, ти имаш право да анализираш другите. Но те нямат такова право. Те трябва само да търсят съчките в своите очи. Е, това не е ли пак лицемерие и двоен стандарт?

Най-големият двоен стандарт и най-грубото нарушение на принципите на АА е, че твои зомбита нарушават анонимността и изнасят информация какво става на сбирките на Веслец. Истинското и много тежко нарушение е имненно това.
А не преекспонираният да небето факт, че на лавицата на Веслец стоят няколко броя на Арка.

Всичко, което кажем и чуем изнасяме от тук само в собствените си сърца. Анонимността е духовна основа на всички наши традиции.
Това се чете в началото на всяка сбирка на Анонимни алкохолици и доколкото знам се чете не само в България, а навсякъде по света.

Да ама твоите зомбита тичат след сбирка да ти докладват по скайпа какво е ставало на Веслец.
И Лодез да не ми разправя, че ти докладвали, защото ти си им бил спонсор и това било нормално споделяне на рамото на бащицата.
Защото случващото се на Веслец се обсъжда надълго и нашироко пред всички участници в онлайн сбирките, а не само на твоето рамо. Участниците в тези сбирки са от цяла България, че и от други държави дори. А дори и да се обсъждаше само пред теб, пак би било нарушение на анонимността.

И сега недейте да ми пищите, че като казвам горното ще изплаша четящите тук. Аристотел май беше казал "Платоне, ти си ми скъп, но истината ми е по-скъпа".

Сега няма да се банна сам, както ни обещава лицемерният гуру. Просто няма да влизам тук известно време. Защото отделих прекалено много време и енергия да се опитвам да поправям непоправимото.
Пък ме чака нова година, която се надявам да ми бъде също толкова силна, колкото отиващата си.

Още веднъж: Весело прекарване довечера!





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано31.12.08 11:47



Сполай ти, щом казваш да е тъй, нека да е тъй. С тебе няма да споря. Все пак имаш право на мнение. А и дали ще приемеш моето пожелание също е твоя работа. Но дали пожеланието е сърдечно само Бог знае дали е тъй, освен ако той ти е подшушнал на ухото!



След няколко часа заедно със семейството ми ще посрешам весело и приятно новата 2009 Година, което пожелавам и на теб, но един час по-късно, а най-вече утре сутринта като се наспя и стана, искам да знаеш че с теб изобщо не искам да разговарям, но ще те помоля да си гледаш работата и да ме оставиш да си върша своята. Айде не искам да си губя една минута повече с тебе, явно е че в момента съм едно от най-застрашаващите хора на планетата за теб, за което съжалявам, защото каквото и да мислиш, каквото и да казваш за мен, аз те обичам, и винаги ще бъдеш в мойте молитви.

Децата се весело се въртят и танцуват около мен, баш като се опитвам нещо да ти кажа, тъй че може да не е свързано но чисто и просто диктувам кво ми е на душата, а там ми е леко и приятно, и за нищо на този свят няма да си позволя да изгубя този дар, което и на теб желая, но нали ме имаш за лицемер та едва ли би повярвал да имам братска обич към всички братя и сестри алкохолици из света, и никога не бих се отрекал от любовта специялно след като знам колко болни хора сме ние алкохолиците. Тъй че приеми го както си щеш, но аз ти пожелавам приятно прикарване и весело посрещане на 2009 година, и нека тя да ти донесе щастие и успех, здраве и мъдрост, и много любов!



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: aлkи]  
Автор nekoi ()
Публикувано31.12.08 12:13



ОК, не разговаряй повече с мен, аз много отдавна ти казах, че си ми скучен.

Върши си работата, но ако от Веслец продължава да тече информация към теб, значи лошо я вършиш и продължавате да нарушавате най-важния принцип на АА.

И айде сядай натрапезата, че при вас Нова година ще дойде след четири часа, да не я пропуснеш от надничане какво става в България.

Да са ти живи здрави дечицата, щото те са великата работа. И вие с жена ти бъдете здрави!



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано31.12.08 12:18



Снощи, след като се успокои, че се отказах от намерението си да разкривам твоите безкрайни лъжи и манипулации, ти написа този лицемерен пост, в който ми пожелаваш разни неща за новата година. А часове преди това пак фучеше тук и ти течаха лиги от устата.
---------------------------------------------------------------------------------------

Ей ся видях на де биеш и ми стана жал за дето се тровиш тъй, даже почнах да се чувствам виновен, но не съм очаквал да имаш такава омраза към мен, за което съжалявам, иначе от сърце ти се извинявам, но ако мислиш че се плаша от някакво си разобличаване , и както ни каза че си се допитвал до Аня и си искал някви файли за Менесота, абе незнам кви ги дрънкаше, но незнам дали осъзнаваш да показа кой мъти водата, а си тръгнал да плашиш старо куче със щека шпеков салам!





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано31.12.08 12:29



Върши си работата, но ако от Веслец продължава да тече информация към теб, значи лошо я вършиш и продължавате да нарушавате най-важния принцип на АА.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Аз незнам кой негативно влияе на Веслец, но със сигурност не съм аз, но почти всички сте били в Полша, рекламирате и раздавате литература на Батури и Минесота, тъй че де видя моята вреда освен дето се опитвам да помогна на хора /членове на вашта сбирка/ и покажа как се работи по Програмата на АА точно както е дадена в книгата на АА. Няма логика в твоето обвинение.

Айде ще ходя да пия някой сок че от кейка ожаднях!





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор алки (:))))
Публикувано18.07.13 15:25



Лека да е пръста на човека, но ще е по-добре сам да споделиш какво стана и с другите завалии от 2008 насам и къв им бе края - Пак Алки е виновен. СРАМОТА!

Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано19.07.13 00:16



Може ли да не дрънкаш костите на мъртвите, независимо от причините за смъртта им

Това е основно морално, нравствено и изобщо човешко правило за поведение, което ти явно не знаеш или не уважаваш



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: mercurial]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано19.07.13 11:18



Алки, спри да се излагаш. Моля те.

Усмихни се, има изход.


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: girasol*]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано19.07.13 14:24



жирасолееее, жирасоле.....истината от лъжата, жирасоле...
един от двама ни не може да различи.
моят телевизор предава отново неправилно





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: aлkaжa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 14:30



Истината от лъжата съм убедена, че всеки един тук различава, обаче се опитва да заблуди / излъже/ другия.
Телевизорът ти предава много чисто, но не програмата която трябва. Превключи на друг канал.

Да бяхте обсъдили и другата тема с Новагодин.

Ние по- глупавите ще обсъждаме тази на Димитраки.

Редактирано от Hothead на 19.07.13 14:32.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: Hothead]  
Автор nekoi ()
Публикувано20.07.13 00:42



Алки, аз живея в 2013 г., а не в 2008 г.
Затова и не бих ти отговарял изобщо на поста, ако той не беше такава долнопробна и нечистоплътна инсинуация, спекулираща с човешкия живот. Инсинуация, изградена на принципа "да кажем, че сестра му е курва, пък той после нека да се обяснява, че няма сестра".

Много харесвам една мисъл, която съм чул на сбирка на АА - да мразиш някого е все едно да пиеш от чаша с отрова и да си въобразяваш, че по този начин тровиш този, когото мразиш. Нямам предвид дали ме мразиш лично мен, защото това не ме вълнува. Говоря че като цяло май ти е нужен детокс.

И без това влизам рядко в този форум, но и когато влизам, няма повече да отварям твоите постове, защото не ми се четат бълнувания.


WIKTIONARY. ИНСИНУАЦИЯ - клевета, интрига, набедяване, клюка, злословие, хула, сквернодумство, сквернословие, злепоставяне, одумки, обида, оскърбление




PS Hothead, с избутването на подобни теми не мисля, че помагаш на някого. По-скоро наливаш масло в огъня. Нямам идея защо го правиш, но ти си знаеш...



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано20.07.13 07:20



Отвратен съм от цялата тази работа





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nngv]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано20.07.13 12:31



Това беше доста ценна информация, мен лично ме мързи да търся назад във времето в дира, но това което прочетох ми изясни доста неща за различията в АА и други неща.





Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: maharadjata1]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано20.07.13 19:26



Алкажа, не ти разбрах точно поста с телевизорите. Не гледам телевизия, защото имам много по-интересни неща за правене. Ако имаш конкретен въпрос към мен, можеш да го зададеш, ако нямаш - не ме карай за гадая какво си искал да кажеш.
Но искам или не, пак в тая тема и виждам че нищо не се е променило от 2008 до 2013, само са се сменили действащите лица от едната страна.
Избутване на стари теми за мен е един много жалък и отчаян опит да задържиш внимание още малко върху себе си.
Подло, жалко, гнусно.
Няма да влизам отново в полемики с теб, с гуруто ти и с обкръжението ви.
И аз живея не само в 2013, но и само днес - 20.07. 2013.
А в този ден за вас вече няма място.
И да, спрете да се излагате, моля ви.

Усмихни се, има изход.


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: nekoi]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 08:17



Намествам си моите мисли.
Както се казва искам да видя, грешката в моя телевизор ли е или не.

Мога, да кажа, че съжалявам, че не се оказа частично повредата в мен.

Просто съм имала късмет през 2011 година. Огромен късмет!

Искрено желая и другите да имат!
Определено, обаче, повече място тук нямам.

Лошото е, че положението не се е променило, само местата са се по разместили. От тлеещи въглени винаги може да се разгори огън, дори и да са покрити с пепел.

Редактирано от Hothead на 22.07.13 08:29.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 12:04



знаеш ли да знам някаде да се говори на подходяща тема, ако нямаш нищо против ще се опитам да я намеря. ОК!



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 12:10



3 Ето, ние туряме юздите в устата на конете, за да ни се покоряват, и обръщаме цялото им тяло.
4 Ето, и корабите, ако и да са толкова големи, и се тласкат от силните ветрове, пак с твърде малко кормило се обръщат на където желае кормчията.
5 Така и езикът е малка част от тялото, но много се хвали. Ето, съвсем малко огън, колко много вещество запалва!
6 И езикът, тоя цял свят от нечестие, е огън. Между нашите телесни части езикът е, който заразява цялото тяло и запалва колелото на живота, ни, а сам той се запалва от пъкъла.
7 Защото всякакъв вид зверове, птици, гадини и морски животни се укротяват и укротени са били от човечеството;
8 но езика никой човек не може да укроти; буйно зло е, пълен е със смъртоносна отрова.
9 С него благославяме Господа и Отца, и с него кълнем човеците създадени по Божие подобие!
10 От същите уста излизат благословение и проклетия! Братя мои, не трябва това така да бъде.
11 Изворът пуща ли от същото отверстие сладка и горчива вода?
12 Възможно ли е, братя мои смоковницата да роди маслини, или лозата смокини? Така също не може солена вода да дава сладка.
13 Кой от вас е мъдър и разумен? Нека показва своите дела чрез добрия си живот, с кротостта на мъдростта.
14 Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината.
15 Това не е мъдрост, която слиза от горе, но е земна, животинска, бесовска;
16 защото, гдето има завист и крамолничество, там има бъркотия и всякакво лошо нещо.
17 Но мъдростта, която е отгоре, е преди всичко чиста, после миролюбива, кротка, умолима, пълна с милост и добри плодове, примирителна, нелицемерна.
18 А плодът на правдата се сее с мир от миротворците.

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 12:44



Нито съм мъдра, нито мисля и мога да сея вселенска любов, нито имам нужда от духовни водачи.
Трудно би било и някой да ме обяздва на стари години.
12 точка е възможна.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 12:52



е й какъв ви е проблема тогаз?



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 13:01



Проблемът беше казан п на брой пъти.

Вече казах, че моите проблеми ги реших на половина.
За съжаление втората половина не може да бъде разрешена тук, но и това е решение.

Обикновено не оставам длъжна на никой. Не мисля, че дължа нещо на някой или поне не съм му върнала дълга.
Относно обратното, важат думите:
"На сила можеш да отнемеш, но не и да дадеш" развити в съвременния вариант: " Непоискано добро се наказва".



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 13:09



радвам се че поне една полувина от себе си намери но повярвай ми в който и форум да се дънеш другата полувина ти обещавам в нета няма да я намериш.....
не знам дали в Бог вярваш но се пробвай там - сигурен съм да имаш по-голям шанс с Бог себе да намериш вместо да серовиш из стари теми из форимите Специялно за не- Алкохолик човек всеки се чуди къв уй търсите тука.....



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в негонови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 13:19



Аз винаги съм била цяла. Половина не ми трябва.

Стари теми ровя само за доказателство или опровержение на това което аз мисля.
Светът не е от вчера и нито ти, нито аз сме му началото.
Що се отнася за Бог - просто съм атеист. Последното не го считай като невярващ в нищо.



Тема ден преди нова година датанови [re: nekoi]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 14:57



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.