Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?  
Автор nekoi ()
Публикувано30.12.08 02:34



Пъзелът се подреди, Алки. Нещата си дойдоха по местата. Ти сам си призна в съседната тема, че се опитваш да управляваш и манипулираш цялото българско АА. Макар че това лято, когато беше в България, в разговор по телефона те помолих да не мътиш главите на хората (ставаше дума за конвенцията) и ти ми отговори:
- Ама не бе, аз не се бъркам и на никого не влияя.
Помниш ли, беше в един слънчев съботен предиобед?

И освен да ми благодарят за дет бдя над АА в България, и изкоренявам всякакви бурени от неговото наличие, едва ли биха видяли някаква вреда,
Зле си, човече. Много си зле. Наистина си тежко болен, ама не е ясно точно от какво.
Не би ме интересувало от какво си болен, ако с болестта си наистина не вредеше и не цепеше от 10 000 мили АА в България.

За съжаление, като сме казали А ще трябва да кажем и Б.
Щото не е гот да се говорят неверни неща.

ЛЪЖАТА
Между другото още от 2004 година, както в Генералния Щаб на Анонимни Алкохолици в Ню Йорк, тъй подобно и GSO Viena знаят за моята актовност и усилие да помогна на братята алкохолици в България, а и чрез тях успях да регистрирам клубът на АА в България

ИСТИНАТА
В GSO в Ню Йорк българското АА е регистрирано още преди някой да беше чувал за теб в България. Регистрацията беше направена някъде в 1997 или 1998 г.
Не знам дали знаеш коя е С.Б. - това е жената, която е превела на български книгите "Анонимни алкохолици", 12 и 12 и "Живот в трезвеност". Та тази С.Б. поддържаше връзка с централата в Ню Йорк и от там изпратиха формуляр, който ние попълнихме, върнахме и те ни регистрираха.
Още нямаше интернет (или поне ние в Бг нямахме), но имаше книжен справочник с всички сбирки по света и там го имаше и нашият адрес.
И още тогава на сбирки идваха доста чужденци, намерили адреса в този справочник (тогава бяхме на Стамболийски преди още НЦН да се премести на Пиротска).
Преди 2 години на Веслец дойде англичанин. Попитах го откъде е намерил адреса ни и той каза, че преди България е бил в Нова Зеландия и там от същия справочник е взел адреса. Само преди месец с Карата се занимавахме с един пиян ирландец, който също беше намерил адреса ни в този справочник.


ЛЪЖАТА
та сега не съм сигурен дали там знаят че съществувате, щот групи постоянно се основават и тъй подобно се затварят,

ИСТИНАТА
Аз пък съм сигурен, че ни знаят, защото преди месец попълнихме с двама приятели от Веслец и върнахме в Ню Йорк формуляра, който ни бяха изпратили от там, и с който искаха да потвърдим, че АА в България съществува. Чужденци идват често на нашите сбирки. Ти откъде мислиш, че намират адреса ни?


Следва
или
To be continued,
както му викат по вашия край

-----------------------------------------

И аз май не съм у ред, щом пиша посред нощ, ама обещавам, че ще се оправя. Реших и аз побдя тази нощ, ми няма само ти да бдиш. Щото програмата на АА не ни учи да ръсим измислици и да пълним с тях главите на болните хората.



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано30.12.08 05:56



Прочети първо поста на

, та от него поука да се вземе с надежда, че кът хората може да се говори!



Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: aлkи]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 08:56



Алки, Ти си прочети поста на Коцето, щом имаш нужда. Твоите заповеди при някои хора не важат, още ли не си разбрал?
Изнасям твчаст от поста ти от другата тема тук, че там стана много дълго и не знам защо ми се струва, че не сме приключили.
Но ще ме извините ако имате намерение напълно да стоя на страни и да игнорирам някой грешки, специялно когато повечето от трезви членове на АА в БГ са мой приятели и често се допитват до мен за дадени въпроси и ситуации.
Няма да те извиня. Най-вече защото никой външен човек няма право да се бърка в групата. Ние сме Анонимни алкохолици ако не си забравил, макар че напоследък се превърнахме по-скоро само в Алкохолици. Нашият основен принцип - Анонимността, е нарушаван систематично от всички онези, които ти докладват какво става на сбирките. Така че ТИ ще трябва да ме извиниш, но повече няма да търпя това, достатъчно мълчах.
Писмото ще замине ако продължаваш да си навираш носа през два континента, предупредих те. В него освен твоите манипулации ще има и преведени постове от тук, просто за доказателство.
Ще ти кажа и няколко думи за Конвенцията, макар да мислех да не ти давам повече обяснения. Първата Българска АА Конвенция се състоя. Без твоята помощ и въпреки вредите които се опита да нанесеш и там. Въпреки че се опита да ни разделиш и тогава, като използваше задкулисни телефонни обаждания и ни настройваше един срещу друг. Ние го направихме, българските аа.

И колкото и да не ти се иска, ще правим още много неща, без твое командване. Можеш да се обзаложиш за това.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: girasol*]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.12.08 09:25



Пиши по-бързичко и пращай

Но гледай да не вземеш да го подпишеш от името на българското аа, каквото и да означава това за тебе. Ако все пак имаш намерение да го подпишеш от българското аа, би било логично българското аа да одобри каквото там си написала.
За да не стават грешки, искам да уточня - не ти се бъркам. Каквото си решила да правиш от собствено свое име - си свободна да го направиш.
Просто се опасявам да не подпишеш нещо от името на някой, който нямаш право да представляваш или който не е одобрил това, което смяташ да пратиш от негово име. Всъщност вероятно се плаша прекалено много. Не мисля, че някой свободно би си позволил да говори от чуждо име. Но такъв съм си - алкохолик, който е гонен от стотици форми на страхове.



Тема Алкажа.нови [re: aлkaжa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 10:45



Алкажа, толкова си трогателен. Не бих си позволила да пращам нещо само от свое име. Писмото ще замине от името на групата на Веслец.

А теб лично какво те засяга та се бъркаш? Нали си имаш група в твоя град, правите там каквото правите, не можеш ли просто да се съсредоточиш върху себе си и своята група? Какво не ти достига там, че се бъркаш тук?

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор Lodez ()
Публикувано30.12.08 11:01



Значи ти и административни сбирки не щеше по никой начин и в никаква форма да има защото се превръщали в говорилня...Оня ден се подиграваше за това ,че се учим да живеем в АА ...и трябва да взимаме разни инициативи и да се опитваме да ги стопанисваме..От 5 месеца казвам, че трябва да се свържем с Централата и даже да платим нещо (което изобщо не е задължително)..Ти и това не щеше и казваше че книгите и всичко поръчано от Алки вие сте го плащали ..Подържаш мъгла, дебела лъжлива мъгла около всичко включително и изтрезняването ти, та никой да не знае как точно ти се е случило .Оказва се че на човек няма как да му се помогне освен сам да се оправя и със твоите "приятелски "съвети ако разбира се ти е кефнало ..и човека не тие антипатичен .
Преди две години най големите ужаси чух от Гирасоле за АА ..как тя е ходила само на АН защото и проблема и е бил по голям с хапчетата ...Но много,много лоши неща чух от нея за АА. Те и много ми повлияха в началото докато не намерих Алки да ме спасява и той ме успокои и обясни какво са сбирките на какво се уча на тях и какво е Програмата .. ....а за Гирасоле по повод на частно подсигурената конвенция! Тя искаше пост с цялата си душа в АА и и и направихме хатъра защото не я мразим и аз в частност защото гласувах за нея..Толкова се напъваше за отговорност ..Нали организираше частно платена конвенция...Но явно това е било необмислено от всички ни защото в същност по този начин тя си подреди игрите с Полша за да използва АА за опитна площадка на тези с които е свързана от Арка по материални и бъдащи интереси...Ще си занеса още утре всички книги за алкохолизма и всички терапии и ню ейдж и философии и религии в клуба и ще ги подредя че поне болните да имат цялата гама от избор ..А не да ги въртите за носа с ерзаца Арка..Имам над да 1000 тома по въпроса ..Та пъзел няма не мога да повярвам че наистина си бесен защото решихме телефона да върви от човек на човек за да се учим на дисциплина и на стопанисване на собственият си клуб..А ти каза, че това са чуждестрани глупости и че АА не е училище ...Значи е явно какво те обижда ..Всички ще се грижат за АА а ти няма да бъдеш офицялната фигура на АА..Ще трябва да се примириш с живота в клуба който излиза от контрола ти..Всички се примиряваме ..И аз се примирих с много неща и ще трябва да се смиря с още много...стига за това атмосферата в клуба да ни помага ..Та сега даже и нямам лоши чувства към вас ...Голяма работа е Програмата ...Преди две години и половина как беше ,сега си е друго и съм блгодарна за това ....

Редактирано от Lodez на 30.12.08 14:44.



Тема Re: Алкажа.нови [re: girasol*]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано30.12.08 11:02



Споделих, че имам опасения да не би да подпишеш писмо от името на аа българия. Споделих, че вероятно моят объркан мозък ме кара прекалено да се тревожа и може би повредата е в моят телевизор.

Но ти тушира всички мои опасения, за което ти благодаря
И пак ти казвам, ако аз имам ресурса да съдя или одобрявам твоите действия - подписвай каквото искаш. То си е твоя работа. Както казваше баба ми - кой каквото прави за себе си го прави. Всъщност дори не мога дори да те спра да подпишеш нещо от който си искаш. Изобщо не искам да се бъркам в никоя група. Всяка една група автономно взима решенията си. Какво може да ме бърка мене какви решения взима една група. Нали все пак ще подпишеш взети по съответния ред решения Нямам оправдания да се меся дори под претекст, че така би се застрашило АА като цяло, тъй като това, което проектираш да пишеш, подписваш и пращаш - смяташ да го адресираш до Централата на АА. Там си знаят работата.
Това ме успокоява и още веднъж искам да подчертая - ако някой си е помислил, че искам да му се бъркам или имам ресурса да се бъркам - то вече тази повреда може и да не е в моят телевизор



Тема Re: Алкажа.нови [re: girasol*]  
Автор Lodez ()
Публикувано30.12.08 11:04



Ти за сега не знаеш какво став в групата на Веслец..там те няма освен за събранията и нещо като много ти се иска ..не участваш там .Що не вземеш да почнеш да идваш непрекъснато и тогава ще знаеш за какво става въпрос...





Тема Lodezнови [re: Lodez]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.12.08 11:44



Лодез, няма да отговрям на абсурдните ти обвинения и злобните клюки. Само не ми е много ясно, как ще ме погледнеш, като се видим следващия път, нищо че се правиш, че ме няма. Това е наистина последното нещо което ти пиша тук. Не обичам да се крия и предпочитам да си кажем нещата на прав текст при следващата ни среща. Слагам точка към теб в този форум, защото освен злобни нападки от теб няма какво друго да се получи.

Усмихни се, има изход!


Тема Re: Пъзелът "Алки" се подреди. Какво ли има в него?нови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.12.08 12:12



Алки, на работа съм в момента, трябва да си изкарам надницата, макар че и на мен ми се ходи на плаж като тебе. Трябва да помисля и за семейството си, Нова година иде. И възрастни родители имам, и на тях трябва да им обърна внимание. И един приятел ми се обади сутринта, помоли ме за услуга и след работа и това ще свърша.

Ама споко, като ми остане време, пак ще се върна на твоето бдение над българското АА.

Както казват по телевизора: не сменяйте канала, продължаваме след рекламите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.