Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как изкарах коледа  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано27.12.08 22:42



При мен беше много добре.С приятели бяхме на една база на морето.Два дена и половина ядене пиене/ кой каквото му се полага/ игри и веселби.Разходки и много други забави.Вече нямам проблеми да се веселя трезв, да общувам трезв и да се радвам на сутринта че съм трезв.Да седя с часове на маса трезв и ако не ми харесва да стана и си тръгна от масата пак трезв.На 25 ти нямаше проблеми да си отида на сбирка и после да си продължа пак празника.
И отново малко статистика.Бяхме 16 човека като това е вече моята компания от която само 3 ма пушачи и двама на по чаша вино и трима на по 100 гр и чаша вино.Чист въздух и здрава храна

.Не знам кой донесе алкохол нито кой го прибра нито колко беше.Това прави 70 % пълни трезвеници.И после хората всички били пиели и пушели .Не са всички а зависи каква ти е компанията и какво виждаш около себе си.

Редактирано от puvpav на 27.12.08 22:47.



Тема Re: Как искарах коледанови [re: puvpav]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано27.12.08 22:48



Чудесно, Пуфпав.


Раздам се за теб.




Тема Re: Как искарах коледанови [re: Lali]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано28.12.08 01:47



Коментарите са изтрити.
Коцето, не очаквах токова нещо от теб.


Алки, имаш първо предупреждение - преди време, за меренето на еди какво си!
Това е второ и последно!


Редактирано от Lali на 28.12.08 01:48.



Тема Re: Как искарах коледанови [re: Lali]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано28.12.08 02:03



Няма нужда с пръст да сочиш, но услуга ще направиш кът ме банаш от форума...явно е на каде тръгна всичко....не напразно се рути старо за да издигне новото. Харлия да е!

Редактирано от aлkи на 28.12.08 02:05.



Тема Re: Как искарах коледанови [re: aлkи]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано28.12.08 02:31



Изпитвам уважение към старото.
Но съм позитивна и любопитна към новото.






Тема Re: Как искарах коледанови [re: Lali]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано28.12.08 02:59



На някой нещо не му изнася ли , и лали интересно ми е защо не очакваш това от мен , та аз съм алкохолик , и зависим от мен може да се очаква всичко . Та не си спомням какво толкова написах та да ме изтриеш освем истината де но това не е важно важното е , че ти си видяла нещо и това е . Извинявай ни най малко теб съм искал да обидя или нещо такова .

. Лека нощ ...



Тема Re: Как изкарах коледанови [re: puvpav]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.12.08 03:02



Видях поста на Коцето. После загасих компа, но нещо не можах да заспя и сега пак го пуснах.
Явно междувременно и Алки е пуснал пост, а Лали ги е изтрила.
Пувпав споделя как е прекарал Коледа.
Постът на Коцето ме озадачи и не го разбрах, ама не е казано, че всичко мога да разбирам.


Не знам какво е имало в поста на Алки, но да се стигне чак до предупреждение?!.

Не разбирам обаче и друго нещо - защо имам чувство, че делим нещо. И какво е това, което делим?
Алкохолици ли сме? Алкохолици сме (или зависими).
В АА ли сме? В АА сме.
Какъв е тогава проблемът?

Че по някои детаили в АА имаме различия. Толкова ли е фатално това.
Че съм казал, че не се чувствам болен човек в момента. Това ли е проблемът?
Ами да, не се чувствам болен в момента, но и не съм оздравял от алкохолизма.
С това не отнемам правото на никой да се чувства болен.

В съседната тема, Алки, казваш, че съм го увъртал. Бях решил да си го пусна покрай ушите. Сигурно и сега ще кажеш същото.
Ами не, не го увъртам. Просто нещата не винаги са само в бяло и черно. По-сложни са, защото и болестта е сложна. Затова и мога хем да не съм болен, хем да не съм здрав

В Арка ли е проблемът, в Батори ли, във Войдило ли?
С какво те са повлияли на сбирките в България, с какво са им попречили, с какво са ги променили?

Какво е това дето се рушало, за да се изгради на негово място нещо ново?
АА не се руши със сигурност, има го от 1989 г. в България и ще го има в Бг и след като нас с теб, Алки, вече ни няма на този свят. В това съм абсолютно убеден.
АА никой не го руши. Идват нови хора, някои се задържат, други не. Някои спират да пият и се спасяват, други - не. Сигурен съм, че и в Австралия е така.
А кой какво прави извън АА си е негова работа, стига да не пречи на АА.

Харакири преди десетина дни сподели за своя малка победа, аз и отговорих с моя опит и пак се роди спор.
Пувпав споделил как е изкарал Коледа, ама пак освен пувпав станало и джавджав.

Алки, ти в последните месеци на два пъти ми задаваш тук въпроси и аз без да бях длъжен, ти отговорих изчерпателно, защото и тогава казах, че от нищо не се срамувам и нямам нищо какво да крия.
Сега аз ще те попитам, Алки. Мислиш ли, че си способен, щом искаш да помагаш на алкохолиците в България, да се съсредоточиш в позитивното, в положителната енергия, в това да се обединим, а не да се делим?

Само Господ е съградил нещата по свой образ и подобие, ние сме много малки, за да можем да подреждаме винаги и всичко по наш образ и подобие, да влияем на света така, че той да стане точно какъвто ние смятаме, че трябва да бъде.
Нали и на това ни учи програмата, да се отърсим от желанието си непременно да контролираме всичко, смятайки, че само ние знаем кое е най-доброто.



Тема Re: Как изкарах коледанови [re: nekoi]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано28.12.08 03:52



В Арка ли е проблемът, в Батори ли, във Войдило ли?
С какво те са повлияли на сбирките в България, с какво са им попречили, с какво са ги променили?


Незнам с какво са променили сбирките или с какво са им попречили но познавам две момчета дет са им спонсори някой си от полша нещо такова знам че ходеха по конференции или такива неща . И двете момчета са ми споделяли как имало много начини да се работи по програта на АА а пък едно момче дет ходи там това ще го напиша щот е побликувано в друг форум . Си го каза ами аз да не работя Анонимен Наркозависим на сбирките е едно а в живота друго . Може и така да е но в голямата книга е описан само един начин за това как работи програмата . А и е написано и друго в една от стъпките " постарахме се да прилагаме тези принципи във всичките си дела " . Да има още много неща дет мога да споделя но те са си лични и за мен лично . Всичките тия книжки на веслец дет са да оздравееш от зависимоста броевете на арка и всичките тия глупости дет много от тях са в противоречия с програмата . Абе незнам дали вредят ама със сигурност не помагат на хората да се хванат за програмата . Та така е но какво да се прави такъв ни е късмета така ще си караме . Аз си се радвам , че има хора дет яко си деистват и си ги познавам , те и тук във форума се познават на всякъде се познават . Хората с опит по програмата и дет деистват на тях никога не им стигат сбирките . А на тия дет само се правят на ... На тях са им много , и имат по важна работа винаги . Та това е ... На моменти си мислех , че и аз ще мога като тия хора дет не правят нищо ама наистина едно такова почна ама какво пък виж ги те си се шикалкавят там и нищо не правят и пак са си добре и не друсат и не пият . Ами , че защо пък а и друго нали тук ето та и си ходят по конференциики из полша , и си поставят на първо място работата и пак са добре е аз защо пък сега на първо място програма да слагам нали трябва пари да имам . Че и сега не може да е на сбирка с приятелката си е , а аз какво сега сума ти време трябва да съм сам и то след раздяла , ами , че утре ще се видя със няколко страхотни момичета , и като последният път ще трябва да бягам без да се обадя та да не седя с тях на кафе и да си говоря , ами мога бе мога като тях та съм на крачка от това да мога като тях ама явно не мога . И като погледна само хората за които говоря може пък и моята болест да е бая по прогресирала незнам . Знам ли какво е не ме интересува . Та така е в момента съм в такова положение , че трябва вече да избирам имам избор знам какво е и с яка работа по стъпките знам и какво е сега последните три четири дни след софия дет се крия в нас и не ми се вижда с никой . Ами така де , я да пусна тук и преводчето дет правих лека нощ на всички ...

Редактирано от koceto22 на 28.12.08 03:57.



Тема Re: Как изкарах коледанови [re: koceto22]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано28.12.08 03:53



27.Декември 08

Бог може да ни върне здравомислието

“Процеса на обръщане към вярата ни възвръща здравомислието . Тази вяра ни дава сила да преминем към деиствия.”

Когато накрая ние признахме безумието си и видяхме всичките му прояви , може да бъдем склонни да мислим , че сме обречени да повтаряме това поведение до края на живота си . Точно както по времето на активната употреба нямахме надежда , че някога можем да останем чисти , така и сега може да мислим , че няма да намерим здравомислие .
Но това не е така . Знаем , че за своето освобождение от активната наркомания сме длъжни да благодарим на Любящият Бог . Ако нашата Висша Сила може да сътвори такова чудо , като освобождението ни от страшната употреба на наркотици , то тя навярно може да ни освободи от нашето безумие във всичките му прояви . Ако се съмняваме в това ни е нужно да помислим за здравомислието , което се върна в живота ни . Възможно е да използвахме чужди кредитни карти но здравомислието ни се върна , когато признахме безсилието си и се отказахме от тях. Може би се чуствахме самотни , и ни се искаше да се видим със старите си приятели , които още употребяват . Акта на здравомислие ще бъде да навестим спонсора си вместо тях .
Безумието на наркоманията , отстъпва в миналото в зависимост от това , как започваме да изпитваме здрав разум във възстановяването , нашата вярва във Сила по висша от нас самите , расте , когато осъзнаваме , че клеимото на безумие изчезва пред лицето на Висшата Сила .

Просто за днес : Ще благодаря на Бог така както го разбирам . За всяка здравомислена постъпка в живота си . Защото аз знам , че тези постъпки са знак за това , че здравомислието се възвръща в мен .

Незнам само добре ли е преведено , щях да кажа не ми пука , ама щом го пиша това не е така . Здравомислието , какво е за мен здравомислие - ами за мен здравомислие е да не мисля .





Тема Re: Как изкарах коледанови [re: nekoi]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано28.12.08 04:21



Във този форум винаги е било тъй бе Некой. След като на някой не му уйдиса почват да джавкат по мен. Я да видим, ако нещо съм забравил може да добавите, но през годините доста хората останаха с кофти мнение за да ме наричат фюрера, фанатик, гури, учител, че съм внушавал идей и промивал мозъците на хората, и не съм ги оставял да мислят за себе си. Няма лошо де....болни хора сме, а и всеки има право на мнение. Но на кво основание Лали прави заключение и ей тъй раздава правосъдие, и нека да сподели кога и с кого съм си го мерил, а най-веч да каже за нарушението за да ми дава второ и последно предупреждение. Искам да го каже на всички, а не да оставя хората кът нас с яко въображение да мислят за най-лошото престъпление.


На шега Павката попита Коцето на коя стъпка е
Аз му казах /познай/....след като ги разбираш.

Но на мен пък ми е интересно да знам, и не мисля да е от любопитство или уважение към старото, заради което Лали вдигна стара тема в която поздрави няколко авера, когато можеше да го направи дирекно в сайта на АРКА дето са всички нейни фенове, на арката де?

Иначе не мога да повярвам че не може да видиш от каде идва туй делене и защо АА се цепи на две. Еми възможно е както веднъж бе казал да съм бил скучен, тъй подобно да търсиш разнобразие и търсиш нещо нова за да замениш старите принципи на АА. Както и видях да използваш материял побликуван преди 70 години за рекламиране на АА в темата на Арка, за да оправдаеш своето становише и разбиране по въпроса, но май си нямаш предства че преди 70 години алкохолиците възхитили всички с успеха на възстановяване от алкохолизма, а и трудно може да се отрече че тогавашният 75% успех на възстановяване от алкохолизмът се дължи на дисциплина и благодарение на стрикно спазване на някой правила, за който днес не ще и да чуете!

Редактирано от aлkи на 28.12.08 04:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.