Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Проблем с алкохоланови  
Автор hinh (непознат )
Публикувано30.11.08 13:08



Майка ми има проблем с алкохола! имали някакво специално лечебно заведение? моля ви помогнете! дайте някакъв съвет



Тема Re: Проблем с алкохоланови [re: hinh]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.11.08 14:40







Тема Re: Проблем с алкохоланови [re: hinh]  
Автор sandras (непознат)
Публикувано30.11.08 19:54



тя трябва сама да си помогне, ти нишо не можеш да направиш
просто трябва да спре да пие, това е



Тема Re: Проблем с алкохола [re: sandras]  
Автор sandras (непознат)
Публикувано01.12.08 21:02



баща ми е бил алкохолик, ходил е в много клиники, но резултата е бил най - много една седмица без алкохол, след това следвало повторение и така, докато един ден просто казал "няма да пия" и от тогава насам вече 23 и кусур години, не е опитвал алкохол дори бира не пие, има голяма воля, по същия начин и със цигарите, пушил е 30 години по 3 кутии на ден, вече 6та година не пуши, и не го дразни това, че ние пушим пред него



Тема Re: Проблем с алкохоланови [re: sandras]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано01.12.08 22:02



Това,което споделяш за баща си наистина ме заинтригува и то съвсем сериозно.
Като прочетох поста ти няколко пъти, се замислих дали не мога сам да са справя с алкохолизма си?Дали вече на съм излекуван?Дали въобще съм алкохолик,след като дори мои познати лекари ми казват,че щом като не съм пил толкова време и не ми се пие, значи не съм алкохолик.


Аз знам по себе си,че не успях да направя голям "рекорд" нито в опитите си да спра да пия,нито в продължителността без алкохол.
Досега съм оставал "сух" най-дълго за две години и след това си наваксвах доста бързо.Повече от 23 години се опитвах сам да спра да пия,но не успях да го направя.Вярно е,че някои имат силна воля и могат да нe пият алкохол дълги години.Лично познавам свой събрат-алкохолик,който не е близвал алкохол повече от 21 години.
Сега е в психоболницата за лечение от алкохолизъм.Аз също съм опитвал и това "лечение" на алкохолизма.
Не искам отново да описвам пътищата си за достигане на Изход от "борбата с алкохола".Лично по себе си видях,че колкото и да се правех на "щастлив" пред бившата си жена и деца,аз винаги си бях нещастен без своя "приятел" Алкохола.
Но също така е вярно,че има "съвсем малка разлика" между алкохолик,тежък пияница и умерен пияч........
Тази разлика беше точно невидимата граница,след която вече моята воля престана да съществува.
В ранните години на пиенето ми сигурно е имало шанс сам да спра,но не исках да спра да пия.
В последните години на зверски запои, вече исках да спра,но не можех да спра със силата на волята си....

Та като споделяш това, искам да те помоля, съвсем добронамерено да провериш където пожелаеш, дали съществува някъде понятието "бивш алкохолик",или "бивш наркозависим".....
Има доста хора като мен,които само това очакват-да разберат,че могат сами да се излекуват от алкохолизма си,а най-вече-че са излекувани.
Това не е шега,когато става дума за човешки живот и човешки съдби.


Бъди здрава,а също така нека татко ти да е трезвен и здрав.
Благодаря ти за споделеното.

Бъди себе си.

Тема Re: Проблем с алкохоланови [re: Cтeфko]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано01.12.08 23:26



Да последните дни и аз нещо се замислям някой като ми каже та тоя та ония така иначе . Обаче един от тия примери който ми дадоха и то ми казаха , че е тяхната гордост го познавам лично и сам ми е споделял някой работи та така вече не им вярвам на такива работи . Но исках да кажа че последните дни нещо се замислям за начин дали някак няма да мога сам да се справя . Да и то не само да дрънкам наистина вече ме изпълва идеята за нещо е така като вълшебното хапче . И опитах три дни без десета стъпка и ужасен главобол вече две сутрини не мога да стана от леглото ама не ми се става като се замисля какво ме чака . А иначе ставам с усмивка и си пея . Тия дни ставам ужасен от себе си . Иначе си намигам в огледалото и се харесвам . Еми добре да се замисля че мога , че ще издържа години 20 без да взема . Та то това състояние заслужава ли си по добре да се хвърля от някъде . Или то няма да има нужда в събота втори ден без писане и така се бях умислил , че се излетях с колелото и на косъм бях да ме удари един микробус . В последният момент незнам някак спрях и то с предна спирачка та паднах и колелото изхвърча напред . Закрепих се на крака щото мога да карам колело добре но останах за момемнт като статуя . Дори мога да кажа , че чак вечерта осъзнах какво ми се случи там . Отивах да гледам баскетбол и стигнах до залата беше ме страх дори да вляза там и това добре де . И си казах какво правя тук и се сетих , че има едно приятелче в болницата сетих се как и спонсора ми е споделял за това как е седял само до алкохолици е така щото е бил в такова състояние . Качих се на колелото и право в болницата . Казах си тъкмо момчето там е само почнах и за него да мисля и отидох там баща му беше там гледаха мач . И аз само се съблякох стоях е така говорихме си някакви глупости дори момчето след малко се напуши казах си няма смисъл той е пушил но някак останах още малко казах си аз така или иначе нищо не говоря само си седя . А и той има желание това , че незнае как . А и тая вечер чух от него нещо каза ми само коце помогни ми само да спра с дрогата и аз ще ти помогна да си изкарваш пари . Ще ходим на пътешествия в италия ако те пуснат нали и почна да ми разказва къде е ходил и какво е правил . Докторе имам всичко за което си струва да живеяяяя............... Та така и след час и нещо там почнах да се прозявам успокоих се нищо не съм споделял просто си седях е така и като се прибрах толкова се бях успокоил , че заспах спах като къпан . Да поставя нещата на кантар да мързелувам и да не правя нищо и дори да не взема което мисля , че е невъзможно и да живея в тоя ужас . Или да се опитвам само да правя нещо щото незнам ама мога да кажа , че абсолютно незнам какво правя но да деиствам нещо там и да си се чуствам спокоино еми мисля да не се оставям на феята . Днес вече си пописах и то така бая пописах и се чуствам добре та имах и силите да мина през нещо трудничко така . Оп ще взема да деиствам вече че стана 11 и 30 лека нощ на всички . И още 24 часа трезви .. .






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.