Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема абстиненция ли е?нови  
Автор trqbvamiverenp1t (непознат )
Публикувано27.11.08 16:47



Възможно ли е от спиране на алкохол вече 4-ти ден да ме боли адски глава,да не мога да спя,да ме болят всички мускули и сърцето ми да иска да изхвръкне?

Моля някой да сподели ако е имал подобен проблем или да търся друга причина за това състояние?



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: trqbvamiverenp1t]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 14:43



Как да ти кажа, освен всичко изброено от тебе имах още студена пот, безсилие, ужас, страх , объркване.Разстройство, гадене, липса на апетит.Силно треперене.
Тези състояния си бяха всички заедно или редуващи или в различни комбинации.Някъде между 4-7 ден при мене изчезваха едно по едно.
моето мнение е че това си абстинентен синдром.Това е хубаво защото минава.Лошото идваше при мен като мине това състояние защото ми светваше, решавах че всичко ми е наред.Почвах да контролирам пиенето си и така до следващия запой и следващата абстинентна криза.С търпение и още това онова минава и може да се живее и без да се пие.
Сега в началото е добре да ядеш сладко и да пиеш доста течности.Витамин В комплекс е от полза.Ако можеш да се движиш и то колкото по активно толкова по добре.По нататък ще има и други съвети.



Тема Извинявай...нови [re: puvpav]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.11.08 15:12



наистина, че не отговорих по-рано. И благодаря, Пувпав, че ме подсети защо съм тук всъщност. Прав си, благодаря ти.


Вероятно е абстиненция. Не й се плаши, ще мине.
Това което ми помагаше на мен, когато спрях, беше убеждението ми,
че не искам да се връщам назад. Знаех, че ако се предам и пийна нещо, за да ми стане по-леко, ще се върна в изходна позиция. И ще трябва да почвам отначало. Не, благодаря. Всичко минава с времето, просто не бързай. Пий повече течности, витамини, шоколад, мед, лимонов сок, много вит.С, аналгетици за болката, и давай напред. Щом толкова хора успяха, не е невъзможно, можеш и ти. Успех и пиши как си.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: puvpav]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 15:17



А какви са признаците на много тежката абстиненция,такава за която трябва да се турси лекар?Про4етох тук,4е се умира при тежки абст.!Аз пак съм в опит да спра да пия,но много ме е страх да не ми стане не6то от рязкото спиране!Миналия път абстиненцията ми бе6е доста гадна!Иска ми се да не ходя по лекари и незнам до колко е нормално това което 4увствам.Световуртеж,задух,сурцебиене,треперене и пани4ески ужас!За това искам да знам какво да правя!Благодаря предварително и се извинявам,4е пак ви занимавам със себеси!P.S.Запо4вам от днес,този пут искам да успея,4е не издуржам ве4е да живея така.Бяь в запои доста дулго време,с големи и по-малки коли4ества алкохол,но без прекусване!Нямам загуба на моменти,никога не ми се е слу4вало да не помня,но сум правила безброи глупости,за които ме е срам ужасно!И така,как да преценя дали несум от този тип зависими,които са застра6ени при рязко спиране???!!!Стана обуркано и дулго,ама не мога да си субера мислите!Сужелявам



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: trqbvamiverenp1t]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано29.11.08 15:19



Аз не мога да отговоря, защото не съм компетентна, но бих те посъветвала да споделяш, да пишеш. Тук има стойности хора, които биха ти помогнали.
И не обръщай внимание, че малко бавно реагираме. Това е, защото сега всички сме малко объркани, но ще се справим! Заедно.






Тема Re:Вера.нови [re: Lali]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.11.08 15:41



Вера, ако много те е страх, отиди на лекар. Много тежката абстиненция може да премине в делир.

Не зная, дали се умира от нея, ще те излъжа, съжалявам. Аз само припаднах, но понеже съм с двойна зависимост, не можех да вземам успокоителни при спирането - отказвах две неща на веднъж. По принцип някакъв транквилант би облекчил абстинентните съсояния, разбира се - предписан от лекар. А ако много те е срам да кажеш какво ти е наистина, помисли си, кое е по-важното за теб - да оцелееш или да си пазиш имиджа. Аз си го пазих моя толкова дълго, че накрая и кварталните кучета разбраха за проблема ми. Ако си решила да спираш, вече знаш как, просто го повтаряш. И пиши как си, поне няма да мислиш само за следващата криза. Ако искаш, skype ми е girasole41, обади се. Стискам палци!

Усмихни се, има изход!

Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: vera-13]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 16:02



Вера оцелявал съм със ужасни аблстиненции с лекарства и без лекарства, в болници и у дома, някъде из страната и по пътищата и къде ли не и как ли не.Аз специално излязох кораво куче и все оцелявах независимо от страха, ужаса и очакването да пукна всеки момент.
За умиране става дума при делириум тременс но от това което казваш не мисля че си в делир , най малкото че надали в делир щеше да пишеш тука.
Давай напред, ще оцелееш.Аз не успях да се закача към хапчетата но много мои приятели са успели и то много успешно така че умната и с тях.



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: puvpav]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 16:12



Благодаря за бурзите отговори!А кога 4овек може да изпадне в такув делириум,как се разбира,в смисул има ли някакув признак?И колко време след като не е пил?Кога трябва да се потурси лекар?Аз хап4ета освен валерян и валидол не си позволявам!Имам някакув лехотан,но ме е страх да го пия!Ето сега ве4е ми запо4ва стра6ното,станах преди около 3 4аса,пих кафе и по това време ве4е сум на бира!Сега не пия,но ми се отразява!!!Световуртеж,потрепервам,абе ужаса по4ва!!!Та незнам,нали всяка следва6та абст.е по-гадна....За това искам да знам какво може да ми се слу4и!Или да пробвам с постепенно спиране??????Ама така не ми се полу4ава,за6тото не минава само с едно малко.......Охххххх,ужас



Тема Re:Вера.нови [re: girasol*]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 17:29



Вера, постепенното спиране, не е спиране. То си е постепенно пиене. По-точно намаляване на дозите, но след това почти винаги идва увеличаване на дозите.

Спряла си вече, скочила си в юфката, не мисли за постепенно пиене, а стискай зъби. В момента ти е тежко и ти е лошо, но това ще мине.
Сега се бори за всеки час. Като направиш 2-3 дни, ще започнеш да се бориш за всеки ден. След 2-3 дни със сигурност ще си по-добре.
Дори още утре вечер ще си по-добре.
Колкото и да ти е трудно, опитай да си отвлечеш вниманието с нещо. Зяпай някаква телевизия, но да не са натоварващи неща.
Няма да влезеш в делир, споко. Добре е да не си сама в къщата все пак.

Не мисли и за лексотана. Добре е, че те страх от него, то си е за страх.
Ако те боли глава, вземи нещо обезболяващо.
Пий много течности, смучи валидол, яж нещо сладко.
Ако ти помага, чети и пиши тук.

Редактирано от nekoi на 29.11.08 17:30.



Тема бихте ли ми казалинови [re: girasol*]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 18:38



бихте ли ми казали каква е разликата между абстиненция и делириум и в кои периоди след спиране на пиенето се появява едното и другото?
При мъжа ми се е случвало няколко пъти за 10-тина години рано сутрин /той е в запои по няколко дни/ да ме стиска здраво, да трепери и говори че го е страх, умира, че това вече е края и прочие, да иска само една глътка за да се оправи. Това трае по няколко часа и като се съмне се поуспокоява, но му е зле целия ден от запоя.
Но както писах това е рядко, иначе имам чувството че само първия ден след спиране е абстинентен и му е зле. Кара без алкохол по 1-2 седмици и нещо вътре в него прещраква, може дори да изглежда привидно добре, изведнъж изчезва от къщи и отива да си купи нещо за пиене.Никой не е в състояние да го спре в такъв моментл Това какво състояние е ?
Ще съм ви благодарна ако ми отговорите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.