Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не знам защо,  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 14:55



и какво стана, но искрено се радвам че попаднах във този форум преди 2 години.
Този форум и хората в него ми помогнаха да тръгна по пътя трезвия си живот, чрез този форум се сдобих с първите си трезви приятели.
Почти съм сигурен че ако сега попаднех тук и почвах да трезвея нямаше да оцелея.
човек пита и иска помощ и два дни никой не му отговаря , а другите теми се пълнят с сръдни и ."остроумия".Има един виц - Математиката е почнала в мига когато хората са почнали да си мерят ..........Мисля че това място заприлича на математически форум , почнахме да си мерим ............
Искам да помоля тези които са трезви благодарение на форума от тази година нека да си кажат че да ми олекне.



Тема Re: Не знам защо,нови [re: puvpav]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано29.11.08 22:13



Здравейте здравей и на теб соння искам да ти благодаря за снощи , че остана до края . Да и с тоя пост ... Снощи разбрах , че момичето което обичам заминава за Гърция тая седмица и , че няма да можем да си говорим до април поне да поканих я на рожденият си ден и така . Той е април десети . Оп искам да кажа оная вечер снощи на сбирката беше снощи . И днес с нея си говорихме малко и тя някак се одръпна и аз ами , че то много боли де но нищо ще се наредят нещата . Нали бог ми е приготвил най доброто ако не е тя значи тя не е най доброто за мен . Да то повече болка и сълзи причинявали сбъднатите молитви а не несбъднатите . Бог знае какво е най добро за нас обаче като му се молим повече време и той ни дава това което искаме ние . А аз по принцип май грам не знам какво искам . Та обаче снощи вече сбирката осем часа и половина . И така бях по добре обаче нали не писах щото съм заспал днес отложих ангажименти аз съм зает човек сега не може така да ме занимават мене с някаква си програма . Аз да не работя АНОНИМЕН НАРКОЗАВИСИМ о ще си дам малко почивка . Та тая вечер стигнах до състоянието сега ще го опиша с няколко думи . 17 : 30 имаше баскетбол жените тръгнах да го гледам просто надежда за малко добро прекарване . И какво малко преди залата с колелото влязъл сериозно в болната си кратуна на светофара както си се бях залетял и един бус та ударих и тая предна спирачка колелото аз със него излетя и щях да се бухна в него добре човека спря може и това да е искал може и да не е евала но се уплаших . Стигнах до залата сега пък там какво ще влизам и се сетих , че в нашата болница има момче нали зависимо опитващо се да спира и обърнах и право там . Спонсора ми е споделял как само е така е седял до алкохолици мина ми през главата и , имаше нещо ако нищо друго не може да помогне нали разговора работата с някой нов може да помогне . Отидох там сетих се някакво обстановката с болницата почнах да се питам господи кое е правилно нали сега трябва да питам и така обаче само ми изникна самотата която е в кризи а днес момчето трябваше да е в кризи и така отидох знаех вече кое е . След един час при него нямаше смисъл да седя той по едно време се напуши и вече си казах няма смисъл . Но стоях още казах си аз за какво съм тук наистина отидох нито съм споделял нещо нищо е така да седя само . Единственото нещо което беше , той ми каза да му помогна да спре нали а той ще ми помогне с финансовото ми състояние . Та му казах само брат нищо не мога да направя мога да ти споделя начина по които оставам аз чист ако деистваш по него както и аз ако деиствам по него де не само той . Та ако деистваш по него яко със сигурност няма да взимаш . Това е и обещанието в Книгата на Анонимни Наркозависими . Програмата от 12 стъпки ни обещава само свобода от активното друсане . И така това е та явно и това ми даде силата нали прибрах се след час там и съм заспал за два часа така не бях спал скоро . Е това е пари мари ако ми беше дал някой пари днес или каквото и да е друго аз тъкмо щях да ги използвам по лесно да се надрусам та добре че нямам пари . То момчето нали ми предлага да ми помогне в това отношение . Да де както аз да му помогна му казах сам да си се оправи и той така сам да ги изкарам . Ох тук написал лек ден аз тоя ден го минах като на филм та нищо не усетих и сега го започвам та това е това е силата си знае работата . Лека вечер на всички и още дваисет и четири часа трезви .





Тема Re: Не знам защо,нови [re: koceto22]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано30.11.08 13:56



Коце

,
И аз ти благодаря. Намерих книгата си, в4ера, 4акаше ме в кафето, както и по едновреме предположих. Ама ти си направи извод КАК функционира обсебването в главата на един зависим.. Сам видя как ме загложди мисълта, колко време се въртя в главата ми, отвле4е ме от други неща, събудих се с тази мисъл, когато ме взеха за да отида на сбирката и да бъда спикер, аз...аз.... помолих първо да потърся книгата, пък после да споделям Имаш страхотен нагледен пример как се обсебваме Ставаше въпрос за една книга.. Ами, когато става въпрос за други, "големи" неща?????
Бързам за countdown на Конвенцията Невероятное, несравнимо това изживяване, енергията с която зарежда

И нека сърцата ни да са отворени за Силата!



Тема Аз се нядавам,че знам..нови [re: puvpav]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано30.11.08 15:30



Миналата година когато ми бе предложено да вляза във форума аз се дърпах както винаги "като магаре".Доста усилия ми сруваше дори само мислъта за това да напиша каквото и да е,а още по-малко за себе си и недостатъците си.Да не говорим пък за своите падения в Алкохолизма.
Няколко пъти с мои приятели сме говорили точно затова-дали не "плашим новодошлите"като им говорим калко страшна и неизлечима Болест е Алкохозима?
Дали не трябва да подхождаме малко "по-нежно,внимателно".Да говорим само красиви и хубави неща за себе си.Да не говорим толкова за алкохол,защото това може да ги накара да им се припие.Да им кажем,че има доста други по-удобни и по-лесни пътища за "изход" от болестта.Да им предлагаме друга литература и други методи,които на тях могат да им харесат.Да се въртим край тях с мисълта,че трябва постоянно "да ги галим по главичките,да им бършем нослетата",да се самосажаляваме с тях,......да пийнем с тях..........


С няколко думи-да им предложим "своя програма",нямаща нищо общо с програмата на Анонимни Алкохолици,а е единствено наше творение имащо за цел да задържи новите ни събратя.
Добро като идея,но когато някой от нас или от тях падне "зад борда" ,колкото и да му бършем сълзите,това няма да му помогне да спре да пие, и докато не осъзнае,че Алкохолизма е Смъртоносна,Неизлечима и Прогресираща Болест, всичко това само ще забави нечие Падение в Бездната на Алкохолизма.
Та като стана дума за това дали на някой е помогнало писането във форума, със сигурност мога да кажа,че поне на мен ми помогна и продължава да ми помага.Най-голямата помощ за мен и надявам се за други мои събратя е тази,че тук споделям къде бях,какво се случи и къде съм сега.
Но пък и това е доста просто-както е написано в книгата Анонимни Алкохолици.
Вярно е,че е толкова просто,че моята умна глава доста пъти се е замисляла върху това:
"Как може едно такова просто нещо да действа?.Дали да не направим нещо по-интелигентно,по-красиво,по-нежно,в което "това старо нещо" да е загатнато,но по друг начин"................
Може със сигурност,но аз нямам време и желание да откривам отново топлата вода,нито дори да измислям някакъв друг начин за нейното добиване.
Може така да стане,че в опитите си да направя нещо с "най-добри пожелания",то да се окаже съвсем по-друго..............
Вярно е,че над 2 000 000 трезвени алкохолици по света,работещи програмата на АА по този "стар начин" ,не са кой знае колко много.
Но пък дори един мой събрат да има желание да се възстанови по този "прост начин", поне аз имам желание да направя така,че неговото желание да стане Реалност.
Може би затова съм трезвен днес и сега........

Бъдете здрави и трезени,приятели и нека не забравяме думите на д-р Боб:
"Запази го просто,Бил."........

Бъди себе си.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.