Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема абстиненция ли е?  
Автор trqbvamiverenp1t (непознат )
Публикувано27.11.08 16:47



Възможно ли е от спиране на алкохол вече 4-ти ден да ме боли адски глава,да не мога да спя,да ме болят всички мускули и сърцето ми да иска да изхвръкне?

Моля някой да сподели ако е имал подобен проблем или да търся друга причина за това състояние?



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: trqbvamiverenp1t]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 14:43



Как да ти кажа, освен всичко изброено от тебе имах още студена пот, безсилие, ужас, страх , объркване.Разстройство, гадене, липса на апетит.Силно треперене.
Тези състояния си бяха всички заедно или редуващи или в различни комбинации.Някъде между 4-7 ден при мене изчезваха едно по едно.
моето мнение е че това си абстинентен синдром.Това е хубаво защото минава.Лошото идваше при мен като мине това състояние защото ми светваше, решавах че всичко ми е наред.Почвах да контролирам пиенето си и така до следващия запой и следващата абстинентна криза.С търпение и още това онова минава и може да се живее и без да се пие.
Сега в началото е добре да ядеш сладко и да пиеш доста течности.Витамин В комплекс е от полза.Ако можеш да се движиш и то колкото по активно толкова по добре.По нататък ще има и други съвети.



Тема Извинявай...нови [re: puvpav]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.11.08 15:12



наистина, че не отговорих по-рано. И благодаря, Пувпав, че ме подсети защо съм тук всъщност. Прав си, благодаря ти.


Вероятно е абстиненция. Не й се плаши, ще мине.
Това което ми помагаше на мен, когато спрях, беше убеждението ми,
че не искам да се връщам назад. Знаех, че ако се предам и пийна нещо, за да ми стане по-леко, ще се върна в изходна позиция. И ще трябва да почвам отначало. Не, благодаря. Всичко минава с времето, просто не бързай. Пий повече течности, витамини, шоколад, мед, лимонов сок, много вит.С, аналгетици за болката, и давай напред. Щом толкова хора успяха, не е невъзможно, можеш и ти. Успех и пиши как си.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: puvpav]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 15:17



А какви са признаците на много тежката абстиненция,такава за която трябва да се турси лекар?Про4етох тук,4е се умира при тежки абст.!Аз пак съм в опит да спра да пия,но много ме е страх да не ми стане не6то от рязкото спиране!Миналия път абстиненцията ми бе6е доста гадна!Иска ми се да не ходя по лекари и незнам до колко е нормално това което 4увствам.Световуртеж,задух,сурцебиене,треперене и пани4ески ужас!За това искам да знам какво да правя!Благодаря предварително и се извинявам,4е пак ви занимавам със себеси!P.S.Запо4вам от днес,този пут искам да успея,4е не издуржам ве4е да живея така.Бяь в запои доста дулго време,с големи и по-малки коли4ества алкохол,но без прекусване!Нямам загуба на моменти,никога не ми се е слу4вало да не помня,но сум правила безброи глупости,за които ме е срам ужасно!И така,как да преценя дали несум от този тип зависими,които са застра6ени при рязко спиране???!!!Стана обуркано и дулго,ама не мога да си субера мислите!Сужелявам



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: trqbvamiverenp1t]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано29.11.08 15:19



Аз не мога да отговоря, защото не съм компетентна, но бих те посъветвала да споделяш, да пишеш. Тук има стойности хора, които биха ти помогнали.
И не обръщай внимание, че малко бавно реагираме. Това е, защото сега всички сме малко объркани, но ще се справим! Заедно.






Тема Re:Вера.нови [re: Lali]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.11.08 15:41



Вера, ако много те е страх, отиди на лекар. Много тежката абстиненция може да премине в делир.

Не зная, дали се умира от нея, ще те излъжа, съжалявам. Аз само припаднах, но понеже съм с двойна зависимост, не можех да вземам успокоителни при спирането - отказвах две неща на веднъж. По принцип някакъв транквилант би облекчил абстинентните съсояния, разбира се - предписан от лекар. А ако много те е срам да кажеш какво ти е наистина, помисли си, кое е по-важното за теб - да оцелееш или да си пазиш имиджа. Аз си го пазих моя толкова дълго, че накрая и кварталните кучета разбраха за проблема ми. Ако си решила да спираш, вече знаш как, просто го повтаряш. И пиши как си, поне няма да мислиш само за следващата криза. Ако искаш, skype ми е girasole41, обади се. Стискам палци!

Усмихни се, има изход!

Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: vera-13]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 16:02



Вера оцелявал съм със ужасни аблстиненции с лекарства и без лекарства, в болници и у дома, някъде из страната и по пътищата и къде ли не и как ли не.Аз специално излязох кораво куче и все оцелявах независимо от страха, ужаса и очакването да пукна всеки момент.
За умиране става дума при делириум тременс но от това което казваш не мисля че си в делир , най малкото че надали в делир щеше да пишеш тука.
Давай напред, ще оцелееш.Аз не успях да се закача към хапчетата но много мои приятели са успели и то много успешно така че умната и с тях.



Тема Re: абстиненция ли е?нови [re: puvpav]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 16:12



Благодаря за бурзите отговори!А кога 4овек може да изпадне в такув делириум,как се разбира,в смисул има ли някакув признак?И колко време след като не е пил?Кога трябва да се потурси лекар?Аз хап4ета освен валерян и валидол не си позволявам!Имам някакув лехотан,но ме е страх да го пия!Ето сега ве4е ми запо4ва стра6ното,станах преди около 3 4аса,пих кафе и по това време ве4е сум на бира!Сега не пия,но ми се отразява!!!Световуртеж,потрепервам,абе ужаса по4ва!!!Та незнам,нали всяка следва6та абст.е по-гадна....За това искам да знам какво може да ми се слу4и!Или да пробвам с постепенно спиране??????Ама така не ми се полу4ава,за6тото не минава само с едно малко.......Охххххх,ужас



Тема Re:Вера.нови [re: girasol*]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 17:29



Вера, постепенното спиране, не е спиране. То си е постепенно пиене. По-точно намаляване на дозите, но след това почти винаги идва увеличаване на дозите.

Спряла си вече, скочила си в юфката, не мисли за постепенно пиене, а стискай зъби. В момента ти е тежко и ти е лошо, но това ще мине.
Сега се бори за всеки час. Като направиш 2-3 дни, ще започнеш да се бориш за всеки ден. След 2-3 дни със сигурност ще си по-добре.
Дори още утре вечер ще си по-добре.
Колкото и да ти е трудно, опитай да си отвлечеш вниманието с нещо. Зяпай някаква телевизия, но да не са натоварващи неща.
Няма да влезеш в делир, споко. Добре е да не си сама в къщата все пак.

Не мисли и за лексотана. Добре е, че те страх от него, то си е за страх.
Ако те боли глава, вземи нещо обезболяващо.
Пий много течности, смучи валидол, яж нещо сладко.
Ако ти помага, чети и пиши тук.

Редактирано от nekoi на 29.11.08 17:30.



Тема бихте ли ми казалинови [re: girasol*]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 18:38



бихте ли ми казали каква е разликата между абстиненция и делириум и в кои периоди след спиране на пиенето се появява едното и другото?
При мъжа ми се е случвало няколко пъти за 10-тина години рано сутрин /той е в запои по няколко дни/ да ме стиска здраво, да трепери и говори че го е страх, умира, че това вече е края и прочие, да иска само една глътка за да се оправи. Това трае по няколко часа и като се съмне се поуспокоява, но му е зле целия ден от запоя.
Но както писах това е рядко, иначе имам чувството че само първия ден след спиране е абстинентен и му е зле. Кара без алкохол по 1-2 седмици и нещо вътре в него прещраква, може дори да изглежда привидно добре, изведнъж изчезва от къщи и отива да си купи нещо за пиене.Никой не е в състояние да го спре в такъв моментл Това какво състояние е ?
Ще съм ви благодарна ако ми отговорите



Тема Re:Вера.нови [re: nekoi]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 18:50



Още веднъж ви благодаря!Още се държа и не съм пила.Едва се завлекох до магазина одеве да си напазарувам.Купих си 1 бира,за всеки слу4ай,а имам и уиски(не сум пила нищо и не смятам),просто за всеки слу4ай!4увала съм,4е в крити4ен слу4ай трябва да се изпие някакъв алкохол.Незнам дали е вярно!Не ми се пие,но в състоянието,в което съм незнам какво може да ми помогне!Няма кой да остане при мен,защото отново не съм в БГ.Опитвам да подтисна паниката,ама като ме стегне гурлото е трудно...!!!Незнам,нормално ли е да ми се спи-4увствам се като в транс!Много странно,не съм пила никакви лекарства за успокоение.Дори и валерян.За сега остисквам.Замаяно ми е и имам като буца в гърлото!Била съм и по-зле,но мисля 4е понеже в4ера не се напих,днес горе-долу бива.Ама като ми се из4исти съвсем организма от алкохол,тогава имам 4увството,4е е по-зле!Това лято не пих близо месец,а си имах кризи и то ежедневни и гадни!!!Е вярно,4е не бяха по 24 4аса,но достата4но гадни!Незнам,много ме е страх,но със сигурност не издържам пове4е на тоя пиянски,ку4ешки живот!!!!!!Ве4е мина около година откакто приех на сериозно проблема,а о6те немога да се справя!!!

Колко пути спирах и после пак запо4вах.....Ох...И ме е срам и ме е страх да не се проваля пак!!!!!П.П.Извинявам се много на 4овека които отвори тази тема,4е се настаних тук с моите проблеми.Просто това с абстиненцията и на мен ми е основен проблем!А ми е неудобно да запо4вам нови(стари)теми толкова пъти!Извинете и благодаря!Ще пи6а и Ще 4ета дори с риск да досадя!Този път наистина искам да се оправя,та срам несрам,ще съм тук!



Тема Re:Вера.нови [re: vera-13]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 19:07



Едно от правилата за издържане е да не държим алкохол близо до себе си.Тази идея не ми се струва добра.Все пак ти си знаеш.Както и пише за съпруга си по горе Роми 62 точно така се получава, нещо като прищракване и айдеее отиде че се не видя после и отново запой.Така че освен осъзнаването на проблем е добре да се спазват някои елементарни правила.Тези правила ги има в книгата живот в трезвост.Можеш да я прочетеш , така и така се чудиш как да мине по бързо времето в момента.Няма начин да няма сбирки на АА в страната в която си, но все пак не съм сигурен за това можеш да провериш з в интернет обаче.При мен едната глътка за успокояване водеше до още една за успокояване и от там до връщане отново в изходната точка.



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.11.08 19:11



Симптоми на алкохолната зависимост:
• Алкохолен глад (силно желание или чувство на вътрешна принуда да се приемат психоактивни вещества);
• Нарушена способност за контрол върху приема на психоактивното вещество. Много важен диагностичен белег е контролът върху процеса, а не върху резултатите;
• Приемане на психоактивното вещество с цел облекчаване на абстинентни симптоми със знанието, че това помага;
• Физиологично състояние на абстиненция;
• Данни за повишен толеранс – необходимост от по-високи дози за постигане на ефект, който първоначално е постиган с по-ниски дози (пример за това е употребата на дневни дози, достатъчни да увредят или дори да убият непривикнали лица;
• Загуба на ситуативен контрол;
• Стесняване на личния репертоар от начини на употреба на веществото;
• Прогресивно отпадане на алтернативни удоволствия или интереси за сметка на употребата на психоактивното вещество;
• Продължаване на употребата, въпреки наличието на очевидни вредни последици за здравето и социалното функциониране, (например чернодробно увреждане, загуба на работата, депресивни състояния и др.).
Тези симптоми присъстват и при алкохолизма, и при алкохолната болест, но болестта се различава по наличието на абстинентен синдром. Чрез него се изразява прехода между социалното явление (алкохолизмът) и биологичния процес (алкохолната болест).
Абстинентно състояние: Група от симптоми с различна тежест и съчетание помежду си, които се появяват след пълно спиране или намаление на приема на вещество, употребявано редовно и обикновено за дълъг период от време и/или във високи дози.
Абстинентните симптоми са първичната определяща характеристика на зависимостта. Тяхната интензивност се проявява индивидуално.
Алкохолен абстинентен синдром: Представлява болестно състояние, което се проявява чрез тежък физически и психичен дискомфорт няколко часа след последното опиване. Най-типична е появата сутрин, когато алкохолът в кръвта е с най-ниско ниво. Състои се от треперене на ръцете иІили цялото тяло, гадене, изпотяване и ажитация. По-тежките симптоми на абстиненцията включват илюзии, чувство за застрашеност и неотчетливи слухови халюцинации. Могат да се появят генерализирани епилептични припадъци, а след около 48 часа да се развие алкохолен делир (делириум тременс).Оплакванията изчезват при приемане на ново количество алкохол.

Фази на алкохолната болест:
ДРУЖЕСКО ПИЕНЕ
• Нарастване на желанието за пиене и на възприемчивостта към алкохола;
• Пиещият може да “носи” много – пиене на големи количества без признаци на алкохолно отравяне.

ПРЕДУПРЕДИТЕЛНА ФАЗА
• Търсене на поводи за пиене;
• Подобряване на самочувствието след употреба на алкохол – “душата на компанията”;
• Напиване;
• Опити за пиене скришом, в самота;
• Пиене “за премахване на махмурлук”;
• Бели петна в паметта.

КРИТИЧНА ФАЗА
• Загуба на контрол над пиенето;
• Угризения на съвестта;
• Алкохолни абстиненции;
• Пренебрегване и конфликти в семейството;
• Отсъствия от работа;
• Нарастване на агресивността, нарушаване на закона;
• Нередовно хранене;
• Занемаряване на външния вид;
• Смущения в сексуалния живот;
• Редуване на запои и периоди на пълно въздържание за възстановяване на здравето или за доказване на “силна воля”;
• Клетви за въздържание.

ХРОНИЧНА ФАЗА
• Дълготрайни запои;
• Понижаване на поносимостта към алкохола;
• Разпадане на семейни връзки;
• Продаване на вещи от дома, кражби с цел набавяне на алкохол;
• Професионална и социална деградация;
• Алкохолът се превръща в единствена цел на живота;
• Алкохолна психоза – делир;
• Соматични болести – полиневропатия, алкохолна цироза и др.;
• Крайно изтощение на организма.
На основата на алкохолната болест понякога възникват остри и хронични психични разстройства – делириум тременс, остра и хронична алкохолна халюциноза, Корсакова психоза:
• Делириум тременс: абстиненцията може да се усложни от краткотрайно, понякога застрашаващо живота токсично състояние на обърканост с придружаващи го соматични нарушения, наречено delirium tremens. Обикновено то е последица от пълното прекратяване или намаляване на алкохолната употреба при лица с тежка зависимост и дълга история на употреба. Началото обичайно настъпва след спиране на алкохола съзнателно или по различен повод (напимер, визане в болница, развитие на интеркурентно заболяване и др.). Типичните предшестващи симптоми са: безсъние, треперене и страх, възможни са и гърчове. Класическите симптоми в състояние на делир включват: помрачение на съзнанието и обърканост (за време и място при сравнително добре запазена ориентация за собствена личност), ярки халюцинации и илюзии (подвижни, микроскопични) и изразен тремор на ръцете, езика и тялото. Честа е психомоторната възбуда (във връзка със зрителните халюцинации). Обикновено присъстват и налудности (с интерпретативен характер в резултат също на халюцинациите), повишена температура, изпотяване, безсъние или обръщане на цикъла на съня и бодърстването. Болните са с повишена внушаемост. Вечерно време и през нощта (при загасено осветление) халюцинациите се засилват и болните стават много по-неспокойни. Наред със зрителните халюцинации много често се установяват тактилни и по-рядко – слухови халюцинации. Тази алкохолна психоза се наблюдава у лица, които злоупотребяват предимно с концентрати. Делирът трае от 3-4 дни до седмица, в редки случаи и по-дълго. След отзвучаване на психозата зависимите имат непълен спомен за случилото се. Делир може да се наблюдава както по време на продължителна интоксикация, така и по време на абстиненция. Алкохолният делир е една от най-честите причини за смърт при алкохолно болните.
• Острата алкохолна халюциноза се среща по-рядко. Наблюдава се във възрастта около 40 години при давност на алкохолната болест 8 – 10 години. Среща се по-често при жени. Започва остро, често по време на абстиненция. Тя се развива при ясно съзнание и запазена ориентация, като протича с наличието на слухови халюцинации. Отначало е налице критичност към слуховите халюцинации, но по-късно те започват да определят поведението. Алкохолната халюциноза продължава дни и седмици, по изключение може да премине в делир.
• Хроничната алкохолна халюциноза трае по-дълго време на фона на ясно съзнание. При извънредно живите слухови халюцинации са принудени да прекъсват работа.
• Алкохолен параноид и Алкохолна параноя – главно място в клиничната картина заемат налудностите за отношение, преследване и по-рядко за отравяне и самообвинение. При остро протичане могат да се наблюдават зрителни и слухови халюцинации, най-често със заплашващ характер. В етиологията на алкохолната параноя (алкохолна ревностова налудност) определена роля освен алкохола имат и някои предразполагащи моменти: семейни конфликти и видимо отчуждение на съпрузите, намалени сексуални възможности при запазено либидо и др. Това е достатъчен повод за развитието на ревностова налудност, с потиснато, дисфорично настроение.под влияние на налудностите е възможно да бъдат извършени тежки общественоопасни деяния.
• Корсаковата психоза е тежка последица на алкохолната болест. Психозата води до тежко увреждане на централната нервна система, до пълна дезориентация за място и време. Лекуването и възстановяването са извънредно трудни. В клиничната картина се включват алкохолният полиневрит и Корсаков синдром. Поради липса на фиксационна памет болните не могат да се ориентират в средата, в която се намират. Не запомнят имена и събития. При неврологичното изследване се установява атрофия на мускулатурата на крайниците, отслабване или загуба на сухожилните рефлекси, координационни разстройства и др.
Предизвиканите психотични разстройства могат да се изявяват с различни симптоми в зависимост от типа употребявано вещество и личностните ресурси на употребяващия.



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 19:15



Какво точно става в мозъка при делириум не знам, това могат да кажат докторите.

При делира влизаш в някакъв филм на ужасите и не знаеш, че е филм, а мислиш, че е действителност. Сиреч имаш халюцинации, виждаш разни работи. Веднъж ми се е случвало, бях попаднал в болница в чужбина. Като се върнах в България, известно време го разказвах на близките си като истина и си вярвах. Трябваше да мине време, да изтрезнея напълно, за да си дам сметка, че това са били халюцинации. И тогава ме обзе ужас, че съм я докарал до там.

Чувал съм от алкохолици, че са имали само слухови халюцинации.

Доколкото разбирам, при тези състояния мъжът ти все пак е на себе си, така че това не ми прилича на делир. Ама тя алкохолната лудост има различни проявления, дори и да не са делир.

А абстиненция е алкохолният глад на организма и симпомите в резултат на това страдание на тялото - треперене, потене, сърцебиене, главоболие, разстройство, игра на кръвното налягане и т.н. плюс чувство на страх, силна тревожност, безпричинно избухване в плач.
Разбира се, всичките тези екстри не винаги вървят заедно и на куп.

Абстиненцията започва почти веднага след спиране на пиенето. Е, не съвсем в първия час, защото отначало все още си пиян. Когато изтрезнееш дотолкова, че да изчезне успокояващият ефект на алкохола.

Делирът би трябвало да започва пак там някъде. Само че при него превърташ. Понякога алкохолици изнудват близките си да им купят алкохол, за да не изпаднат в делир. И аз съм го правил, чувал съм го и от други в АА. Когато пращах баща ми за бира, много добре знаех, че няма да изпадна в делир, но за мен си беше две в едно - хем за се снабдя с бира, хем лично той да ми я сервира



Защото делирът наистина се стопира, като се даде на болния да пийне малко алкохол.
И как да не изтърчат до магазина близките при такава заплаха.



Тема бихте ли ми казалинови [re: puvpav]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 19:21



благодаря ти puvpav за подробностите, но намен пак не ми е ясно това за което писах по отношение на съпруга ми. той след 3-4 дневен запой имам чувството, че 1 ден му е достатъчен за да се пооправи, през този ден му е много зле, но това ли е абстиненцията, или като му се припие силно - това е абстиненция



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 19:23



т.е. на nekoi искам да благодаря , но и някакъв отговор по-конкретен чакам



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 19:27



nekoi, благодаря за конкретните отговори. да знаеш, че това за което пиша при мъжа ми в ранните часове след изтрезняване тези няколко пъти сас си били чист делириум - той дори е чувал някакви неща, виждал е също такива и мен ме е вкарвал във този филм на ужасите, за който пишеш



Тема Re:Вера.нови [re: vera-13]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 19:32



Един приятел в АА казваше: справянето с алкохолизма трябва да се извади пред скоба. В смисъл, че всичко друго може да се остави настрана за известно време.
Нищо не е толкова важно, колкото животът и здравето.

Давай си кураж с пълната бутилка бира и с уискито, ако това ти помага. Ама ако пиеш, язък за барута, щото пак ще трябва да започваш отначало.
Абстиненцията и войнишката служба минават най-леко докато спиш.
Така че ако ти се спи, лягай и спи. Стига да е без хапчета.



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 19:39



А защо мъжът ти не дойде в Анонимни алкохолици?
Да му промием малко мозъка





Тема Re:Вера.нови [re: nekoi]  
Автор vera-13 (непознат)
Публикувано29.11.08 19:46



Благодаря,4е пи6ете!А аз сега савсем се о6а6ках,като про4етох за делириума!6те станат 24 4аса от както не сум пила ни6то,не ми пука за бирата и уискито.Само за успокоение седят.Превантивно.То4но от това ме е страх 4е незнам до каде сум се докарала с алкохола ми!Ами ако полу4а и аз не6то,някои делир!И няма никои около мен!!!!!!

Вси4ки,които познавам тук си имат ли4ен живот,работят...Не мога да ги безспокоя!На лекар мога да отида 4ак в понеделник,а до тогава!?...До сега сум изкарвала криво ляво абстиненцията,ама нали с времето става по-ло6о!И това дето пи6е Пуфпаф,4е може да стане не6то дори и след 48 4аса непиене!!!!!!!Какво излиза,да си пия докато ида на доктор ли?И как тогава да ида на сбирка,примерно!Как става дезинтоксикацията при по-тежките слу4аи?Непременно ли с лекари и болници?Какво ги правят там,хап4ета ли им дават или какво?Пак се паникиосах!Направих едно круг4е на блока ми,да ме продуха вуздоха,ама не се успокоих!Имах 4увството,4е 6те припадна по улицата!



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: nekoi]  
Автор Romi_62 (непознат)
Публикувано29.11.08 20:01



трудна работа - не мога да го накарам
посъветвайте ме как



Тема Re: бихте ли ми казалинови [re: Romi_62]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.11.08 21:08



Много пъти съм чувал този въпрос от близки на алкохолици.
И никога не знам как да им отговоря.



Тема :)нови [re: nekoi]  
Автор trqbvamiverenp1t (непознат )
Публикувано30.11.08 22:40



Благодаря на всички за отговорите и най вече на puvpav ,от 26.11 не съм пила,наистина първите дни бяха ужасни,сега съм по добре,опитвам се да взема живота си в ръце ,дано да се справя като се има предвид че имам и семейни проблеми и скоро ще ми предстои развод .



Тема Re: :)нови [re: trqbvamiverenp1t]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано01.12.08 00:55



Със сигурност проблемите няма да свършат с това че непием.Поздравления за трезвите дни.Преди това за мен беше най готиния период - този след абстиненция.Започвах да се чувствам самоуверен, живота ставаше някак си хубав , дните по слънчеви, казвах си ето пак оцелях значи съм безсмъртен и........неусетно почвах да контролирам пиенето си , само една бира , после само няколко бири до деня в който всичко се почваше отначало. Решението какво ще правиш все пак е твое но ако има група на АА около тебе е добре да отидеш.Ако се притесняваш да го направиш сама пиши на лична бележка или дай е-майл и ще се намерят приятели които да ти помогнат да отидеш.Продължавай със соковете , течностите , сладкото и витамините.Не пием само сега в този оммент и днес, утре си е утре.Особено в началото се стараем да не сме гладни самотни уморени и гневни.Успехи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.