Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Административен въпрос  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано14.11.08 11:35



Заради този, който си направи труда да пише от различни никове с единствената цел да повдигне определени тема на първа страница ще пиша на Администрацията този клуб вече да бъде само за регистриани потребители.
Администрацията отдавна искаше това, но аз бях против заради запазване на свободата.
Разбирам и уважавам желанието на всеки да помага както може, както се чувства добре и както иска, но това преминава границите.




Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор .Karata. (член)
Публикувано14.11.08 12:31



Приветствам това решение и гласувам "За" с две ръце

.

Признавам се, че преди може би година и половина - две съм влизал няколко пъти с друг, нерегистриран ник, но сега виждам, че е въпрос на лично достойнство и отговорност да пиша само от името на Карата.

Това решение е крачка към въвеждането на по-ясни и принципни правила във форума. Като цяло, обаче, си мисля, че хората от АА ще си създадат свои собствени форуми, както вече и става, защото тук влизат хора, които изобщо не търсят помощ, а напротив - конфронтация и обструкция, което обезсмисля до голяма степен техните усилия.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.11.08 13:24



Съгласен съм с Карата, че е въпрос на лично достойнство и отговорност да се пише със собствения ник. Още повече, че една част от пишещите тук се познаваме и лично.
Нито веднъж не съм писал с друг ник. (В началото, преди няколко години като нерегистриран пишех с друг ник, но пак само с един).

Напоследък съм по-зает, но не само това е причината много по-рядко да влизам тук. Омръзна ми да чета хора, които се заяждат помежду си от нерегистрарани никове, макар че очевидно са от постоянно участващите тук.
Не ми е интересно да се опитвам да разгадавам кой кой е.

Лали, ти виждаш ай пи-тата (или както там се казваше), но не знам какво можеш да направиш.
Нищо не пречи един човек да регистрира няколко ника и пак да се прави на друг.
Така че не виждам голяма полза от ограничението.

Дали пък за начало да не помолим любезно да се спре с тази криеница. Пък ако тя продължи, тогава да въведеш ограничения.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано14.11.08 15:36



И що това лицемерно възмущение на някои хора?

Преди три дни първата страница на клуба май че изглеждаше по същия начин и това не направи впечатление на никой друг освен на мен, заради което чак ми се присмяха. И може би на някой новак, вероятно побързал да излезе, след като се е натъкнал на цял бутик от подобни шедьоври.

Личните нападки и обиди, простотията и фанатизма, които бълват във всяка тема няколко РЕГИСТРИРАНИ УЧАСТНИКА, са огромният проблем на клуба, а не анонимните участници.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Hoвaroдин]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано14.11.08 17:00



Lali, дали не е по-добре просто да се затвори този клуб? Той вече с нищо не е полезен на хората които търсят помощ. Превърнал се е в бойно поле за себедоказване на няколко индивида. Полезната информация за проблема с алкохола е затрупана от безполезни и грозни спорове. На никого не му пука че някой,по някое време, от някъде ще влезе да потърси помощ тук. Омаловажава се истинската страна на алкохолизма - иска ми се някой от тези които пишат тук за да докажат колко не са прави другите, да се замисли колко автомобилни катастрофи, кражби, изнасилвания стават под влияние на алкохола. Колко човешки животи се провалят заради алкохола. И едва когато осъзнаят сериозността на проблема, да пишат тук, за да помогнат на някого който иска да живее нормален живот, а не да нищят стари историйки с неочакван край.
Лично аз се уморих да повтарям, че всеки начин за спиране на алкохола е добър - нали целта е постигната. Не съм влизала скоро тук и сигурно няма да вляза скоро отново - отвращава ме това място. Но съм благодарна, че някога, отдавна, когато все още беше място за взаимопомощ, то успя да помогне на няколко души, които спряха да пият.


И нищо друго няма значение.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: Административен въпроснови [re: Hoвaroдин]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано14.11.08 17:44



Новагодин, ще те помоля да спреш с тази агресия. Наблюдавам те напоследък. Имам чувството, че си обсебен от някакви лоши, разрушителни сили. Остави хората да пишат каквото смятат за добре.
Новагодин, кое те промени толкова? Ти си умен мъж, изненадана съм от теб. Имам чувството, че си друг човек, не този, когото срещнах тук преди близо две години.
Така изглеждаш отстрани. Надявам се да помислиш.


Относно репликата на Некой за никовете - първо регистрацията на различни никове отнема време, а обикновено хората, които се вихрят да си пишат сами и да си отговарят сами бързат да направят това, което са решили.
Ако нямат друг ник докато го регистрират искат-не искат ще преброят до 100.
Ако вече имат регистриран, докаго излязат от този и влязат в другия пък ще преброят до десет. През това време има все пак вероятност да се откажат. Второ, дори с различни никове, стилът е един и същ, и трето - могат да се сравнят айпитата.
На мен лично винаги ми е било под достойството да проверявам и сравнявам айпитата.
Имам чувството, че слизам на нивото на анонимните пишещи и отговарящи си сами.
Никога не съм уважавала хората, които пишат с различни никове. Въпрос на себеуважение и лично достойнство е да си защитиш позицията, със собствения ник. Много по-ценно и достойно е.

Въпрос на вътрешна сила и стойност на характера е да си признаеш, че си писал с различни никове.
Уважавам тази сила.


Редактирано от Lali на 14.11.08 17:47.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано14.11.08 18:48



Аз честно казано очаквах поне в една тема да помолиш да се спре с агресията спрямо мене, но явно се разминаваме с вижданията си за това кой към кого е агресивен.

Дали да не ти направя една представителна извадка - нещо като АА речник или АА разговорник с цялата помия и всички ЛИЧНИ обиди срещу мен? Или срещу някой друг несъгласен с АА.

Да критикуваш една идеология не е същото, като да обиждаш, нападаш и инсценираш инсинуации спрямо конкретен човек или участник. Ако това не си разбрала, принципините съображения, от които се ръководиш в работата си, стават съвсем неясни и объркващи.
Аз лично имам нужда от това да ми ги разясниш.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Hoвaroдин]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано14.11.08 19:01



Сега аз ли станах лошата? От личиния си житейския опит, съм стигнала до извода, че ако за един човек всички хора са лоши, значи има някакъв проблем в самия него.
Съжалявам, че не ме разбра. Много ми се искаше да ме разбереш.
Новагодин, от все сърце ти пожелавам да намериш мир със себе си.
Приключвам тази тема. Поне опитах, защото отдавна ми се искаше.


Редактирано от Lali на 14.11.08 19:06.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано14.11.08 19:12



Разбрах те много добре и затова ти отговорих обстойно. Само че ти не го оцени и се измъкна. Щото по-лесно е да кажеш "Пожелавам ти мир!", "Амин!", "Бог да те пази!" и пр. трафарети. Изглежда благодушно, нали?





Тема Re: Извинявай...нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано14.11.08 19:30



това не направи впечатление на никой друг освен на мен, заради което чак ми се присмяха
Само аз... Няма нужда от множествено 4исло. И аз на тебе не се присмях, аз се бях разсмяла със себе си

И сега пак си се смея, като си се представя За теб ми стана болно.. Не го разбра от песента, която беше в моя отговор?? Твоето помедение не е за присмех, навява тъга.
А защо се смеех на себе си??? Ами, нощ, аз 4ета постинга ти, 4увствам неподправеното ти възмущение, искрено от сърце.. Сериозна съм. Аз от любопитство надни4ам на втора страница, хем знам, 4е "лицето" е алкажа, докато се усетя....и АЗ броя!!!!! Видях се отстрани и така се разсмях.. Ти, добре, боли те, броиш ги, яде те отвътре, ами АЗ???? По акъла съм ти се повела, броя след тебе.. Сякаш 4е нямам какво друго по приятно и полезно да правя посред нощ. Броя. Защо?? Та така, смеейки се на себе си ти отговорих..
Извинявай, де да знам, 4е ще се вържеш така, 4е така ще посинееш от яд, та и първа страница ще стане синя.... Ето пак ми е смешно, нали аз съм тази дето има нужда от специализирана помощ, аз и семейство Адамс. Що така се стягаш,махни с ръка и дай нататък
Сериозно, не се присмях, смешно ми беше... Извинявай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.