Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: за панаирите.нови [re: beleza]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано21.11.08 10:13



Кое на теория е много хубаво, не разбрах. Имам чувството, че не си прочела написаното.



Тема Re: за панаирите.нови [re: aлkи]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано21.11.08 10:18



Хич не намеквам, направо си го заявявам, че има хора, с които съм работил и са трезви. Пък и спас, и гого, и други с няколко годишна трезвост без АА ти го казаха и тук, ама бързаш да изревнуваш пред всеки като незаглеждана булка. :-)))))

АА лечението не е нещо евтино, тъй като според официални данни - и то на комбинирани проекти като "Минесота", където АА-ци работят с психолози и терапевти - най-много рецидиви има сред хората, избрали АА за възстановяване. 5 % успеваемост срещу повече от 20 % успеваемост при терапевтично лечение.

А бе изобщо да има как на теб целият живот да ти е безплатен.

Другото няма смисъл да го коментирам. Бегай сега и ти да се молиш за мен като другите. :-)))

Редактирано от Hoвaroдин на 21.11.08 12:00.



Тема Re: за панаирите.нови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.11.08 12:01



Не виждаш ли да говоря на психолога, Новагодин, а? Същия, ако не си забелязала, на който хич не му пука че чрез арогантното си поведени може да разбие последната надежда на доста болни хора за който братството на АА е много ценно? Той не само дето подвежда но дава безотговорни съвети, като в процеса е изгубил нещо много важно за един лечител - хуманно и морално чуство на отговорност. Но след като се правиш на негов адвокат и толкоз знаеща за програмата на АА ще те помоля да ни кажеш с чие право говорите за здравословното състояние на болния алкохолик за който си нямате представа освен туй дето сте чели на книга. Казваш да си отговорна само за свойте деиствия, но дали се съобразявате че постоянно стъпвате върхо хора само и само за да се извишите над други. На кой му пука че някой си те е прецакал и ся неможе да си простиш. Еми, няма да е било толкоз зле след като хвъркаш из форума кът пеперудка, от което правя заключение че проблема ти е някаде другате за което съм сигурен че само Новогодинчо може да ти помогне. Ам’чи освен да ти пожелая успех в туй дето си намислила кво друго очакваш да ти кажа. Но ако си мислиш че един неузрял член АА може да се самоназначи за спонсор, да наставя и дава упътствия, а после при първата грешка да се измъкне с подобно оправдание кът твойто (поемам отговорност само за своите действия), след като нямате опит в тази област ще ви помоля да не давате толкоз щедро акъл на хората специялно след като става въпрос на живот и смърт. Ако знаеш англииски ще ти предложа да разгледаш линка дето ни даде Харакири в темата за Девета Стъпка. Там би видяла как по време на работа по 9-та Стъпка се забатачила работата. Сигурен съм че и Хари не го е забелязала туй!
Както и да е, но пак ще попитам Новагодин дали може да даде гаранция и с какъв опит го прави да знае че един възстановил се алкохолик няма повече нужда да посещава сбирките на АА? Точно тъй забатачват алкохолиците в България, ,от доктори който в стремежа си да се докажат и покажат си правят експерименти с болния алкохолик докът накрая го единфицират за деградирал и безнадежен случай, подобно на много от нашите събратя който веч са намерили послон в братството на АА. Но след като не може да гарантират за поведението на алкохолика с кво право му казват как да се лекува и кво да прави с живота си?

Редактирано от aлkи на 21.11.08 12:04.



Тема Re: за панаирите.нови [re: aлkи]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано21.11.08 12:27



Драги, в последните ти постинги може да се види само поредната и типична за теб инсинуация: ти не искаш да се водят за алкохолизма нормални разговори в този клуб. Видя, че се започва един нормален диалог без обиди и квалификации и побърза да направиш опит да го развалиш - с типичната за теб арогантност.

И пак докторите ти виновни, те си правели експерименти с болния алкохолик... Две години те наблюдавам вече, не си мръднал в развитието си, а говориш за самоусъвършенстване. Опазил ги Бог бедните алкохолици от усъвършенстване като твоето.

А кое с какъв опит и с какво право върша, няма смисъл да ти казвам, щото едва ли ще го прочетеш. Със сигурност обаче опитът ми не идва само от книги, а най-вече от работа с хора.



Тема Re: Административен въпроснови [re: Lali]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано21.11.08 12:39



Мога да кажа че повечето теми аз ги върнах . Да и не виждам да съм се крил винаги съм го правил от регистрацията си .



Първото изискване е да бъдем убедени, че всеки живот, който е изграден върху своеволието, не може да бъде успешен. На тази основа ние почти винаги влизаме в противоречие с нещо или някого, дори когато мотивите ни са добри. Повечето хора се опитват да живеят, като разчитат само на собствените си сили. Всеки човек прилича на актьор, който иска да изнесе целия спектакъл - опитва се да аранжира осветлението, балета, постановката и другите актьори както на него му харесва. Само ако можеше да наложи собствените си виждания, само ако хората постъпваха както той иска, представлението би било прекрасно. Всички, включително и самият той, биха били доволни. Животът би бил чудесен. В опитите си да наложи своите виждания нашият актьор понякога е много изобретателен. Той може да бъде мил, внимателен, търпелив, щедър; дори скромен и самопожертвователен. От

друга страна, той може да бъде дребнав, егоистичен, себелюбив и нечестен. Но както повечето човешки същества, той най-вероятно притежава различни черти.

Какво се случва обикновено? Представлението не излиза много добре. Той започва да си мисли, че животът не е справедлив към него. Решава да се старае повече. При следващия случаи той става още по-взискателен или по-снизходителен, в зависимост от ситуацията. И все пак пиесата не му подхожда. Признавайки, че може би до известна степен греши, същевременно той е сигурен, че по-виновни са другите. Той се ядосва, възмущава, самосъжалява. В какво се състои главният му проблем? Той не е ли всъщност користен, дори когато се опитва да бъде мил? Не е ли жертва на заблудата, че може да бъде доволен и щастлив на този свят, само ако преуспее в живота? Нима не е очивидно за всички останали актьори, че това са нещата, които той желае? Нима неговите постъпки не подтикват всеки от тях да си отмъщава и да заграби от представлението всичко, което му се удаде? Дори в най-добрите си мигове не е ли той човек, който всява по-скоро смут, отколкото хармония?

Нашият актьор е себелюбив - егоцентричен, както е прието да се казва в днешно време. Той прилича на пенсионирания бизнесмен, които се излежава на слънце във Флорида през зимата и се оплаква от бедственото положение на нацията; на свещеника, които въздиша върху греховете на двадесетия век; на политиците и реформаторите, които са сигурни, че Утопията ще настъпи, стига само всички останали да се държат както трябва; на престъпника-касоразбивач, които смята, че обществото е било несправедливо към него; най-сетне, той прилича на зависимият, който е загъбил всичко и е принудително затворен. Колкото и да протестираме, нима повечето от нас не са затънали в собственото си аз, във възмущенията си или в самосъжаляване?






Но наистина става въпрос само за повечето .



Тема Re: за панаирите.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.11.08 12:53



След като си ме наблюдавал през туй време сигурнос си разбрал да не ми дреме кво мислиш за мен, но ми е болно дето мътиш водите и правиш вълни в който сам едва плуваш, та ми е чудно как би могъл да помогнеш на тези дето са изгубили надежда. Тъй че престани да увърташ, но ако искаш да водиш диалог или някой да говори с тебе треба да се научиш да даваш директни отговори на въпросите ни. Анадън мъ!

В твоя случай не съм сигурен дали молитва ще ти свърши работа. Иначе с удоволствие ще се помоля за теб, а най вече след като знам че винаги ми дават покой и мира!





Тема Re: за панаирите.нови [re: Hoвaroдин]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано21.11.08 13:06



Драги, в последните ти постинги може да се види само поредната и типична за теб инсинуация: ти не искаш да се водят за алкохолизма нормални разговори в този клуб.

-----------------------------------------------------------

Какви ти разговори, какви пет лева, бе човек? Ние се борим на живот и смърт, а на теб ти се прищяло да си правим лафа. Не изменяй правилата по време на играта!

Редактирано от aлkи на 21.11.08 13:14.



Тема Re: статистиките....нови [re: Hoвaroдин]  
Автор Coння (минаваща)
Публикувано21.11.08 13:44



най-много рецидиви има сред хората, избрали АА за възстановяване. 5 % успеваемост срещу повече от 20 % успеваемост при терапевтично лечение
Това не е моят отговор на нашия разговор, просто една забележка, ние наистина траги4но флиртуваме със смъртта

. Още не ми се вярва една новина от в4ера, едно погребение, приятел,екс резидент, екс колега... Преминал през доста центрове, вклю4ително и в Англия, 15 месеца 4ист, решил един път да отиде и даде на нея и.......край!!! Благородна и 4иста ли4ност.. Та затова ни е думата, смъртта 4ака на ъгъла, съблазнително усмихвайки се, протягайки ръка с предпо4итаната хими4на субстанция, измамно шептейки, само един път, а? Само един път...
Центровете не дават гаранция, няма успеваемост, ако после не се поддържаш със сбирките, не прилагаш Програмата ежедневно.. Все едно да си купиш кола, скъпа и..само я караш, не я поддържаш, не я по4истваш. След колко време ще спре??



Тема Re: за панаирите.нови [re: aлkи]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано21.11.08 13:49



Значи, това не е нито "Бърза помощ", нито сбирка на АА, това си е клуб на алкохолно зависими, където би следвало да се водят свободно разговори и да се спори. Това би помогнало повече на някого от личната ти борба за право на инсинуации, аз поне за друго не съм забелязал да се бориш.

В моите си вълни плувам много добре - не ми се е налагало да бягам от вълненията чак до Австралия.



Но от нещо друго ме досмеша: треба да се научиш да даваш директни отговори на въпросите ни
Ти от толкова дългогодишно самоусъвършенстване да не започна да си говориш на НИЕ? "На нас, Алки, требе да ни се отговаря..." И пр.




Тема Re: статистиките....нови [re: Coння]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано21.11.08 13:51



Никой не може да ти даде гаранция никъде, просто защото не може да се нагърби с твоята отговорност. Дори АА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.