Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За всичко е виновен Рейгъннови [re: Hoвaroдин]  
Автор Пpиятeл_ka (ентусиаст)
Публикувано08.10.08 09:34



Е, не знам коко дълго може да се играе подобна роля. И не искам да обиждам никого, нито да давам оценка кой колко е умен - не е моя работа последното. В АА не ми харесва влюбеността в болестта алкохолизъм и ми е неприятна идеята всичко да се оправдава с болестното състояние. А молбите към висши сили да направляват деня и действията ми не ми допадат, както не ми допада и да си натрапя усещането, че от мен нищо не зависи. Защото вярвам, че много, много неща в живота ми (всъщност повечето) зависят точно от мен. Е, това означава, че точно аз трябва да върша моята работа, но това е риск, който не ме е страх да поема





Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.10.08 09:51



Защо си служиш с инсинуации, които не ти приличат? Това, което си описала като стандарти, са за психотерапевт, работещ със зависими, а не за консултант, не обърквай хората, само и само за да се харесаш. На сертификатите, които издава фондация "Батори", пише ясно и отчетливо: "консултант по зависимостите". Упреквай "Батори", че издава такива сертификати, не мен. Разликата между консултант по зависимостите и терапевт по зависимостите е от небето до земята.

Нека тогава Министерството на здравеопазването излезе с една голяма наредба, че сертификатите с печат на "Батори" и надпис "Консултант по зависимостите" нямат никаква стойност в България, и никой да не ги използва в личната си работа, ако реши да консултира зависими. Може и да дадеш такова предложение пред МНЗ. Смятам, че лесно може да се уреди с нова държавна наредба.

Колкото да изискванията за работа, аз имам и образователен ценз, и защитени стандарти за терапевт, които ми позволяват по закон да работя със зависими, надвишаващи с пъти посочените от тебе изисквания. И всичките съм ги покрил. Основните ми познания за зависимостите са от там, не от фондация "Батори". Други пояснения е безсмислено да ти давам.

Редактирано от Hoвaroдин на 08.10.08 10:39.



Тема Re: За всичко е виновен Рейгъннови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.10.08 10:03



Не може да се играе много дълго. Затова и млъкват, когато изразходват псевдоинтелелигентността си. И в клуба настава сивота, скука и мълчание. Докато не се появи някой новодошъл, спрямо който да се пуснат в експлоатация старите, дъвкани десетки пъти клишета. И нещо, което за несведущия наподобява искреност, но в никакъв случай не е искреност:
"Бях много зле, бях затънал много, съсипвах си живота, семейството и пр., вижте ме сега колко съм добре." Защото се превръща в поза, самодоволна и изпълнена с чувство за превъзходство, която изисква ръкопляскане. Ей, в това се изразява целият живот на клуб "алкохолно зависими" в България. Няма информация за алкохолизма, няма информация за други стратегии за справяне освен АА, няма факти, само бедност, духовна нищета и озлобление един към друг. Единственото, което ги кара да рипат, е да кажеш нещо нелицеприятно за "Анонимни Алкохолици", тогава скачат и се захранват емоционално за седмици наред.

Редактирано от Hoвaroдин на 08.10.08 10:16.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: aлkaжa]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано08.10.08 10:38



Ууупс, да, автоматично приех, че това което си мислил и това което си писал тук е едно и също, понеже при мен е точно така - ако при теб е различно, съжалявам, грешката е моя.

ПП.
Не, нямам спомен някой несправедливо да ме е настройвал. Имам спомен за един объркан и разкъсан от силните емоции човек, на когото се опитах да покажа мъдростта на АА, която съдържа панацея срещу такива състояния.



Тема Да, Приятелко...нови [re: Пpиятeл_ka]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано08.10.08 10:47



... и на мен ми е тъжно и страшно понякога.
Но аз не мисля, че АА е виновно за това. Не АА прави хората такива. Обратно. Понякога хората правят АА такова, каквото то никога не трябва да бъде.
Както не психотерапията прави хората лоши, а понякога хората правят лоша психотерапия.
И не ти си виновна за мненията на хората. А понякога мнението на хората те прави "виновна".


За мен со много важен човек тук.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: aлkи]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано08.10.08 11:00



Аз съм си агент и имам диплома за това, за „коко” не знам. Нямам намерение да променям никого.Факт е обаче че съм говорил на тая тема с членове на АА от 6-7 държави и никой не каза нищо лошо.От над 20 разностранни Айовци се намериха само няколко български не разбиращи.Значи може човек който е направил АА та в разни градове , рускоговорящи групи в разни държави, да организират с още един зависим пастор такъв център в манастир.Видях как член на АА обсъжда разни въпроси по зависимоста с лекари и терапевти.
Някой хора упорито се правят на слепи и неразбиращи за това че никой не пречи и не иска и да пречи на АА.Говорим за ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ .Как това да става като си помагаме във общия проблем без да си пречим.
Вчера един приятел отива при лекаря си и му казва ,че трябва да спирахапчетата за да не му пречат да работи по нашата програма.Лекаря му отговаря че не му пречат и да си ги пие.Много добре изглеждал вече, може би защото пие тези хапчета.
Друг приятел се тръшка и пита къде да отиде на детокс, аз нищо не мога да кажа, не знам къде може да отиде без да се опитат да го пристрастят към хапчета.
Какво да им кажа на тези хора, да отидат в САЩ , Австралия или на майната си да са алкохолици?Или да им кажа че има традиции да не говоря с институции и така ще продължава во веки веков, ще чакам някой месия от друг свят да промени нещата в България.
Много хора явно забравиха как са търчели по болниците първо .И занапред ще е така.Повечето хора ще отидат първо на лекар или психиатър и чак тогава някой може да дойде в АА.
Да аз смирено приемам каква е ситуацията в България.Но това не значи че трябва да се примиря.Като съм на сбирка съм на сбирка спазвайки принципите, който е идвал при нас знае как е.Но за останалото като изляза на улицата , за събитията и нещата които мога да направя съм отговорен аз.Аз отговарям за действията, си а за последствията си има друг отговарящ.Значи правя всичко възможно да спра да философствам и да изляза на улицата.Аз като отида да информирам някой лекар или терапевт настава смут, гледат ме като някой шут.Значи това трябва да го направи друг, някой негов колега който вече е разбрал нещата.Вместо да се правя пак на откривател се обръщам за помощ към тези които вече са открили начина.
Но така или иначе нещата трябва да почнат от нас, не само да плачем че такива били нещата какво да се прави.Някой ден ще се променят.
Навремето като говорих със същия този еретик Аня по тези въпроси и тя ми отговори – „добре де ама като излязат от болниците какво ще правят тези хора, къде ще отидат.Трябва да се правят първо групи на АА.”
Нещата са свързани.Лекарите и терапевтите подпомагат групите , а за да е ефективна терапията трябва да ги има групите.
Скоро говорих със събрат който нямаше нищо против да гледа филми които не са правени от АА за алкохолизма.Интересно ми е каква е разликата между филмите и книгите и списанията.
Не ме интересува дали ще ме наричат агент на ДС , Щази или на Батори.Знам че който го е страх от мечки не ходи в гората.
С най голямо удоволствие ще продължавам да си развивам мнението за света, както и ще продължавам да устоявам своето като не забравям най важното – да съм трезв и днес.





Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Hoвaroдин]  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 21:20



Един много мъдър човек преди време ми каза, че за да работиш със зависими, най-важно е да си ангажиран и да имаш сърце. Не просто да ходиш на работа.
А за тези неща стандарти за покриване няма и сертификати никой не издава.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Heзнaйko]  
АвторHoвaroдин (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 22:26



Важи за работа с всякакви хора и във всякакви области, зависимите не са привелигировани.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Hoвaroдин]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 10:13



Здравей!

Бих искала да свържа с теб.

АА не ми помогна въпреки, че посещавах самоотвержено сбирки в продължение на 2 години. Сега пия по 400 г ракия на ден , а през почивните дни по 1.5 л.

Искам да спра.

Търся методи, различни от АА.

Разбрах, че водиш терапевтични групи, може би това би ми помогнло.

Все едно, ще се радвам, ако ми дадеш твои координати за връзка.

Предварително ти благодаря!

И.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.