Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Hoвaroдин]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.10.08 16:00



Шоуто "Хванати в изневяра" е нагласено, показва проверка на вестник "168 часа".

Участниците в новото предаване на Нико Тупарев, се оказват професионални актьори, статисти и подставени лица с променени имена и възраст, а не истински прелюбодейци и рогоносци, както очакват зрителите.

Бременната Елеонора Григорова от епизод 1 е представена като филолог, но се оказва актриса, завършила НАТФИЗ преди 2 години. Преди да участва в предаването Елеонора се е снимала в реклама на банка "Пиреос" в която произнася забележителната реплика "Скъпи и тази вечер няма да ме боли глава".

Истинското име на персонажа Иван Петров от епизод 3 се оказва Димитър Ганов. Преди години е приет "театрална режисура", но прекъсва по неизвестни причини, потвърдили са пред "168 часа" от учебния отдел на НАТФИЗ.

От вестника са се срещнали с Димитър Ганов, който отказва да обясни защо името му в предаването е промемено. "За лични неща интервюта няма да давам, ако искате да ме интервюирате за театър или философия, съм съгласен" е коментарът му.

Представената като половинка на Ганов, Десислава Методиева има предишен опит като участничка в друго предаване, продуцирано от Нико Тупарев - тя е била статистка в "Караоке в събота вечер".

Личността на Григор Палунков, представен на зрителите като собственик на столичен автосервиз, също се оказва мистификация.

Проверка показва, че собственик на сервиза "Стратос" е друг - далеч по-възрастният Борислав Найденов. "Със сигурност не съм Григор Палунков", потвърждава той пред "168 часа".

Главният редактор на предаването Витомир Саръиванов отговаря доста неохотно на въпросите за истинността на показаното.

"Има далеч по-важни неща от това дали историите в "Хванати в изневяра" са истински или неистински", отговаря той на питане на седмичника. "Искам хората да се научат да гледат телевизия, а не да се занимават с глупости", не крие целите си бившият спортен водещ.

Марин Маринов, председател на българската Асоциация на частните детективи, разкрива, че още преди три години са отказали да сътрудничат на Нико Тупарев и че никой от детективите, членове на асоциацията не работи за предаването в момента.

"Това, което виждате по телевизията е пародия на детективска дейност. Един случай не може да бъде разкрит за седмица. Освен това хората, които изневеряват, обикновено крият това. Съвсем убедено мога да кажа, че "Хванати в изневяра" е постановка, при това много груба и смешна".



Тема ХА! ХА!нови [re: nekoi]  
Автор .Karata. (член)
Публикувано06.10.08 16:11



Подозирах, че всичко е нагласено, но, разбира се, не бях сигурен. Мина ми през ума, че историята с Анонимни Алкохолици е сложена за повече мелодраматика...

Това, че името на АА е използвано в сценария само показва колко известно е движението





Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Hoвaroдин]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано07.10.08 02:33



Здрасти Новагодин, какъв е смисъла от тази борба?

Доколкото разбирам и ти желаеш доброто на алкохолиците. Просто другото е страшно. Искам да кажа, че и аз вярвам само в АА и почти отричам всичко останало. Но не защото съм фанатик, а защото страшно много ме е страх. Хванал съм се като удавник за сламка в програмата на АА и във вярата ми в Бог както Го разбирам, защото това ме спаси от алкохола. И самата мисъл, че може да загубя тази вяра е страшна за мен.

Радвам се когато някой друг каже, че се е справил със своя проблем и без АА. Знаейки какво е страданието и отчаянието, само мога да му пожелая да продължи по неговия си път все така по същия начин. Но всъщност вътрешно аз отричам всички други начини и не вярвам в тях. Защото наистина ме е страх . И предпочитам да ги отричам, но да съм жив и човек, а не онова в което се бях превърнал.

Сега си мисля, че това единствено признаване на АА, е моята защитна реакция. Срещу моите страхове. А и АА ми даде нещо което не знаех че изобщо го има - душевност и живот не само заради пари, бизнес, престиж и след това бутилката с водка, а заради радостта да погледна на живота от над дребните неща и да забележа, че освен мен имало и други живи хора на земята и да открия, че някои от тях ме обичат и са безкрайно щастливи да се надяват, че съм се върнал.

И въпреки всичкото ми отричане със сигурност знам, че мисля само и само доброто на всички хора, които страдат заради алкохолната си зависимост.

Не пиша този пост за да се заяждам. Наистина не го искам по никакъв начин.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: Hoвaroдин]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано07.10.08 03:54



Хе-хе-хе! Ти ли предложи групите на АА? Представям си реакцията на завалиите, след като им теглиш едно анти-АА - конското, де!





Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: val999]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано07.10.08 07:28



Седми октомври
Мисъл за деня
Дали не разчитам твърде много на някой член от групата? Ако е така, не си ли правя тенекиен бог от някоя личност? Не поставям ли тази личност на пиедестал? Ако го правя, то строя дома си върху пясък. Всички АА-членове имат „глинени крака“. Те са на едно пиене разстояние от запоя, без значение откога са в АА. Това е доказано многократно. Не е честно който и да е член да се определя като лидер на АА и винаги да се позоваваме на на него за АА-Програмата. Ако този човек се провали, накъде отиваме ние?
Мога ли да си позволя да се прекатуря, заради провала на моя идеал?

Медитация за деня
Трябва винаги да помниш, че си слаб, но Бог е силен. Бог познава напълно твоята слабост. Той чува всеки вик за милост, всеки знак на слабост, всеки зов за помощ, всяка скръб от загубата, всяка почувствана и показана слабост. Проваляме се само когато вярваме твърде много на собствената си сила. Не се срамувай от слабостта си. Когато си слаб, тогава Бог може да ти помогне със силата си. Повярвай в Бог достатъчно и твоята слабост вече няма да е проблем. Бог е винаги силен и те пази.

Молитва за деня
Моля се да мога да се науча да се осланям на Бог за сила. Моля се да мога да змнам, че моята слабост е Божия възможност.


Здрасти Вал!


Ти се появи в началото на 2007 във форума. Точно, когато официалният консултант по зависимостите на Стефан Батори се вихреше из форума, защото сме му посегнали на първата частно АА. Ние в България сме спецове на първите частни работи. Първа частна милиция в Бургас. Която се пишеше на английски - първа частна полиция и хвърляше в шок и ужас западните туристи. Частна полиция. Първа частна банка, която си замина по реда. И Голаводинското първо частно АА. Такива спомени ми нахлуват. Тогава дори заподозрях, че ти си някое от превъплъщенията на официалния консултант. Той като се появи и излизат още двадесет нерегистрирани. Болен, долен, нов, стар.
Всъщност той тогава не беше още официален консултант на Стефан Батори. Като се развихри и привлече вниманието на Аня, тръгна по Полша, почна да публикува в Арка и сега чакам да дойдат да си го приберат, ама от Баторито се правят, че не го виждат
Но за друго бях тръгнал да ти говоря. Тогава, в началото на 2007 и аз бях изтръпнал от страх, че Голаводин си прави каквото иска, а никой не се изправя срещу него. Всички се изпокриха и само викаха - какъв е този език, какво ще си помислят новите. Пък аз изтръпвах у дома си в безсилие, че става нещо страшно. Но не спрях, с помощта на наистина членовете на АА, да върша Божията воля независимо то страха и слабостта. В това е номера. Много е лесно, когато е лесно да се правя на мил, знаещ и любящ член на нещо си. Обаче когато стане напечено, когато трябва да се жертва авторитет, спокойствие и да се покаже благодарност към АА? Голаводин продължава усилената си дейност, която е много полезна. Гледа телевизия и специализира в зависимостите.
Ама ми напира да кажа - Аня, ела си прибери консултанта и приятеля, който възхваляваше семейният малък бизнес Добре, че не го казахИ да те питам - колко такива в момента подготвяш



Тема За всичко е виновен Рейгъннови [re: aлkaжa]  
Автор Xapakиpи (минаващ)
Публикувано07.10.08 08:29



Айде сега, за всичко е виновна Аня -
че години сама събира и пише, и печата и издава Арка (която не е АА, но е толкова за АА, колкото никое друго българско издание) не на майчиния си език,
че си е позволила своеволието да го изпраща на българските алкохолици да го четат докато се събудят от сън дълбок и си направят свое издание,
че е имала неблагоразумието да даде тапия на Голаводин за консултант (която той прилежно е приложил и обнародвал в професионалната си биография),
че разпръсква идеята на АА из този форум ден и нощ години наред и дава надежда на десетки болни братя и сестри и всеотдайно дели опит (практически, не теоритически) с тях,
че е готова да продължи да го прави, въпреки, че като няма кой да е виновен за нечии неудовлетворени амбиции тя пере пешкира.
Не ми се вадят цитати ни за греди, ни за сламки, ни за хвърлени камъни от безгрешни по блудницата.
Това, което ме разочарова, е че се търсят кривините на хора, което ПРАВЯТ всичко по силите си, за да го има АА и да работи на ползу роду ейейскому.
А твоят ход на мисли относно как е могла да даде тапия на богохулник отваря друг въпрос. Ами ако тя избирателно разпръсква идеите на АА само на благонадежни хора трябва ли и спонсорът да си избира подопечните според прогнозите дали ще успеят или не (защото ако се запият, ще направят лоша реклама на спонсора и съответно на АА)?
Мърша е имало винаги във всяко стадо, и ще има. И едва ли ти казвам някаква супер новина с това.
Проблемите не са в това, че някой прави нещо, а в това че повечето не правят нищо.
И аз включително.
И недоволството трябва да е към мен и към такива като мен братя и сестри, които са се окопали в трезвостта си и са легнали на лаврите си и си кютат и дремуцат, а не към тези, които се изпотрепват от бачкане, за да оцелеят те самите и останалите.



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: val999]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.10.08 09:16



Разбрах, че не е заради заяждане. :-) Има неща, които могат да се уважават у един човек, ако намери в себе си сили да ги каже по подходящ начин. Желая ти успех в отрезвяването.





Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: aлkaжa]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.10.08 09:42



А бе мине не мине време и ти все заподозреш някой друг, че съм аз - или хайде, Голаводин, да използвам любовта ти към подмолните въртележки.



Само че моят спомен е за едно смънкано след хиляди обиди извинение в една сладкарница, което някой ми е поднасял ей тъй по радневски - изчервен и със забит в земята поглед, че чак ми е ставало неудобно.
Нищо ли ново за толкова години? Чак съм озадачен.




Тема Re: За всичко е виновен Рейгъннови [re: Xapakиpи]  
Автор Пpиятeл_ka (ентусиаст)
Публикувано07.10.08 09:47



Ех, как извисено употребявате "попадението" Голаводин!

Мноооого находчиви, изпълнени с толерантност и търпимост, с една невероятна, непостижима за не-АА хората изтънченост на езика и доказателства за постигнатите висини в духовното развитие постинги.

И полезни, много полезни!

Да са живи и здрави висшите сили, дето ви направляват, както и спонсорите, както и подопечните на спонсорите, пишещи тук!



Тема Re: Рожден ден без опекунството на ААнови [re: nekoi]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.10.08 10:05



А, това не го знаех, че е инсценирано. Иначе е обявено като reality шоу.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.