Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Полиневропатия  
АвторTania (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 14:19



Мои близък има полиневропатия,алкохолна.Преди години е злоупотребявал с алкохола-сега вече не пие.Но бих искала да споделите впечатление от развитието на тази болест у ваши близки и ако самите вие страдате.как ви лекуват, как прогресира.Обезпокояващо за моя близък е, че доста бързо се развива.За около 1 година обхвана краката,а сега започват и ръцете.И той е доста изплашен.



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Tania]  
Авторнeвpoлor (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 16:02



Алкохолната полиневропатия не се задълбочава след спиране на алкохола и с лекариства постепенно минава.Или не е спрял пиенето,или има и друго заболяване.



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Tania]  
АвторAna (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 10:41



Iavno bolni ili tehni blizki s polinevropatia, vlizashti tuk, niamam da namerish.Moga da te posuvetvam da potursish v Internet kliniki, kudeto se lekuva i tam po bolnizite po mozesh da otkriesh s podoben problem hora.Uspeh!



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Ana]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано08.10.08 11:02



Съгласна съм с Невролог. Аз имах зачатъци на полиневропатия (при мен започна с ръцете - не бих в състояние напр. да държа химикал и да пиша, имах и първите признаци на краката), които след около 2 години трезвеност изчезнаха почти напълно (без специално лечение, но не беше много напреднало при мен), само когато съм много нервна понякога усещам нещо подобно.



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Aня]  
АвторAna (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 11:50



Molia vi vzemete otnoshenie,ako imate poznat, koito strada ot polinevropatia,



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Tania]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано05.11.08 19:29



Здравей,Таня.


Аз съм болен от една доста опасна,прогресираща и неизлeчима болест-АЛКОХОЛИЗЪМ.
Характерното при нея е,че всичко друго като различни видове заболявания няма голямо значение,тъй като ако не лекувам алкохолизма,който може и със сигурност убива,останалите заболявания са като хрема,в сравнение с него.
За пръв път разбрах за полинервопатията преди около пет години,докато бях в психиатрията за "лечение" на алкохолизма си.
След това,въпреки предупрежданието на лекарите, не спрях да пия и с това придружаващото заболяване прогресира,както и алкохолизма ми.
Освен това неврологично заболяване, имах "шанса" да се лекувам над 15 години от всякакви видове психически разстройства,като това отново се оказа придружаващо на основната болест-алкохолизъм.
Когато пиех всякакви лекарства,променящи съзнанието все едно,че съм лекувал мазол на крака си,докато съм бил болен от /примерно /пневмония.
Нито полиневропатията си излекувах,нито всички психически разстройства,а най-малко алкохолизма,който прогресира в нивиждани и непознати за мен размери...
Сега откакто почнах да действам за своята трезвеност,/която за мен е Живот/ полинервопатията си я имам все още,но не се притеснявам толкова,след като съм трезвен и мога да работя.
Мой приятел невролог ми каза,че ако ни пия това,което е увредено ще си остане така/навярно/ и с това отново стигам до това,кое е най-важното за моя живот,а оттам и за подобряване на всички други съпътстващи заболявания към алкохолизма.
Това,което ме пази трезвен ден по ден е Братството на Анонимни Алкохолици и програмата на АА 12 Стъпки.
След като съм трезвен/жив/ ,малко по малко се оправям и с полиневропатията.


Бъзи здрава,Таня,а също и приятеля ти.




П.П. При поредния ми преглед при невролог,лекаря ми каза,че след като не съм пил от ......месеца аз не съм алкохолик,защото алкохолика не можел да не пие толкова дълго време........

Бъди себе си.

Тема Re: Полиневропатиянови [re: Cтeфko]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 12:32



Аз, подобно на Аня, имах полиневропатия, която ме удари първо в ръцете, а след това в краката и клепачите. След като спрях да пия обаче, за около половин година тя изчезна. Пих Милгама-М, предписана от лекар. Моят съвет е да потърсите медицинска помощ, за да изключи вероятността полиневропатията да е причинена и от друг проблем, освен от алкохола, от неоткрит диабет например. Успех



Тема Re: Полиневропатиянови [re: милa]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано06.11.08 21:00



Пих доста време "Милгамма-N",освен това досега съм направил два курса на лечение с мускулни инжекции от същото лекарство.Миналата година си правих ЕМГ и резултатите бяха задоволителни.Относно кръвната захар- засега е добре,въпреки острия панкреатит,който прекарах след поредния си запой и изпаднал в поредната кома.
Единствено холестерола ми беше доста по-висок от нормалния,но за сметка на това чернодробните ми ензими са в превъзходно състояние...


Не описах подробно къде и колко съм засегнат и физически,тъй като наистина според мен АЛКОХОЛИЗМА е основната ми болест,изискваща нужното лечение ако искам да живея,а другите ми заболявания са "бонус" към него.


Но пък може схващането на крак или ръка от време на време да е вследствие на мозъчната травма, причинена от падането ми от високо преди години?


Благодаря ти за съвета и ти желая здраве, и успех.

Бъди себе си.

Тема Re: Полиневропатиянови [re: Cтeфko]  
АвторT (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 20:48



Blagodaria na vsichki !



Тема Re: Полиневропатиянови [re: Aня]  
Автор мapaдapk (непознат)
Публикувано27.09.10 16:52



Аз също страдам от полиневропатия.Имам слаба парализа на краката и особено на левия.Не мога да ходя дълго.Понякога краката ми стават съвсем безчувствени и ходя като дървено човече.Често се спъвам,защото краката ми се влачат,понякога внезапно падамЛекувам се с нивалин и милгама.Ще помогне ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.