Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема въпроснови  
Автор razbita (непознат)
Публикувано13.08.08 13:14



Четох много в тоя клуб..няколко дена...
не прочетох никъде ( а може и да съм пропуснала,простете,ако е така) ,
има ли група на близки,които живеят с алкохлици и дали тая група има сбирки?
в USA има много такива групи...зашото мисля,че тая болест,с която така храбро се борят толкова много хора,засяга макар и по косвен начин и близките-съпруги,съпрузи,майки,сестри и т.н....
моля ви ,ако някой има информация -пишете...



Тема Re: въпроснови [re: razbita]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано13.08.08 15:17



Не си пропуснала, мила, наистина няма такава група за сега. Но ако се интересуваш, мога да ти дам литература.
На този линк, мисля, че също така ще намериш полезни неща.



Усмихни се, има изход!



Тема Re: въпроснови [re: girasol*]  
Автор razbita (непознат)
Публикувано13.08.08 21:39



.а защо не си направим?
аз поне имам нужда да споделям..защото започвам да губя критерий за нормално и не-нормално





Тема Re: въпроснови [re: razbita]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано13.08.08 23:26



Направете си.Ще помагаме.Искат се двама човека желаещи да променят нещо в живота си и групата е готова.



Тема Re: въпроснови [re: puvpav]  
Автор razbita (непознат)
Публикувано14.08.08 15:09



ами аз съм първата..моля всеки,който мисли,че има нужда от подобна група-да се запише..после ще основем и клуб и така ще си помагаме ..мисля,че ще помагаме и на своите близки???



Тема Re: въпроснови [re: razbita]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано14.08.08 16:42



мисля,че ще помагаме и на своите близки???
Ами не. Всъщност идеята на Ал-анон групите е всеки да помогне на себе си. Да се отърве от зависимостта към пиенето на пиещия човек и да продължи живота си, независимо дали алкохоликът до него ще пие или няма да пие.


Зная че е трудно да се проумее, та нали пиещият е този който създава хаос с пиенето си и има нужда от помощ. И животът на всички ще е прекрасен, стига да спре. Но той може и да не иска да спре. Въпреки всичко което разрушава около себе си, въпреки всичко което губи. Тогава?
Наистина няма начин да му помогнеш освен ако самият той не потърси твоята помощ. Може да ускориш леко този процес, но трябва да си много внимателна и да си наясно какво искаш да направиш. Ако искаш пиши ми на лични.
Стискам палци.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: въпрос [re: girasol*]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано14.08.08 21:55



Извинявай, забравих да пусна линк към книгите и списание Арка. Наистина ти препоръчвам да ги прегледаш. Книгите на Ева Войдило са предимно за съзависимостта, както и"Обувките на моя съпруг". А "Грях или болест" на Виктор Ошатински е по-скоро за нас, алкохолиците. Дано са ти от полза.


Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasol* на 14.08.08 21:56.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.