Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема чай "Реймон"  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 08:33



Някой пил е от този чай против алкохолизъм.Дали има ефект.Търся вече всякаква помощ.Не мога сама да се справя.



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: Лили]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано29.07.08 09:55



Ти ми напомняш за една смешна от една страна, но от друга безкрайно тъжна история, която обра парите на сума ти хора с алкохолен проблем, разчитайки на отчаянието им. Един известен лечителски вестник, започващ с "Л..." предлагаше преди две-три години чай или билка за лечение на алкохолизъм - гаранция-Франция, че след 3 седмични запарки пиещия ще зареже алкохола и ще се чувства като младенец. С една подробност, че цената за тия 3 седмици беше над 100 лева. Продаваха го в продължение на повече от две години с доста големи карета - най-малко 60 кв. см. реклама във всеки брой. Явно е имало доста желаещи да опитат, след като рекламата се задържа толкова време. Един човек от групата ни беше изпробвал през есента на миналата година - без никакъв ефект. А е и шарлатанство, ако някой ти каже, че зависимост, която се е развивала в продължение на много години, и довела и до куп органични увреждания, ще изчезне с чайче за няколко седмици. Но много хора в надеждата и отчаянието си се хващат и за тази сламка, очаквайки чудото.



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: Hoвaroдин]  
Автор nekoi ()
Публикувано29.07.08 11:05



Този път сме на едно мнение с Новагодин



Има и по-фрапантни случаи. Преди 2-3 години ми се обажда съпругата на алкохолик с горещата молба да отида у тях да се видя с мъжа и. Отивам и го намирам пиян като казак, почти вцепенен.
След като пил няколко дни водка, му дали някакво такова "вълшебно биле" против алкохолизъм, което по онова време беше широко рекламирано.
На нашия човек билето му харесало много и той изпил цялото шишенце от 200 грама почти наведнъж. А билето му беше харесало, защото беше в спиртна тинктура.
Та човекът глътнал 200 грама спирт и се беше оцъклил.



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: nekoi]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.07.08 11:24



Чай Раймон може би помага и то е все пак спорен въпрос при махмурлук а не за лечение на алкохолизъм.Мисля че даже това си го пише в упътването на чая за какво действа.
Позапознах се навремето и с този сектор от лечителството защото след като си облекчавам симптомите след напиване значи всичко е наред.Има някои неща които наистина действаха против махмурлук за известно време.Но дойде момента в който нямаше такова нещо дето да ми облекчи състоянията.
Успех в търсенето на вълшебното биле.



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: puvpav]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 12:17



Ясно. С тази сламка няма да мога да изляза от дъното на ямата, в която съм вече.А сега накъде?



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: Лили]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано29.07.08 12:37



Ако смяташ че си стигнала дъното си, ти остава нагоре

.Почети малко тук, пробвай да се самоопределиш, разкажи ако желаеш нещо за себе си като как колко и откога пиеш.Но първо и най важно условие е наистина да осъзнаеш проблема, след това да спреш да пиеш.В това време чети и пиши тука.Пък после пак ще говорим какво да се прави.Добра идея е да посетиш някоя сбирка на анонимни алкохолици, ако искаш пробвай нещо друго.Търси си пътя и начина но да е без алкохол.
Успех.



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: puvpav]  
Автор bohata (гарван)
Публикувано29.07.08 15:52



Колко леки , меки и приятни ми звучат съветите на Пувпав...


Почети малко..., пробвай... , ако желаеш...,пък после... , ще поговорим...
Почти, като покана за филм... който започва, с надпис - НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ХОРА, НЕОСЪЗНАЛИ , ЧЕ ИМАТ СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ С АЛКОХОЛА
Доста време ми трябваше , доста скандали, много фалшиви обещания и много загуби , за да разбера , че имам проблем с алкохола и искам да работя срещу него.... Хората се плашат може би , от мисълта, че това е проблем с който трябва да се справяш цял живот. Иска ми се, да ги успокоя, че животът е доста кратък, че никой не знае колко му остава, че всеки сам кове съдбата си...
Но при мисълта за Алкохолният живот....какъв живот!...каква съдба! - всичко е ясно. ДУПКА! , с чай....
Благодаря!



Тема Re: чай "Реймон"нови [re: bohata]  
Автор Пpиятeл_ka (член)
Публикувано29.07.08 16:53



Ами какви да са съветите/предложенията на пувпав? При всички случаи - не императивни, нали? :)

И на теб, както и на всички нас ни трябваше време - защо да го отнемаме на питащия? Мисленето не е навредило на никого според мен :) Нека да помисли :) Никой не би могъл да реши вместо него - нито ти, нито аз: при цялото ни желание...

Обаче си прав, че всеки "кове съдбата си". Ти можеш да оцениш, че има време, в което той да реши, но решението ще си е негово - когато и да се случи... Разбирам и споделям желанието ти за по-бързо отказване от алкохола на наш събрат, но дали той е узрял за това решение?

С цялото ми уважение към теб, защото знам, че има за какво да те уважавам :)



Тема Re: чай "Реймон" [re: Пpиятeл_ka]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 18:26



Не само съм осъзнала, че имам проблем. Аз знам, че имам проблем. Аз знам, че този проблем много ми вреди. Аз знам, че трябва да се преборя с него. Аз искам!. Но...., не се получава. Страшно много го искам. Не искам да съм неудачница, слаба, безволева и ....Все още искам да се справя сама. Много ли искам?Може би е много? Аз имам нужда от помощ. Кой ще ми помогне? Искам това да съм аз самата. Срамувам се да искам помощ от друг. Само пред екрана съм толкова смела.Благодаря Ви, че Ви има. Аз съм зодия Водолей- Аз знам! Срам и позор!



Тема Извинявай, Лили, [re: Лили]  
Автор Пpиятeл_ka (член)
Публикувано29.07.08 19:59



дето говорих за теб, дето си "тя" като за "него"... Миналите часове от прочитането на първия ти постинг са оказали влияние заедно с разсеяността ми при служебната ми натовареност. Пак казвам: извинявай!

Ще се получи, ако го искаш, повярвай ми. Предлагам ти да почетеш - без да бързаш - литературата, предложена от АА (поразрови се и във форума и ще намериш връзката). Междувременно недей да пиеш, де. После помисли - без да бързаш, какъв искаш да бъде животът ти. Ако имаш възможност, посети сбирка/и на АА. Продължавай да не пиеш - днес, в следващите часове. Не спирай да мислиш. Пак почети - този форум и литературата на АА. Пиши тук, питай, споделяй. И продължавай да не пиеш днес и сега. Събирай трезвено време и мисли. Върни се към семейството - към тези, които те обичат. Погледни ги през своята обич. Не спирай да мислиш. И продължавай да не пиеш.

Това са моите предложения към момента. Опитай, няма да загубиш нищо.
Желая ти успех!

И пиши тук. За всичко, което ти се случва и за всичко, което те тревожи. Няма да ни шокираш. Бъди спокойна :)

Вярвам, че ще получиш отговори на въпросите си. Не е срамно да поискаш помощ - всички ние сме се чувствали безпомощни по някое време и затова сме дошли да четем и пишем тук. Ние сме като теб и ти си една от нас. Не е много за хвалба, но важното е, че не си сама, нали?

С обичта си и с разбирането си съм с теб, както и другите от форума :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.