Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Халюцинации  
Автор Иpинa- ()
Публикувано24.07.08 19:39



Здравейте приятели, днес ми се случи нещо, което освен, че ме втрещи ме и уплаши и то много. Седейки пред екрана на компа и четейки нещо си, пред очите ми започнаха да се появяват бутилки алкохол, движеха се, смееха се...Не знам какво да мисля, може би съм за риза вече, знам ли.Уплашена съм и то много.



Тема Re: Халюцинациинови [re: Иpинa-]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано24.07.08 21:43



Ирина, нормалана реакция на подсъзнанието е, изобщо не се притеснявай.
Аз като бях диета ми се привиждаха баници, торти, топъл хляб, да не казвам, че и миризми усещах.




Редактирано от Lali на 24.07.08 21:43.



Тема Re: Халюцинациинови [re: Иpинa-]  
Авторalko (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 22:01



само ти се смееха ли, бе? Не ти ли говореха?





Тема Re: Халюцинациинови [re: Иpинa-]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.07.08 00:12



И аз като Лали мисля, че е нещо свързано с подсъзнанието.

Доколкото имам представа от халюцинациите при делир: първо - те се появяват скоро след рязко спиране на алкохола, а ти не си го спряла вчера, да речем, а преди доста време; и второ - при тях си в нещо като транс и взимаш халюцинацията за действителност, а ти си била на себе си.

Така че споко, не си за риза, а си за рокля





Тема Re: Прави сте,нови [re: Lali]  
Автор Иpинa- ()
Публикувано25.07.08 07:26



че е реакция на подсъзнателно ниво.Сега съм вече по-спокойна от вчера и даже ми е смешно случилото се.Опитвам се да съм позитивна.Вярвам, че има изход и той е АА и програмата.





Тема Re: Халюцинациинови [re: Иpинa-]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано25.07.08 10:43



Разликата между илюзии и халюцинации, поне в психопатологията е, че при първите човек запазва критичното си отношение, може да види ситуацията дистанцирано и е наясно, че това е все пак игра на сетивата. Докато при халюцинациите се нарушава самия начин, по който се възприема реалността и критичността отсъства - всичко се възприема едно към едно, дори е трудно да бъде убеден халюциниращия, че зрителната или слуховата измама не се е случила. Илюзии за действителност могат да имат и здрави хора, ако са изморени или разстроени (децата всеки ден се оплакват, че зад пердетата има някой). Докато при халюцинациите нещата стоят различно.



Тема Re: Прави сте,нови [re: Иpинa-]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано25.07.08 22:21



Към седмия месец от миналата година изпитах едно състояние,което сега виждам да прилича на това,което ти си преживяла.Разликата е,че при мен се случи докато си лежах в леглото и си мислех,че медитирам.В същност се самосъжалявах и се молех,но най-вече се страхувах от това,което виждах в себе си.Нещо,което беше самата истина,намерена чрез Програмата на АА.


Бях направил 4-а ст. до момента,но тогава просто я преживях доста истински.
Та в тези моменти с чисто трезва и чиста глава ми се появиха някакви странни неща.Не съм сигурен дали спях,дали сънувах или просто си беше леко превъртане и то без никаква дрога.
Стори ми се,че в жилището ни се извива жълта,голяма змия и се движи по пода.Уплаших се,че може да нападне котката.Тя беше съвсем далече от мен.Навярно е било сън,но беше доста реален във въображението ми.След това се уплаших съвсем насериозно.Но имайки предвид,че след запоите съм преживявал други по-срашни неща се поотпуснах.
След един пореден запой около десетина дни почти не спах.Спал съм за всичкото това време около пет-шест часа.Една вечер както се опитвах да спя и лежах със затворени очи ми се стори,че чувам някакъв глас.
Станах и почнах да пуша и се разхождам.Не легнах от страх това да не се повтори.
След това пих още един "Ривотрил" с надеждата,че това ще ми помогне да заспя но не стана.Отказах се,помолих се и навярно съм поспал около половин час.Казвам спал ,като под това разбирам опита ми да заспя и бодърстването ми въпреки всички старания да го направя.
А това със "змията" ме се случи доста след последния/сега предпоследен/запой
през зимата на 2006 година.Навярно това се случва на някои "по-специални алкохолици" като мен?
Засега си спя доста спокойно,въпреки честата промяна в душевните ми състояния през деня.За спокойния сън ми помага най-много ежедневното "почистване на дома ми".Когато пропусна съвсем "случайно" нещо от деня то си остава в главата ми.Появява се доста бързо и по всяко едно време на денонощието.
Гадна болест-не може ли поне да изчака докато се наспя и да се появи когато имам време да анализирам това?
Затова сега се страя да не замитам каквото и да е "под чергата" за да не се налага по-късно спешно хигиенизиране,тъй като не винаги може да имам време да го направя.
Желая ви спокойна вечер и нека Бог ни пази чисти,и трезви още 24 часа.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.