Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема тръся  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 12:53



здравейте на всички))
имам приятел който е алкохолно зависим,лошото е че при него положението е такова че няма нужда от сбирки,трябва му лечение.
наши доктори са му препоръчали психиатрична клиника където да се лекува,но най добрите били в италия.
ако знаете такава клиника и някакъв адрес и телефон ще съм ви много благодарна да ми ги дадете





Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 13:17



Ами същата обърни се към клуба на психоанализа и психотерапия там ще те упътят. Със сигурност знаят всичките клиники и лекарства необходими за този тип "лечение", което вие сте избрали...Успех.





Тема Re: тръсянови [re: Lodez]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 13:46



С тоя ли същия език и сарказъм тропкаш по Пътя на Бла бла? Определено и ти си от най-духовните и възстановените...


Да живее АА!!!



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано06.07.08 13:51



Имам няколко въпроса преди да отговоря на въпросите ти:
1.Как разбра че е алкохолно зависим приятеля ти?
2.Как разбра че не му трябват сбирки за положението му?
3.Може ли да ми обясниш как се лекува болестта в психиатрични клиники и как по точно става това в Италия?



Тема Re: тръсянови [re: puvpav]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 14:17



1. в момента е в болница в делириум,получил е припадъци и са откарали по спешност
2.разбрах защото говоря с него от почти година
3.немога да ти обясня,докторите са препоръчали този вид лечение,искат тук да го вкарват в психиатрична клиника,но казаха че в италия имало по добри специалисти и може да му се помогне



Тема Re: тръсянови [re: teo]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 14:41



Както виждаш човекът е зле и му трябва болница ...защото в такъв случай така трябва...На конкретен въпрос ,конкретен отговор ,а не безотговорен както на теб ти се иска... преброй до десет преди да те обхваща ненужна мнителност .





Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано06.07.08 15:36



За съжаление не зная за боница в Италия, но би могла да я пуснеш в търсачката на Гугъл. След като така или иначе е вече в болница, мисля, че там ще успеят да му помогнат. Делириума няма да чака докато отидете до Италия, смятам че вече го лекуват. Ако все пак не успееш да откриеш тази болница, бихте могли да опитате в НЦНто в София или в Психиатричната болница в Раднево.
Пожелавам ви успех, и на двама ви.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: тръсянови [re: girasol*]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.07.08 16:29



Делириумът би трябвало вече да са го овладяли докторите. Той наистина не може да чака.
За Италия не съм чувал нищо, нито пък италианците се славят като нация на алкохолици, макар че алкохолици си има навсякъде.

Щом питаш за Италия, значи той или близките му са готови да плащат здраво. Платено лечение има във ВМА в София, като се подписва договор за година и в началото се лежи там.
Мога да попитам за повече подробности.
Наскоро с изненада разбрах от една майка, че имало платено лечение от алкохолизъм и в токсикологията на Пирогов.

Иначе българската "класика" си е Суходол и Раднево.
Алкохолизмът е в главата, а не в тялото, така че не вярвам, че в чужбина докторите могат да направят нещо повече от българските.



Тема Re: тръсянови [re: nekoi]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 18:08



той в момента е ВМА,направен му е скенер и всякакви изследвания,и самите доктори които го лекуват там са му препоръчали да си намери клиники в италия?!и на мен ми е странна тази препоръка,при положение че и тук има добри доктори
другото което ми е интересно,е че те (докторите във ВМА) искат да го изпратят в курило...доколко знам в курило не лекуват алкохолизъм
възможно ли е дотолкова да си е увредил мозъка че да го пращат в лудница?и все пак този алкохолизъм кога ще се лекува ако е в лудница?



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.07.08 18:33



Ами някои от АА са лежали и в Курило, довечера съм на сбирка и ако дойде някой от лежалите там, ще попитам какво точно има в Курило (знам, че е психиатрия, но защо пращат там и алкохолици).

Това за ВМА го знам от жена, чийто син лежа там преди 2 години - всъщност лечебният център ползва само помещение от ВМА, иначе са си частна фирма.

Информацията ти е твърде оскъдна, така че може само да гадаем какво имат предвид докторите от ВМА с тази препоръка за Италия. Може би освен алкохолизъм има и нещо друго допълнително. Понякога алкохолизмът върви заедно с други психични заболявания.

Сега ми идва на ум, че за алкохолизъм не съм чувал да се прави скенер, освен примерно, ако не е падал и не си е удрял главата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.