Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: тръсянови [re: nekoi]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 20:00



оказа се че от две години страда от епилепсия,и за това е бил скенера,не се е лекувал от нея,аз също незнаех 4е има,и наистина и аз недоумявам защо препоръчват италия



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор _koko (член)
Публикувано06.07.08 20:28



Нищо не пречи да ги попитате защо точно в Италия ? Все пак става въпрос и за немалко пари за това лечение, предполагам. А в подобни ситуации е препоръчително да се консултирате и с друг лекар/екип.



Тема Re: тръсянови [re: nekoi]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано06.07.08 21:34



Аз с иправих скенер, само че не з аалкохолизъм ами от алкохолизъм.Търсех причината навсякъде другаде само не и в алкохола.Нали алкохола беше следствие а не причина.Факт е че доктора който ми прави скенера накрая питал жена ми дали не крием нещо от него.
От всичките лечители и доктори при които съм ходил може и да не са ми познали проблема и да са ми казали какво или как да го правя но чак в чужбина не са ме засилвали.Успешно си плащах и в България.Точно и затова нещо хич и не ми хареса.Виж за комуните от тип Рето вече е нещо друго.Но май не гледат на нас с добро око там.



Тема Re: тръсянови [re: _koko]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:57



ако имах достъп до лекарите щях да ги попитам много неща,но просто нямам((
получавам информация от гаджето му,която пък я получава от бившата му жена...
не пускат никой преи него,иначе веднага отивам там и започвам с въпросите



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
АвторLodez (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 23:13



Някой от положенията при които алкохолика получва "епилептични "припадъци които не са истинска епилепсия .
При:
6.7. Синдром на алкохолния отказ

Синдромът на алкохолния отказ се отнася за болестни проявления, настъпили след прекъсване или рязко намаляване на алкохолната консумация. Болестните състояния бързо отшумяват при подновена консумация на алкохол. Клиничната картина се характеризира с множество симптоми в различни органни системи, които могат да се проявят с различна интензивност и да продължат от няколко дни до няколк седмици. Най-важните от тях са следните: стомашно-чревни смущения, (нарушен апетит, гадене, повръщане, диария), вегетативни смущения (склонност към изпотяване, нарушения на съня), смущения в кръвообръщението (сърцебиене, ускорение на пулса), неврологични смущения (треперене, смущение в равновесието, епилептични припадъци), психически смущения (страх, повишена раздразнителност, депресии, смущения в паметта и съзнанието, халюцинации).

Също така понякога делириума се предшества от поява на епилептиформени припадъци ...Внимавайте в диагнозите и дано човека пожелае да си лекува алкохолната болест .



Тема Re: тръсянови [re: Lodez]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 23:37



да,прочетох го това в нета
той получи два припадъка и от там е в болница,а два дена не е пил нищо и от там изпада в делириум...но мисля че е трябвало да овладеят делириума,видя ли са че е човек който пие...незнам и аз





Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано06.07.08 23:47



Преди години,когато още лекувах алкохолизма си по психиатри и пиех лекарсва,"лекуващи" тази жестока болест бяхме с жена си на гости в едни нейни роднини.Не пих много,но пък бях си пил лекарствата за деня.
На суртинта щях да се свлека като се изправих.отидох да бърза помощ.Не помня какво ми направиха,но някак си се прибрахме у дома.Отидох при лекаря си и ме споделих тази случка.Той ме каза,че навярно положението ми е доста сериозно и ми даде насока за скенер на мозъка.Съмняваше се за мозъчен тумор.


По най-бързия начин успях да се вредя и се изследвах както ми беше назначено.Лекарите не откриха никакви изменения там.Аз навярно съм се успокоил от това.За известно време спрях да пия,но после това с пиенето продължи.Иначе ЕЕГ ми е правено доста пъти.Лекаря ми беше приятел от детинство.През ранния си период когато бях по-млад ходих често и на невролог.Правех си сонография.Отидох на отоневролог.Обиколих и доста очни лекари.Спуках се да обикалям всякакви специалисти само и само да намерят причината за състоянието ми.
Не успяха да я намерят,защото тогава не пиех токова много и си мислех,че нянам проблем с пиенето.Всичко друго,но не и това.
Имах освен всичко друго и мигрена-когато се появеше се страхувах от това,че както си стоя така може да се свлека.Първо почвах да виждам размазано с периферното си зрение,а после ме натискаше страшно главоболие.
Най-нарая осъзнах,че проблема съм си аз с пиенето си.Доста пъти спирах да пия и винаги почвах отново след като се пооправя.
Сега също ходя на лечение.То е безплатно и ми дава всичко,от което се нуждая за да Живея в трезвеност,Да помогна с каквото мога и на други страдащи да постигнат трезвеност.Това е Братството Анонимни Алкохолици.
Желая ти успех в начинанието и нека Бог да е с теб,и с твоя приятел.



Тема Re: тръсянови [re: Cтeфko]  
Авторcъщaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 23:56



ако се оправи дай боже,ще го доведа на ваша сбирка,жалко е когато такива,а и не само като него сами се съсипват


живот,незнаеш откъде какво ще ти поднесе,дори и от малък проблем,посягаш към нещо което си мислиш че ще ти помогне,и накрая се оказва че това посягане ти струва живота



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.07.08 09:36



Да, има комуни за зависими, включително и от алкохолизъм в Италия, престоят доколкото ми е известно от човек, който е бил там, е безплатен, работи се ефективно и професионално. Мога да ти изпратя e-mail на човек, когото да попиташ.



Тема Re: тръсянови [re: cъщaтa]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.07.08 11:50



Комуната се нарича "Вило Соренцо" и е до Венеция. Субсидира се от консорциум "Дон Лоренцо Милани". Има и алкохолици, и нарко зависими. Работят с гещалт-терапия, мотивационен подход и работа с тяло. Диоколкото разбрах, за италианци има такси, но се поемат от социалната им осигуровка.

Редактирано от Hoвaroдин на 07.07.08 11:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.