Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ...необяснимо човешко поведение  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано29.06.08 17:27



Поведението ни по отношение на първата чаша е също толкова абсурдно и необяснимо, както това на човек, който страда от манията да не спазва правилата на уличното движение. Той изпитва възбуда, когато едва успее да се промъкне пред профучаващите коли. Няколко години се наслаждава на тези усещания, като пренебрегва приятелските предупреждения. До този момент бихте го нарекли глупак със странни схващания за развлечения. Тогава щастието го изоставя и в няколко последователни случая получава леки наранявания. Бихме очаквали, че - ако е нормален, - ще престане. След това отново го удрят и този път му разбиват черепа. Седмица след като напусне болницата, бързо движещ се тролеи му прегазва ръката. Тогава ви заявява, че е решил да спре с развлеченията си завинаги, но след няколко седмици и двата му крака са прегазени.

Това поведение продължава с години, като той непрекъснато обещава да бъде внимателен или изобщо да се държи по-далече от улиците. В крайна сметка повече не може да работи, жена му получава развод, а той самият става за посмещище. Опитва всичко възможно, за да се откаже от опасния си навик. Затваря се в психиатрия, като се надява, че това ще го изликува. Обаче още в деня, когато го изписват, притичва пред една пожарна кола, която му счъпва гръбначния стълб. Този човек трябва да е безумен, нали?

Редактирано от aлkи на 29.06.08 17:29.



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
Автор Xapakиpи (минаващ)
Публикувано29.06.08 23:46



Накрая на активния ми алкохолизъм успявах да отложа първата чашка с около 25 минути. Толкова траеше "моралния" ми сутрешен ритуал. Той включваше - отлепяне на очите, веднага отново затваряне и:
" Пак ли, Харакири? Помниш ли колко изпи вчера? Какво помниш? Колко пъти стана през нощта? Покри ли бутилката? Счупи ли нещо, по което да те уличат? Изми ли драйфаното, за да не останат следи? В състояние ли си да станеш от леглото? Ще можеш ли да вземеш душ, ако не - отсега обяви, че си страшно болна и не можеш да станеш иначе рискуваш да ти се случат страшни неща на път за банята. Да не си посмяла да докоснеш алкохол поне до 12 на обяд! Животно такова, безволево! Докога, Харакири?"
Това "пречистване" трае до 10 минути. "Разкаянието" - още 5. След това идва някак си изправянето, наметването на някаква дреха и влаченето из квартала за ново количество, което уж е отложено най-рано за 12 на обяд.
На 25-тата минута вече съм излязла от магазина, някак разкъсала (най-често със зъби) зеленото калпаче на бомбичката и вече изливам съмртта, която ми се струва живот - в гърлото си...



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
АвторOO7OO7 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 00:36



Да, наистина този е безумен. А на теб къде ти е акъла след като ми обеща, че ще ми се обадиш, а си траеш. Те това си е някакво си "безумие". Не е нужно от мен да се криеш, защото съм ти най-добрия приятел тук в БГ и ти това отлично знаеш. Вместо това ще ми се криеш тук в тъпата столица и по Нета ще се правиш на интересен какво там на родните албкохолици си казал. Колко пъти ще ти казвам с мен да не се .... Ти наистина си добър човек, ама защо бягаш от мен. И аз съм добър бе пич. Тъпо момче, засрами се ---



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
АвторOO7OO7 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 00:42



Не ми се крий друг път в тъпата столица..... Това е отвратително....



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
АвторOO7OO7 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 01:33



Къде се намираш бе пич, ела при мен, а не ми прави тъпите ти пози на ....



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: OO7OO7]  
Авториннa (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 04:29



аз си мислех 4е се нормализира а то ти си все по пиях





Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: иннa]  
АвторOO7OO7 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 05:32



Споко бе момиче, добре си си мислила относно мен, читав съм. Той ме ядоса. А да му се не види, крие ми се, а ми обеща да ми се обади щом стъпне на шопска земя. Тъпанар неден, алкохолик от Златоград, а после от Австралия, т.е. австралийски инат. Така че, не ме нападай и не го защитавай, много съм му сърдит на този родопски, полуавстралийси екземпляр. Иначе си ми много симпатична, хареесвм те



Тема обяснимо човешко поведениенови [re: OO7OO7]  
Автортeo (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 11:07



Тц тц тц! И Агентът не е спрял да попийва май ....

Е то в тия жеги,тия морни бири...как да спреш



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано30.06.08 18:21



Днес ми се случиха доста неща само за един ден,прекаран в чудене на какво,как,защо,нужно ли е,има ли смисъл,


Като отидох на работа почнах да работя.Наложи се да свърша една работа,която не бях свършил нарочно,въпреки да знаех,че точно аз трябва да я направя.Освен това колегата,с който работя от дълго време вече е на друго раб.място.Избрах се да работя с този,с когото сме от десетина дни заедно,но си няма понятие от предстоящата ни дейност.Трябваше аз да нося отговорност за ивършената работа.
На всичко отгоре колегата ми искаше да се научи веднага, на всички трикове съпътсващи това мероприятие.Аз доста се изнервих.Тъкмо почнах да обвинявам него и се сетих да се видя отстрани-просто не исках да се занимавам с него.Аз си знаех какво да направя и не желаех никой да ми се бърка в работата,пък било и да има желание да това.
Трябваше да си подам документите за работа на друго място извън града.Навярно и това ме е забило надолу?
Колкото и да се напъвах от къде идва този Тайфун в главата ми,както и да го скривах от себе си не стана.Това си беше точно Страх.Страх от промяна,от поемане на отговорност за поведението ми,за Живота ми,за Бъдещето ми,за работата ми,за всичко!
Гледах се отстрани и колкото повече го правех,толкова повече се завирах в нещо между самосъжаление,гняв/изключвайки страха/.Почувствах се като добитък пред заколение-трябваше да реша какво да правя със себе си и никой друг нямаше да е отговорен за евентуалните последствия.
Освен това е края на месеца и докато се ровех из ведомостта видях,че тези гадни началници са ми писали два часа повече,отколкото имах реално изработени.
Тъкмо си бях направил сметката като си тръгна по обяд всичко да е ОК и отново засечка.Айде пак сметки,нагласяне,.....Оправих се и се наканих да тръгвам.Оттук нататък трябваше да отида до тази работа,за която исках да кандидиатствам,а после да проверя и за климатик,който не желая,но пък нямам намерение и тази зима да се правя на пингвин в студа.
И отново страх-от несигурността ми като цяло.От промяна,от отговорност,от болестта си.
Излязох навреме но преди това докато чаках почувствах как бушоните ми бяха на път да изгърмят от страх,който се превърна в гняв за това,че съм толкова Страхлив.Сетих се,че като пиех бях "Смел,Решителен,Авантюристичен,Рискуващ",а сега-
Ми как няма да пия като всичко това е НОВО,непознато,чуждо,СТРАШНО!!!!!!
Отидох в центъра на града и зачаках автобуса,който трябваше да ме закара до уреченото място.Мислех,че ще мине след около деситина минути,но почаках малко повече от 90 минути.
През това време около мен имаше толкова хора,все едно,че всички се бяха наговорили да отиват точно днес,точно в този момент нанякъде и да ми пречат спокойно да си свърша работата.
Поразрових се в тиквата си и дори видях,че май последния запой беше нещо поизбледнял?
Почудих се на кого да се обадя,като желателно беше да е на някой "нов"мой събрат но пък всички,с които можех да говоря бяха все по-"стари"от мен.Доста се почудих дали да се обадя на спонсора си с мисълта,че не е нужно да го безпокоя.Пък и като му се обадя какво ще му кажа?Той какво ще ми каже?Най-много да ми се скара защо го занимавам с глупости точно по обяд,когато си почива.
Накрая може би здравия разум надделя и се обадих на спонсора си.Пречупих Гордостта си и го направих.Поговорих малко с него като после се почувствах доста по-добре.Мина ми и продължих да действам по плана си за деня.Направих каквото беше по силите ми и за кандидатстване за работа,и относно климатика,а и освен това си починах и посъбрах доста материал за споделяне със събрятата си.С всички,които се интересуват от това,колко лесно може един обикновен алкохолик да се издъни,само зощото не иска да си признае колко е страхлив,горделив,самонадеян,самовлюбен,егоистичен,ИНАТ.
За препятсвията ми свързани с разходката "магазин-банка-магазин" не е нужно да споделям.По пътя между тези два обекта срещнах един свой приятел от АА и се зарадвах,все едно,че Бог ми го праща.
Поговорих малко с него,посмяхме се и продължих по задачите.
Между другото вече "вирнал гребена" влязох в един магазин и там видях една стара позната,която от преди си харесвах,но пък нито съм и споделял нещо,нито съм имал време от пиене дори и да си помисля за каквото и да е.Сега обаче ми беше доста интересно след като днешните изпитания вече бяха зад гърба ми.Пофлиртувах си с нея,поговорихме си за Живота.За това,че всеки човек има право на свой личен Живот,независимо кога,как и по какъв начин ще го живее.Почувствах как лекичко се хлъзгам по тази линия на най-малко съпротивлиние.Но въпреки това ми беше хубаво.Толкова хубаво,че дори си забравих за какво става дума.Колко е опасно за човек като мен,само на няколко месеца трезвеност да се забие в каквато и да е връзка/е,тя беше запазена какичка и освен това семейна/
Но като се обърна назад отново виждам,че това ми е Дарба-сам да си създавам
Проблеми,да се опитвам да ги решавам,а най-вече като не успея да го направя Веднага да обвиня някой за поредната си издънка.
Това е,което ми се случи и сега съм благодарен за това,че съм жив,трезвен,на спонсора си,за Анонимни Алкохолици.
Като ми стана така, се сетих не зная откъде за събратята си,които може би сащо страдат,които желаят да остана трезвен,които се молят за мен,дори и да не го зная.....
Май беше от гл.11 от Голямата книга-там където един наш събрат,имайки избор между питието и свой събрат е взел правилното решение?.
Благодаря на всички,които сте тук и ви желая още 24 часа чисти и трезви.
Бъдете благословени.



Тема Re: ...необяснимо човешко поведениенови [re: aлkи]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано03.07.08 18:40



Преди доста години като пиех често ме предупреждаваха,че не е нормално това,което върша.Бабата на моята бивша жена ми е казвала,че имам нерви и не трябва да пия.


Почти винаги къто пиех все се надявах,че няма да е същото както предния път.Доста се опитавх да се науча да пия като другите.Наистина се опитвах,но така и не успях да се науча да пия като другите.
Това продължи повече от 25 години.Разбрах,че имам проблем още на 21 годишна възраст.И спрях за около 9 месеца.Продължих след това,като много пъти съм спирал и почвал да пия.От 1992 година почна ходенето ми по психиатри,с надеждата,че ще ми помогнат да спра.И това не помогна.Моя тогавашен лекар ми каза,че има опасност да стана алкохолик.
Аз го попитах сега алкохолик ли съм,на което той отговори,че още не съм станал такъв,но ако не спра може и да стана.
Така и не спрях,въпреки опасността,която явно вече беше Реалност.
Това продължи до към 2002 година,когато жена ми ме остави и от там почнах много по-упорито да си доказвам,а и не само на себе си,че не съм алкохолик.
Оттогава почнаха и зопоите-от по20,30,40 дни и посещенията по болници,спешни отделения,изтрезвителни.
През 2003 г.съпругата ми получи развод,на който аз не присъствах.Но пък и не ме интересуваше-нали аз бях "Жертвата"
През същата година отидох доброволно в психиатрия,също с надеждата,че там ще ме излекуват.Като бях там на лечение доста се зачудих какво правя тук?
Та аз не съм като тях.Те са доста болни и за тях няма изход.Аз не съм алкохолик.Мястото ми не е там.Още с излизането си болницата изпих една бира.После си поръчах още една и веднага си помислих откъде мога да си купя водка?
След престоя ми в психоболницата и продължилите ми запои майка ми казваше,че откакто съм се върнал оттам съм станал още по-зле.

Засега приключвам с писането,тъй като смятам да отида на АА сбирка,сред свои събратя и това да ми помогне да остана още една вечер трезвен.
Желая ви спокойна,трезва вечер и нека Бог да е с нас още 24 часа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.