Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Медитация за деня  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано21.06.08 07:03



Истински духовният мъж или жена трябва да има ведър ум. Единственият начин да остане спокоен в този труден свят е да има ведър ум. Спокойният и здрав ум вижда духовните неща като истински реалности, а материалните - само като временни и отминаващи. Такъв вид ум никога не можете да постигнете с размишления, защото силата ви на мислене е ограничена от времето и пространството. такъв вид ум никога не можете да постигнете с четене, защото другите умове са ограничени по същия начин.
Може да имате такъв ум само чрез действия на вяра, чрез поемане риска на доверяването.





Тема Re: Медитация за денянови [re: aлkaжa]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано21.06.08 08:09



Миналата година се страхувах да предавам Посланието на АА на свои събратя,незнаещи дори за този Изход.


Снощи "случайно срещнах един събрат,който изгеждаше доста по-зле от миналата година.Аз го видях да нас,седнална един стълби и се спрях при него.Той ме покани да седна до него и аз го направих.Поговорихме известно време,като се опитах да насоча разговора към алкохолизма като болет.Говорех за себе си като се смеех на своите нещастия,причинени ми от пиянските изпълнения.За страданията през тези години,за стараданията на майка и близките ми,за болестта,която просто наричах проблем с алкохола.
Той ми каза как при последния ми запой през декември миналата година, носейки литър водка съм го канил да пие и той се е уплашил като ме е видял.Той,който също пие чист спирт и дори ме води в начинанието-пиел го често,чисто-без вода -95%!Аз направо се почувтвах като първолак пред него.
Дойде един негов приятел-трезвен и тремата си поговорихме чисто и просто,споделяйки за себе си.Когато споделях за себе си почти не преживавях ужасите,които съм минавал.Защо ли-не зная?Разбрах от него,че сме набори.Че е без семейство в момента.На квартира,която не е плащал и багажа му е още там и не може да си го вземе.Беше тръгнал с този приятел в гората.Събирал билки за да преживява и гъби.Постарах се да не му чета "морал",а да си говорим приятелски.Дори той когато говорехме казваше за мен "приятел".Тогава не се замислих ,върху това,което казваше но днес си помислих каво означава това-приятел?
Не зная какво е точно,тъй като досега съм нямал приятели,но след разговора с него снощи пред входа на блока се разплаках
Помолих се за него.
Разбрах от него,че е почнал да пие от 33 годишна възраст,като преди това е бил спортист-джудо и борба.За единадесет години болестта го е смъкнала на колене!Бил е около 100кг.,а сега каза че е около 70 и няколко.Аз му споделих,че съм стигал до 55-6кг. през запоите.А иначе когато не пия съм малко по-тежък-с около 24-5 кг.
Не зная дали съм успял да направя нещо/както преди си мислех,без дори да зная какво да правя/,но поне се опитах да поговоря с него като с приятел.Да споделя своята болка и как сега съм по-добре от всякога.Да изслушам неговата болка.Може би това е работа по ст.12.
Доскоро си мислех,че от мен зависи кой ще спре да пие,че съм отговорен за това,че някой не иска да сре да пие.
Но това явно е от болестта ми,която ме кара да се чувствам лечител или нещо друго,освен един средностатистически алкохолик,чиято единствена цел е да предава Посланието на АА.Че от това зивиси моя живот и трезвост.
Благодаря ви,приятели.
Бъдете трезви и чисти още 24 часа и нека Бог да е с нас.



Тема Re: Медитация за денянови [re: Cтeфko]  
АвторCтeфko (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 07:02



Днес сутринта като станах от сън направих обичайните си неща но нещо не беше наред.


Снощи като се връщах от разходка в тъмното изпитах страх от това.Аз още от малък изпитвах панически страх от тъмното.Помня,че до 6-и клас съм спал при родителите си,а след това сам,в другата стая но завит основно през глава,за да се скрия от ужасите,които често ме заливаха.
Сега години по-късно си мисля откъде идва този страх?
Още като дете четях много приказки,като голям всякакви книги и съм си пълнел главата с неща,които явно съм преживявал като истински!Аз имам богато въображение и може би това ме е карало да си вярвам,че всичко,което прочета е наистина?Разказвахме си разни "страшни"истории в тъмното,скрити зад някоя кола край блока.Аз със сигурност съм ги преживявал доста силно.
Като по-голям пък като пиех здраво, обичах да гледам много филми на ужасите-въпреки,че се страхувах.Колкото по-страшни,толкова по-добре.
Хранел съм болестта си толкова време и сега отново като се замисля защо се страхувам толкова много като цяло, виждам едно със сигурнсот-Страх от неизвестното!
Навярно и това ми пречи все още да почувствам все по-силно и дълбоко в себе си Свободата,която другите мои събратя имат?
Желая ви още един трезвен ден и нека Бог да е с нас.



Тема Re: Медитация за денянови [re: Cтeфko]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано22.06.08 07:31



Едно дребно спеделяне,можещо да има връзка с темата.


Преди доста време четох една статия в седмичен вестник,която случайно ми попадна докато обядвах.
Там прочетох как ясновидка помогнала на един наркозависим да се освободи от болестта си,като след това се чувствал много по-добре от всякога.
Ето откъде идва и едно от нещата,които ми пречат да работя Програмата-идеята,че нещо някой друг,който и да е ще направи вместо мен,а аз ще си стоя и ще си чакам,ще си мрънкам,недоволствам,самосажалявам,самозалъгвам,...Евентуално може да стане при друг тип алкохолици,но при човек като мен с тоя мързел едва ли ще се получи.
Действие!
Благодаря ви,че ви има.Спокоен ден на всички.



Тема Re: Медитация за денянови [re: aлkaжa]  
Авторoceнeн (Нерегистриран)
Публикувано14.11.08 11:21



само чрез вярата в бог можем да подобри своя ум.





Тема Re: Медитация за денянови [re: aлkaжa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.03.17 09:17



Ами, много простичко си ги споделил тези 4 - 5 изречения бе, Алкажа... На човек направо да му се прииска първо да се довери на теб.., да се довери, ама ако му стиска... Останалото идва само на пръв поглед - от само себе си във Времетооо...

.



Тема Re: Медитация за денянови [re: aлkaжa]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано12.03.17 09:17



Бих предпочела молитва за деня (по-полезна е!),
(но мнозина предпочитат "медитация" ... ).



Или утвърждаване на някаква мисъл, върху която да се спрем ...
*
Не съм чела темата, само отбелязвам мнението си.




Тема Re: Медитация за денянови [re: ray_of_light_]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано14.03.17 16:39



Ами, аз му викам "тихо време"... Какво име ще му турим, мисля, че няма кой знае какво значение... Полезно е да го правим, да се опитваме да го правим...

. Не е ли така? Хубав ден. .



Тема Re: Медитация за денянови [re: aлkaжa]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано23.03.17 20:50




Такъв вид ум никога не можете да постигнете с размишления, защото силата ви на мислене е ограничена от времето и пространството. такъв вид ум никога не можете да постигнете с четене, защото другите умове са ограничени по същия начин.


Не съм съгласен с горното, но не съм алкохолик.

ИТ

chronic kvetch


Тема Re: Медитация за денянови [re: Sandu62]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано08.04.17 18:41



Хубави дни за всички ни!!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.